info o metadonskom tretmanu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Pa jeste tako, sigurno....

Ali jedino, kako se posle skinuti sa meta? :cry:
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ma daj te ljudi pa znas ti Vodo sta je 6 godina na metu jebo te ma sta posle da radis ....onda horsom da se skidas sa njega i tako u krug,ne u to ne mogu da poverujem stvarno....Ja znam da kad kupujes metadon lepo postoji uputstvo i ne pise dzaba da terapija traje 21 dan ili tako nesto to sigurno nije bezveze napisano ...ako imas dogovor sa svojim lekarom da ti on smanjuje kao sunrise onda mi to zvuci ok. jebemu mater valjda znaju sta rade a i ako ne znaju zna Sunrise da ako to tako potraje da ce morati sama da krati sebi terapiju ...sta ja znam ja se sa njim nikad nisam lecila mozda nisam upravu on je meni sluzio jednostavno da se uradim sa njim kad je frka ikad nemam dop a snadjem se za metadon eto....mozda je ipak bolje da ja u ovoj temi ne ucestvujem...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Definitivno je problem kako se posle skinuti.........i da li se ljudi uopste skinu sa njega ako ga piju 6-7 god....

:-D
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Iskreno Jeco ja ne verujem da se skinu bar ja ne znam ni jedan primer,ali opet kazem to sto ja ne poznajem nijednog ko se posle toliko godina na metu skinuo sa istog to ne znaci da takvi ne postoje ! Moje misljenje je da ako zelis da se metadonom skidas onda ga koristi nekako ovako kao sunrise i po meni ne bi smelo da traje to skidanje duze od 3 meseca "po mom misljenju" jer to je onda isto sranje drugo pakovanje....narocito ako si svec imala problem i bila navucena na metadon...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Pa i ja ne verujm bas da se posle toliko godina skinu. A i to skidanje je verovatno slicno kao skidanje sa dopa.
Ja sam trenutno na 30 kapi, ili ti 10 mg....i mislim da to nije tako strasno i naravno, cilj mi je da se skroz skinem
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ne Jeco nije isto sranje gore je sranje nego sa horsa kad se skidas evo pitaj nekoga ko se skidao ali stvarno skidao sa metadona,po meni je gore nego sa horsa sto se tice fizicke zikre za psihu vec nisam sigurna :wink: jer onaj heroin sto moze da ti uradi to niko na ovom svetu ne moze ...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Fizicka zikra jeste zajebana. Nemas snage korak da napravis ( gore nego na hersu, to da), lupa srce, hladno ti je, snovi. To znam iz licnog iskustva.
A psiha, pa onako, ali opet dodje veeeelika zelja...
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

smanjila sam ja bila i ovu dozu...ali me je onda pocela drmati zikra...
mozda zato sto sam odjednom smanjivala po 5 kapi.
ne Znam, ovo je neka najmanja doza koja me uspeva "pokriti"
Nisi svesna koliko zelim da sam skroz str8...
Sutra cu da kazem mojima da mi smanjuju po jednu kap na svaki drugi dan i poslusacu tvoj savet, da mi ne kazu kada ce to da urade
pa polako da predjem na neki drugi lek
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

naravno da zelim od sveg srca da se resim sranja.
pa onda ne bi ni izabrala ovaj put oporavka nego bi ostala tamo gde sam bila

Moj moto je " ZNAM DA CE BITI TESKO ALI JA ZASLUZUJEM I ZELIM ZIVOT"
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Nisam ti to ja rekla da ti mama smanji terapiju i da ti ne kaze kad je to uradila nego sunrise ali nema veze u potpunosti se slazem sa tim predlogom jer ti kad znas da ti je smanjena terapija psiha pocinje 3 put jace da radi i automacki samu sebe u zikru ubacujes na neki nacin...probaj to nek ti smanjuje po jednu kap na dva ,tri dana ali umesto njih nek sipa 2 kapi vode da ne vidis ni kolicina da ti je manjena :-D jer to isto izaziva psihu pa pocne da reaguje...ali majci reci obavezno da ti ne kaze kad bude pocela da spusta terapiju ! nek spusta dve nedelje tako pa nek stane malo...pa posle nekog vremena opet dve nedelje spusta po 1-2 kapi pa stane itako da vidimo kako ce se to odraziti na tebe a ti nam pisi sta se desava? Cist primer toga ti je Kata ona je svojoj cerki tako smanjivala ova nije ni znala na kraju je devojka pila samo vodu,i sad je strejt,probaj samo probaj nemoj da se plasis! Ne mozes nista da izgubis najlakse je vratiti se na vecu terapiju ali pokusaj da smanjis tj. keva nek ti smanjuje bez tvog znanja...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply