New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Jebat cemo lokijevu str sa muzikom. Prebac ili kod mene ili Yasua najbolje. Tamo je bar za sad sloboda
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Lijeci se muzikom za sada
https://youtu.be/1En47iPE9qE
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Evo kad volis. Ja ka duboks. Je jak je bija pink floyd. Mozda i najjaci. Mada ima tu izbora. Yasu kad dobije inspiraciju i izide na trenutak iz svoje ljusture ce ti staviti gitare koliko hoces
Samo ces se cuduti.
https://youtu.be/8sAF-7F4m2E
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

yasujirozu wrote: Thu Jun 11, 2020 8:54 am
Frajla wrote: Wed Jun 10, 2020 12:43 pm Albanci u ch/au/de su teski ekstremisti. Vecina neobrazovana sa brda dosli i vodjeni kuranom. Upoznala ih brdo jedno
Pazi se
Liko drugacije je to od srpsko-hrvatskog odnosa veruj mi

Al neces ti naci na grupnim terapijama ni jednog tog “brdjovana”, ne znaju oni sta je to
Oni se lece kuranom ne priznaju doktora
pretpostavljam i drugde...

što je još uzrok?
može biti i druga kulturna matrica proizašla iz jezika - naime, za razliku od velike većine europljana koji su romanskog, germanskog i slavenskog podrijetla, oni su iliri, te im ni jezik ne pripada većinskoj indo-europskoj, ili manjinskoj, ugro-finskoj grupaciji; poput euskara, dakle, baskijskog, jezički su izolat

no, to su komplicirane teme, čije razglabanje, rijetko vodi suglasju i razumjevanju međ diskutantima, tak da sa time završavam
https://www.youtube.com/watch?v=plV9SO9nr8Q
Gledaj, vjerujem da je to tako ali u mom kraju ima pun kurac siptara koji drze najbolje pozicije u gradu. Slaste, pekare. Uvik su turbo radili. Doselili su se sigurno prije 60 70 godina. Totalno su izolirani. Zene su im u dimijama i nikad ih nisam cuo da pricaju hr jezik osim kad moraju. Djeca im unazad par godina idu u nase skole a od nekih klince vidim tek kad odrastu. E sad. Dosa je rat. Ni jedan ali doslovno ni jedan nije otisa na kosovo ili pobjega nego su obukli uniforme hr vojske ili HOSa. I ginuli su i sranjeni se vracali i dobili od tudmana zahvalnice a ni jedan nije osa u mirovinu. Nekima su djeca u ratu bila a ocevi su dijelili besplatni kruh mjesecima. Kako to objasnjavasYasu?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

I jako cijene nas narod i nikad se taj rat nije spominja s njihove strane. A ginuli su i svasta je bilo. Opet svi rade sta su radili. Jedan mi je reka koji voli dop kaze cuj antara, tao me zove, kaze ovo je nasa drzava bez obzira sta smo mi siptari.
Takoder osobno znan puno muslimana a jos vise srba koji su ginuli u hr ili hosovoj uniformi.
Kako ti ka inteligentan i ucen covik to objasnjavas Yasu.
Pojasni mi malo jednostavnije da te mogu povatat bez puno strucnih rici. Onako po seljacki ako ti to uopce mozes.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

I paradoks Loki Hrvat isa branit Srbe na Kosovo. To ti je balkanizam ja bi reka.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Thu Jun 11, 2020 3:22 pm I paradoks Loki Hrvat isa branit Srbe na Kosovo. To ti je balkanizam ja bi reka.
Da nije tužno bilo bi smešno. Al jbg, rođen sam u Srbiji i ni tada ni sada ne smatram da ima bilo šta loše u tome kako sam postupio. Jeste da od Srbije nisam dobio sam baš ništa, ali sam ja svoj deo odradio pošteno.
Nije taj nacionalizam sa ex yu prostora ovde izražen. Ili ga ja do sada nisam sreo. Lagao bih kad bih rekao da sam imao problema bilo gde gde sam živeo i radio.
Bio danas na terminu kod psihijatra. Danas je bio najbolji razgovor za sada. Konačno smo se pomerili sa mrtve tačke. Pitao sam za grupne terapije. Dobio savet da za sada nastavim individualno, a kad prepoznamo da je potrebno dopuniti sa grupnim onda da kažem ja ili on ako primeti. Tako da ću za sada nastaviti ovo kod njega. Za divno čudo, nije me nudio lekovima. Mada sam ja u početku rekao da bih zaobišao lekove ako postoji šansa, pa možda je i zato to tako.
Sinoć Partizan pogazio Zvezdu i otišao u finale Kupa, tako da sam imao nikad lepši dan nego sinoć i danas i to od početka apstinencije. Jeste da je tokom utakmice srce lupali kao ludo, da sam se preznojio 100 puta, ali na kraju je bilo blaženstvo. Prosto sam zaboravio koliko volim Partizan i koliko volim fudbal. Ostao je žal što nisam mogao biti uzivo na stadionu, ali svestan sam da je to za sada najbolje. Retke su bile moje utakmice strejt i pitanje da li bi me ponela atmosfera da samo sebe sjebem. Priznajem da nisam još dovoljno jak da bih mogao odbiti kad bi mi se na stadionu ponudilo nešto. Tako da iako sam imao i vremena i prevoz od Grobara Zürich ipak sam ostao kući uz "mali ekran".
I danas se takođe osećam zaista dobro. Celo jutro uživam postajući portale, novine i Twitter.
Ostajte mi dobro prijatelji moji. Pišemo se još.

P.S. hvala Ličke na muzici. Svakako dobro dođe da se razbije monotonija. Pink Floyd za mene najjači bend ikada. Jesu psihodelicni i teško ih je ispratiti skroz, ali kad ih zavoliš to je to. Svi ostali su ispod za mene. Njih ili voliš ili ne. Nema sredine.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

A jebate al sam prethodni post išarao sa 20 različitih tema. Kao da sam sizofreničar. Valjda ćete shvatiti poentu.🤣
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Thu Jun 11, 2020 4:37 pm A jebate al sam prethodni post išarao sa 20 različitih tema. Kao da sam sizofreničar. Valjda ćete shvatiti poentu.🤣
Muzika ne lijeci ali isto tako znan da kad se covjek ocisti da muziku pogotovo dobru slusa ne samo usima nego prorade neki meni neobjasnjivi pozitivni osjecaji eto kazem da to ne mogu objasniti jer neznam to ni obicno reci a kamoli u stilu Yasuo Frajle ili pak Sanele koja pusta i gleda kako sse koprcamo i vadimo iz govana. Ali reagirati ce ona ako bas zastranimo. Odnosno ja koji sam ovdje poznat po problematicnosti pisanja i ne biranja rijeci. Ja se nadam da nisam zasro pa si otisa kupiti piz trave da dozivis potponu emociju. Ja ne pusim pa dizivljavam muziku na neki svemirski nacin. Povremeno uzmem gitaru i nosim ju na brodd ali to je teska nula. Samo fals pokusaj skidanja gitare.
Nego jel ti puno bolje od svega skupa? Mi , dr i ti i ostalo? Stat cu ja ako sam napiran i ne kuzis spiku. Ne do bog da te ja ujebem.
Post Reply