New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 9:42 am Imas nesto sta ti vracevi i samani pripremaju i po africi i americi. Po nekoj prici mi smo svi prokleti od boga zato sta smo govna i dao nam je stotine jezika da se vise ne razumimo. E sad pazi. Kad to nesto popijes ti sa ljudima telepatski komuniciras bez obzira ko koji jezik govori i za to znam da postoji. Da li je to sta ti oces nemam pojma ali iskustva ljudi kazu da si blizu boga i toj nekoj cistoci i da nema jezicne barijere. Cak ni ne pricaju jezikom nego svi sute i svi se razumiju. Kako je to moguce ne znam. Ali vjerujem da je moguce. Po indiji sam vido one likove sta cili zivot zive na drvetu ka majmuni i eto ne znnam sta rade tamo.
Nekako sam mislja da sve zivotinje mogu medusobno komunicirati i jedino je tu covjek zastranio jer ne zivi u skladu sa prirodom. Cak citam da je ljenost jedna od boljih vrlina jer sta radi primjer zmija krokodil ili lav. Pokrene se samo kad ide klopati i kad se naklopa ode ljencariti. A mi smo postali robovi samih sebe i trazimo uvik nesto nedostizno.
E to i mislim Ličke upravo. Ayahuaska je lijana koja raste u prašumama Amazona. Kuva se sa biljnom Čakruna i taj čaj se pije. Naime Ayahuaska sadrži tkz. Božiji molekuli DMT, a Čakruna je zadužena da prevari organizam da bi mozak usvojio DMT jer metabolizam čoveka je da DMT ne može prirodno da se apsorbuje jer ga telo prepoznaje kao otrov. Taj DMT mi imamo u sebi i lučimo ga samo na rođenju i na smrti. Za života nas je neko (Bog) uskratio za njega.
Inače uz šamane kad se pije i kad te on vodi kroz seansu, doživljavaju se neverovatne vizije i susreti sa entitetima biljaka i mnogo toga još onostranog. Zanimljivo je da recimo naprimer kako ja vidim duh Hrasta isto tako ga više i svi drugi ljudi. I koliko god da ponavljaš seansu entiteti su nepromenjljivi što znači da nisu u pitanju halucinacije nego vizije. Inače Ayahuaska razbija čovekov ego i upoznaje ga sa samim sobom, ali samo u meni koliko si spreman da prihvatiš i shvatiš i to primeniš u životu. Svakom kažu daje ono što mu u tom stadijumu života treba. I ne praktikuje e da se ponavlja šansa, ako ono sa prethodne nisi usvojio i primenio u životu. Navodno otvara nam se u tim vizijama život i okruženje kakvo zaista jeste jer mi smo ograničeni na percepciju u samo 3 dimenzije i nismo svesni koliko je sve živo oko nas.
Sve u svemu jako komplikovana priča. I iskustva nisu baš sjajna jer prva reakcija na čaj je povraćanje i pražnjenje creva i utisak da ćeš umreti jer je to čišćenje organizma pa tek onda kreću vizije i jako je bitno da te pravi šaman vodi kroz to. Trebalo bi takođe pre seanse 10ak dana biti na strogoj dijeti i uzdržan od seksa i loših misli. Ja se iskreno plašim koliko sam fizički i umno sposoban to da izguram i otuda misao da verovatno neću nikad to da se usudim. Plus što bih voleo to ako je sve istina što pričaju da nastavim da primenjujem po potrebi a to jako puno košta. Ima i kod nas u Zagrebu i Beogradu takođe Ayaskuerosa ali ja njima ne verujem. Jedan od njih je i naš bivši reprezentativac u košarci Dejan Koturović. Ali ja ako bih probao to bi bilo isključivo na izvoru života planete Zemlje u Amazoniji.
