New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

@licaninsasela

Kako si ti? Kako se boriš sa bolovima u kuku i kičmi? Što se mene tiče nema veće muke od bola u kičmi i generalno bola u leđima. Meni su jedno vreme ti bolovi bili opravdanje da se gudram. Nisu bili jaki, ali su bili konstantni. I onda sam sebe rešio činjenicom, kao šta ima veze što se gudram, jer bez gudre ne bih bio u stanju da radim i izdržavam porodicu i sebe.
Kakva je to prevara podsvesti ustvari. Sa ove distance i prilično čistih mislim shvatam da sam imao milion opravdanja, i to dobrih opravdanja da se gudram. Naročito sam imao milion opravdanja za Bup. Najveća zabluda u koju sebe dovedemo je da je Bup lek i da je samim tim mnogo manje zlo od bilo koje gudre. A sve se svodi iz kog ugla gledam. Ako gledan iz ugla sebe u periodima kad mi je i 5gr Horsa bilo malo da dnevno funkcionišem onda je Bup itekako lek. Ja i dalje ne mogu da ga mrzim jer u zadnje 3 godine je uradio mnogo toga dobrog za mene. Faktički mi je spasao život i uveo me polako među normalce. Sa te strane mu hvala. Ali kao i svaki drugi lek ima svoj, da tako kažem rok upotrebe. Po meni sve preko 3 meseca održavanja na Bupu gubi svoju svrhu. Kako smo svi različiti, nekom je to možda mesec, nekom pola godine, ali okvirno mislim da više od 3 meseca je samo mučenje i produženje agonije.
Dok deluje terapijski tad i prija i tad možeš da središ haos od života koji si imao na H. Nakon toga počinje ili povratak na stare navike i na H ili počinje zloupotreba Bupa i bujanje njegovog rada. A čim krene bujanje rada od Bupa kreće i depresija, nezadovoljstvo, nesanica, nervoza, asocijalnost i još mnogo mnogo loših stvari koje povlače sve to sa sobom. Zapravo, ako ću biti iskren zadnjih 6 meseci moje zloupotrebe Bupa se i ne razlikuje u mnogome od ovog perioda apstinencije. Samo nije bilo fizičkih bolova i mogao sam nesmetano da obavljam posao. A psihička sranja manje više sva su bila prisutna tu i u periodu zloupotrebe. Tako da sad, oslobođen fizičkih bolova, smem sa sigurnošću da tvrdim da se na psihičkom nivou skoro ništa nije pogoršalo. Sad što je teže sve ove probleme peglaju strejt to je druga priča. No, ono što sam zapravo hteo da kažem je da i ne gubite previše toga ako krenete u skidanje i skinete se sa Bupa. Velika iluzija je da gubis svoju sigurnu luku, uz koju si imao nenormalno snage za rad i volje da komunicira s sa ljudima. Ja tu volju nisam imao ni na Bupu. Od svih sam se udaljio, smetalo mi je bilo čije društvo. Pretvorio sam se u emotivni kamen i ništa me nije doticalo. Sve me.jako nerviralo, a ljude sa pozitivnim životnim stavom osim što sam izbegavao negde u sebi sam ih i mrzeo. Ma bukvalno sam postao kao onaj šturmpf Mrgud.
Nisam ni sad puno bolji. Ali sad makar osećam emocije i znaju snažno da me osvoje makar na momente. Znam i da zaplačem, ali znam i da se zasmejem. I polako iz dana u dan pušta emocije da me osvajaju i sam sebe učim da živim sa njima i da ih po potrebi kontrolišem. Biće ovaj povratak u normalni život težak i mukotrpan. Treba će prihvatati i osvajati nove stvari i obrasce ponašanja. Ja sam spreman na tu borbu i polako počinjem da se radujem svakom novom jutru.
