New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Kapetanov dnevnik 21. dan

Što se fizičke krize tiče glava je iznad vode i može da se diše i da se živi. Nesanica je još uvek tu, ali zna da se odspavao i po 2-3 sata u komadu što je naspram onih horora do sad velika nagrada.
Što se psihe tiče tu je borba, ali na tu borbu sam bio spreman i ona je nešto na šta bilo koji ovisnik mora da bude spreman do kraja života. Tako da meni ova psihička borba pada teško, ali uspešno se nosim sa njom za sad.
@Jurke
Hvala ti ja podršci i savetu. Za sada ću se ipak držati podalje od psihijatara i ostalih medikamenata iz dva razloga.
Prvi je taj jer ovde je toliko lako dobiti terapiju Buprenorfina, skoro kao i Andol. Pa samim odlaskom po dodatne medikamente nisam siguran da neću izgovoriti rečenicu da mi se uvrsti i Bup u terapiju. Jednostavno nisam siguran u sebe i bolje je da se držim podalje za sada.
Drugi razlog je taj što dobro poznajem sebe i znam da bih se navukao i na Aspirin ako je moguće navići se na njega. Pa mi onda menjanje Bupa za neke druge tablete sad apsolutno nema smisla u mom slučaju. A meriti šta je manje zlo, Bup ili neki AD plus nešto za spavanje je jako nezahvalno. Tako da ću sada za neko vreme ipak da se držim podalje od bilo kakvih medikamenata. Ukoliko bude baš frka naravno da je prvi korak javljanje stručnom licu, ali za sada je to samo rezervni plan.

@licanin

Dugo čitam ovaj forum pa samim tim i tebe i tvoje postove. I iskreno ti mogu reći da si dobro primetio da imamo gomilu istih stavova u vezi gudre i u vezi skidanja. To je valjda ona stara škola, da mora da boli i da bude na suvo i što sirovine da bi imala efekta.
Hvala ti na podršci i na tome što me razumeš. Borba traje i ja sam iz sata U sat sve stabilniji. Ne smem da se zalećem i optimistički proglašavam pobedu, ali svakim danom sam sve bliži. Imam i motiva i želje za životom i to me za sada vodi u dobrom smeru.

Davno mi je jedan prijatelj rekao jednu životnu definiciju i nije bila izrečena u vezi narkotika, ali je vrlo primenljiva. Kaže čovek, ako zamisliš da je tok života jedna prava linija, a mi variramo u odnosu na nju gore i dole u zavisnosti od raspoloženja, stresa i životnih problema onda je jasno shvatiti da svaka euforija vodi kasnije u bedak. Što veća euforija, veći je kasnije bedak. I šta mi treba da uradimo. Pa da pokušamo da živimo što ravnije i pribliznije toj pravoj liniji. Znači bez previše euforije, a samim tim i bez previse padova u depru. Zar to isto ne rade i AD? Drže te što ravnije u životu i to donosi mir i spokoj.
I ja se za sada pridržavam tog njegovog saveta koliko god je moguće. Sad sam trenutno u fazi apstinencije gde bi mi euforija prijala. Gde bih trebao biti zadovoljan i ponosan na sebe i na borbu. Ta euforija bi mi znatno olakšala psihu i podigla me trenutno. Ali bi pad nakon nje više boleo. Zato se držim za sada što ravnije. Bez velikih reči, bez velikih obećanja i bez velike euforije kako sam pobedio. Jer to bi samo bila zamka.
Ovako držim sebe u sto mirnije i racionalnijem stanju i guram ovu borbu bukvalno sat po sat. Bukvalno trenutak po trenutak. I svaki dan je malo bolji od prethodnog. Jedino što mogu sebi da obećam je to da ću pokušati da se izborim do kraja. Jer iskreno u sebi znam da bi sad bilo kakav pad i povratak nekom ropstvu značio o definitivno kraj i odustajanje od borbe. Iskren da budem ne verujem da bih opet imao snage da istrpim ovo što sam trpeo zadnje 3 nedelje. I taj strah mi za sada dobro dođe i drži me podalje od rovca da posegnem ponovo za bilo kakvom vrstom zavisnosti.

Eto drugari, toliko za sada. Nisam se javljao par dana jer mi nije prijalo da čitam iskustva sa skidanjem. Nekako mi budilo nemir i nelagodu i onda sam malo morao da odmorim glavu od foruma. Takođe nije mi se pisalo i nisam želeo da nešto pišem samo reda radi, ako to ne mogu da vam napišem iskreno i sa punom koncetracijom onda je bolje i ne pisati.

Idemo dalje...
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

@licanin

Zaboravio ti odgovoriti u vezi cuge. Niti sad cugam niti sam ikad mogao. Možda sam se napio 10 puta za ceo život. I onda nakon toga po 3 dana bolovao i dolazio sebi, tako da me cuga nikada nije privukla sebi. Čak šta više kako pomislim na cugu meni je već zlo i muka i skoro da trenutno mogu osetiti sve boli mamurluka. I to je super odbrambeni mehanizam. Eh kad bih njega mogao primeniti i na opijate i opioide pa ja ne bih imao ni trunku muke da ostanem strejt do kraja života.
Od trenutnih poroka jedino cigare i po neki Panadol kad bol prevrši svaki meru...
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Evo prolazi polako i 21. dan skidanja...
Ako izuzmemo prva dva dana apstinencije kada mi nije apsolutno bilo ništa ni fizički ni psihički, sve ostale dane sam se borio kao u magnovenju. Lagao bih kada bih rekao da je to bol koji ne može da se trpi, intenzitet nije ni blizu skidanju sa Horsa.
Po meni glavni problem skidanja sa Bupa je upravo je taj polovičan intenzitet bola, ali traje danima i noćima. Sad kada se osvrnemo iza mogao bih lagano da kažem i nije toliko strašno. Ali tih 17 dana i noći bolova su mi se tada činile kao večnost. Zato je baš nezahvalno nekom prepričavao svoja iskustva jer ona zavise samo od datog trenutka kada o njima pričaš. Ovako nešto razumno ne bih mogao opisati u trenucima onakve boli i patnje. Zato najpribližnije što mogu reći je JESTE BOLI KAO ĐAVO, ali i prolazi i može se istrpei. Naravno da mi je sad lako ovo izreći sa ove vremenske distance. Da ste me pre 3 dana pitali ne bih sigurno ovako rekao.
Elem, zato ako iko od vas pokušava ili razmišlja o skidanju najiskreniji savet koji može da dobije od mene je da smanjujete terapiju polako i da skočite sa najmanje moguće doze. Ovo junačenje koje sam ja uradio sa 12mg vam ne treba nikako. Čitajući iskustva Frajle i Ninocke siguran sam da je to najbolji mogući put za ljude koji imaju disciplinu i svoju reč. Ja nažalost nikad ne bih istrajao u tom spuštanju doze jer ja sam prokletnik kome je uvek bilo malo bilo koje droge i tableta. Tako da iskreno i nisam imao neki izbor osim da tablu Bupa bacim u šolju, zatvorim se u sobu i stisnem zube. Uostalom ko me jebe, bilo mi je lepo kad se gudram, nemam prava da se žalim što boli kad sam prestao. Otprilike kod smanjivanja je najveća prednost jer u samom procesu smanjivanja onu krizu koju sam ja trpeo i trpim još uvek telo rasporedi na par meseci i sve prođe bezbolnije.
Znači što se tiče fizičke krize najbolji lek je smanjivanje da bi se simptomi sveli na što podnošljiviji nivo kad skočite na 0.
I naravno, svaki način skidanja koji će vas dovesti do cilja je ispravan način. To je jako bitno da sa sobom raščistite.

