Ja i Subutex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Ja i Subutex

Post by Sagitarius »

U životu sam se skidao dosta puta i na dosta načina(od turpijanja na suho,do metadonskog spuštanja),i mogu reći da mi je Subutex pružio najbezbolnije skidanje.Bezbolnog skidanja nema,ali ovo sa Subutexom mi je bilo najlakše za podnijet.
Prvi put sam probao ovo ljeto,kad sam otišao u Zavod za ovisnosti s ciljem da "užicam" terapiju Tramalima i Valiumom.Heptanonsko skidanje sam jednom prošao,i nisam ga opet htio,jer metadonsku krizu smatram gorom od heroinske.Uzimao sam dop u venu,prosjek 1-2g dnevno,ovisno o kvaliteti,hepte sam tu i tamo kupovao "on the street",kad bi roba bila loša,uvijek pazeći da ne zaredam previše s heptom,jer mi je fakat horror hept-kriza.
Umjesto Tramala,ponude oni meni Subutex,objasne mi kako da uzmem(pričekat dok ne počne kriza,nikako prije!).I,tako kupim ja 2 kutije,te počnem čekati krizu.Glupan,kakav sam,odlučim da si malo ublažim krizu prije Suba s šakom Tramala(nekih 10 komada od 50mg).Naravno,krizu su mi samo malo skinuli,te navečer pocuclam ja 2 Suba(4mg).Koja me tada kriza oprala,mislio sam da umirem.Kao da te odjednom "opere" ona najjača heroin-kriza.naravno,tada nisam išao za tim,ali za to su bili "krivi" Tramali,a i metadon,koji sam tada povremeno koristio.ta noć mi je bila jedna od najgorih u životu,od muke sam pobacao ostale tablete u WC,te zvao dilera u 5 ujutro.Sreća ovaj je bio na koksu,pa je k'o zombi bio budan cijelu noć.2g dopa sam sprašio,i tek me malo to smirilo.Kasnije sam čuo(a to je i istina),da sam mogao lako overdozirati,kombinacijom suba i dopa.Dakle,poanta je:nije Subutex za zajebavati se!!!
Drugi put(krajem 11.mj) sam se bolje pripremio.20 dana prije sam otkantao hepte,te čisto s dopa prešao na Sub.Zadnji šut je bio ujutro,i čekao sam do navečer,sjećam se oko 20.00 me već lijepo prala kriza(molitva na WC školjci,trešenje,bicikla u nogama...),te sam opet pocuclao 4mg Suba.Ovaj put je bilo neusporedivo bolje,u roku 10 min. ni k od krize.Tolika promjena,da sam kroz pola sata pojeo 2 tanjura gulaša i popio 2l čaja.Prvi dan bez dopa,a ja jedem!
Bilo je malo i neugodno prvih par dana,jer Sub,iako i sam opijat,drukčije "radi" od drugih.Naime,na neki način razbistri glavu(nema šlagiranja Subutexom,samo kod ne-navučenih),pa provale razno razne emocije,uglavnom negativne.4-5 dana sam loše spavao,baš kad bi mi presjela nesanica,popio bih 10mg Apaurin,i odspavao.Subutex sam pio 20 dana,smanjivajući sa 4mg,na 0,5mg,zadnji tjedan sam pio svaki drugi dan,jer taj Subutex vraški dugo "radi".Aj,neću se sad praviti anđelčić,poslije sam imao i jedan recidiv s dopom(srećom i ostalo na tome).Poslije Subutexa,imao sam blagu krizicu od njega(neizbježna nesanica i preznojavanje),ali u usporedbi s dopom i heptom,dječija igra.
Evo,već mjesec dana guram bez ikakvih tableta(povremeno Apaurin za zaspati,možda jednom tjedno),te se spremam za komunu,jer poznato je da se u biti lako skinuti,a teško ostati čist.Subutex je,po meni,jedan od boljih načina za "otkantat" fizičku krizu heroina i metadona.Oni koji su na metadonskoj terapiji,malo im je drukčiji prelaz na Sub.Treba spustit met. na 30mg dnevno,bar tjedan dana prije,te pričekati 24-48h "na suho" da se ne ukrste Sub. i met.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

not the one

Post by mise en place »

Znash taj sobutex je sisanje vesla buraz,eto to ja mislim o tome,nekad skoro sam se svadjo sa shonetom ,nashim shonetom .Pitam ga sta ce mu to kad se vec skino,a on mi odgovori ",to nema nikakvu sljaku"
Zahukto se mozda hep-c,imam jebenu boju,koliko to moze jetra da podnese,kolikodugo treba"piti" ljek.
LJek za drogerasha,popijesh tabletu i sve o.k. nema heroin ,nishta idemo dalje........kako cemo se nagoditi prijatelju.
Imam "Aceto balsamico de Modena de la primera" kad se puknem u venu s tim "kuvanjem".....bolje cu preoci nego na Modnoj "reviji"mislim ako popijem jednu tabletu.sta ¿¿?'
Tako sad cu da vidim kako to
pa cu da odstavim svoj prilog i statement
sigurno ce biti detaljan.


