Postupak registracije na sub u DE?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Postupak registracije na sub u DE?

Post by trgup »

Pozdrav, dali neko zna postupak registracije na sub u njemackoj? imam zdravstveno i zaposlen sam u njemackoj firmi, a suba ponestaje. Živim u manjem mjestu i nemogu kupit na ulici. I dali bi imao problema ako se registriram što se tiče posla, vozačke itd.
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Postupak registracije na sub u DE?

Post by trgup »

Jbt forum zamro a nikad više navučenih..
nana
Posts: 4
Joined: Thu Jul 21, 2011 12:53 pm

Re: Postupak registracije na sub u DE?

Post by nana »

Davno si pitao, sigurno si se već snašao, ali evo napisat ću za druge u budućnosti.
Prvo moraš naći doktora koji se bavi supstitucijom. Tvoje zdravstveno osiguranje ti može dati listu ili internetom nađeš. Moraš nazvati nekoliko doktora i trszit da te stave na listu čekanja jer svaki doktor prima samo određeni broj pacijenata. Faktički čekaš da se netko predozira i umre pa dobiješ njegovo mjesto. Ja sam iz Hrvatske zvala pola godine prije nego što sam planirala ići. Kad te nazovu da jr mjesto slobodno, dobiješ termin i ideš kod dr dogovorit terapiju. On ti napise recept po koji moras dolaziti svaki tjedan. Prvih par mjeseci moraš svaki dan ići po terapiju. Moraš i apoteku organizirati jer ne izdaje svaka apoteka terapiju. Kako ce ti biti najvise ovisi o tome kakvog si dr potrefio.
Ovo je moje iskustvo, ali iz selendre u Njemačkoj. Ako si u velikom gradu imaš centre koji se time bave i ideš direkt kod njih sve rijesiti.
trgup
Posts: 34
Joined: Sat Jun 04, 2016 12:06 am

Re: Postupak registracije na sub u DE?

Post by trgup »

Evo me živ :). Riješio sam prije par mjeseci, otišao u kliniku za ovisnost u munster i dobio bez problema, jedino što sam morao ići svaki dan po terapiju prvih par dana dok me nisu naručili u manjem mjestu, bliže, di živim. I tako sam krenuo u mome mjestu svaki dan po terapiju. Doktorica, koja me prva primila je bila izuzetno ljubazna i ono, dobra duša. Rekla mi je da moram svaki dan dolazit nekih mjesec i po dana, pa ako bude sve uredu, dati će mi da dižem tjedno.
Ovdje testiraju svaki dan na alkohol i dva put tjedno na gudru. Išlo je sve dobro nekih mjesec dana dok nisam pao na alkohol, oko 0,25 sam napirio. Poslije toga te više ne gledaju isto. Nevjerojatno su strogi što se toga tiče, moraš bit savršeno čist.
Poslije toga sam morao ići za hrvatsku na 4 dana i dali su mi za četiri dana terapiju, i bila je spika, kad se vratim da će mi počet davati tjedno.
Međutim, odem za hrvatsku i uhvatim se brzine par dana i kupim tablu osmica, i kontam ono, imam za 5-6 dana dok ispišam spid i vratim se tamo i sve pet. E, ali nisam znao da su toliko strogi ovdje s tim, čak su me zvali taj peti dan kad sam se trebao vratit na telefon, kao, di si ti, mi te čekamo vamo. I ja tu neku priču složim, kao imo sam posla, moro sam ostat još koji dan u hr.
Vratim se za koji dan, i ona dobra doktorica koju sam spomenio, je na bolovanju, mjenja je neki doktor. Nije mogo gori bit. Kaže lik, ja ti više ne mogu davati terapiju, i ono, probao sam na spiku Al lik ne jebe 2 posto. I ništa, razvuko sam tih par osmica što sam imo i uhvatila me panika kad sam ostao na pola osmice, a moram radit. I odem prije par dana 300 km do Frankfurta i uzmem tablu za 100e.
Uglavnom da ne kenjam previše, smanjio sam na pola mg dnevno i idemo lagano prema dole, postepeno, ono što je frajla radila, ako znaš, ovdje na forumu. Eto, pozdrav, hvala na odgovoru i idemo u nove pobjede. Čus
Post Reply