Već sam o razgovarao sa ljudima na poslu i plan mi je da se za 10ak dana vratim na posao i tako još malo zaokupim sebe i vratim se što više u normalu. Fizički sam spreman već sutra da idem na posao, ali psihički sam još razdražljiv i nestabilan tako da narednu nedelju sigurno preskačem. Pa od sledećeg ponedeljka, ako se ništa strašno ne promeni vraćam se na posao. Iskreno posao mi treba i zbog obaveza i ispunjavanja dana, ali i zbog egzistencije i porodice i mene.
Korak po korak. Obavezu po obavezu. Znam da sam na dobrom putu. Jeste još klimav, ali je ispravan i da cu sve od sebe da na njemu ostanem i nikad više ne skrenem. Bez velikih obećanja. Ciljeve imam, ali obećanja sebi još ne dajem. Puštam da me cilj vodi i ulažem krajnje napore da od toga ne odstupim. Da li će to biti dovoljno? Ne znam za sad. Ali svakim trenutkom sam bliži saznanju da je.dovoljno i da je moguće živeti život izvan ropstva opijata.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: New age zlo Bup

Post by StopBup »

Loki wrote: Sun May 17, 2020 9:32 pm
Pozdrav Loki! Evo malo podrske i od mene. Oseti se neka resenost i borbenost kod tebe. Bilo nas je ovde troje koji smo se skidali sa bupa prosle godine u slicno vreme, ali smo svi popadali, pa se posle dizali, nadam se da ces ti pametnije odigrati. Jedan clan je nakon 2 meseca pao na bupu, jedna clanica je nakon 2 i po meseca pala na koki pa na dopu, a ja nakon 4 i po meseca na travi pa na dopu. Njih dvoje su sada duze od mene cisti, ja sam tek oko 25 dana. I ja guram kao ti, na suvo, sa tabletama prosto ne znam, i samo se jos vise sjebem od njih. Verujem da si dovoljno iskusan pa da ne podcenis bup i generalno pricu oko zavisnosti. Ja sam nakon nekih 40-ak dana apstinencije poceo bas dobro da se osecam, bio sam bas srecan sto sam konacno poceo da ostvarujem ozbiljniju apstinenciju, jer mi je bup postao nocna mora, preko 5 godina sam se ja drogirao njime, iskljucivo smrkanje i dodtano me je opterecivalo to sto sam od gomile ljudi na bupu, znao samo jednog koji je to ostavio, a svi ga satro ostavljaju. Skidanje sam prilicno lako podneo, a pola drugog, treci i cetvrti mesec apstinencije mi je bilo stvarno dobro, napredovao sam na svim poljima, vratile se emocije, nagoni, poceo ponovo da primecujem zene :D , i imao sam na moru neku vezicu sa devojkom posle dve godine samovanja, inace sam zadnje dve godine bupiranja bio kao robot, ni zene nisam primecivao kao zene, katastrofa... Generalno sam prilicno bio podcenio svoju zavisnost, i naravno pao... Srecno i pisi cim imas nesto da kazes, pomaze to, to si sigurno vec shvatio, a i nama je drago da citamo kad vidimo da neko dobro gura i da se bori.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Sun May 17, 2020 9:32 pm @licaninsasela

Kako si ti? Kako se boriš sa bolovima u kuku i kičmi? Što se mene tiče nema veće muke od bola u kičmi i generalno bola u leđima. Meni su jedno vreme ti bolovi bili opravdanje da se gudram. Nisu bili jaki, ali su bili konstantni. I onda sam sebe rešio činjenicom, kao šta ima veze što se gudram, jer bez gudre ne bih bio u stanju da radim i izdržavam porodicu i sebe.