Jebiga zivot je jedan
pozdrav

mise
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Ja sam ga 20 dana pio,imam hepC,a B sam prebolio.Kontrolirao sam i transaminaze,i bile su OK.
Ima ih šta i to cuclaju mjesecima,po meni nepotrebno.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Eee je..mu kako tooo nema u Sarajevu, sada si me Sagi pravooo drmnuo sa tim Heptima i svojom pričom, e to je ono sto sam ja pisao i pisao i pisao da mis vi kazu da se nikada necu moči skinuti sa Metadona, sada si me uzdrmo pravooooo.Šta sad?????,kako sad???? ti si imao taj Subutex a ja nemam nista .Ufffffffffff
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Post by mise en place »

polakoOmco ,doce i taj sobutex ili vec neki bloker,a ti cesh se vec skinuti sa Hepova,meta
Moguce,kako da ne,ja sam bio godinu u meta.programu i nakraju se skino kolega ,nego sta....svi smo se mi jednom skinuli,jednom ,dva puta ili.....jednom
Moguce je.,jebeno je ali pobjednik ostajesh

mise
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

A bio si Miše jel?????, Pa super sto si se skinuo ali zasto si se ponovo navuko Miša ti tvog.
Ejjj Miše,Miše volio bi da si sada ovde u Sarajevu da zalimpačimo i srknemooo onaj sssrkkkkk iz fildžana zajedno sa rahatom. 8)
dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Post by dnad »

meni je doc rekao da mu dođem (kad sam prelazio na subotex) tek onda kad se spustim na 6 hepova.tako ja i napravim i dođem u kliniku.veli meni doc..stavi to pod jezik i cuclaj lagano,zatim odi van popij kavu i dođi mi za dva sata (ovo je bit priče),a meni sub prošljakao nakon 20 min kriza nestala i nisam ni došao za 2h jer mi je bilo o.k.!prestale kosti boljet,kičma itd,itd.subotex vam je inače potekao iz francuske i statistika govori da se u 1god od svih heptanonskih ovisnika u francuskoj njih 80% prešlo na subotex(znači nije bezveze stvar)..e da ona dva sata što me muče!¨!
ovako..moraš se uistinu skinut na 6 hepova ,jer ako si ti na 15-stici opere te takva zakri da si jebeš kevu!!
pričam ovo da se ekipa ne zajebe i nek slušaju upute doktora.
svaka čast autoru topica....sve je istina što je rekao...pazite se
sretno :wink:
poanta-a saznao sam je danas..je da nikako nesmije sub doći u kontakt sa heptanaonom,tramalom i inim ljekovima,jer cete vidjet belaja.
dnad
Posts: 10
Joined: Tue Oct 17, 2006 12:30 pm

Post by dnad »

Sagitarius wrote:Ja sam ga 20 dana pio,imam hepC,a B sam prebolio.Kontrolirao sam i transaminaze,i bile su OK.
Ima ih šta i to cuclaju mjesecima,po meni nepotrebno.
sagitarijus i to je istina ,ali opet stoji ono što si vec i napomenuo...a to je da nije sub za vječnu konzumaciju,neg samo za skidanje od metar(mjesec) do dva dana,jer je i on štetan.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Ja i Subutex

Post by Nicolo b »

Evo posle 11 godina od ovog posta,samo mogu da potvrdim da je itekako stetan,pogotovo nakon visegodisnjeg uzimanja...Skidanje sa njega je tek posebna prica...Mozda ima 1% ljudi da su se skinuli,ali mozda i toliko...A sta se desava sa kostima,zubima ne bih ni da pocinjem,na dex odnose mozda pomislite jednom mesecno i to preko klinca....Jos mi nismo svesni sta koristimo i nadam se skorije jednoj temi iskljucivo o stetnosti buprenorfina i posledicama koriscenja,,,,Ako pitate lekare,posledice ne postoje,zavisnost se ne stvara i deda mraz postoji...
Koliko god bili ocajni dobro se informisite o buprenorfinu i koliko dugo stvarnoz zelite da ga koristite.....
Za bezbolno skidanje do 10 dana je dobar,za odrzavanje maksimalno do 1 godine i to da se nakon prvih 6 meseci krene sa smanjivanjem,jer se ne moze ostaviti bez 6 meseci postepog smanjivanja doza.....
Ne dajte da vas lazu lekari,barem danas ima dosta tema i na ovom forumu i internetu,ne zelite da znate sta vam se desava sa kostima,zubima nakon visegodisnjeg koriscenja,zelju za sex odnosima u najboljem slucaju imacete jednom mesecno....Ja sam se upecao verujuci lekarima i eto me danas nakon 4 godine,pravim zube,cekam operaciju kicme,borim se sa krizama koje se javljaju i nakon 30 dana...
Da ne napominjem zasto je lekarima buprenorfin lek br 1,kada nabroje sve njegove pozitivne strane neka i spomenu koliko milions godisnje se okrene kroz buprenorfin i tada ce i biti jasno zasto nikad nikome lekar nije predlozio da smanjuje doze,da je izlecen,da vise nema potrebe za lekom,samo jedan neka se javi da su mu predlozili da tako nesto...
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Post Reply