info o metadonskom tretmanu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:58 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ma naravno drug, ti si moj drug čovjeće. Eto sta da ti kazem nemam sta da ti kazem nego to da je bilo pa prošlo, i bolje da sto prije zaboravimo ovo sto je bilo.Znas svakome dođe ono, usto se na lijevu nogu, e to sam ja bio juče.Žao mi je još jednom ,jer znam da i ja i ti zelimo svima samo dobro.Drug moj još jednom izvini, a svima ako sam ikada ista loše rekao izvinjavam se jer stvarno nisam to želio.Vodolijo i svi vi puno pozdrava od Omće
Ludonja
Posts: 19
Joined: Tue Dec 06, 2005 6:24 pm
Location: grad-slučaj

metadon

Post by Ludonja »

Metadon je Hitlerovo govno
nikad ne reci nikad
Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

Slazem se sa svima koji govore protiv metadona..pa napravili su ga samo da nas maknu s ceste...da odemo po dop (metadon) u apoteke. A cujem i da je kriza puuunoo gora nego od dopa. Odrzavanje metadonom je najgora medicinska ideja ikad...jer sto onda? Skidanje s metadona sa dopom?! Ili nekom drugom drogom? Ma, sranje totalno...Naravno, da, pomaze kod krize, ali treba ga stvarno konzumirati NAJKRACE koliko je u vasoj moci. Pozdrav!
Koilko sam cula i citala i probala (nedovoljno) cini mi se da je najbolja supstitucijska terapija Subutex...eto...my humble opinion... :D
Ludonja
Posts: 19
Joined: Tue Dec 06, 2005 6:24 pm
Location: grad-slučaj

Post by Ludonja »

Kriza od dopa i kod najnavučenijih starih đanera traje max. 10tak dana.Čemu se onda mjesecima trpati ikakvim supstitutima?
Svatko tko ima problema s horsom zna da je fizička kriza najlakši dio posla,iako kad si navučen ti izgleda kao nešto prestrašno.Od dopa se umire,a ne od krize!
Lako se skinuti,teško je ostati čist!
nikad ne reci nikad
Tia
Posts: 70
Joined: Thu Mar 16, 2006 7:32 pm

Post by Tia »

Ludonja wrote:Kriza od dopa i kod najnavučenijih starih đanera traje max. 10tak dana.Čemu se onda mjesecima trpati ikakvim supstitutima?
Svatko tko ima problema s horsom zna da je fizička kriza najlakši dio posla,iako kad si navučen ti izgleda kao nešto prestrašno.Od dopa se umire,a ne od krize!
Lako se skinuti,teško je ostati čist!
Ne slazem se da je fizicka kriza najlaksi dio posla...najkraci da, ali ne najlaksi....Naravno da je najteze ostati cist, ipak je to bolest - narkomanija = alkoholizam....
Jedino tvrdim da se fizicka kriza treba pomoci recimo Subutexom, a onda dalje volja i samo volja...NISTA DRUGO...Sve najbolje.. :smt039
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Ludonja wrote:Kriza od dopa i kod najnavučenijih starih đanera traje max. 10tak dana.Čemu se onda mjesecima trpati ikakvim supstitutima?
Svatko tko ima problema s horsom zna da je fizička kriza najlakši dio posla,iako kad si navučen ti izgleda kao nešto prestrašno.Od dopa se umire,a ne od krize!
Lako se skinuti,teško je ostati čist!
U pravu si 100%,nista lakse od fizicke krize.Ovo uzimanje dalje nekih zamjena je teska greska ,koja produzava agoniju i cesto skrece sa pravog puta.Bas sam se pitao gdje si ti Ludonja?Kako si?
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Ludonja
Posts: 19
Joined: Tue Dec 06, 2005 6:24 pm
Location: grad-slučaj

Ludonja

Post by Ludonja »

Ludonja je bio 2mj. u Komuni,pa sam otišao.Trenutačno tražim sezonski posao što dalje od mog grada,pa malo pomalo.Glava je bistra i namjeravam da i ostane.
nikad ne reci nikad
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Re: Ludonja

Post by manson »

Ludonja wrote:Ludonja je bio 2mj. u Komuni,pa sam otišao.Trenutačno tražim sezonski posao što dalje od mog grada,pa malo pomalo.Glava je bistra i namjeravam da i ostane.
Drzi se stari,jebiga znas sta treba,a sta ne.Nadam se da ces uspjeti.... :smt023
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Ludonja
Posts: 19
Joined: Tue Dec 06, 2005 6:24 pm
Location: grad-slučaj

Post by Ludonja »

Hvala stari,mora se naprijed,neće niko za mene :-D .Samo da preguram ove prve dane,to je najkritičnije
nikad ne reci nikad
Post Reply