Kakva je to prevara podsvesti ustvari. Sa ove distance i prilično čistih mislim shvatam da sam imao milion opravdanja, i to dobrih opravdanja da se gudram. Naročito sam imao milion opravdanja za Bup. Najveća zabluda u koju sebe dovedemo je da je Bup lek i da je samim tim mnogo manje zlo od bilo koje gudre. A sve se svodi iz kog ugla gledam. Ako gledan iz ugla sebe u periodima kad mi je i 5gr Horsa bilo malo da dnevno funkcionišem onda je Bup itekako lek. Ja i dalje ne mogu da ga mrzim jer u zadnje 3 godine je uradio mnogo toga dobrog za mene. Faktički mi je spasao život i uveo me polako među normalce. Sa te strane mu hvala. Ali kao i svaki drugi lek ima svoj, da tako kažem rok upotrebe. Po meni sve preko 3 meseca održavanja na Bupu gubi svoju svrhu. Kako smo svi različiti, nekom je to možda mesec, nekom pola godine, ali okvirno mislim da više od 3 meseca je samo mučenje i produženje agonije.
Dok deluje terapijski tad i prija i tad možeš da središ haos od života koji si imao na H. Nakon toga počinje ili povratak na stare navike i na H ili počinje zloupotreba Bupa i bujanje njegovog rada. A čim krene bujanje rada od Bupa kreće i depresija, nezadovoljstvo, nesanica, nervoza, asocijalnost i još mnogo mnogo loših stvari koje povlače sve to sa sobom. Zapravo, ako ću biti iskren zadnjih 6 meseci moje zloupotrebe Bupa se i ne razlikuje u mnogome od ovog perioda apstinencije. Samo nije bilo fizičkih bolova i mogao sam nesmetano da obavljam posao. A psihička sranja manje više sva su bila prisutna tu i u periodu zloupotrebe. Tako da sad, oslobođen fizičkih bolova, smem sa sigurnošću da tvrdim da se na psihičkom nivou skoro ništa nije pogoršalo. Sad što je teže sve ove probleme peglaju strejt to je druga priča. No, ono što sam zapravo hteo da kažem je da i ne gubite previše toga ako krenete u skidanje i skinete se sa Bupa. Velika iluzija je da gubis svoju sigurnu luku, uz koju si imao nenormalno snage za rad i volje da komunicira s sa ljudima. Ja tu volju nisam imao ni na Bupu. Od svih sam se udaljio, smetalo mi je bilo čije društvo. Pretvorio sam se u emotivni kamen i ništa me nije doticalo. Sve me.jako nerviralo, a ljude sa pozitivnim životnim stavom osim što sam izbegavao negde u sebi sam ih i mrzeo. Ma bukvalno sam postao kao onaj šturmpf Mrgud.
Nisam ni sad puno bolji. Ali sad makar osećam emocije i znaju snažno da me osvoje makar na momente. Znam i da zaplačem, ali znam i da se zasmejem. I polako iz dana u dan pušta emocije da me osvajaju i sam sebe učim da živim sa njima i da ih po potrebi kontrolišem. Biće ovaj povratak u normalni život težak i mukotrpan. Treba će prihvatati i osvajati nove stvari i obrasce ponašanja. Ja sam spreman na tu borbu i polako počinjem da se radujem svakom novom jutru.
Već sam o razgovarao sa ljudima na poslu i plan mi je da se za 10ak dana vratim na posao i tako još malo zaokupim sebe i vratim se što više u normalu. Fizički sam spreman već sutra da idem na posao, ali psihički sam još razdražljiv i nestabilan tako da narednu nedelju sigurno preskačem. Pa od sledećeg ponedeljka, ako se ništa strašno ne promeni vraćam se na posao. Iskreno posao mi treba i zbog obaveza i ispunjavanja dana, ali i zbog egzistencije i porodice i mene.
Korak po korak. Obavezu po obavezu. Znam da sam na dobrom putu. Jeste još klimav, ali je ispravan i da cu sve od sebe da na njemu ostanem i nikad više ne skrenem. Bez velikih obećanja. Ciljeve imam, ali obećanja sebi još ne dajem. Puštam da me cilj vodi i ulažem krajnje napore da od toga ne odstupim. Da li će to biti dovoljno? Ne znam za sad. Ali svakim trenutkom sam bliži saznanju da je.dovoljno i da je moguće živeti život izvan ropstva opijata.