E sad ono što je najopasnije i što je u stvari naša bolest u punom svom sjaju je psihička kriza ili kako je ja volim zvati trenutak samospoznaje. Fizičku bol veću ili manju svako ko je iskreno krenuo u skidanje će je istrpeti. Pitanje od milion dolara je kako pobediti psihu. E tu vam niko ne može dati odgovor. Ja samo mogu opisati kako se ja osećam i kako se borim sa tim seminarima u glavi.
Glava mi je nekako prazna. Nije fokusirana na jednu nego na milion rđavih misli. Ne umem ovi da opišem jer nikada se slično nisam osećao. To je pomešan strah, nezadovoljstvo, bes, nervoza, ali ipak i jedna ogromna šupljina i rupa bez dna. Čak nije ni onaj klasični rovac kao za Hors kad ti osetiš miris ili bilo kakvu drugu asocijaciju koja te odmah vuče u recidiv. Ovo je nešto sasvim novo i drugačije za mene. Mogao bih ga opisati hoće kaki-neće kaki. Ali bukvalno tako. Javi se misao u fazonu mali komadić Bupa bi ti sad sve muke sklonio, a drugi glas u glavi kaže ma jok bre ko će se cimati sad da nađe šemu. I nekako funkcioniše za sad da sam miran. Znam da to nije trajno rešenje. Ali dok daje rezultate ja ću ga primenjivati. Pre par dana sam ustajao iz kreveta i oblačio se odlučan da završim Bup i Bogu hvala ni jednom nisam stigao dalje od vrata koja vode napolje u grad.
Baš baš velika borba sa samim sobom. E sad mišljenja sam da ima par mehanizama kako nadmudriti taj glas u glavi. Prva stvar je napraviti podlogu i plan pre samog skidanja. Saslušati sebe i biti prvenstveno iskren da li uopšte želiš da se oslobodiš svoje najveće noćne more. Nikako plan ne praviti u toku skidanja. Od toga baš nema ništa. Bar kod mene je tako. Ja jesam bacio Bup iznenada, ali minimum 6 meseci pre tog čina sam obavio sate i sate razgovora sa sobom. I zaključio da mi je misao da budem na Bupu ceo život jer me je on vratio iz mrtvih i osigurao mi koliko toliko život ipak samo narkomansko opravdanje i da je daleko od istine. Nakon odluke da treba baciti Bup i živeti slobodno onda treba preispitati sebe, šta voliš osim opijata, šta te veseli, sta ti je strast, sta ti može ispuniti makar malo život nakon Bupa. I okvirno treba napraviti neki plan ma koliko on tada zvučao suludo i nedostižno. I onda na koncu ono konačno, okidač koji će te naterati da taj plan koji si smislio i sprovedeš u delo. Ja sam imao sreću da su mi okidač moja dva predivna deteta i da bi ta deca živela kako treba moram prvo pomoći sebi ma koliku cenu trebao da platim.
Naravno da 80% onog ambicioznog plana za život posle Bupa nisam uradio. Ali se trudim svaki sat, svaki minut da bar još jednu stavku sa njega ispunim. Teško je. Jako je teško. Prvenstveno jer nemam ni volje ni koncentracije da se na nešto fokusiram i obavim uspešno. A onda shvatim da i sami pokušaji da ostvarim plan su nešto. I sam pokušaj je kucanje sa mrtve tačke. Takođe se od rovca u glavi branim i tako što kad god mi se javi želja namerno se setim na ove neprospavane noći i kako su one sve uzalud bačene ako uzmem i 0,1 Bupa. I za sad nekako odolevam. Ono što me raduje je da je svaki novi dan bar za nijansu manja želja za recidiv i manje se puta javlja u toku dana. Plus što mi se prirodno i vratilo sam pa uspem da odspavam 2-3 sata što je velika nagrada, spas i olakšanje. Milion razloga i sitnica ću uvek naći da se vratim Bupu, a samo jedan razlog da se oduprem. I nekako život počinju da grade male stvari i male pobede na dnevnom nivou.
Mislim da je u ovom stanju sad najveći neprijatelj euforija, dobro raspoloženje i pumpanje ega u smislu da si ponosan na sebe što odolevaš. Taj veštački napumpan ego nas vrlo lako vrati na dno. A uostalom na s5a imam o da budem ponosan??? Na to što sam se doveo da 3 nedelje ne mogu da odem ni do prodavnice! Pa da li je to zaista za ponos. Da sam imao pameti i ponosa ne bih sebe u ovo uopšte doveo. Zato ja polako gradim svoj svet iz minuta u minut iz dana u dan, a ego sam spustio i doveo u stanje pobožnosti. Za sada mi uspeva i odolevam. Koliko ću uspeti da odolim? To nemam pojma. Cilj je zauvek, realnost moram dokazati. Za sada se šetam samo po sadašnjosti i držim sebe da sam čist u sadašnjem trenutku. A sutra me ne brine. O sutra ću se sutra brinuti.

Izvinjavam se ako sam konfuzan u pisanju, jer stvarno ne mogu da zadržim nit i fokus na jednoj stvari, pa reči samo nabacujem kako nadolaze. Krive su i emocije koje su se probudile i pomešale nakon godina maskiranja i potiskivanja sa Bupom. Ni njih ne umem da objasnim, jer se kreću od neizmerne tuge do nenormalnog besa. I to odjednom kao kakav tornado struje kroz glavu i telo.

Pozdrav drugari i još jednom hvala na podršci. Tek sad kreće prava borba. Ovih 21 dana do sad je bilo samo zagrevanje pred meč. I još jednom e zamerite ako gore napisano i nema baš prevelikog smisla.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

To Loki borac si. Samo jurisaj na to govno tako kako di krenio. Ni slucajno si zikru nemoj " skidati sa 0, 1mg jer ce ti biti malo bolje taj dan ali si onda sve bacija u vitar. Nikakav AD nemoj uzimati ako ne moras. Kazu da to olaksa ali.ti si ka i ja i bjezi od tableturuna u tri pickebmaterine. Vidjet ces kroz 20 dana plus minus dan gore ili dole. Moras to sad muski do krajabizgurati jer si vec u silaznoj putanji. Bit ce svaki dan sve lakse. Rovce i crve cim se jave i ako se jave odjebi ih. Odi pnda kontra sebe negdje di nema ljudi prosetati. Brojeve od dilera i sms i face i kurac palac sve pobrisi tako da prekines taj most povezanosti s njima. Ja sam zna namjerno sa svima njima se pisvadati tako i da san tija ubosti nisam imo gdje. Odlicna je stvar sta necugas. Ni ja necugam ali znam da cuga baca ljude jako lako u recidiv a i sama cuga se smatra recidivom. Pusti sad neke planove jer naprosto nisi u stanju realno razmisljati. Sta od ciscenja sta od nespavanja pa virujen da budalesas i da nekad ne znas sta je stvarnost a sta je istina. Sve je to ok i normalno. A garantiram da je to po meni najbolji put k skidanju. Zapamtit ces dugo ovaj dank i nemoj samo sada kreniti linijom manjeg otpora. Odi malo popricaj i i igraj se sa djecom. Spusti se na njihov nivo na sat dva. Moze se na taj nacin biti ok gidinama, samo nema tu opustanja prvih pola godine do godinu. Onda sve polako pada u zaborav i onda ovdje otvoris jednu stranicu za zajebanciju ka i mi ili se ubaci medu nas. Tamo nema dubioza skidanja i planiranja skidanja nego je cista zajebancija. Samo trankilo i doce sve na svoje viruj mi. Imamo puno zajednickih dodirnih kockica i napravio si ono sta i ja. Tvrgoglavost usmjerio na nesto pozitivno na skidanje. Samo peglaj iz sata u sat iz minute u minutu jer kuzim koliko ti je zajebano mada ne kukas ka pickica. Za sada mi sve izgleda ok. Ako imas potrebu ovdje se " prazni" , pisi bilo sta samo da pobjegnes od rovca ili crva. A posli ces vidit kako to ustvari nije nista. Sasvim su nebiti ti rivci i s vrimenom ce nestati ili ces ih znati izbjeci na pravi nacin. Izabro si ka i ja tezi put a to je pravi nacin a ici linijom manjeg otpira i padati svakih misec dana nema smisla. Samo tijelo pati a psiha ode u tri picke materine plus griznja savjesti plus ces se degradirati totalno a taj sub ili bilo sta to radi coviku i znam da je to samo u tvojoj glavi a ljudi sa strane te ni neprimjecuju. Dobar si. Sta drugo da ti kazem. Ja sam sad preko godine dana cist ali budalesam. Al takav sam. Nemam taktabi bas dlake na jeziku. Svadam se vrijedam ljude, uzvracam kada me izjebu i nista pametno. Doma pokusavam biti dobar tata dici i muz zeni. Nekadvsve ide glatko a nekad ili u vecini slucajeva bude svade i galame.. Ali mi smo opaljena obitelj i tako funkcioniramo. Ne boj se zivota posli skidanja. Svi crnjaci koji su ti sad u glavi nisu stvarni i nisu toliki koliki ti mislis sad da jesu. Sve se da popraviti ali samo ako si ti cist tj ok. Kuzis Loki??!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

