propadanje organizna usleg dugotrajnog koristelja bupa- iskustva

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

propadanje organizna usleg dugotrajnog koristelja bupa- iskustva

Post by Dzoks »

resih da otvorim ovu temu zbog prica koje cujem da se mnogo propada usled korištenja buprenorfina pogotovu zuba i kostanih tkiva,pisite ako imate takva iskustva kako bi bar nekome skrenuli paznju na ovo,
Solunac
Posts: 2
Joined: Tue Oct 06, 2020 12:16 pm
Location: Thessaloniki

Re: propadanje organizna usleg dugotrajnog koristelja bupa- iskustva

Post by Solunac »

Pozdrav
Evo iz mog iskustva mogu da ti kazem, meni je "stradala" tiroidna zlezda. Pored lekara endokrinologa, u familiji imam zdravstvenog radnika pa sam 100% siguran da je od toga. Inace vucem takozvani Hašimoto, nista strasno, pije se eutirox i gleda se da su hormoni stitnjace u ravni.
Pozdrav
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: propadanje organizna usleg dugotrajnog koristelja bupa- iskustva

Post by Frajla »

Solunac wrote: Tue Oct 06, 2020 1:11 pm Pozdrav
Evo iz mog iskustva mogu da ti kazem, meni je "stradala" tiroidna zlezda. Pored lekara endokrinologa, u familiji imam zdravstvenog radnika pa sam 100% siguran da je od toga. Inace vucem takozvani Hašimoto, nista strasno, pije se eutirox i gleda se da su hormoni stitnjace u ravni.
Pozdrav
Kako znas da je od bupa stradala?
Solunac
Posts: 2
Joined: Tue Oct 06, 2020 12:16 pm
Location: Thessaloniki

Re: propadanje organizna usleg dugotrajnog koristelja bupa- iskustva

Post by Solunac »

Kao sto sam napisao, endokrinolog i majka koja je dr. su ustanovili da mi stitna " stradala" usled uzimanja bup. Nisam zloupotrebljavao bup. , uzimao sam ga kao subst. uzimam i dalje, peta godina. Pre toga bio sam na heroinu i nisam imao problema sa štitnom, nakon bup. terapije problem sa štitnom je nastao.
User avatar
Dzoks
Posts: 27
Joined: Wed Dec 26, 2018 2:13 pm

Re: propadanje organizna usleg dugotrajnog koristelja bupa- iskustva

Post by Dzoks »

meni su zubi u zadnje 2 god od kako sam na terapiji katastofalno stradali,preko 10 god sam bio na heroinu i nisam imao vecih problema sa zubima ali u zadnje 2 god na svaka 2-3 meseca po jedan zub samo pukne,ili pocne da se kvari i onda ubrzano propadne skroz,primetio sam da mnogo ljudi koji koriste bup imaju probleme sa zubima i svi su u prici da je bup veliki krivac za to,nzm verovatno propada i organizam dosta ali mozak je ok,mislim da bup dosta maskira pravo stanje organizma,neki ljudi se zale i na prevremeno starenje,imaju po 35-40 god a izgledaju kao da imaju 70 godina.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: propadanje organizna usleg dugotrajnog koristelja bupa- iskustva

Post by sanela »

Solunac wrote: Wed Oct 07, 2020 12:41 pm Kao sto sam napisao, endokrinolog i majka koja je dr. su ustanovili da mi stitna " stradala" usled uzimanja bup. Nisam zloupotrebljavao bup. , uzimao sam ga kao subst. uzimam i dalje, peta godina. Pre toga bio sam na heroinu i nisam imao problema sa štitnom, nakon bup. terapije problem sa štitnom je nastao.
@solunac, dobrodošao na forum. Samo da ti kažem da ovdje pišu ljudi uglavnom sa područja bivše Yu, nema ih koji pišu iz Grčke, tako da ovdje ne možeš dobiti informacije kako doći do suba kroz zdravstveni sistem u Grčkoj.
Post Reply