info o metadonskom tretmanu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
fightstigma
Posts: 7
Joined: Sun Jun 19, 2005 12:21 pm
Location: NZ

info o metadonskom tretmanu

Post by fightstigma »

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ma metadon je sranjeeeeeeeeeee....
ne bih ga pozelila ni najvecem neprijatelju.
eto da znate. I dan danas....9mjeseci kasnije-ja imam posljedice njega. Ne toliko ni dopa koliko njega. Doktor mi rekao ne pricam gluposti. Kriza od subutexa trajala duplo duze zbog tog otrova.... Zeludac mi sjebao...metabolizam uzdrmao....ma ne bih ga ni za milion dolara uzela.
ne..ok...ako nema nista drugo-na par sedmica a ono odrzavanje....???? pa to je drzavni heroin...samo da sklone raju s ulice...
oporavlja mozak??? aaa....isto ko i dop. a tek nakon par mjeseci-jao sto si dobar....navicen ko struja a oni ti seru kako ti to pomaze i popravlja stvari u mozgu....bla bla. ajde probaj prestati....kakva krizaaaaaaaaaaaaaa......i svaki dan ko kod dilera...dobar dan...dobar dan-evo vam vasa doza gospodine...dovidjenja. A ako zakasnis u kliniku.....aaaa.kako je to zajebano. Lupas na vrata places vristis...molim vas pustite meeeeee..Umrijecu....Jer sta ces? dop...nego sta..
ma .......hvala....
sorry jarane nije nista do tebe...
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
fightstigma
Posts: 7
Joined: Sun Jun 19, 2005 12:21 pm
Location: NZ

Post by fightstigma »

Luna,nadam se da si pronasla tretman koji ti odgovara,metadon definitivno nije za svakoga.Sto se mene tice,4 godine kako sam na donu i zivot mi se potpuno preokrenuo.Odem do apoteke 3 puta nedeljno po metadon,isto kao i sto idem na NA sastanke,1 sat, 3 puta nedeljno i to je mala cena da se plati za ispunjen,produktivan zivot bez dopa.
User avatar
rbonnasi
Posts: 18
Joined: Thu Dec 15, 2005 9:23 am
Location: rijeka

Post by rbonnasi »

ej luna kakve krize od subotexa, sta ih se moze imat, pitam, jer ga ja pijem i bas sam mislio prestat, bio sam poceo sa 4 sad sam na 1 na dan, to si ja sam skidam jer mi je vise pun k...c svih tih tableta kojima nas sopaju kao pokusne miseve....
a sta se tice metadona to je isto smece kao i dop, i bas si ljepo, tocno, opisala kako to s njim ide.....

stigma, nemoj me krivo shvatit ali meni se ne cini to kao neki veliki uspieh, zabijat se hepovima svaki dan, trebao bis to polagano pocet odjebavat, bit ce ti sigurno teze nego bez dopa vidjet ces, ali mislim da bi trbao... a i dobro ti je na njima jer se zabijas a niko ti ne sere....pozdrav..

...rene
fightstigma
Posts: 7
Joined: Sun Jun 19, 2005 12:21 pm
Location: NZ

Post by fightstigma »

rbonnasi wrote:stigma, nemoj me krivo shvatit ali meni se ne cini to kao neki veliki uspieh, zabijat se hepovima svaki dan, trebao bis to polagano pocet odjebavat, bit ce ti sigurno teze nego bez dopa vidjet ces, ali mislim da bi trbao... a i dobro ti je na njima jer se zabijas a niko ti ne sere....pozdrav..

...rene
Metadon je lek,kao bilo koji drugi, npr.insulin.Kao sto je dajabeticarima potreban insulin tako je meni potreban metadon.Ne vidim nikakav razlog da prestanem da uzimam ovaj lek koji mi je spasao zivot.Probala sam to ranije,tako da znam da kvalitet zivota koji imam sada ne bi menjala za depresiju u kojoj sam zivela potpuno streight ali bez metadona.
Preporucila bi svima koji razmisljaju o tome da li je metadon dobar tretman za njih da pogledaju linkove koje sam poslala.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

drago mi je da si ok i dobro al metadon nije lijek...
on lijeci...samo odugovlaci nesto sto je davno trebao biti zavrseno....
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

metadon-insulin?

