info o metadonskom tretmanu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

titanik
Posts: 16
Joined: Sun Feb 26, 2006 2:06 am

metadon

Post by titanik »

i ja ga koristim,efikasan je po pitanju 'skidanja s horsa,i dan danas ga pijem,a znam da je i metadon kao i dop,ali sta je tu je
titanik
Posts: 16
Joined: Sun Feb 26, 2006 2:06 am

trebam savjet

Post by titanik »

prije svega,da vas pozdravim,ja sam novi u ovom forumu,iz zenice sam,imam 27god.,9 god.sam na dop-u,2god sam na metadonskoj terapiji,ali jos se nisam skinuo,budem po par mjeseci cist,pijem samo terapiju,ali opet se vratim na pocetak.Ne znam,ljudi moji,kako da dobijem tu jaku volju,da samo pijem terapiju,da zavrsim sa horsom za sva vremena?Znam da je to stvar psihe,volio bih savjet za pocetni korak
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Titanik druze, ja sam iz Sarajeva i kada sam bio na Detoksu u Bolnici sa mnom su bili 4 Zeničana jedan se svao Zeba, drugi Ćelo malo striji a ostalih imena se ne mogu sjetiti.I sam znas da je bilo netrpeljivosti između Sarajelija i Zeničana ali ja kad sam došao u Bolnicu i nakon 3 dana tako smo se dobro slagali i zezali, da je to nevjerovatno.Isto tako znam punooooo raje iz Zenice.Kada je došlo vrijeme da nakon 25 dana se rastabnemo jer se program zavrsio i sad svako treba svojim putem da ide ,toliko smo plakali, toliko su mi falili moji drugovi da je to nevjerovatno.Žao mi je raje iz Zenice i Sarajeva, svi ljudi z ta dva grada su jako dobri i prava su raja.Titanik, pij metadon nemoj da te ove priče pokolebaju, najvise je to u interesu dilerima jer dileri govore i plasiraju priču kako je metadon sranje, kako je kriza uzasna i da se nikada neces skinuti.Jarane ja sam se sa Metadona skidao 2 puta i svaka TA 2 PUTA KRIZU SAM OSJETIO ONO KAO PECKANJE.Evo u čemu je fol, kada hočeš da s skineš sa metadona, ti ides u program redukcije ( tako se to zove) i onda doktori ti svakih 3-4 dana skidaju po jednu tabletu. Evo ja sam vec 2 god. na terapiji, bio sam na 85mg ,sada sam na 35 mg.I opet cu reci i ako treba ja cu pokrijepiti to dokazima, METADON U SEBI IMA MANJE TOKSIČNIH TVARI OD APAURINA.
Titanik pozdrav i lakapo drug.
titanik
Posts: 16
Joined: Sun Feb 26, 2006 2:06 am

u pravu si

Post by titanik »

prijatelju moj,hvala ti ,u pravu si i normalno da cu nastaviti piti heptanon,barem uredi zivot koliko toliko,samo sto jos uzimam hors,ali,umanjio sam.Uzimam 20mg.dnevno(4tablete).i tako vec 2god.Jos sam na nuli,ali ,sto ti kazes,lakapo!Jarane moj,ako mislimo na istog Zebu,znam ga,a tako i Celu,jer mene poznaje cijela ZE,i lopovi,kriminalci,stari djankiji,SVI,ali to nije bitno.Pozdrav tebi
titanik
Posts: 16
Joined: Sun Feb 26, 2006 2:06 am

raja

Post by titanik »

takodje,i meni je zao svih nas,jer citav zivot nam je sjeban,svaki dan isti,problemi,bolovi,muke,tuga,belaj,zatvori-covjece,tesko je ,ali valjda ce mo uspjeti,mi,koji mislimo i imamo planove,zelju,nadu,volju.Sve to imam,ali psiha me ubi,neda mi ona,tjera me da uzmem dop,a inace ,ja snifam,ne rokam se.Pozdrav
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Titanik druže moj, ja sam prije nego sto cu otici na detoks bio sam pun predrasuda.Ono znas raja iz Zenice ,tekme ,robijaši, Manijaci i sve te gluposti.Ali poslije sam vidio i uvidio da su to super raja, Zeba je jedan , bombaš Zeba jejejjehehheh.Znas i sam malo ga voli maslati ,ali ja ga linvo ko brata.Celo ko Celo, ko ne zna Celu e onda jebiga.Drug moj želim ti da sve sto radis radis sa željom, to sto uzimas hors, pa bože moj i ja sam ga uzimao ali naj,naj,naj vaznije jeste to da imas podrsku, da imas nekoga ko shvata ono sto ti pokušavaš.Izačeš ti kao pobjednik ja to znam, jer isto kao i ti ja sam počinjao.Još mi je od OWERA umro najbolji drug, tako da sam ti moj druze sam samcat evo 3 godine, niti se druzim skim, niti izlazim, niti nista.Ne mogu da prežalim mog brata koji je umro, ne mogu da prežalim i ne dostaje mi nase priče, nase šane, nase podrrške itd.Sada imam osjecaj da sam sam samcat i jesam sam.Ali opet kazem , DOĆE NAŠIH 5 MINUTA.Drug ja sam uvijek tu, sta god ti bude trebalo, samo zvizni JA CU TE ČUTI. Tvoj drug Omar
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Titanik, buraz ovo sto ti je Vodolija napisala , ja odmah cu ti reci da se ne slažem sa njom.Lako se nekom skinuti kada nije u svom gradu, kada nije u Zenici gdje 80% omladine je na heroinu ili u Sarajevu.Ja i dalje i uvijek cu BITI ZA METAFDON JER MI JE TAJ LIJEK SPASIO ŽIVOT.
Uzimaj Heptanom, dovedi svoj život u normalo, vrati svoje stare običaje, jutarnji doručak, pa radne navikre, itd,itd a onda ja ti garantujem skinučeš se sa Metadona da neces osjetiti to skidanje.Ovo ti kao drug kazem.
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:57 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Ispuniću ti želju i neću te više uzimati u usta, za tvoj riječnik neću uopšte da diskutujem.Imam pravo da pišem šta hoču i da diskutujem sta hoču.To što si se htjela napraviti mangup pred čitavim forumom to je druga stvar.Ja nisam obratio pažnju da ja svaki put imam nesto da negativno kazem o tvojim komentarima, pokušavam da sa svima budem u dobrim odnosima. Još jednom ću ti reći nemam namjeru da se svađam, ali te molim drugi put ( ako ga uopšte i bude) nemoj takve proste riječi da izgovaraš jer ja tebe još uvijek smatram damom, jednom finom djevojkom.A ako sam te nesto uvrijedio evo ja pred svima ti SE IZVINJAVAM i nije bila namjera, a kada bi sve čitala onda bi i pročitala to da ovih dana nisam dobro ,eh onda bi i shvatila sto sam ovakav. Uglavnom ti možeš mene i dalje smatrati kretenom, a ja cu tebe i dalje smatrati jednom DAMOM I DOBROM JARANICOM IZ MOG GRADA.
HVALA TI NA KOMPLIMENTIMA.
Post Reply