Nekad Bupko - sada Zdravko :)

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Zdravko
Posts: 1
Joined: Thu Aug 06, 2020 3:19 pm

Nekad Bupko - sada Zdravko :)

Post by Zdravko »

Pozdrav svima! Želim sa vama da podelim svoje iskustvo skidanja sa bupa. Opšta anamneza: 10 godina heroin i bup kombinovano, nikad igla. Kad nema gudre tu je bio bup. Pre par godina rešio sam da se skinem sa gudre. Prvo sam prekinuo svaki kontakt sa svim narkomanima i dilerima. Izbrisao sam brojeve telefona da ne mogu da se snađem na brzinu za gudru, sve i da hoću. A realno, hteo sam ponekad, ali nisam hteo da obnavljam džanki kontakte.
Prešao sam na 8mg bupa dnevno. Prepisao mi doktor. Posle nekoliko meseci uzimanja bupa, leva noga otekla ispod kolena, dijagnoza tromboza dubokih vena. Tada sam imao 38 godina. Došao sam do zaključka da bup nekako vezuje vodu u organizmu, da čovek postane hronično dehidriran, krv je tada gušća i tromb u najavi. Znači, ljudi, da se našalim, nije problem što se drogirate, nego što se ne hidrirate :)
Tromb sam rešio za godinu dana, toliko je trebalo, i imao sam sreće što je ostao u nozi. Nema nikakvih posledica. Za to vreme sam uzimao po 2mg bupa na nos. Tada nisam uviđao vezu između bupa i tromba.
Posle rešim da odem u gastose, napolju ne smem da budem zavistan ni od čega, nije lako kao kući. Ovde imam stan, hranu, prijatelje, rodbinu. Tamo si sam. I što da idem napolje da radim, ako ću da potrošim kintu na gudru, bolje je živeti ovde.
Došao je red i na skidanje sa bupa. Znam da treba postepeno. Tri meseca sam smanjivao bup sa 2mg na 1/16 toga. To je 0.125mg dnevno na nos. Sledećih mesec-dva sam uzimao 1/16 bupa svaki dan, pa onda svaki drugi ili treći dan, po potrebi. Uzmem baš kad ne mogu više. I onda prestanem skroz. Simptomi krize su bili kao blaži oblik gripa. Trajali su možda nedelju dana. To je prošlo opušteno uz fervex i travu u neograničenim količinama :) Ali, znojenje ispod pazuha! To ljudi nije znojenje to su Nijagarini vodopadi! I trajali su šest meseci! Wtf Mislio sam da ću se tako znojiti do kraja života. Prvo sam menjao po deset majica svaki dan, posle sam skapirao da ispod pazuha gurnem toalet papir i da ga bacam na svakih pola sata. Ubedljivo najupečatljivije sećanje mi je taj znoj koji bazdi kao kad mačori obeležavaju teritoriju, i ima ga u neograničenim količinama.
Elem, sada sam čist oko dve godine, bez ikakve hemije, ni bensedin, ni alkohol, samo trava. Postao sam pravi gastos, šaljem kući pare i Vučić me proziva za koronu :)
Znači, ako sam mogao ja, koji i nemam neku veliku snagu volje, može da se skine ko god želi, samo ako to želi. Najveći problem je naći motivaciju za skidanje.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Nekad Bupko - sada Zdravko :)

Post by Nicolo b »

Svaka cast,koliko vidim retko se ko skida sa buprenorfina.Ili se retko ko javi da je uspeo.Prosao si jeftino,sto se kaze.Iskustva sa foruma su razlicita,mada svi smo negde razliciti,plus na forumu ima dosta ljudi koji izostave neke 'sitnice'pa u njihovim ispovestima o odlucnom i mucnom skidanju sa bupa a zaborave da spomenu da su se navukli na neke druge glupsti...
Koliko je proslo od zadnjeg uzimanja bupa,ima li kakvih fles bekova,kriticnih trenutaka,padaju li gluposti na pamet?
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
nekojnegde
Posts: 2
Joined: Sat Sep 26, 2020 2:30 pm

Re: Nekad Bupko - sada Zdravko :)

Post by nekojnegde »

