info o metadonskom tretmanu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Pa ja upravo tako, da uprav tako.
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

ja dajem+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
metadonu i opet kazem-HVALA MU!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:22 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Cuj, sigurno je da ti 12 dana nisu bili dovoljni ako si imao dva recidiva. smatram da je najbolje imati sasvim otvoren i iskren odnos sa doktorima i sve im reci kako se osjecas, u kojim momentima imas zelju za dopom, kad je jaca, kad manja....
Ili, ti doza nije dovoljna? Jer na metadonu, kad si pokriven, ne smijes imati glad i zelju za dopom. Znaci, bolje da dobijes malo vise metadona i prvo postignes stabilnost i tek onda usporedo sa razgovorima sa psihologom ili socijalnim radnicima ides po malo dolje. Meni isto naglasavaju da je najbitnija stabilnost i normalni nacin zivota. Znaci, normalno ustajanje, rad, ishrana, higijena, znaci, da, jebi ga, normalno funkcioniras.
Ja sam se isto u Hr. probala skidati sa hepovima, svaki treci dan po jednu tabletu dolje i nije islo. Na pocetku me nisu ni pokrili i taman onaj treci-cetvrti dan kad se malo tijelo navikne na terapiju oni mi skinu po jednu tabletu i normalno da je jako velika glad koju nisam mogla kontrolirati. I, nisam se uspjea skinuti.

Ovdje, u Aus. sam pocela sa metadonom, 50mg i bilo mi je sasvim ok. Full su me dobro pokrili tako da mi je glava bila ok, s time sve ostalo ide paralelno ok.
Znaci, pricaj s njima i dogovorite se za drugi nacin. Glavno je da imas jaku zelju i volju za uspjeh, i naravno, podrsku dragih osoba!

Sretno i javi sta ima novo!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Uhhhh VOYAGER odmahhhh trci po Metadon, to je znak da nije bilo dosta.Idi ti po Met. vidjeces Buraz ,jest da svi pricaju da je ovako i onako.Ima Metadon i negativnih ali ima VISE POZITIVNIH strana.
Pa sto bi se ti mucio ako si probao detoks.Evo ja licno, bio sam na tom Detoksu 3 puta i to nijednom manje od 30 dana, pa sam bio u komuni ,pa sam i odatle pobjego.Znaci, svako nadje sebi opdgovarajuci metod za rijesenje ovih problema.
I ja mislim da ti trebo na Metadon.
Drzi se !!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:21 am, edited 2 times in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Nice for you!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Fanatik
Posts: 1216
Joined: Sun Apr 17, 2005 12:29 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Fanatik »

Voyager bravo care i amet u glavu i ne igrajse da slucajno izazivas sudbinu!!!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Life-Transforming ?

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 12:24 am, edited 1 time in total.
Post Reply