Molim za savet skidanje sa ksalola

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
NekiDečko91
Posts: 1
Joined: Fri Jun 12, 2020 5:51 pm

Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by NekiDečko91 »

Ljudi pomozite! Naime vec nekoliko godina se lečim od generalizovane anksioznosti i bio sam na terapiji Seroxat 20mg i Ksalol(Xanax) 0.25mg po potrebi, ksalol sam uzimao samo kad nisam mogao da zaspim, zadnjih nekoliko meseci svako veče pred spavanje i dogodilo se da vise ne radi, ne moze da me uspava, sto mislim da sam postao zavistan i tolerantan, imao sam nekoliko neprospavanih noći sto je katastrofa, doktor sad zadnjih 10 dana dao Lorazepam od 1mg, uspava me 1.5mg
Sta da radim i kako da izdajem iz ovoga kad znam da ako ne popijem lek budan cu biti celu noć.
legi.exe
Posts: 3
Joined: Sun Oct 25, 2020 11:41 am

Re: Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by legi.exe »

NekiDečko91 wrote: Fri Jun 12, 2020 6:00 pm Ljudi pomozite! Naime vec nekoliko godina se lečim od generalizovane anksioznosti i bio sam na terapiji Seroxat 20mg i Ksalol(Xanax) 0.25mg po potrebi, ksalol sam uzimao samo kad nisam mogao da zaspim, zadnjih nekoliko meseci svako veče pred spavanje i dogodilo se da vise ne radi, ne moze da me uspava, sto mislim da sam postao zavistan i tolerantan, imao sam nekoliko neprospavanih noći sto je katastrofa, doktor sad zadnjih 10 dana dao Lorazepam od 1mg, uspava me 1.5mg
Sta da radim i kako da izdajem iz ovoga kad znam da ako ne popijem lek budan cu biti celu noć.
Kažeš nekoliko dana si bio na 0.25mg ksalola dnevno. Ja sam na ksalolu bio sigurno 7 i više godina, prvo sam ga dobio kao terapiju da bih ga kasnije zloupotrebljavao. Secam se da sam dosao na oko 5-6mg dnevno (pio sam one plave od 1mg). Kada mi se smucio dugo mi je trebalo da polako smanjujem doze i uz pomoc lekara predjem na drugi anksiolitik. Sto se mene tice tvoja doza je minimalna. Pij i uzivaj i radi onako kako ti lekar govori.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by Akkasha Come Back »

Svašta, još da čujem da neko paniči zbog 0,25mg ksalola.
Ja sam na 3x 1mg dnevno već nekih 9 godina i isto nekada ne mogu da zaspim.
Plus imam i "Sanval" 10mg za spavanje.
Ako ne pomogne, dodam "Leponex".

Nemoj da se plašiš, jednostavno se svakome desi da mu prosto organizam nije dovoljno umoran i ne spava ti se.
Druga je priča ako je to iz noći u noć, to je onda insomnija i za to treba doktor.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by oxo »

ajde sada probaj da prestanes da pijes taj ksalol sto pijes 9 godina pa da te cujem da li je toliko bezazleno kao sto pises ;)

ja sam se isto skinuo sa dopa pa sam pio rivotril 10 godina(plus par godina dok sam jos bio na dopu) , i lakse sam batalio dop nego njega. nisam spavao godinu dana

ksalol je mozda malo lakse bataliti nego rivotril posto ima krace dejstvo ali generalno su veoma slicni (pio sam i ksalol svojevremeno, mada sam njega vise zloupotrebljavao)

takodje velika je razlika prestati kompletno sa bensicima i samo promeniti lek. promena leka je zajebancija i to mozes uvek uraditi uz minimalne probleme, cak ce ti prijati ako ti organizam ima toleranciju na to sto pijes

tako da savetovati nekog u vezi bensica u fazonu ''samo rokaj nema glava da te boli' je po meni potpuno pogresno. lekovi kao lekovi deluju par meseci dok se telo ne navikne na njih i piti ih posle toga je cista navlaka