Inače dosta uspešna seanse Ayahuaskom su se pokazale u lečenju traume, seksualnog zlostavljanja pa čak i sizofrenije jenatera ljude da se suoče sa strahovima i odbace ih od sebe. Zanimljiva tematika i bilo bi ekstra čuti nekoga ko je imao direktno iskustvo sa Ayahuaskom da pokuša da nam prenese bar delic toga što e događa kad se popije taj čaj.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

A što sam danas nekakav sav odvratan. Osećam se baš prilično loše jer sam se noćas budio 100 puta. Stvarno koliko god sam se radovao povratku na posao, sad mi je to baš nekako teret i samo mi se to mora po glavi. Jbg skoro 3 godine nisam radio čist i Bup mi je davao snagu i koncentraciju. Bio moja potpora da budem baš celim sobom u poslu.
Ovo sad strejt će mi biti kao da prvi put krećem ma posao. I zato mi je baš neka konfuzija u mislima i ceo dan sam nikakav.
Još samo da preguram sutrašnji dan pa kad dođe već ponedeljak i posao kad krene biće lakše jer neću imati kad paničariti.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sat Jun 13, 2020 3:18 pm A što sam danas nekakav sav odvratan. Osećam se baš prilično loše jer sam se noćas budio 100 puta. Stvarno koliko god sam se radovao povratku na posao, sad mi je to baš nekako teret i samo mi se to mora po glavi. Jbg skoro 3 godine nisam radio čist i Bup mi je davao snagu i koncentraciju. Bio moja potpora da budem baš celim sobom u poslu.
Ovo sad strejt će mi biti kao da prvi put krećem ma posao. I zato mi je baš neka konfuzija u mislima i ceo dan sam nikakav.
Još samo da preguram sutrašnji dan pa kad dođe već ponedeljak i posao kad krene biće lakše jer neću imati kad paničariti.
Ne se bojat posla pogotovo ako ga znas. Ja poso na svakom brodu imam isti i nemam problema a zadnjih godina isa zakacen na brod. Zadnji brod oso cist i sve ok. Pa koliko ja znan jer ja nisam bija na subu dugo nego vise dop ali na subu covjek bar ja zaboravljo sam sve. Nikad se nisam moga sjetiti sta sam jucer radio. Zato se ne sekiraj.
Iz prve ruke u amazoni ovako. Covjek koji se ne drogira prica mi. Nisu se mogli spirazumiti ni na jednom jeziku. Kad su topopili nitko kaze nije moro pricati nego su se samo gledali i telepatijom pricali i sve kuzili. Sutradan osa drugi covik i istoto dozivio. To ti je neka druga dimenzija koju mi ne vidimo i ne zivimo u skladu sa prirodom. A ovi nasi, ici kod njih, to je ko da ides kod mene i dam ti trip. Sta taj kosarkas moze znati o prirodikad zivi u luksuzu i misli da je saman. Saman se ne postaje tek tako. Oni sekad se rode prepoznaju od strane starjesina plemena. Nesto kao i reinkarnacija bude. Nasa vjera je banana u odnosu na prasumu i afriku. To su isti svjetovi trenutno razdvojeni oceanom ali sklad s prirodom je osta. Da sam na tvom mjestu ako to zelis plati avion za brazil i uzmi vodice da te vode kroz prasumu preko rijeke do nekog samana. I pitanje je dal ce te primiti jer pravim samanima lova nista ne znaci. Znaci mora bi naci pravog samana a prevaranata ko u prici. Ja sam u prasumi bija na rijeci orinoko par puta u venecueli. Ljudi u prasumi na rijeci zive u sojenicama ju skladu sa prirodom. Nema struje . Veeliki brodovi su im malo poremetili sklad sa prirodom jer djeca u camcima dodu do broda i znas sta traze? Sapun i prasak za ves. Ali najvise i samo sapun. Inace ta prasuma je cudo i jos uvijek je neistrazena i nikada nece biti. I jos ima plemena di bi ti to moga prozivit. Eto. Bog nas je kaznio da se ne razumijemo medusobno a ostavio je par ljudi koji to prenose sa koljena na koljeno. Znaci da komuniciras onako kakp je prije bilo dok nas bog nije prokleo. I oni znaju ti samani tu bozju tajnu. Ljudi u to ne vjeruju ali to je sto posto tako.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 4:08 pm
Loki wrote: Sat Jun 13, 2020 3:18 pm A što sam danas nekakav sav odvratan. Osećam se baš prilično loše jer sam se noćas budio 100 puta. Stvarno koliko god sam se radovao povratku na posao, sad mi je to baš nekako teret i samo mi se to mora po glavi. Jbg skoro 3 godine nisam radio čist i Bup mi je davao snagu i koncentraciju. Bio moja potpora da budem baš celim sobom u poslu.
Ovo sad strejt će mi biti kao da prvi put krećem ma posao. I zato mi je baš neka konfuzija u mislima i ceo dan sam nikakav.
Još samo da preguram sutrašnji dan pa kad dođe već ponedeljak i posao kad krene biće lakše jer neću imati kad paničariti.
Ne se bojat posla pogotovo ako ga znas. Ja poso na svakom brodu imam isti i nemam problema a zadnjih godina isa zakacen na brod. Zadnji brod oso cist i sve ok. Pa koliko ja znan jer ja nisam bija na subu dugo nego vise dop ali na subu covjek bar ja zaboravljo sam sve. Nikad se nisam moga sjetiti sta sam jucer radio. Zato se ne sekiraj.
Iz prve ruke u amazoni ovako. Covjek koji se ne drogira prica mi. Nisu se mogli spirazumiti ni na jednom jeziku. Kad su topopili nitko kaze nije moro pricati nego su se samo gledali i telepatijom pricali i sve kuzili. Sutradan osa drugi covik i istoto dozivio. To ti je neka druga dimenzija koju mi ne vidimo i ne zivimo u skladu sa prirodom. A ovi nasi, ici kod njih, to je ko da ides kod mene i dam ti trip. Sta taj kosarkas moze znati o prirodikad zivi u luksuzu i misli da je saman. Saman se ne postaje tek tako. Oni sekad se rode prepoznaju od strane starjesina plemena. Nesto kao i reinkarnacija bude. Nasa vjera je banana u odnosu na prasumu i afriku. To su isti svjetovi trenutno razdvojeni oceanom ali sklad s prirodom je osta. Da sam na tvom mjestu ako to zelis plati avion za brazil i uzmi vodice da te vode kroz prasumu preko rijeke do nekog samana. I pitanje je dal ce te primiti jer pravim samanima lova nista ne znaci. Znaci mora bi naci pravog samana a prevaranata ko u prici. Ja sam u prasumi bija na rijeci orinoko par puta u venecueli. Ljudi u prasumi na rijeci zive u sojenicama ju skladu sa prirodom. Nema struje . Veeliki brodovi su im malo poremetili sklad sa prirodom jer djeca u camcima dodu do broda i znas sta traze? Sapun i prasak za ves. Ali najvise i samo sapun. Inace ta prasuma je cudo i jos uvijek je neistrazena i nikada nece biti. I jos ima plemena di bi ti to moga prozivit. Eto. Bog nas je kaznio da se ne razumijemo medusobno a ostavio je par ljudi koji to prenose sa koljena na koljeno. Znaci da komuniciras onako kakp je prije bilo dok nas bog nije prokleo. I oni znaju ti samani tu bozju tajnu. Ljudi u to ne vjeruju ali to je sto posto tako.
Iskreno svoj posao izuzetno dobro poznajem i za to sam se plus školovao tako da sa strane znanja nemam strah. Čak sam ovde došao po preporuci bivšeg šefa. Više je taj strah od koncentracije i odnosa sa kolegama jer su me navikli kao uvek spremnog za pomoć i preuzimanje odgovornosti, a sad nisam siguran koliko sam na to spreman. Plus kontakt i obuka mušterija. Za to treba ful fokus i ljubaznost, a ja sam sad takvog raspoloženja da bih samo ćutao i radio. No videćemo kako će sve to da ispadne. Nadam e da neće biti tragično po mene. Svakako Bup ili bilo šta ne dolazi u obzir, a i nemam ništa. Nemam čak ni Andol sa sobom.
To si lepo rekao za južnu Ameriku i Afriku. Život u skladu i sa razumevanjem sa prirodom. To je ono za šta smo mi osakaćeni.
Dugo već ja proučavao tu Ayahuasku i uopšte taj fenomen da mi ne možemo da vidimo te duhovne stvari sa dobrim razlogom.
Imam i najbolju drugaricu sa kojom i planiram a odemo u Amazon, nadamo neko pleme i odradimo ceremoniju Ayahuaske. Imam čak i odličan kontakt i ima ko i da me dočeka tamo i sprovede direktno u džunglu do pravih šamana. Kao što ti reče to su ljudi koje ne dira novac i neće svakog da prihvate. Ako skupim hrabrosti planiram na put tamo od mesec do mesec i po dana i da to vreme preživim sa njima u plemenu, jedem što i oni i prihvatim taj način života najbolje moguće i onda uradim ceremoniju Ayahuaske. Za sada su to planovi na dalekom štapu i teško da će biti ove godine. Ako uopšte i bude.
Valjda će se javiti i Yasu sa svojim viđenjem svega. Stvarno bih voleo da čujem šta on ima reći o tome.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Prvi dan prva pauza? Dojmovi? Malo si se izgleda bespotrebno ukakio. Kad covik zna nesto raditi onda zna. Ko i plivanje i bicikl kad naucis. Isti princip. Jedino sta ce ti trebati u fizicku formu da udes ali ja to cijeli zivot pokusavam pa nikako. Al ja samo razmisljam kako bi trebo uci u formu. Ni ne pokusam. Ustvari par puta pokuso dva tri trbusnjaka napravit. Bogami razbolio se odmah. Znaci ne mogu u formu da udem a cijeli zivot pokusavam. Ali u glavi. Bit ce to kod tebe sve ok jer nema tu puno fizikalije bar mislim pogotovo ako je novi objekat e sad stari... Tu mora biti i stemanja ali ima hrpa jeftine radne snage koji to rade za duplo manje novce nego sta ti radis. Bar bi ja tako da imam firmu. Pamet i znanje se ne trosi na metlu i stemanje dok opet onaj koji mete i stema nema sta traziti u tvojim nacrtima.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Mon Jun 15, 2020 11:22 am Prvi dan prva pauza? Dojmovi? Malo si se izgleda bespotrebno ukakio. Kad covik zna nesto raditi onda zna. Ko i plivanje i bicikl kad naucis. Isti princip. Jedino sta ce ti trebati u fizicku formu da udes ali ja to cijeli zivot pokusavam pa nikako. Al ja samo razmisljam kako bi trebo uci u formu. Ni ne pokusam. Ustvari par puta pokuso dva tri trbusnjaka napravit. Bogami razbolio se odmah. Znaci ne mogu u formu da udem a cijeli zivot pokusavam. Ali u glavi. Bit ce to kod tebe sve ok jer nema tu puno fizikalije bar mislim pogotovo ako je novi objekat e sad stari... Tu mora biti i stemanja ali ima hrpa jeftine radne snage koji to rade za duplo manje novce nego sta ti radis. Bar bi ja tako da imam firmu. Pamet i znanje se ne trosi na metlu i stemanje dok opet onaj koji mete i stema nema sta traziti u tvojim nacrtima.
Prođe Ličke prvi dan bez problema. A tolika me frka uhvatila da sam u 4 i 10 sam se probudio i nisam mogao više da spavam.
Manje više si sve objasnio. Imam dvojicu koji su zaduženi za te teže poslove ili kako oni kazu specijalne zadatke. I oni su zadovoljni sa to love jer nemaju nikakvu odgovornost. Ali nema puno ni toga, tih specijalnih zadataka. Radim sad na jednom tržnom centru u Zürich, nova gradnja. 3 sprata i garaže dole. Jedino imam dosta skretanja u toku dana i stalno moram da biljnim u plan jer sam tek došao pa dok se ne upoznam sa objektom.
Uglavnom, poenta je nisam stagnirao čak ni u jeziku, a što ti kažeš znanje posla se ne zaboravlja kao i plivanje. Baš sam zadovoljan i baš mi je falio posao moj. Umoran jesam jer sam 3 meseca sedeo kući, ali slatki umor je to.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

E sam ti reko da ce sve biti ok sa sljakom. Ne moze znanje da ispari odjednom. Kako bude vrijeme prolazilo tako ces lakse i komunicirati sa ljudima jer sve ti je vezano za poso a ne neki drustveni zivot di ces opet morati trenirati i taj dio zivota normalan ako to zelis. S obzirom da imas djecu vjerujem da se sve vrti oko njih nebitno sta je druga drzava.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Umoran od sljake, bezvoljnost ili dovoljno foruma kad se malo dode do sebe? Nisi valjda pa?
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Evo da ne ostanem dužan ako ima nekoga ko ovo čita i ko ima u planu da se skine sa onog sranja i otrova od Bupa.

Danas su mi puna 2 meseca apstinencije. Skočio sam odjednom sa 8-12mg dnevno na nos.
Prvo što bih bilo kome rekao nemojte biti ludi da to uradite kao što sam ja. Kod smanjivanja kriza se razvuče na blagu nesanicu i blagu fizičku krizu i nije problem izgurati ako ste karakter i ako postoji volja. Logično je da volja postoji jer ne bi krenuli da se skidajte da je drugačije. Ovako kako sam ja naglo bacio je nešto najgore što možete sebi da uradite. Između ostalog imao sam i 17 punih dana i noći bez trunke sna pa vi sad vidite da li vam se isplati. Ipak je Frajlin metod smanjivanja najbolji i najsigurniji način da ostavite taj otrov.
Posle 2 meseca, i posle početka druge nedelje od kad sam se vratio na posao mogu reći da je danas prvi dan da se osećam kao živi biće i da sam u potpunosti normalan. Bilo je za ova 2 meseca dana da sam bio OK, ali kad se sve sabere 95% vremena sam bio baš u kurcu. Nesanica je prestala tek u pre 3 dana. I to ne baš potpuno jer se opet budim 3-4 puta, ali nastavim da spavam. Do pre 3 dana nisam mogao da nastavim više od 2-3 sata U toku noći i to iskidano. Još uvek imam bolove u donjem delu leđa, ali više nisam ni siguran da je to od Bupa. Raspoloženje i koncentracija je do juče bila ubi Bože. Fokus nisam mogao da držim više od 10 min.
Videćemo da li je jučerašnji i današnji dan samo prolazno dobar period ili sam se konačno iščupao iznad vode. Nadam se da je ovo sad trajno stanje i da će sad potrajati ovako dobar period sa po nekim lošim momentima, a ne obrnuto.
Psiha je takođe nestabilna, ova dva dana je ok, ali lagao bih kad bih rekao da je glava 100% odlučna za više nikad ništa od opijata. Još je mozak rovit i često pomisli kako bi olakšao telu kad bi bilo šta uzeo. Za sada sam samo realan i znam da za mene ne postoji malo drogiranja. Postoji ili ništa i nikada ili do overa. Ja za sada biram svesno ništa i nikada. Imam sreće što radim sa ljudima koji nemaju nikakve veze sa drogama i što sa njima imam ispunjen skoro ceo dan. I onda rovac niti je jak niti se javi često.

Obzirom da mi se ne dešava ništa novo ni posebno zanimljivo javljaću se periodično ovde čisto da znate da se može bez tog podmuklog Bupa. Da ga je teško ostaviti jeste, ali ipak je moguće. Zato ako se lomite, samo raskrstila sa sobom, čvrsta odluka i volja kao planina, ogradite se od svih ljudi i šema koje vas mogu vratiti Bupu i lagano u skidanje. Malo stisnite zube i uz podršku doktora za prateće medikamente možete proći daleko lakše i bolje nego ja.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: New age zlo Bup

Post by yasujirozu »

svaka ti čast - usrijedsređen si, i to se vidi

pročitao sam (djelomice između redova, jer nije ispričano linearno), čitavu tvoju priču, i trebalo je imat snage&muda sve to prevazić... šta prevazić? sebe, eto to - kazati kraj djelu života

nastavi
https://www.youtube.com/watch?v=DgYSM91vJko
Post Reply