Objasnite mi terapiju

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Crvic
Posts: 3
Joined: Sat Feb 04, 2006 9:35 pm

Objasnite mi terapiju

Post by Crvic »

Pijem Rivotril-2mg, sulpirid 100 mg, i flunisan(flunirin-20 mg). Kako sve to deluje?(Doze koje sam napisao su dnevne.) Koje su nuspojave osim pospanosti, svraba?
toopiandbinoo
Posts: 2
Joined: Thu Feb 02, 2006 9:58 am

Post by toopiandbinoo »

Rivotril....sedativ..njegova osnovna funkcija sprijeciti grceve i tjeskobu (ne znam jesi li imao epilepticni napad)
Trebas piti najmanje 3 mj. da bi imao rezultate
Ostecuje jetru i mozes dobiti glaukomu.
Nmoj naglo prestati uzimanje. Ja bih u tvom slucaju zanemarila ovo sa jetrom i glaukomom, doktor sigurno zna sta radi.

Sulpirid... antipsihotik, blokira funkciju dopamina u mozgu, postaces smireniji i komunikativniji i moras ga koristiti vise sedmica.
U nižim dozama sulpirid pokazuje antidepresivno djelovanje.
Obicno se koristy za lijecenje shizophrenije (ponekad stomacnih/zedudchanih problema) ali ne mislim da je to u tvom slucaju.

Flunisan, visokoselektivni antidepresiv koji je efikasan u lieÄ
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ti se razumes u ove lekove? Lepo si upucena u neke stvari ali u neke i nisi! raspitaj se o tim istim lekovima.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

Crvic...dobrodosao. Prvo...mogu ti sve reci o tome ali kontam da ti je to doktor dao??? ili grijesim. Mislim ako jeste ...trebao bi ti reci to sve Pitaj ga sve sto te zanima. Nemoj uzimati nesto o cemu ne znas. Ako sam to sve radis onda cu ti napisati. Ako imash doktora molim te razgovaraj s njim(njom) o tome.
caos.
ps. a sto uzimas to sve? nakon dopa ili..???
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Crvic
Posts: 3
Joined: Sat Feb 04, 2006 9:35 pm

Post by Crvic »

Luna wrote:Crvic...dobrodosao. Prvo...mogu ti sve reci o tome ali kontam da ti je to doktor dao??? ili grijesim. Mislim ako jeste ...trebao bi ti reci to sve Pitaj ga sve sto te zanima. Nemoj uzimati nesto o cemu ne znas. Ako sam to sve radis onda cu ti napisati. Ako imash doktora molim te razgovaraj s njim(njom) o tome.
caos.
ps. a sto uzimas to sve? nakon dopa ili..???
Recimo da sam imao sklonosti ka miksevima: trodon-dop, trodon-ekseri, trodon-trip ili jos neke sire kombinacije. Ali u poslednje 2 godine trodon-dop
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Crvic, pozdrav i od mene. Ja ne znam sta a ti kazem za to, trodon-ekseri, trodon-dop,trodon-govno, trodon-litača.Drug-ice, ja sam stvarno taj Tramal u svim i svačim miksevima i sranjima radio, i znaš šta sam dobio za uzvrat, 2 ŽESTOKA EPI-NAPADA SA GUŠENJEM I GRČENJEM.Ejjj, tako je bilo grozno da jedan momak od 26 godina se sruši u Titovoj ulici u Sarajevu, tako je ruzno bilo gledati kako mi pijena udara na usta i sav se grčim.
Odvratan je, grozan je, kada mi je jedan Doktor koji mi je Rođak rekao šta taj Tramal, Trodon,Sintaradon uradio jednom momku koji je nažalost preminuo.Hej kaze mi, kada su mu radili obdukciju i kada su ga otvorili, vidjeli su samo crn želudac,sagorenu jetru a ostale organe necu da spominjem. Ok, ja nisam tvoj Tata da ti pričam sta trebaš a sta ne, ali samo ču ti reći još ovo.AKO IKADA OPET BUDEŠ HTJELA PITI TAJ TRODON, OBAVEZNO NA TO POPIJ APAURIN ILI DIAZEPAN ILI BENSEDIN DA NE BI DOŠLO DO EPILEPSIJE, GUŠENJA I GRČENJA. Sa srečom,OMAR
NEMANJA
Posts: 3
Joined: Thu Mar 02, 2006 12:00 am

Post by NEMANJA »

Sve sto je crvic naveo su dnevne potrebne doze koje se mogu prepisati i to zavisi iskljucivo od slucaja do slucaja!
Veliku ulogu u svemu igra volja tako da bez toga nista neces postici.Lekove pij i 3 godine ali da ne napravis recidiv.Za to ce ti pomoci i u kasnijoj fazi lecenja blokator koji ce biti strazar da se ne zaletis slucajno,a ako se zaletis...znaces!!!
Blokatore treba u svakom slucaju ukljuciti bar 1 godinu ni manje dana!!!Najbolji i najrasprostranjeniji je Nalorex
User avatar
Crvic
Posts: 3
Joined: Sat Feb 04, 2006 9:35 pm

Post by Crvic »

Ma, imao sam i ja 3-4 epi napada. Sad svi u komsiluku misle da sam epilepticar :lol: . Kad ono, medjutim... Nemam pojma, sta da radim pa dolazim ovamo da popricam sa ljudima. Bolje to nego da se gudram.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Crvicu ba, pa normala je to. Bolje je da si ovde, bolje je da pričaš sa nama jer nikooo te bolje ne razumije šta i o ćemu pričaš.Samo ja ono kažem tebi jer znam Tramal bolje nego bilo koju drogu, na njemu sam naj,naj,naj više bio.Na njemu sam prožvio sve, i krize i sve,sve,sve.Ja ti kazem, ako si navucen onda odmah na REDUKCIJU.Znam ja odlično da ne može odjednom, znam ja tu krizu odlicno, proliv, bol u krstima,nogama,zglobovima,toplo-hladno, sve.Zato ljudino lakapo, jednu tabletu danas pa onda drugu za 3 dana, pa treču za 3 dana.Ajmo laganu skidanje buraz, jebo ba Tramal.Evo ja sam tu pa skoro non-stop, pričaj sa mnom, pričaj o čemu hočeš i kad hočeš.
Post Reply