sto se tice seroxata pio sam i njega i to par godina, mene je licno podigao iz mrtvih dok nisam stao na noge posle skidanja sa dopa (i njega sam pio duze nego sto sam trebao, 4-5 godina) ali sa njim sam prestao bez vecih problema. ima i on itekako svojih nus pojava tako da ga pij samo ako moras i ako vidis da ti pomaze. hvala bogu nisam tako nista od lekova godinama
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by Akkasha Come Back »

oxo wrote: Sun Feb 07, 2021 9:01 am ajde sada probaj da prestanes da pijes taj ksalol sto pijes 9 godina pa da te cujem da li je toliko bezazleno kao sto pises ;)

ja sam se isto skinuo sa dopa pa sam pio rivotril 10 godina(plus par godina dok sam jos bio na dopu) , i lakse sam batalio dop nego njega. nisam spavao godinu dana

ksalol je mozda malo lakse bataliti nego rivotril posto ima krace dejstvo ali generalno su veoma slicni (pio sam i ksalol svojevremeno, mada sam njega vise zloupotrebljavao)

takodje velika je razlika prestati kompletno sa bensicima i samo promeniti lek. promena leka je zajebancija i to mozes uvek uraditi uz minimalne probleme, cak ce ti prijati ako ti organizam ima toleranciju na to sto pijes

tako da savetovati nekog u vezi bensica u fazonu ''samo rokaj nema glava da te boli' je po meni potpuno pogresno. lekovi kao lekovi deluju par meseci dok se telo ne navikne na njih i piti ih posle toga je cista navlaka

sto se tice seroxata pio sam i njega i to par godina, mene je licno podigao iz mrtvih dok nisam stao na noge posle skidanja sa dopa (i njega sam pio duze nego sto sam trebao, 4-5 godina) ali sa njim sam prestao bez vecih problema. ima i on itekako svojih nus pojava tako da ga pij samo ako moras i ako vidis da ti pomaze. hvala bogu nisam tako nista od lekova godinama
Ja ne znam odakle da počnem, ti si mene 100% krivo shvatio :shock:
Gde sam ja to "savetovala" da "samo roka"?! Ljudi moji, ja sam samo rekla da ne paniči, da se ne plaši, jer 0,25mg će skinuti lakše ako nema straha.
To sam htela reći.

....
A što se mene lično tiče i ovih 9 godina, veruj da uopšte ne mislim niti imam nameru da se skinem, imam 45 godina, obe dojke pune cista, hepatitis C od 2005., za jednu raspalu narkomanku ja sam baba. Nikad nisam mislila da ću doživeti 40 a eto...zabole me više za sve, kužiš, što da trpim kad postoje pilule? Neću da se pravim ovde da sam nešto što nisam, kurac- palac neki motivacioni govornik "biće bolje" i slično, e pa neće biti bolje, sve mi je gore, ja sam jedna u suštini sjebana totalno osoba i jebe mi se da li sam navučena na "Ksalol".

Ali nisam zla, naprotiv, uvek sam tu i bila i biću za svakoga ko mi zatraži bilo kakvu podršku, tako da nema šanse da ja nekome govorim "Samo se rokaj", to si ti potpuno pogrešno protumačio ali ne ljutim se, evo valjda je sad jasnije šta sam rekla. Poz.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by oxo »

to sto sam napisao se vise odnosilo na ovog lika iznad tebe koji mu je napisao "pij i uzivaj"

ocigledno da nekidecko nije u toj prici i mislim da nema potrebe da ga tesimo i da mu pricamo da je to kul i lagano i da slobodno nastavi. bas naprotiv. uostalom on je i sam trazio savet kako da prestane

u svakom slucaju tema je od pre 7-8 meseci i ne verujem da ce on to uopste procitati tako da je nebitno

druga stvar stvarno mi nije palo na pamet da te ja nesto osudjujem ili slicno zbog toga sto pijes lekove i ako je tako ispalo ili zvucalo onda izvini. i sam sam bio u tome dugo godina i znam koliko je jebeno tako da kapiram sve.
Akkasha Come Back
Posts: 1694
Joined: Sun Aug 09, 2020 3:55 pm

Re: Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by Akkasha Come Back »

oxo ok nema problema :)
Post Reply