Post by Sagitarius »

Insulin stvara zdravo ljudsko tijelo,i šećeraš bez njega umire.Bez metadona se ne umire.
4 godine.Užas.Aj napravi krvnu sliku,spirometriju(kapacitet pluća),provjeri rad bubrega,imunitet(koji se tebi čini OK,jer na metadonu nema prehlada,kašlja...),jetrene probe i još neke testove koje ti doc. preporuči,pa ćeš vidjet kako je OK.Metadon "liječi" depresiju isto kao i dop.4 godine pit svaki dan cedevitu šteti,a kamoli metadon.
Pokušaj prestat...dok možeš.Znam ljude koji su se s toga dopom skidali.Lakša kriza.
User avatar
rbonnasi
Posts: 18
Joined: Thu Dec 15, 2005 9:23 am
Location: rijeka

Post by rbonnasi »

stara glupo mi se sa tobom sad natezat oko metadona, ti mislis da je ok, mozda tebi i je, i neka ti je....
luna ti je dobro rekla on samo odugovlaci....
mislim da bi se ipak trebala skinut sa toga, ako uopce mozes...
pozdrav...
rene
fightstigma
Posts: 7
Joined: Sun Jun 19, 2005 12:21 pm
Location: NZ

Re: metadon-insulin?

Post by fightstigma »

Sagitarius wrote:Insulin stvara zdravo ljudsko tijelo,i šećeraš bez njega umire.Bez metadona se ne umire.
4 godine.Užas.Aj napravi krvnu sliku,spirometriju(kapacitet pluća),provjeri rad bubrega,imunitet(koji se tebi čini OK,jer na metadonu nema prehlada,kašlja...),jetrene probe i još neke testove koje ti doc. preporuči,pa ćeš vidjet kako je OK.Metadon "liječi" depresiju isto kao i dop.4 godine pit svaki dan cedevitu šteti,a kamoli metadon.
Pokušaj prestat...dok možeš.Znam ljude koji su se s toga dopom skidali.Lakša kriza.
Nazalost,mnogi su umrli od komplikacija metadonske krize posto im je bio uskracen tretman.Zahvaljujuci misinformaciji i mitovima asociranim sa metadonskom terapijom(npr.vasi postovi) ljudi umiru svakodnevno.
Zelim vam uspeh i nadam se da ste/cete naci tretman koji vam odgovara,kao sto je metadon za mene.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Post by Sagitarius »

Ja sam bio 3,5mj. na spuštanju hepom.Svako jutro u ambulantu po bočicu.Počeo sam sa 75mg,pa tjedno 5mg dole.Kad je došlo do 25mg,počelo je bit malo.Pokrije eventualno do navečer.Plus nakon prestanka,20tak dana ultra-neugodne zikre,krpanja Valiumom i Tramalima(budali šamar).To mi je najgore spuštanje u životu bilo.
Drago mi je da je tebi hept pomogao,ali pogledaj i na drugu stranu medalje.Tebi ga država ne daje,da bi tebi bilo bolje,nego da toj istoj državi ne stvaraš probleme.Njima je to dovoljno,a da li je tebi,to ti najbolje znaš.Imam par frendova u sličnoj situaciji kao i ti.Ne bi im bio u koži.Nakon par godina na 100tinjak mg hepta,tolerancija im je u nebesima,više ih ta činjenica drži dalje od dopa,nego hept. sam po sebi.Srećom danas postoji i Subutex,sad sam čist zahvaljujući tome.Ima i on krizu,ali je smješna u odnosu na hep ili dop.Najviše je psihička(depresija,nesanica),ali ništa strašno.Ako se (hoćeš)možeš spustit na 30mg dnevno,probaj Sub.E da je meni bio dostupan kad sam se s hepta skidao.Sretna Nova
Post Reply