Zdravko wrote: Thu Aug 06, 2020 4:20 pm Pozdrav svima! Želim sa vama da podelim svoje iskustvo skidanja sa bupa. Opšta anamneza: 10 godina heroin i bup kombinovano, nikad igla. Kad nema gudre tu je bio bup. Pre par godina rešio sam da se skinem sa gudre. Prvo sam prekinuo svaki kontakt sa svim narkomanima i dilerima. Izbrisao sam brojeve telefona da ne mogu da se snađem na brzinu za gudru, sve i da hoću. A realno, hteo sam ponekad, ali nisam hteo da obnavljam džanki kontakte.
Prešao sam na 8mg bupa dnevno. Prepisao mi doktor. Posle nekoliko meseci uzimanja bupa, leva noga otekla ispod kolena, dijagnoza tromboza dubokih vena. Tada sam imao 38 godina. Došao sam do zaključka da bup nekako vezuje vodu u organizmu, da čovek postane hronično dehidriran, krv je tada gušća i tromb u najavi. Znači, ljudi, da se našalim, nije problem što se drogirate, nego što se ne hidrirate :)
Tromb sam rešio za godinu dana, toliko je trebalo, i imao sam sreće što je ostao u nozi. Nema nikakvih posledica. Za to vreme sam uzimao po 2mg bupa na nos. Tada nisam uviđao vezu između bupa i tromba.
Posle rešim da odem u gastose, napolju ne smem da budem zavistan ni od čega, nije lako kao kući. Ovde imam stan, hranu, prijatelje, rodbinu. Tamo si sam. I što da idem napolje da radim, ako ću da potrošim kintu na gudru, bolje je živeti ovde.
Došao je red i na skidanje sa bupa. Znam da treba postepeno. Tri meseca sam smanjivao bup sa 2mg na 1/16 toga. To je 0.125mg dnevno na nos. Sledećih mesec-dva sam uzimao 1/16 bupa svaki dan, pa onda svaki drugi ili treći dan, po potrebi. Uzmem baš kad ne mogu više. I onda prestanem skroz. Simptomi krize su bili kao blaži oblik gripa. Trajali su možda nedelju dana. To je prošlo opušteno uz fervex i travu u neograničenim količinama :) Ali, znojenje ispod pazuha! To ljudi nije znojenje to su Nijagarini vodopadi! I trajali su šest meseci! Wtf Mislio sam da ću se tako znojiti do kraja života. Prvo sam menjao po deset majica svaki dan, posle sam skapirao da ispod pazuha gurnem toalet papir i da ga bacam na svakih pola sata. Ubedljivo najupečatljivije sećanje mi je taj znoj koji bazdi kao kad mačori obeležavaju teritoriju, i ima ga u neograničenim količinama.
Elem, sada sam čist oko dve godine, bez ikakve hemije, ni bensedin, ni alkohol, samo trava. Postao sam pravi gastos, šaljem kući pare i Vučić me proziva za koronu :)
Znači, ako sam mogao ja, koji i nemam neku veliku snagu volje, može da se skine ko god želi, samo ako to želi. Najveći problem je naći motivaciju za skidanje.
Zdravo druze, ja sam iz Makedonije... uzimam bup vec 8godina bez prekida 4mg dnevno.... citao sam forum i danas mi je vtori dan 2mg bupa.. iskreno mislim da sam karakter jer ostavio sam heroin pre 8 godina i nikad ni sam ni pomislio da cu uzeti opet. Za ovih 8 godina od strastveni pushac sam prekidao i da pushim neki 6 godina ne pushim cigaretu, nekad travu ali nikad nisam bio ljubitel. Uz sva ovo vreme pojavio mi se Tinitus pre 4 godina i mislim da je razlog zemanje bupa. Nemam nekih zdravstvenih problema samo sad kad smo vecino vreme doma osecam se malo depresivniji i znam da je to uzrok bupa. Imam prekrasan posao, radim za americku firmu (programer sam) i ne zhelim imati zdrav razum jer vec sam na odgovorno mesto na posao i ne zhelim izgubiti poziciju nekad zbog ovo sranja. Znam da dugo vreme uzimam bup ali kunem se svega mi sledeci put kad napishem bice objasnenje kako sam skidao bup. Pozdrav ljudi i ko ne zna nashu pricu nikad nije dozive pakao. Nadam se vecinu mladi ljudi bice ovo pouka za dalje sta rade u zivotu.
Brzo sam imao i jedni smrtni slucaj mog druga, bio je na metadonsku terapiju i skidao se sa metadona i posle 2 meseca nista ne uzimanje oduzeo je sebi zivot bez ikakvih najava, voleo sam ga kao brat. Ovo pishem za da ljudi svate uz sve shta mi vrvimo.... izvinete za moji losh jezik ali jebiga Makedonac sam.
nekojnegde
Posts: 2
Joined: Sat Sep 26, 2020 2:30 pm

Re: Nekad Bupko - sada Zdravko :)

Post by nekojnegde »

10 dan bez bupa i mogu reci da nisam imao velike problem sem sta mi je spavanje poremeteno. Nije bas tesko skidanje, ne cekajte ljudi skinite se sta pre nije nisto tesko. Pozdrav
Post Reply