Da li povecati bup ili dodati i antidepresiv!?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Z.Me_1991
Posts: 2
Joined: Sat Feb 13, 2021 9:15 am

Da li povecati bup ili dodati i antidepresiv!?

Post by Z.Me_1991 »

Lijep pozdrav svima na forumu i postovanje svima za iskrenost i za borbu.Napisao sam ispovijest ali mi je zastario telefon pa tekst koji sam prekopirao nije mogao stati u ovaj box,nezz do cega je.
Da predjem na stvar.Iz Sarajeva sam,imam 30 god. i bio sam dugogodisnji ovisnik
o spidu,tramalima,bobama,apaurinima,alkoholu,vutri,sve osim heroina.Medjutim od kad sam usao u vanbracnu zajednicu sa osobom koja nikada nije konzumirala nista osim ponekad piva,nakon nekog vremena odlucio sam si pomoci tako sto sam se javio na c.vrh.Prije ulaska u vezu sam zaglavio na tramalima 3-4 godine.Sto se tice likecenja islo je:
prvo metadon,pa kasnije presao na bup 8 mg.Sve je super funkcionisalo do zaposlenja.Toksicni ljudi odstranjeni,imam prijetelje,dobru zenu koja me podrzava,bavim se muzikom uskoro nadam se i profesionalno.Na bupu sam 2 godine i sve je super bilo dok mi ovaj posao nije poceo uzasno ici na nerve.Da bi bio 2 dana slobodan imam 2 smjene od 11-12 sati,pa zatim smjenu od 9 sati pa jos 2 smjene po 7-8 sati.Plata nije losa,solidna je i to me drzi a i realno ova situacija oko nedostaka posla me dodatno frustrira.Naime sustina ove moje teme je to sto sam poceo osjecati da me 8 mg buba uopste ne pokriva na poslu jer nivo anksioznosti koji osjecam 90 posto radnog vremena je skoro pa neizdrziv.Ponekad ne vidim razliku izmedju narkomana sa kojim sam si unistavao zivot i kolega na poslu.Zadnja 3 mjeseca razmisljam ili da povecam bup ili da trazim neki anksiolitik.Kazem 3 mjeseca jer sam vec pokusao sve sto me je dr.savjetovao od vjezbi,do teretane,biljnih preparata ali mi nista nije pomoglo.Mozda
zvucim kao nezreli ili razmazeni balavac ali sigurno ne bih pisao ovdje da mi ne treba pomoc.Dok sam kuci bup djeluje ok,ali na poslu gdje provodim vecinu vremena,nista mi aposlutno nema smisla.Ako neko moze dati neku sugestiju bio bih jako zahvalan.
Unaprijed hvala!
Humanerror
Posts: 7
Joined: Wed Jan 27, 2021 9:37 am

Re: Da li povecati bup ili dodati i antidepresiv!?

Post by Humanerror »

Vidim nije nitko odgovorio, pa bi ti ja rekla samo ono sto ja osobno mislim, ne bi voljela da ispadne da glumim nekog doktora ovdje ili slicno, nije mi to namjera , pa isto tako ne zelim reci da uzmes ili ne neki antidepresiv.Jedino sto stvarno islim da ti li dizanje bupa nema smisla nikako.Jer onda se samo vracas nazad. Kazes do sada te pokrivao, nema razloga da te ne pokriva i sada.
Osjecas se ankiozno, jos i posao koji ti ide na k. , ..radis jako puno, usput ova korona sve to pogorsava, mislim da je razumnjivo zasto si u stressu..Puno ljudi koji zive normalan zivot su potonuli u depru od kada je sve to pocelo, .Jer iskreno sada prema sebi..zasto bi dignuo bup? Da ga osjetis, da te opere , na bolje s raspolozenjem? Nemoj, znas da sub nije za to, je ako ga ne koristis izricito jer si navucen. Mislim da bi trebao razgovarati sa psih. ,, iako si rekao da vec jesi..Ne znam mozda je takav period, ne znam ti reci sta je najbolje, jer i ja sam na svoj nacin jako jako sjebana, ali dizanje bupa mislim da nikako nije rjesenje.Jer neces nista dobro napraviti za sebe ni rjesiti problem .Sve sto sam napisala je bilo u dobroj namjeri, nadam se da neces zamjeriti.
Z.Me_1991
Posts: 2
Joined: Sat Feb 13, 2021 9:15 am

Re: Da li povecati bup ili dodati i antidepresiv!?

Post by Z.Me_1991 »

Ma naravno da ne shvatam zlonamjerno vasu sugestiju,zahvalan sam svakom ko odvoji neko vrijeme da mi sugerise bilo sta u vezi ovog problema,tako da hvala vam puno!
Mozda sam se cak pogresno i izrazio sada kada pogledam iz ovog ugla.Gledajuci na moj post odnosno pitanje,shvatam da je to samo izlijev velike frustracije i anksioznosti.
Naravno da necu povecati bup,to je sada sigurno,a sto se tice nekog antidepresiva neka to ostane na dugom stapu.Vidjet cu kako ce se stvari odvijati.
Hvala puno svakako na sugestiji!
Lijep pozdrav!
Post Reply