Foliram se pred mojima da umirem od bolova. Ici cu kroz mjesec dana da operaciju kuka. Inace na dugorocno cu biti onvalid. Brod je zajeban poso mada sam drugi casnik palube i nemam fizikalije. Ali brod ljulja i moram to rijesiti radi sebe. Idi radi sta prije. Bit ce ti zajebano ispocetka ali moras tak.
Mrgud? Ne vjerujem ni da si blizu mene koji sam ja crnjak. S vremenom odnosno godinama se to da okreniti. Nema brzog rjesenja. Bup je lijek ali za skidanje od dopa. Sve posli je nastavak gudranja na jeftin i prljav nacin. Najgore je sta ti on mijenja tvoju osobnost. Objasnit cu ti malo to sutra sta i kako da se postavis i di su zamke. Opcenito nevezano za koju drogu cega moras da se pazis da ne uletis u recidiv. Sad ti ja vec spavam pa mi se ne da pisati. Bude tebe lika odskolovo ovako na daljinu i toga se imas drzati. Nije komplicirano ali je tesko i mukotrppno biti covik koji mora da ide " protiv" sebe. Sutra pojasnjenje ces dobiti.. Leda bole ali ne strasno ali doma umirem jer volim paznju i maznju oko sebe. Jebiga. Sebicno govno al prija mi. Drzi se i kontaj se vratiti poslu sta prije. Previse slobodnog vrimenavnije dobro za nas.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Cilj mora biti dugorocan ili ces redovito padati ko tu jedan nas pacient. Ja kad sam zna da cu u komunu a navucen ka pas ja sam zna da cu ja te dvi god odraditi sto posto. Kad sam izasa van tek sam se onda razocara jer nije bilo resocijalizacije. Bilo je u zg i st. Ali tada sam se vratio starcima a tamo ne da nema pisla nego nema vise ni vukova. I sta prije sam oso na brod. Ja priznajem da ne radim takav poso ko sta radim ja bi vec bija pokojni. Ja ti nisam dovar primjer radi vrste posla. Znam ljude koji nisu mijenjali sredinu a ok su. Strogo se sklonit od sviju koji te vezu za sub ili nesto drugo. Raditi obavezno. Trece i najvaznije moras znati sve svoje kako i dobre strane tako i lose. Moras znati zasto si toliko dugo u tome i sta ti je sub ili dop zamjenjivao. Da li je to strah od zivota, drugi strahovi, kompleksi, izbjegavanje drustva itd. Ima toga milijun kombinacija. Kad ih stavis na papir onda jer te shrahove i komplekse morati pobijedivati normalan. Sta cesce ne budes bjeza iz tih situacija to ces prije stastati u zdravog covjeka.
Ako ti je bivsa zena danki. Potrudi se onda da si radi klinaca ok i ti ih vodi kroz zivot. Nemoj stvarat iluzije da je moguce da je ona u kurcu a ti ok da dobro funkcionirate. Nema sanse. Da bi bobio skrb nad djecom mada su ona vec velika moras prvo sebe srediti. Bez toga nema nista. Eto ti filozofije kako na dugorocno biti ok. Svaki problem rijesiti zdrave glade i nista stavljati pod tepih. I naravno nema povremenih recidiva jer da smo se znali povremeno drogirati ne bi sad bili tu. Nema droge nema cuge. Pljuge ti nista lose nece napraviti osim sto su preko oko 7 8 eura pa vidi jel se isplati trovati tim sranjem a mozes imat ratu za stambeni kretid ako mislis vani ostati.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