To Loki borac si. Samo jurisaj na to govno tako kako di krenio. Ni slucajno si zikru nemoj " skidati sa 0, 1mg jer ce ti biti malo bolje taj dan ali si onda sve bacija u vitar. Nikakav AD nemoj uzimati ako ne moras. Kazu da to olaksa ali.ti si ka i ja i bjezi od tableturuna u tri pickebmaterine. Vidjet ces kroz 20 dana plus minus dan gore ili dole. Moras to sad muski do krajabizgurati jer si vec u silaznoj putanji. Bit ce svaki dan sve lakse. Rovce i crve cim se jave i ako se jave odjebi ih. Odi pnda kontra sebe negdje di nema ljudi prosetati. Brojeve od dilera i sms i face i kurac palac sve pobrisi tako da prekines taj most povezanosti s njima. Ja sam zna namjerno sa svima njima se pisvadati tako i da san tija ubosti nisam imo gdje. Odlicna je stvar sta necugas. Ni ja necugam ali znam da cuga baca ljude jako lako u recidiv a i sama cuga se smatra recidivom. Pusti sad neke planove jer naprosto nisi u stanju realno razmisljati. Sta od ciscenja sta od nespavanja pa virujen da budalesas i da nekad ne znas sta je stvarnost a sta je istina. Sve je to ok i normalno. A garantiram da je to po meni najbolji put k skidanju. Zapamtit ces dugo ovaj dank i nemoj samo sada kreniti linijom manjeg otpora. Odi malo popricaj i i igraj se sa djecom. Spusti se na njihov nivo na sat dva. Moze se na taj nacin biti ok gidinama, samo nema tu opustanja prvih pola godine do godinu. Onda sve polako pada u zaborav i onda ovdje otvoris jednu stranicu za zajebanciju ka i mi ili se ubaci medu nas. Tamo nema dubioza skidanja i planiranja skidanja nego je cista zajebancija. Samo trankilo i doce sve na svoje viruj mi. Imamo puno zajednickih dodirnih kockica i napravio si ono sta i ja. Tvrgoglavost usmjerio na nesto pozitivno na skidanje. Samo peglaj iz sata u sat iz minute u minutu jer kuzim koliko ti je zajebano mada ne kukas ka pickica. Za sada mi sve izgleda ok. Ako imas potrebu ovdje se " prazni" , pisi bilo sta samo da pobjegnes od rovca ili crva. A posli ces vidit kako to ustvari nije nista. Sasvim su nebiti ti rivci i s vrimenom ce nestati ili ces ih znati izbjeci na pravi nacin. Izabro si ka i ja tezi put a to je pravi nacin a ici linijom manjeg otpira i padati svakih misec dana nema smisla. Samo tijelo pati a psiha ode u tri picke materine plus griznja savjesti plus ces se degradirati totalno a taj sub ili bilo sta to radi coviku i znam da je to samo u tvojoj glavi a ljudi sa strane te ni neprimjecuju. Dobar si. Sta drugo da ti kazem. Ja sam sad preko godine dana cist ali budalesam. Al takav sam. Nemam taktabi bas dlake na jeziku. Svadam se vrijedam ljude, uzvracam kada me izjebu i nista pametno. Doma pokusavam biti dobar tata dici i muz zeni. Nekadvsve ide glatko a nekad ili u vecini slucajeva bude svade i galame.. Ali mi smo opaljena obitelj i tako funkcioniramo. Ne boj se zivota posli skidanja. Svi crnjaci koji su ti sad u glavi nisu stvarni i nisu toliki koliki ti mislis sad da jesu. Sve se da popraviti ali samo ako si ti cist tj ok. Kuzis Loki??!
Hvala ti na svakoj napisanoj reči jer bukvalno iz svake reči se oseća podrška. Još kad se na to doda činjenica da ti podršku daje čovek koji je na svom primeru dobio bitku i koji je vodio skoro na isti način kao i ti svaka reč dobija na težini i značaju.
I sam znaš kako je ovo sad osetljiv period i kako sitnice puno znače. Ne moram dalje da ti pišem i objašnjavam koliko ove tvoje reči podrške prijaju.
Velika prednost je što ja sad nisam kući nego sam preko. Ovde nemam ni dilere ni poznanike. Da se ne lažemo, mogao bih ja u dva tri sata naći šemu kad bih se zainatio. I sama ta psihološka barijera da bih morao da se cimam, blamiram pa možda i Policiju popušim odmah mi u startu stvara odbojnost čak i kad se rovac javi.
Takođe toliko bih voleo da mogu da zadržim moje dečake, ali oni su u Srbiji, a ja sam ovde. Jako mi nedostaju, a baš iz tog nedostajanja trpim snagu da se oduprem ovom zlu. Svakako je zdravija atmosfera da su oni tu pored mene, ali iskren da ti budem na šta sam ličio i kako sam se osećao zadnje 3 nedelje sam je blagoslov od Boga što me takvog nisu videli. To su dečaci od 15 i 11 godina i ne bi mi bilo svejedno da sam morao da se skidam pred njima. Čak je upitno i da li bih uspeo ili bi već 4-5 dan poklekla i našao opravdanje sebi da je bolje da uzmem Bup nego da me deca gledaju takvog. Klasičan narkomanski izgovor i pogled na život.
Verovatno se ja nisam dobro izrazio u prošlom postu jer mi je mozak baš u nekom tako šupljem elementu da ne umem ni opisati to stanje. Ali znaš o čemu pričam jer si isto sranje prošao. Nisam napisao da imam Bupa i da hoću da uzmem 0,1 nego sam to samo naveo kao primer kakve se misli bore u mojoj glavi. Ja sam pre nego sam počeo skidanje celu tablu Bupa otvorio jedan po jedan i bacio u WC šolju. Poznavajući sebe to je bio jedini način. Čak nisam smeo da ostavim ni pola 8 za ne daj Bože ako bude toliko zlo da moram u Hitnu. Jednostavno nisam znao šta da očekujem od krize jer je skok sa 12mg. Ali sam rizikovao o za sada se isplatilo.
Sad kad pogledam to bacanje Bupa u WC je ustvari jedan od dokaza da nisam baš krenuo u skidanje skroz iskreno. Realno ako je želja za skidanje zaista velika i prava onda može biti Bupa na očima koliko hoćeš nećeš pasti. Ali ok. Poznajem sebe toliko dobro da za prvi talas krize nije dolazilo u obzir da imam Bupa u stanu jer bih ga uzeo pri prvoj nesanici i ne bih se smirio dok ne bih sve skršio. I onda taj prvi period bolova, jeze, tremora, znojenja i magnovenju u krevetu bio sam toliko fizički slab da nisam mogao da ustanem iz kreveta da odem da probam da nađem Bio pa tačno da me čekao 500 m od stana ne bih mogao. Još sam pri naletu onog prvog talasa bolova od muke krenuo da radim čučnjeve, trbusnjake i sklekove. Pa me iz krizu uhvatila i žešća upala mišića. Ma uzas živi. Ali vidiš dobro je došlo jer kad sam bio najranjiviji nisam fizički mogao da čitam šemu. Onda kad sam fizički malo ojačao i digao glavu iznad vode(tamo negde 12ti dan otprilike) onda sam već mogao razumnije da se izborim sa rovcem jer nisam mogao da se vadim više na fizičku iznemoglost. Pa sam se borio sa željom da uzmem Bup kako sam znao i umeo. Tako sam i otkrio lekovitu moć dugih šetnji po prirodi.
Ne znam da li to važno za sam proces apstinencije, ali recimo ni jedan rovac mi nije pao na pamet u fazonu da se uradim i da mi bude lepo. Fokus je samo bio da prekinem agoniju od bolova pomešanu sa nesanicom.
Znam da se umnogome ponavljam kao i ostali pre mene, ali jednostavno samo pišem približno kako je bilo. U onim momentima je izgledalo 100 puta gore nego što to izgleda sada kad se osvrnemo na taj period. Zato kažem nezahvalno je prognozirati ljudima kako će im biti kad krenu u skidanje. A tad najviše znači da ti neko da podršku i da te možda uteši da kaže nije strašno, proći će te brzo itd.
Kod mene evo posle 21 dana borbe ostao je još uvek bol u leđima, tačnije u predelu iznad bubrega, ostale su povremeno nemirne noge, periodično me prođe jeza i još jedna zanimljiva stvar koju nisam video da su ljudi pominjali je kijanje. Tamo negde od 16og dana je počelo i dobra 4-5 dana sam kijao kao lud. Ali meni je toliko to prijalo da sam svakim kijanjem osećao veliko olakšanje. Ostao mi je takođe pritisak u glavi negde u predelu iznad uha sa obe strane. Tačno osetim kako pulsira. Nekad više nekad manje, ali je konstantno prisutan.
Sve u svemu ovo sad fizički od bolova što je ostalo nije uopšte strašno i podnošljivo je. Nesanica je još tu. I verovatno bi me neki smirić sad lepo uspavao, ali nemam ni smirića niti sam ih imao niti sam ih pio zadnje 2,5 godine. Znači zadnjih 3 godine sam samo Bup trošio.
E sad glava i psiha. Da li zato što nisam pre pio smiriće ili šta već, ali mogu iskreno reći da mi je prilično manja konfuzija i nemir od onoga što sam čitao u drugim pričama ovde sa foruma. Možda je još i rano da donosim zaključke i možda me ponor psihe čeka vec sutra, ja sad pišem samo iz ugla kako se trenutno osećam. Od izraženih simptoma kod mene je samo ona praznina, bezvoljnost, loše misli i pojačane emocije. Začas se zaplačem. Ne mora čak ni da bude ništa tužno jednostavno samo duša oseti tugu i suze krenu. I nakon suza nastupi neki kratkotrajno mir u glavi.
Ono što me trenutno najviše muči i najviše smeta je period buđenja iz sna. E to je baš horor film. Nema veze koliko odspavam u komadu, da li 2 minuta ili 2 sata buđenje je bolno i trenutno. Kao da mi neko čelo telo izvode iglana, pa me još uz to dobro pogazi nogama. Samo se otvore oči odjednom kao da nisam ni spavao i javi se bol u celom telu. Prosto osetim kap da me svaki jebeni živac peče. Kao da me neko u vatru bacio. I nemir i strah prate to. Baš neko stanje koje mi se nije nikad pre dešavalo. Baš užas. I koliko god se radujem osećaju kad mi se prispava, toliko i odmah osetim strah od buđenja i tog osećaja kad se probudim. To nemam pojma kako da izbegnem. Sreća ne traje dugo. Najviše sat vremena nakon buđenja i onda bol skoro skroz prođe, ali glava i dalje ostaje konfuzna.
Najveći domet mog intelekta trenutno je da se fokusiram da napišem post ovde. Onda vam je jasno u kakvom sam kurcu.
I još jedno zapažanje i završavam. Koliko god mi nije prijalo da budem ovde na forumu u početku skidanja, toliko mi sad prija i čitanje i podrška Ličanina, Jurketa i Frajle. Ljudi jeste da vas ne poznajem, ali i jedna mala reč sad znači i bude slamka spasa u datom momentu. Zvuči možda debilno, ali eto, iskreno vam kažem da jebeno znači i jedna reč.

Neki mini zaključak kad sve uzmemo u obzir. Ne postoji pravilan način za skidanje sa Bupa. Postoji samo lakši i teži način. Koji ćete izabrati zavisi samo od vas. Morate spoznati sebe iskreno i shodno tome izabrati svoj put. Dodao bih uz to da je onaj lakši tkz.Frajlin način, osim što je lakši i mnogo sigurniji da nećete u kasnijim danima i mesecima napraviti recidiv. Meni sad nema nazad. Ja sam izabrao teži način i bilo kakav povratak nazad bi značio i moje definitivno odustajanje. Ovako borba još uvek traje. Spora jeste, mučna jeste, ali šta vredi sad kukasti nad sudbinom i žaliti sebe. Mogao sam ovo da odradim skoro na hezbolah način, ali eto nije se dalo i ispalo je ovako kako je ispalo.
Zato drugari držite mi palčeve i dajte snage da konačno prekoračim u svet strejt ludi.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: New age zlo Bup

Post by Jurke »

Loki wrote: Wed May 13, 2020 11:54 pm
To Loki borac si. Samo jurisaj na to govno tako kako di krenio. Ni slucajno si zikru nemoj " skidati sa 0, 1mg jer ce ti biti malo bolje taj dan ali si onda sve bacija u vitar. Nikakav AD nemoj uzimati ako ne moras. Kazu da to olaksa ali.ti si ka i ja i bjezi od tableturuna u tri pickebmaterine. Vidjet ces kroz 20 dana plus minus dan gore ili dole. Moras to sad muski do krajabizgurati jer si vec u silaznoj putanji. Bit ce svaki dan sve lakse. Rovce i crve cim se jave i ako se jave odjebi ih. Odi pnda kontra sebe negdje di nema ljudi prosetati. Brojeve od dilera i sms i face i kurac palac sve pobrisi tako da prekines taj most povezanosti s njima. Ja sam zna namjerno sa svima njima se pisvadati tako i da san tija ubosti nisam imo gdje. Odlicna je stvar sta necugas. Ni ja necugam ali znam da cuga baca ljude jako lako u recidiv a i sama cuga se smatra recidivom. Pusti sad neke planove jer naprosto nisi u stanju realno razmisljati. Sta od ciscenja sta od nespavanja pa virujen da budalesas i da nekad ne znas sta je stvarnost a sta je istina. Sve je to ok i normalno. A garantiram da je to po meni najbolji put k skidanju. Zapamtit ces dugo ovaj dank i nemoj samo sada kreniti linijom manjeg otpora. Odi malo popricaj i i igraj se sa djecom. Spusti se na njihov nivo na sat dva. Moze se na taj nacin biti ok gidinama, samo nema tu opustanja prvih pola godine do godinu. Onda sve polako pada u zaborav i onda ovdje otvoris jednu stranicu za zajebanciju ka i mi ili se ubaci medu nas. Tamo nema dubioza skidanja i planiranja skidanja nego je cista zajebancija. Samo trankilo i doce sve na svoje viruj mi. Imamo puno zajednickih dodirnih kockica i napravio si ono sta i ja. Tvrgoglavost usmjerio na nesto pozitivno na skidanje. Samo peglaj iz sata u sat iz minute u minutu jer kuzim koliko ti je zajebano mada ne kukas ka pickica. Za sada mi sve izgleda ok. Ako imas potrebu ovdje se " prazni" , pisi bilo sta samo da pobjegnes od rovca ili crva. A posli ces vidit kako to ustvari nije nista. Sasvim su nebiti ti rivci i s vrimenom ce nestati ili ces ih znati izbjeci na pravi nacin. Izabro si ka i ja tezi put a to je pravi nacin a ici linijom manjeg otpira i padati svakih misec dana nema smisla. Samo tijelo pati a psiha ode u tri picke materine plus griznja savjesti plus ces se degradirati totalno a taj sub ili bilo sta to radi coviku i znam da je to samo u tvojoj glavi a ljudi sa strane te ni neprimjecuju. Dobar si. Sta drugo da ti kazem. Ja sam sad preko godine dana cist ali budalesam. Al takav sam. Nemam taktabi bas dlake na jeziku. Svadam se vrijedam ljude, uzvracam kada me izjebu i nista pametno. Doma pokusavam biti dobar tata dici i muz zeni. Nekadvsve ide glatko a nekad ili u vecini slucajeva bude svade i galame.. Ali mi smo opaljena obitelj i tako funkcioniramo. Ne boj se zivota posli skidanja. Svi crnjaci koji su ti sad u glavi nisu stvarni i nisu toliki koliki ti mislis sad da jesu. Sve se da popraviti ali samo ako si ti cist tj ok. Kuzis Loki??!
Hvala ti na svakoj napisanoj reči jer bukvalno iz svake reči se oseća podrška. Još kad se na to doda činjenica da ti podršku daje čovek koji je na svom primeru dobio bitku i koji je vodio skoro na isti način kao i ti svaka reč dobija na težini i značaju.
I sam znaš kako je ovo sad osetljiv period i kako sitnice puno znače. Ne moram dalje da ti pišem i objašnjavam koliko ove tvoje reči podrške prijaju.
Velika prednost je što ja sad nisam kući nego sam preko. Ovde nemam ni dilere ni poznanike. Da se ne lažemo, mogao bih ja u dva tri sata naći šemu kad bih se zainatio. I sama ta psihološka barijera da bih morao da se cimam, blamiram pa možda i Policiju popušim odmah mi u startu stvara odbojnost čak i kad se rovac javi.
Takođe toliko bih voleo da mogu da zadržim moje dečake, ali oni su u Srbiji, a ja sam ovde. Jako mi nedostaju, a baš iz tog nedostajanja trpim snagu da se oduprem ovom zlu. Svakako je zdravija atmosfera da su oni tu pored mene, ali iskren da ti budem na šta sam ličio i kako sam se osećao zadnje 3 nedelje sam je blagoslov od Boga što me takvog nisu videli. To su dečaci od 15 i 11 godina i ne bi mi bilo svejedno da sam morao da se skidam pred njima. Čak je upitno i da li bih uspeo ili bi već 4-5 dan poklekla i našao opravdanje sebi da je bolje da uzmem Bup nego da me deca gledaju takvog. Klasičan narkomanski izgovor i pogled na život.
Verovatno se ja nisam dobro izrazio u prošlom postu jer mi je mozak baš u nekom tako šupljem elementu da ne umem ni opisati to stanje. Ali znaš o čemu pričam jer si isto sranje prošao. Nisam napisao da imam Bupa i da hoću da uzmem 0,1 nego sam to samo naveo kao primer kakve se misli bore u mojoj glavi. Ja sam pre nego sam počeo skidanje celu tablu Bupa otvorio jedan po jedan i bacio u WC šolju. Poznavajući sebe to je bio jedini način. Čak nisam smeo da ostavim ni pola 8 za ne daj Bože ako bude toliko zlo da moram u Hitnu. Jednostavno nisam znao šta da očekujem od krize jer je skok sa 12mg. Ali sam rizikovao o za sada se isplatilo.
Sad kad pogledam to bacanje Bupa u WC je ustvari jedan od dokaza da nisam baš krenuo u skidanje skroz iskreno. Realno ako je želja za skidanje zaista velika i prava onda može biti Bupa na očima koliko hoćeš nećeš pasti. Ali ok. Poznajem sebe toliko dobro da za prvi talas krize nije dolazilo u obzir da imam Bupa u stanu jer bih ga uzeo pri prvoj nesanici i ne bih se smirio dok ne bih sve skršio. I onda taj prvi period bolova, jeze, tremora, znojenja i magnovenju u krevetu bio sam toliko fizički slab da nisam mogao da ustanem iz kreveta da odem da probam da nađem Bio pa tačno da me čekao 500 m od stana ne bih mogao. Još sam pri naletu onog prvog talasa bolova od muke krenuo da radim čučnjeve, trbusnjake i sklekove. Pa me iz krizu uhvatila i žešća upala mišića. Ma uzas živi. Ali vidiš dobro je došlo jer kad sam bio najranjiviji nisam fizički mogao da čitam šemu. Onda kad sam fizički malo ojačao i digao glavu iznad vode(tamo negde 12ti dan otprilike) onda sam već mogao razumnije da se izborim sa rovcem jer nisam mogao da se vadim više na fizičku iznemoglost. Pa sam se borio sa željom da uzmem Bup kako sam znao i umeo. Tako sam i otkrio lekovitu moć dugih šetnji po prirodi.
Ne znam da li to važno za sam proces apstinencije, ali recimo ni jedan rovac mi nije pao na pamet u fazonu da se uradim i da mi bude lepo. Fokus je samo bio da prekinem agoniju od bolova pomešanu sa nesanicom.
Znam da se umnogome ponavljam kao i ostali pre mene, ali jednostavno samo pišem približno kako je bilo. U onim momentima je izgledalo 100 puta gore nego što to izgleda sada kad se osvrnemo na taj period. Zato kažem nezahvalno je prognozirati ljudima kako će im biti kad krenu u skidanje. A tad najviše znači da ti neko da podršku i da te možda uteši da kaže nije strašno, proći će te brzo itd.
Kod mene evo posle 21 dana borbe ostao je još uvek bol u leđima, tačnije u predelu iznad bubrega, ostale su povremeno nemirne noge, periodično me prođe jeza i još jedna zanimljiva stvar koju nisam video da su ljudi pominjali je kijanje. Tamo negde od 16og dana je počelo i dobra 4-5 dana sam kijao kao lud. Ali meni je toliko to prijalo da sam svakim kijanjem osećao veliko olakšanje. Ostao mi je takođe pritisak u glavi negde u predelu iznad uha sa obe strane. Tačno osetim kako pulsira. Nekad više nekad manje, ali je konstantno prisutan.
Sve u svemu ovo sad fizički od bolova što je ostalo nije uopšte strašno i podnošljivo je. Nesanica je još tu. I verovatno bi me neki smirić sad lepo uspavao, ali nemam ni smirića niti sam ih imao niti sam ih pio zadnje 2,5 godine. Znači zadnjih 3 godine sam samo Bup trošio.
E sad glava i psiha. Da li zato što nisam pre pio smiriće ili šta već, ali mogu iskreno reći da mi je prilično manja konfuzija i nemir od onoga što sam čitao u drugim pričama ovde sa foruma. Možda je još i rano da donosim zaključke i možda me ponor psihe čeka vec sutra, ja sad pišem samo iz ugla kako se trenutno osećam. Od izraženih simptoma kod mene je samo ona praznina, bezvoljnost, loše misli i pojačane emocije. Začas se zaplačem. Ne mora čak ni da bude ništa tužno jednostavno samo duša oseti tugu i suze krenu. I nakon suza nastupi neki kratkotrajno mir u glavi.
Ono što me trenutno najviše muči i najviše smeta je period buđenja iz sna. E to je baš horor film. Nema veze koliko odspavam u komadu, da li 2 minuta ili 2 sata buđenje je bolno i trenutno. Kao da mi neko čelo telo izvode iglana, pa me još uz to dobro pogazi nogama. Samo se otvore oči odjednom kao da nisam ni spavao i javi se bol u celom telu. Prosto osetim kap da me svaki jebeni živac peče. Kao da me neko u vatru bacio. I nemir i strah prate to. Baš neko stanje koje mi se nije nikad pre dešavalo. Baš užas. I koliko god se radujem osećaju kad mi se prispava, toliko i odmah osetim strah od buđenja i tog osećaja kad se probudim. To nemam pojma kako da izbegnem. Sreća ne traje dugo. Najviše sat vremena nakon buđenja i onda bol skoro skroz prođe, ali glava i dalje ostaje konfuzna.
Najveći domet mog intelekta trenutno je da se fokusiram da napišem post ovde. Onda vam je jasno u kakvom sam kurcu.
I još jedno zapažanje i završavam. Koliko god mi nije prijalo da budem ovde na forumu u početku skidanja, toliko mi sad prija i čitanje i podrška Ličanina, Jurketa i Frajle. Ljudi jeste da vas ne poznajem, ali i jedna mala reč sad znači i bude slamka spasa u datom momentu. Zvuči možda debilno, ali eto, iskreno vam kažem da jebeno znači i jedna reč.

Neki mini zaključak kad sve uzmemo u obzir. Ne postoji pravilan način za skidanje sa Bupa. Postoji samo lakši i teži način. Koji ćete izabrati zavisi samo od vas. Morate spoznati sebe iskreno i shodno tome izabrati svoj put. Dodao bih uz to da je onaj lakši tkz.Frajlin način, osim što je lakši i mnogo sigurniji da nećete u kasnijim danima i mesecima napraviti recidiv. Meni sad nema nazad. Ja sam izabrao teži način i bilo kakav povratak nazad bi značio i moje definitivno odustajanje. Ovako borba još uvek traje. Spora jeste, mučna jeste, ali šta vredi sad kukasti nad sudbinom i žaliti sebe. Mogao sam ovo da odradim skoro na hezbolah način, ali eto nije se dalo i ispalo je ovako kako je ispalo.
Zato drugari držite mi palčeve i dajte snage da konačno prekoračim u svet strejt ludi.
Samo guraj mićo i slušaj Liku on je do srči prodro u problemtiku. Meni su njegovi postovi pomogli da spoznam mnogo toga.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Jurke wrote: Wed May 13, 2020 11:56 pm
Loki wrote: Wed May 13, 2020 11:54 pm
To Loki borac si. Samo jurisaj na to govno tako kako di krenio. Ni slucajno si zikru nemoj " skidati sa 0, 1mg jer ce ti biti malo bolje taj dan ali si onda sve bacija u vitar. Nikakav AD nemoj uzimati ako ne moras. Kazu da to olaksa ali.ti si ka i ja i bjezi od tableturuna u tri pickebmaterine. Vidjet ces kroz 20 dana plus minus dan gore ili dole. Moras to sad muski do krajabizgurati jer si vec u silaznoj putanji. Bit ce svaki dan sve lakse. Rovce i crve cim se jave i ako se jave odjebi ih. Odi pnda kontra sebe negdje di nema ljudi prosetati. Brojeve od dilera i sms i face i kurac palac sve pobrisi tako da prekines taj most povezanosti s njima. Ja sam zna namjerno sa svima njima se pisvadati tako i da san tija ubosti nisam imo gdje. Odlicna je stvar sta necugas. Ni ja necugam ali znam da cuga baca ljude jako lako u recidiv a i sama cuga se smatra recidivom. Pusti sad neke planove jer naprosto nisi u stanju realno razmisljati. Sta od ciscenja sta od nespavanja pa virujen da budalesas i da nekad ne znas sta je stvarnost a sta je istina. Sve je to ok i normalno. A garantiram da je to po meni najbolji put k skidanju. Zapamtit ces dugo ovaj dank i nemoj samo sada kreniti linijom manjeg otpora. Odi malo popricaj i i igraj se sa djecom. Spusti se na njihov nivo na sat dva. Moze se na taj nacin biti ok gidinama, samo nema tu opustanja prvih pola godine do godinu. Onda sve polako pada u zaborav i onda ovdje otvoris jednu stranicu za zajebanciju ka i mi ili se ubaci medu nas. Tamo nema dubioza skidanja i planiranja skidanja nego je cista zajebancija. Samo trankilo i doce sve na svoje viruj mi. Imamo puno zajednickih dodirnih kockica i napravio si ono sta i ja. Tvrgoglavost usmjerio na nesto pozitivno na skidanje. Samo peglaj iz sata u sat iz minute u minutu jer kuzim koliko ti je zajebano mada ne kukas ka pickica. Za sada mi sve izgleda ok. Ako imas potrebu ovdje se " prazni" , pisi bilo sta samo da pobjegnes od rovca ili crva. A posli ces vidit kako to ustvari nije nista. Sasvim su nebiti ti rivci i s vrimenom ce nestati ili ces ih znati izbjeci na pravi nacin. Izabro si ka i ja tezi put a to je pravi nacin a ici linijom manjeg otpira i padati svakih misec dana nema smisla. Samo tijelo pati a psiha ode u tri picke materine plus griznja savjesti plus ces se degradirati totalno a taj sub ili bilo sta to radi coviku i znam da je to samo u tvojoj glavi a ljudi sa strane te ni neprimjecuju. Dobar si. Sta drugo da ti kazem. Ja sam sad preko godine dana cist ali budalesam. Al takav sam. Nemam taktabi bas dlake na jeziku. Svadam se vrijedam ljude, uzvracam kada me izjebu i nista pametno. Doma pokusavam biti dobar tata dici i muz zeni. Nekadvsve ide glatko a nekad ili u vecini slucajeva bude svade i galame.. Ali mi smo opaljena obitelj i tako funkcioniramo. Ne boj se zivota posli skidanja. Svi crnjaci koji su ti sad u glavi nisu stvarni i nisu toliki koliki ti mislis sad da jesu. Sve se da popraviti ali samo ako si ti cist tj ok. Kuzis Loki??!
Hvala ti na svakoj napisanoj reči jer bukvalno iz svake reči se oseća podrška. Još kad se na to doda činjenica da ti podršku daje čovek koji je na svom primeru dobio bitku i koji je vodio skoro na isti način kao i ti svaka reč dobija na težini i značaju.
I sam znaš kako je ovo sad osetljiv period i kako sitnice puno znače. Ne moram dalje da ti pišem i objašnjavam koliko ove tvoje reči podrške prijaju.
Velika prednost je što ja sad nisam kući nego sam preko. Ovde nemam ni dilere ni poznanike. Da se ne lažemo, mogao bih ja u dva tri sata naći šemu kad bih se zainatio. I sama ta psihološka barijera da bih morao da se cimam, blamiram pa možda i Policiju popušim odmah mi u startu stvara odbojnost čak i kad se rovac javi.
Takođe toliko bih voleo da mogu da zadržim moje dečake, ali oni su u Srbiji, a ja sam ovde. Jako mi nedostaju, a baš iz tog nedostajanja trpim snagu da se oduprem ovom zlu. Svakako je zdravija atmosfera da su oni tu pored mene, ali iskren da ti budem na šta sam ličio i kako sam se osećao zadnje 3 nedelje sam je blagoslov od Boga što me takvog nisu videli. To su dečaci od 15 i 11 godina i ne bi mi bilo svejedno da sam morao da se skidam pred njima. Čak je upitno i da li bih uspeo ili bi već 4-5 dan poklekla i našao opravdanje sebi da je bolje da uzmem Bup nego da me deca gledaju takvog. Klasičan narkomanski izgovor i pogled na život.
Verovatno se ja nisam dobro izrazio u prošlom postu jer mi je mozak baš u nekom tako šupljem elementu da ne umem ni opisati to stanje. Ali znaš o čemu pričam jer si isto sranje prošao. Nisam napisao da imam Bupa i da hoću da uzmem 0,1 nego sam to samo naveo kao primer kakve se misli bore u mojoj glavi. Ja sam pre nego sam počeo skidanje celu tablu Bupa otvorio jedan po jedan i bacio u WC šolju. Poznavajući sebe to je bio jedini način. Čak nisam smeo da ostavim ni pola 8 za ne daj Bože ako bude toliko zlo da moram u Hitnu. Jednostavno nisam znao šta da očekujem od krize jer je skok sa 12mg. Ali sam rizikovao o za sada se isplatilo.
Sad kad pogledam to bacanje Bupa u WC je ustvari jedan od dokaza da nisam baš krenuo u skidanje skroz iskreno. Realno ako je želja za skidanje zaista velika i prava onda može biti Bupa na očima koliko hoćeš nećeš pasti. Ali ok. Poznajem sebe toliko dobro da za prvi talas krize nije dolazilo u obzir da imam Bupa u stanu jer bih ga uzeo pri prvoj nesanici i ne bih se smirio dok ne bih sve skršio. I onda taj prvi period bolova, jeze, tremora, znojenja i magnovenju u krevetu bio sam toliko fizički slab da nisam mogao da ustanem iz kreveta da odem da probam da nađem Bio pa tačno da me čekao 500 m od stana ne bih mogao. Još sam pri naletu onog prvog talasa bolova od muke krenuo da radim čučnjeve, trbusnjake i sklekove. Pa me iz krizu uhvatila i žešća upala mišića. Ma uzas živi. Ali vidiš dobro je došlo jer kad sam bio najranjiviji nisam fizički mogao da čitam šemu. Onda kad sam fizički malo ojačao i digao glavu iznad vode(tamo negde 12ti dan otprilike) onda sam već mogao razumnije da se izborim sa rovcem jer nisam mogao da se vadim više na fizičku iznemoglost. Pa sam se borio sa željom da uzmem Bup kako sam znao i umeo. Tako sam i otkrio lekovitu moć dugih šetnji po prirodi.
Ne znam da li to važno za sam proces apstinencije, ali recimo ni jedan rovac mi nije pao na pamet u fazonu da se uradim i da mi bude lepo. Fokus je samo bio da prekinem agoniju od bolova pomešanu sa nesanicom.
Znam da se umnogome ponavljam kao i ostali pre mene, ali jednostavno samo pišem približno kako je bilo. U onim momentima je izgledalo 100 puta gore nego što to izgleda sada kad se osvrnemo na taj period. Zato kažem nezahvalno je prognozirati ljudima kako će im biti kad krenu u skidanje. A tad najviše znači da ti neko da podršku i da te možda uteši da kaže nije strašno, proći će te brzo itd.
Kod mene evo posle 21 dana borbe ostao je još uvek bol u leđima, tačnije u predelu iznad bubrega, ostale su povremeno nemirne noge, periodično me prođe jeza i još jedna zanimljiva stvar koju nisam video da su ljudi pominjali je kijanje. Tamo negde od 16og dana je počelo i dobra 4-5 dana sam kijao kao lud. Ali meni je toliko to prijalo da sam svakim kijanjem osećao veliko olakšanje. Ostao mi je takođe pritisak u glavi negde u predelu iznad uha sa obe strane. Tačno osetim kako pulsira. Nekad više nekad manje, ali je konstantno prisutan.
Sve u svemu ovo sad fizički od bolova što je ostalo nije uopšte strašno i podnošljivo je. Nesanica je još tu. I verovatno bi me neki smirić sad lepo uspavao, ali nemam ni smirića niti sam ih imao niti sam ih pio zadnje 2,5 godine. Znači zadnjih 3 godine sam samo Bup trošio.
E sad glava i psiha. Da li zato što nisam pre pio smiriće ili šta već, ali mogu iskreno reći da mi je prilično manja konfuzija i nemir od onoga što sam čitao u drugim pričama ovde sa foruma. Možda je još i rano da donosim zaključke i možda me ponor psihe čeka vec sutra, ja sad pišem samo iz ugla kako se trenutno osećam. Od izraženih simptoma kod mene je samo ona praznina, bezvoljnost, loše misli i pojačane emocije. Začas se zaplačem. Ne mora čak ni da bude ništa tužno jednostavno samo duša oseti tugu i suze krenu. I nakon suza nastupi neki kratkotrajno mir u glavi.
Ono što me trenutno najviše muči i najviše smeta je period buđenja iz sna. E to je baš horor film. Nema veze koliko odspavam u komadu, da li 2 minuta ili 2 sata buđenje je bolno i trenutno. Kao da mi neko čelo telo izvode iglana, pa me još uz to dobro pogazi nogama. Samo se otvore oči odjednom kao da nisam ni spavao i javi se bol u celom telu. Prosto osetim kap da me svaki jebeni živac peče. Kao da me neko u vatru bacio. I nemir i strah prate to. Baš neko stanje koje mi se nije nikad pre dešavalo. Baš užas. I koliko god se radujem osećaju kad mi se prispava, toliko i odmah osetim strah od buđenja i tog osećaja kad se probudim. To nemam pojma kako da izbegnem. Sreća ne traje dugo. Najviše sat vremena nakon buđenja i onda bol skoro skroz prođe, ali glava i dalje ostaje konfuzna.
Najveći domet mog intelekta trenutno je da se fokusiram da napišem post ovde. Onda vam je jasno u kakvom sam kurcu.
I još jedno zapažanje i završavam. Koliko god mi nije prijalo da budem ovde na forumu u početku skidanja, toliko mi sad prija i čitanje i podrška Ličanina, Jurketa i Frajle. Ljudi jeste da vas ne poznajem, ali i jedna mala reč sad znači i bude slamka spasa u datom momentu. Zvuči možda debilno, ali eto, iskreno vam kažem da jebeno znači i jedna reč.

Neki mini zaključak kad sve uzmemo u obzir. Ne postoji pravilan način za skidanje sa Bupa. Postoji samo lakši i teži način. Koji ćete izabrati zavisi samo od vas. Morate spoznati sebe iskreno i shodno tome izabrati svoj put. Dodao bih uz to da je onaj lakši tkz.Frajlin način, osim što je lakši i mnogo sigurniji da nećete u kasnijim danima i mesecima napraviti recidiv. Meni sad nema nazad. Ja sam izabrao teži način i bilo kakav povratak nazad bi značio i moje definitivno odustajanje. Ovako borba još uvek traje. Spora jeste, mučna jeste, ali šta vredi sad kukasti nad sudbinom i žaliti sebe. Mogao sam ovo da odradim skoro na hezbolah način, ali eto nije se dalo i ispalo je ovako kako je ispalo.
Zato drugari držite mi palčeve i dajte snage da konačno prekoračim u svet strejt ludi.
Samo guraj mićo i slušaj Liku on je do srči prodro u problemtiku. Meni su njegovi postovi pomogli da spoznam mnogo toga.
Hvala Jurke na podršci. Da se ne ponavljam i sam znaš koliko znači i imponuje.
Dugo vas sve ovde čitam i imam utisak kao da vas sve već poznajem. Zato mi i znači vaša podrška jer znam da nije suplja priča. Znam da je iskrena i nesebična.
Likovna podrška sada plus sva njegova iskustva od pre jako puno mogu da pomognu. Ličanin je malo specifičan lik i vidim da nekima nije selo njegovo pisanje ovde. Dok meni recimo oduševljava kod njega što je iskren i to ne upakuje u ukrasni papir i mašnice. Spreman je svakom pomoći, ali ljude u tim delikatnim trenucima razdražljivosti često boli istina. Ličanin je dakle u lice i uvek ima.pravu reč u pravo vreme. Sad neko to krivo shvati, ali dobro. Svi smo mi različiti i ne prijaju nam svima iste stvari. Meni recimo prija iskrenost pa makar i bolna bila. Od lažnog hapšenja po ramenu ja nemam ništa i shodno tome je i ne cenim.

Samo još malo da se iščupam iz ovog beznađa pa ću vam se pridružim tamo na onoj temi u Opštim diskusijama. Vidi da se ful spadate i da vam prija, ali ja trenutno nisam nikako sposoban da se upustim u takvu komunikaciju. Nadam se da će brzo doći dan kad će mi prijati zajebancija i opušteno dopisivanje jer tome teži svaki strejt čovek, zar ne?
Koliko dugo si ti čista Jurke i kako se ti nosiš sa životom. Svaki savet u smernica je dobrodošla.

Živ mi bio Jurke!
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Od lipih rijeci i tapsanja nema nista nego ti samo time pomazem da padnes. Narkomani a i obicni ljudi teskoo reagiraju na istinu. Jurketa sam redovito pljuvao sve dok mu valjda to nije dopizdilo i dok mu nije doslo iz guzice u glavu. Nista zlonamjerno. Tako i sa svima ovdje. Ne znam i ne zelim pakirati stvari u celofan. Nisam ja cvjecarka. Da se Jurketa ovdje tapsalo po ramenu i govorilo mu se bravo jurke super. Dva dana si izdrza i pa covik se nikad ne bi skinija. Zato me ovdje neki ne vole i ne mogu sa mnom naci zajednicki jezik a za neke sam cak toliko u kurcu da trebam licenje. Samo guraj iz minute u minutu. Ta ludila u glavi su prolazna stvar a pogotovo crnjaci. To je sve u tvojoj glavi. Ne idi laksim putem sada kafda si preguro najtezi dio. Bjezi od bilo kakvih druzenja sa starom ekipom dok ne ocvrsnes i budes jak u glavi. Za sada mi sve izgleda ok. Koliko moze biti ok u ovim sranjima. Nesto si si zacrto i samo se toga drzi. Odjebi sve doktore jer da su ti tili i mogli pomoci pomogli bi ti. Toga nema. Samo se zavrtis i pogubis na kraju u svemu tome pogotovo ako ka ja nemas discipline. Nisam ja ili frajla pa tako gurati mic po mic. Nit imam zivaca nit je osobno za mene to dobar nacin , naprosto jer tako ja ne mogu. Suvo skidanje je majka svih skidanja koje se dugo pamti. Ta bol muka i ludilo u glavi. Ali zapamti to sad samo ti tako gledas i kontas a svi oko tebe nemaju poima sta je tebi u glavi. Samo borbeno i bit ce sve ok. Nedaj se biti pokusni kunic da te kvazi doktori lijece jer covjek ima tako jaku psihu da svojom voljom moze sve napraviti. Drzi se svog kursa i ako ti nesto nije jasno pitaj. A takoder se ovdje i " prazni" . ma jebi mamu svima kad ti do toga dode. Samo se prazni. Nista ne odgadaj nego sve idi korak po korak jer dugo ce trajati da borb. Ali ne boj se. Vidim i ja i drugi kad netko ima jak karakter i stvarno zeli uspjeti ostaviti se sranja. Pamet u glavu koliko god zvuci tebi sada da je nemas. Imas. Jer da nemas pameti i odlucnosti pa bi peti dan. Ssamo lagano i strpljivo i bit ce sve ok. Virum mi. Samo lagano i vrijeme takoder cini svoje. Drzi se sada. Nemam trenutno nista pametno da ti kazem.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

I Loki sve sta ti govorim dobrano sam se opeka na svojoj kozi. Glup covjek uci na svojim greskama a pametan na tudima. Sve sam ja to sta pisem dobrano osjetio. Eto jedino neznam iz prve ruke kako se cigara rjesit ili cuge ali nikad nisam pio a ni pusac. Pusac jesam ali vlastitog kurca sta se kaze. Pazi se cuvaj se i budi dosljedan sebi. Ne uzimaj k srcu da su se neki uspili srediti za 10 20 ili mjesrc dana. To nepostoji ni u crticima. Ti ces se samo zaljeciti i pametnim manevrima i mijenjanjem sebe ces doci do toga da je gudra samo zlo i sranje. Puo strpljenja i nikada sebe ne lagat mada smo mi svi carevi lazi. Ali kuci u ogledalu se nikad nemoj lagat i traziti opravdanja ua neke buduce krive postupke. A bit ce i toga. Iskreno ja imam puno vise losih dana nego onih ok. Cak i kad sam godinama bija ok. Tako da je to normalno. Takoder imam dvoje dice i samo radi njih sam i zene ponovno pokuso stati na noge. Takoni ti. Imak klince, trenutno ste razdvojeni ali sta ce im caca ako je skroz narokan. Pomalo i sve ce doci na svoje. Puno suza krvi znoja i proljeva i onih teskih dubioza koje se javljaju u tvojoj glavi pogotovo sada. Uvik ima pravi nacin i izlaz iz beznada ali nikada ne idi laksim i kracim putem. Jednog dana kad does k sebi onda prvo sa klincima pricati onda sa nekim ko ti je jako drag pa rodielji kvazi frendovi. Sa svima izgladit odnose da se ne moras sakrivati. Svaku sitnicu rjesavaj nista ne guraj pod tepih. Ovo sta sam ti sad reka vrijedi za nekih pola godine ako uspijes odrzati apstinenciju. Svoje trenutne slabosti ka sta je tvrdoglavost jer sam i sam taki i nikog ne slusam iskoristi sada na pozitivnu stvar i " zajuni" to se tako kod mene kaze. Zatvrdoglavi da si amen sa drogom i starom ekipom. Samo bog bog ili cao cao i nikakva druga spika jer su daneri ljubomorni ka psi kad se nek skine i viruj mi uzivali bi i svrsavali kad bi pao. Dankiji uvik traze goreg od sebe da se i dalje mogu tjesiti da su ok i da nisu najgori. Pamet u glavu i ako ti kako mogu pomoci oko bilo cega pitaj. Ni jedno pitanje nije glupo. Tupavo je kad neki lik kaze ja sam macan zgodan ribe me vole i eto 20 godina se gudram iz zajebancije. Polako ces doci do svih svjih problema i sranja u tebi kako budes duze vremena ok. Kuzis da smo svi emotivci koji se ne znamo nositi sa emocijama. Pa jebemu mater i j meni krene suza na oci kad gledan neki film. Ali se i dalje sakrivam da to klinci i zena ne vide. A suze samo liju. Primjer jedan. Znaci slicni smo svi. Ovo se slucajno desilo da imamo puno dodirnih tocaka slicnih. Rat djeca materijalna situacija tvrdoglavost neupakiravanje u celofan itd. Rijetko. Ima tu na forumu jedna osoba sa kojom sa boja uvik na nozevima a sada kada me nesto jebe upravo se prvo njoj iskukam i pitam kako i sta dalje. Jebo ovdje covjeka koji ce te gotiviti i ne govoriti di grijesis her ti time ne cini dobro. A od mene ces svega cuti. Puno ruznih i stvarnih stvari ali da cu te tapsati i vikati bravo a kikso si e nece moci. Ja cu ti sve u bebu reci. Poz. Moram kod dr.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Kapetanov dnevnik dan 22.

Od fizičke boli ostalo samo neznatan bol u leđima i ponekad se jeza spusti niz kičmu. Ostalo sve manje više je ok. Iskreno, prija ovo sad stanje nakon agonije u protekle dve nedelje. Sad ova sitna bol prosto dođe kao blaženstvo naspram onoga od skoro.
Psiha i dalje šuplja i totalno nemotivisana. Niti imam koncentracije niti imam volje da se koncentrišem. Neko glupo stanje mozga. Nisam ni tamo ni ovamo. Ni dobro ni loše. Plus napolju je tmurno, kišovito i sveopšte sivilo i to se samo nekako prelilo na mene. Nemam volje ni kafu skuvati, a da ne pričam.o nekoj šetnji. Baš odvratan osećaj i baš neka praznina i u glavi i u duši. Jedina dobra stvar je nemam rovca niti ovo pripisujem narkoticima. Mozak i da hoće mrzi ga da sad konstruiše bilo kakvu priču ili teoriju zavere. Zato i kažem baš neka praznina i osećam se kao neki lobotomirani debil na služenju doživotne robije.
A opet sa druge strane ako ću iskreno, danas je bolje nego bilo koji dan od početka skidanja. Kad je bolelo, samo sam imao u mislima da prestane bol. Sad kad je prestao bol sad je prazna duša i glava. Tačno nam nikako ugoditi.

Ne dam da me ovo sivilo slomi. Naoružamo sam se strpljenjem i trpeću ga dok ne popusti. Ako sam nešto naučio iz ovog skidanja na suvo je da sve, ma koliko delovalo strašno u datom momentu ima svoj vek trajanja i sve prolazi i popušta. Meni sad osim strpljenja i čekanja da ovo tupilo prođe, ništa drugo i ne preostaje.
Ako bude dobro išlo guraću sat po sat. Ako bude loše, minut po minut ili cigaru po cigaru. Bitno je da će proći i da će kasnije opet biti nijansu bolje. Nijansu po nijansu do konačnog cilja.
Borba traje.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Post Reply