Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Makedonec »

Zdravo svima,
Hvala ti @Frajla na odgovoru, progledao sam stare postove i pronašao sam puno korisnih informacija.
Nedelju dana sam na 1mg, skinuo pola mg, i sad za sad sve ide OK, bilo je malo anksioznosti ali trajala samo jedan dan, ima tu i tamo nesanice i bolove al mi to ne smeta. Od oružja protiv krize još uvek sve isto, vitamine, CBD, kantarion, melatonin i valerijana uveče za spavanje i trening svakog dana. Negde četvrtog dana kako sam spustio na 1mg izgubio sam snagu i jedva sam mogao da izguram trening taj dan, na dva put sam bio na granicu da se onesvestim al sledeceg dana več bio puno bolje.
Hteo sam da pitam ako neko ima iskustva s antibiotike dok je na Bup jer imam malu kožnu infekciju koje se nemogu otarasiti, pa dermatolog preporucuje kratku antibiotsku terapiju, al neznam dali se Bup i antibiotik mogu uzimati zajedno, pa eto ako neko ima iskustva nek spodeli.
Iskreno, očekivao sam da kad smanjim od 1,5mg na 1mg simptomi budu puno goriji al sam se prijatno iznenadio, ne da ih nema al su mali i dobro podnošlivi, nadam se da bude ovako i kad spustim na 0,5mg.
Pozdrav svima...idemo dalje
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Makedonec »

Zdravo svima,
Hvala ti @Frajla na odgovoru, progledao sam stare postove i pronašao sam puno korisnih informacija.
Nedelju dana sam na 1mg, skinuo pola mg, i sad za sad sve ide OK, bilo je malo anksioznosti ali trajala samo jedan dan, ima tu i tamo nesanice i bolove al mi to ne smeta. Od oružja protiv krize još uvek sve isto, vitamine, CBD, kantarion, melatonin i valerijana uveče za spavanje i trening svakog dana. Negde četvrtog dana kako sam spustio na 1mg izgubio sam snagu i jedva sam mogao da izguram trening taj dan, na dva put sam bio na granicu da se onesvestim al sledeceg dana več bio puno bolje.
Hteo sam da pitam ako neko ima iskustva s antibiotike dok je na Bup jer imam malu kožnu infekciju koje se nemogu otarasiti, pa dermatolog preporucuje kratku antibiotsku terapiju, al neznam dali se Bup i antibiotik mogu uzimati zajedno, pa eto ako neko ima iskustva nek spodeli.
Iskreno, očekivao sam da kad smanjim od 1,5mg na 1mg simptomi budu puno goriji al sam se prijatno iznenadio, ne da ih nema al su mali i dobro podnošlivi, nadam se da bude ovako i kad spustim na 0,5mg.
Pozdrav svima...idemo dalje
Fate whispered to the warrior,
you cannot withstand the storm
and the warrior whispered back,
I AM THE STORM!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Frajla »

Slobodno uzimaj terapiju sa antibioticima.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Akkasha Come Back »

Samo nastavi u pravom smeru 👍
Nikollas
Posts: 1
Joined: Sat Feb 06, 2021 2:27 pm

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Nikollas »

Pozdrav ljudi..I ja sam na bupu vec par godina..Volje i zelje imam da se sklonim iz ove tame..Jedan dan bez njega i pokusavanje smanjivanja stvaraju paranoju i strah..Znam da sve iz glave ide ali jednostavno te mentalne snage vise nemam..Postoje li suplementi,tablete,neke terapije,bilo sta da olaksa taj put?
User avatar
Makedonec
Posts: 48
Joined: Sun Oct 04, 2020 12:43 am
Location: Macedonia

Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

Post by Makedonec »

Pozdrav @Nikollas,
naravno da smo svi različiti al evo ja ti mogu reči šta ja uzimam i generalno simptomi su jako mali, al ja probujem da se skinem postepeno. Sad sam na 0.75mg spustio sam se od 1mg, i simptome skoro i da nema, ima po malo anksioznosti al dolazi na branove i to jako male i slabe, dnevno par puta po desetak petnaes minuta i to je to.
Spavanje jes problem al ja sam tu malo drugaciji tako da nesanica mi ne smeta, funcionišem bez spavanje.
Ovo su sve suplemente koje uzimam:
    Vitamin B6
      Vitamin B12
        B kompleks
          Magnezijum
            Cink
              Omega 3

              To su vitamine koje uzimam svakog dana, takodje uzimam: CBD ulje, fenomenalno je za sve, od bolove do anksioznost al problem je da je malo skupo.
              Za spavanje melatonin i valerijana, primetio sam da mi pomažu da utonem u dubok san, i ulje od kantarion koje pijem dva puta na dan, kantarion pomaže neverevotno za stomak i ima odlično dejstvo za depresiju al treba dve do tri nedelje da počne da deluje, odlična stvar i jeftina, i plus puno tekučine, ja sam 184cm visok sa 87 kila i dnevno polijem cetiri do šest litra tekučine, što vode što čaja.
              Eto to je sve šta ja uzimam i iskreno ide baš OK sad za sad, al opet ponavljam svi smo različni.
              Piši na koju si dozu na dan i kako ide....sretno,
              Za bilo šta treba slobodno piši.

              Pozdrav,
              Makedonac
              Fate whispered to the warrior,
              you cannot withstand the storm
              and the warrior whispered back,
              I AM THE STORM!!!
              Miroci1
              Posts: 1
              Joined: Mon Mar 01, 2021 9:40 pm

              Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

              Post by Miroci1 »

              Imam jedno pitanje, dali je moguće da suboteks , bez nalaksona napravi krizu ako se uzme posle par sati nakon uzimanja heroina, neznam šta mi se desilo, ujutro u 5 sati sam uzeo, (ušmrkao) heroin , te nakon 5 do 6 sati uzeo sub, tabletu bez blokatora, bez naloksona, ispod jezika sam je stavio, nakon sat vremena sam osjetio takvu krizu odjednom da sam mislio d a ću umrijeti, dali neko možda zna nešto više o tome, toliko od mene o tome, izgeleda da je došao vrag po svoje.
              Heavy
              Posts: 5
              Joined: Sat Feb 17, 2018 9:38 am

              Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

              Post by Heavy »

              Nije moguće jer ta minimalna doza nalokso a deluje protiv zloupotrebe buprenirfina intervezno,nikako drugačije taj blokatore ne deluje jer ne može da se absorbuje u tako maloj količini. Isto tako duo preko horsa ne može da deluje jer su receptori puni. Isto tako ne može Hors preko bupa jer su receptori puni bupa,može se desiti da uzimaš Hors preko bupa i da te ne radi ni nekoliko grama a da overiš od toga a nisi se ni uradio .... Razumeš?
              I nema pomoći u krizi dopaminskih receptora,sve što ti u tome pomaže je isto droga. Vitamini pomažu telu ali mozgu nema pomoći ,može samo da se trpi i to je to dok se ne oporavi mada,prirodni dopamin se troši i nije da imamo neograničene zalihe,sve to što smo veštački nabijali dopamin .....hm....nema više tog društva i zabave da može da nam izluči dopamin kao kod ljudi koji nikada nisu uzimali veštačke "bustere" dopamina. Što pre prihvatiš strejt i to da nećeš biti zadovoljan društvom,pivom,roštilj ,priroda i sve ostalo što luči dopamin kod normalnih ljudi,to ja za nas narkomane nedovoljna doza zadovoljstva . Nije da mračim ali to je to . Inače ja sam na bupu 4god na 3-4 mg a bio sam na 10 . On takodjer izaziva nezainteresovanost za društvene akcije jer su ti dopaminski receptori (zadovoljstvo) ispunjeni i ne treba ti ništa..... Bilo kako bilo ja nešto ne verujem da ću ikada moći da se zadovoljim prirodno bez "dopaminskih bustera". Tužno ali istinito,oštećeni smo u receptore jer nismo znali da dopamin nije beskonačna zaliha. Pozdrav i ništa loše nisam mislio i ne mislim.
              User avatar
              Lebowski
              Posts: 85
              Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

              Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

              Post by Lebowski »

              Makedonec wrote: Mon Feb 08, 2021 2:56 pm
              To su vitamine koje uzimam svakog dana, takodje uzimam: CBD ulje, fenomenalno je za sve, od bolove do anksioznost al problem je da je malo skupo.
              Za spavanje melatonin i valerijana, primetio sam da mi pomažu da utonem u dubok san, i ulje od kantarion koje pijem dva puta na dan,
              Bok Makedonec...

              Baš sam jučer kupio CBD ulje i popio sam ga jučer, kupio sam ono od 3 %, jer mi je sa više postotka preskupo, i popio sam 3 puta preko dana po 3 kapi.
              Prošlu noć sam super spavao, ali preko dana dok sam ga pio nisam osjetio neko djelovanje tog ulja pa me zanima da li se to ulje može osjetiti
              ili ono radi na nekoj nesvjesnoj razini? Jer inače imam problema sa time da ne spavam čvrsto, odnosno imam malo dubokog sna i onda mi se preko
              dana spava i to mi je problem kada moram raditi. Pomažem se i ja Valerijanom i super je jer sam i noć prije dobro spavao, a nisam uzimao ulje, ali
              jesam Valerijanu i tako da sam zadnja dva dana super, ne spava mi se preko dana i volio bi da tako ostane.
              Zanima me od koliko posto ti uzimaš CBD ulje, koliko kapi piješ i kada ga uzimaš? I za što ga zapravo ti uzimaš, odnosno koji ti je glavni problem?
              Pozdrav
              Akkasha Come Back
              Posts: 1694
              Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

              Re: Skidanje s Buprenorfina...moja prica

              Post by Akkasha Come Back »

              [
              Last edited by Akkasha Come Back on Sat Aug 19, 2023 5:32 pm, edited 1 time in total.
              Post Reply