ja sam prvi put za te rovce cuo na ovom forumu. U 13 godina koliko sam bija cistbplus dvi kommune ja o drogi uopce nisam razmisljao niti sam imo zelju ponovno je uzeti. Mislim da me oko mjesec dana peglo dank i nespavanje jer sam usa u komunu na velikojntoleranciji dopa i hepta. Posli toga ja sam zaboravio na heroun a kamoli da bi ga uzeo. Ako imas cvrstu odluku i zelju dugorocno zivit bez droge ondacje pokusajnzaboraviti i sto manje o njojbmisliti. Nauci ziviti bez droge. To je najteze. Pocni raditi jer te ne jebe vise fizikalija. Prestani brojati dane. Eto Loki to ti je neki poceeetak zivota i sad tek krece borba sa kako ti kazes davolom. Davo nije sub ili dop nego ti. Nije droga problem nego ti. Ko cugerima. Nije im problem cuga nego oni sami. Cuge i droge ce biti uvik na svakom koraku a na tebi je da ne dolazis u iskusenja. Kako ces to postici? Vrlo jednostavno. Zadaj si neki problem zivotni koji se nisi nikada usudio normalan napraviti. Kad ga budes normalan odradio organizam ce te nagraditi osjecajem srece i zadovoljstva. I tako svaki crnjak za koji ti je prije trebala droga sub ili heroin kada vidis da ga mozes rijesiti cist, to je pravi put k boljem tebi. Vjeruj mi nije lako se suociti sa puno toga normalan ali ces morati jer ako pocnes neke neodgodive stvari i probleme odgadati bas zato sta ti je to crnjak i sramota, past ces u roku 10 dana ili kroz par mjeseci jer neces znati normalan sa toliko problema i stvari koje si gurnio pod tepih i odgado ih, nositi se njima i onda krece ponovno ono. Ma uzet cu danas 02 suba cisto da me pokrene ili crticu dopa da porjesavas neodgodivo. Pazi da ne upadnes u zamku koju ces nesvjesno sam sebi izgraditi i upecati se. Zato ti i kazem da si sad napravio odlican posal, ali to je ono najlakse. Skinija si se fizicki i to racunaj da je 1 posto svega sta te ceka kad si cist. Nije da te sad strasim nego je to tako. Oni koji misle suprotno i misle da problem lezi u subu ili drogi i da je dovoljno samo se fizicke krize rijesiti taj se namjerno zavarava i tjesi jer to tako nije. Znacibda zavrsimo. Droga, sub, heroin nisu tvoji neprijatelji nego je tvoja glava ta koja je glavni neprijatelj. Nije dovoljno ma ni iz bliza samo se skinuti fizicki . treba svaki dan raditi na svojim nedostacima a da bi se uopce upustio u to, prvo pravilo zlata vrijedno je da se moras prihvatiti takav kakav jesi ali bez droge. Kuzis majstore?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Ajde malo objasni tu prazninu kad ti se nista ne da. Kad si psihicki mrtav. Dobili smo obojca kritiku od Frajle za neke pasuse. Ti ako znas sta je pasus koristi ubuduce i budi kraci. Vec sam ti to treka. Evo sad je i Frajla to skuzila pa ti ne moze pomoci a ina daje puno jace savjete od mene. Kuzis? Budi kratak i direktan i taj kurcevi pasus koristi. I ja cu kad mi netko rekne sta je to.
Loki kriza fizicka je pri kraju cim toliko mozes spavati. Sad budi otvoren i iskren prema sebi i reci sta te tocno i konkretno jebe. Budi kratak. Frajla ce ti psiholoski puno bolje pomoci nego ja. Ona mene cupa iz govana kad ne znxam kako dalje. Jurke ti je svjez koliko i ti. Znaci tesko ti moze pomoci ali mozes cuti njegovo iskustvo. Yasu ce ti pomoci na njegov nacin ako ga nesto pitas. Izuzetno iskusan i pametan i predvidljiv covjek. Dat ce ti dijagnozu na dulje staze. Nije zloban. Ninocka prati ali predugacko sve pises pa ti ne moze odgovoriti jer imavtroje dice oko treba njih trcati i brinuti se. Ja? Nekad ces cuti nesto pametno a nekad cu tibreci teski kiks. Zato ti kazem pisi krace i Frajlu najvisse slusaj. Krratko i jasno ti kaze sta da radis. Ja odem ka i tti na sto tema a trebam jedno pitanje odnosno odgovor. Kuzis Loki. I ne broji dane jer si na nuli. Tek sad krece prava borba koja se zove zivot. