Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Makedonec »

Lebowski wrote: Fri Oct 29, 2021 3:01 pm
Bok Makedonec...

Baš sam jučer kupio CBD ulje i popio sam ga jučer, kupio sam ono od 3 %, jer mi je sa više postotka preskupo, i popio sam 3 puta preko dana po 3 kapi.
Prošlu noć sam super spavao, ali preko dana dok sam ga pio nisam osjetio neko djelovanje tog ulja pa me zanima da li se to ulje može osjetiti
ili ono radi na nekoj nesvjesnoj razini? Jer inače imam problema sa time da ne spavam čvrsto, odnosno imam malo dubokog sna i onda mi se preko
dana spava i to mi je problem kada moram raditi. Pomažem se i ja Valerijanom i super je jer sam i noć prije dobro spavao, a nisam uzimao ulje, ali
jesam Valerijanu i tako da sam zadnja dva dana super, ne spava mi se preko dana i volio bi da tako ostane.
Zanima me od koliko posto ti uzimaš CBD ulje, koliko kapi piješ i kada ga uzimaš? I za što ga zapravo ti uzimaš, odnosno koji ti je glavni problem?
Pozdrav
Zdravo @Lebowski ,
Ovako idemo redom,
Ja uzimam ulje FREYHERR, proizvodi se u Sloveniju i ima 12%CBD znači 120mg. u 1 ml. celo pakovanje je 10 ml. i sadrži 1200mg CBD, Kod nas cena mu je oko 35€.
Ja uzimam negde oko miligram dnevno, jedna tretina ujutru i dve tretine pred spavanje, meni je sasvim dovoljno, tako da jedno pakovanje mi traje otprilike desetak dana.
Ja sam ga koristio najviše za anksioznost, al sam primetio i da utiče na san, puno bolje se spava i takodje utiče pozitivno na raspoloženju.
Jer svi smo naravno različiti oko doziranja ide trial and error, probuješ različite doze dok ne nadješ koja ti najbolje odgovara, ja sam skontao to za nedelju dana.
Interesantno i da si postavio pitanje u pravi mesec od godine :) evo i zašto, industrijski cannabis sad cuti, i ako možeš da ga nadješ negde u okolini možeš sam napraviti ulje.
Kako sam se malo opravio zdravsteno i počeo da se dvižim zadnjih mesec dana, znajuči od prije gde raste a i jer sam na bolovanju do nove godine, da ispunim vreme, nabrao sam preko petnaes kila cveta od industriskog kanabisa i sad ga sušim, za nedelju dana planiram da krenem da napravim sam ulje, proces je zahtevan al nije težak, a dobija se oko pedeset-šezdeset postotnog ulja, tako da ako te i to interesuje pitaj slobodno.

Pozdrav i sretno
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Lebowski »

Makedonec hvala na odgovoru i sretno i tebi...
Ja za sada ne kužim da to ulje nešto radi ali imam to najslabije, od 3 %, doduše sinoć sam uzeo 20 kapi, to sam pročitao da je jedan mililitar,
znači negdje oko 30 mg CBD-a sam uzeo i noćas nisam najbolje spavao, očito mi treba još više, ali to ne mogu priuštiti...
Inače mi THC ne paše ali mislio sam da će mi pomoći to ulje jer svi ga hvale i ima samo oko 0,2 % THC-a i vjerujem da je dobro ali očito su mi potrebne konjske doze, konačno ja sam i na dosta lijekova, a pijem i metadon...
Potrošit ću ga do kraja ali mislim da ga neću više kupovati, samo iz razloga što mi je preskupo...
Meni je recimo Valerijana puno bolja za spavanje, a i puno je povoljnija, nju osjetim kako me uspava i jedno vrijeme čvrsto spavam, barem dok
joj ne popusti djelovanje, a onda se i sa njom počnem buditi. Da mi je još samo popraviti taj san, bio bi na konju, jer to mi je trenutno glavni problem,
jer kako noću slabo spavam, preko dana sam jako pospan...
Milosx
Posts: 1
Joined: Thu Nov 04, 2021 1:26 am

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Milosx »

Pozdrav ljudi.
Da li je mozda neko bio ili cuo iskustva u ordinacijama,detox.Citao sam bas danas da ima u BGu.I traje od 3-5 bolnicka dana.Toliko sam vise prso od ovog cold turkey skidanja koja sam probao par puta.Bas me interesuje da li taj detox pomaze.I valjda nije jako skupo.Ok mi je ako je oko 500e.
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Makedonec »

@Milosx ,
Nisam iz Srbije i neznam kako stoje tamo stvari, kakve su klinike.

@Lebowski ,to jest problem da je skupo, ako imaš neke prijatelje ili porodicu po Evropu koji bi ti hteli pomoci, može se nači jeftinije, i znaj da generalno svim prirodnim suplementima treba oko dve nedelje da počne dejstvo.
S valerijanom uzmi melatonin, to ti može pomoci oko sna.
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Bubika
Posts: 1
Joined: Sat Mar 19, 2022 12:54 pm

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Bubika »

Zdravo Makedonac
I ja sam iz Makedonije i bilo bi mi drago da cujem sta si uradi sa skidanje sa bupa,jer i ja imam isti problem
Pozz
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Makedonec »

Zdravo,
Mislam deka e pravilo na forumov da se pišuva na Srpsko-Hrvatski pa zatoa ke ti odgovoram taka.
Pregdaj gore imam napisano par stvari i plus bilo što te zanima pitaj slobodno,
Koliko si vremena na Buprenorphine i kolike doze?
Pozz
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Kiko89
Posts: 1
Joined: Fri Jan 20, 2023 5:18 pm

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Kiko89 »

Pozdrav Makedonac, da li si i dalje aktivan?
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Makedonec »

Jeste
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Post Reply