Molim za savet skidanje sa ksalola

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
NekiDečko91

Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by NekiDečko91 »

Ljudi pomozite! Naime vec nekoliko godina se lečim od generalizovane anksioznosti i bio sam na terapiji Seroxat 20mg i Ksalol(Xanax) 0.25mg po potrebi, ksalol sam uzimao samo kad nisam mogao da zaspim, zadnjih nekoliko meseci svako veče pred spavanje i dogodilo se da vise ne radi, ne moze da me uspava, sto mislim da sam postao zavistan i tolerantan, imao sam nekoliko neprospavanih noći sto je katastrofa, doktor sad zadnjih 10 dana dao Lorazepam od 1mg, uspava me 1.5mg
Sta da radim i kako da izdajem iz ovoga kad znam da ako ne popijem lek budan cu biti celu noć.
legi.exe

Re: Molim za savet skidanje sa ksalola

Post by legi.exe »

NekiDečko91 wrote: Fri Jun 12, 2020 6:00 pm Ljudi pomozite! Naime vec nekoliko godina se lečim od generalizovane anksioznosti i bio sam na terapiji Seroxat 20mg i Ksalol(Xanax) 0.25mg po potrebi, ksalol sam uzimao samo kad nisam mogao da zaspim, zadnjih nekoliko meseci svako veče pred spavanje i dogodilo se da vise ne radi, ne moze da me uspava, sto mislim da sam postao zavistan i tolerantan, imao sam nekoliko neprospavanih noći sto je katastrofa, doktor sad zadnjih 10 dana dao Lorazepam od 1mg, uspava me 1.5mg
Sta da radim i kako da izdajem iz ovoga kad znam da ako ne popijem lek budan cu biti celu noć.
Kažeš nekoliko dana si bio na 0.25mg ksalola dnevno. Ja sam na ksalolu bio sigurno 7 i više godina, prvo sam ga dobio kao terapiju da bih ga kasnije zloupotrebljavao. Secam se da sam dosao na oko 5-6mg dnevno (pio sam one plave od 1mg). Kada mi se smucio dugo mi je trebalo da polako smanjujem doze i uz pomoc lekara predjem na drugi anksiolitik. Sto se mene tice tvoja doza je minimalna. Pij i uzivaj i radi onako kako ti lekar govori.
Post Reply