Dobar dan, imam zelju prestati s bupom, spustio sam sa

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
hardaynight
Posts: 1
Joined: Thu Jul 08, 2021 1:40 pm

Dobar dan, imam zelju prestati s bupom, spustio sam sa

Post by hardaynight »

18 mg na 13 mg nize od toga mi je tesko. Psiha.. baca me dolje nisko raspolozenje. psihijatar mi predlaze velbutrin, antidepresiv koji sam pio 3 god dok sam bio 90% cist. 100% cist od opijata i koke. ps koku nikad nisam ni volio.
Dakle treba mi neki antidepresiv da mogu spustiti bup ja 2-4 mg. Moze li ki neko iz osobnog iskustva reci koji mu je pomogao.
p.p.s Radim aktuvan posao pa mi treba neka legalna antidepresiv dizalica, ne kucalica, a da opet nisam too high.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Dobar dan, imam zelju prestati s bupom, spustio sam sa

Post by sanela »

A da odeš ljekaru?
Svaki antidepresiv na svakog djeluje drugačije i treba vremena da se "potrefi" pravi AD i prava doza.
Forum nije mjesto za savjete kakve si došao tražiti.
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Dobar dan, imam zelju prestati s bupom, spustio sam sa

Post by trgup »

Hardaynight, kompa nikad nisam razumio uzimanje ogromnih doza buprenorphina. Po mom dugogodišnjem iskustvu sve preko 2mg dnevno je sranje. Na niskim dozama ima rad, i kad se stabiliziras na recimo 1,5-2 mg funkcioniras samo tako, naravno ako uzimaš pod jezik i bez alkohola i diazepama i ostalih tableturina.
Ako uzimaš na nos ili ne daj Bože IV, nema ništa od napretka. Vidi, probaj na malo duži period spuštat po jedan mg recimo tjedno, mislim da nebi trebao imati većih problema. Prava kriza dolazi tek kad kreneš spuštat ispod 2, bar je kod mene tako. I ako misliš da će biti potpuno bezbolno, neće, ali nije ni takav problem da ne možeš radit recimo i funkcionirati. Mislim da tebe jebe trenutno psiha zbog brojanja miligrama, kao ono, joj brate zikra mi je, nisam uzeo 16 nego 14. Tu krize nema, samo računica u glavi. Pozdrav i sve najbolje ti želim
Post Reply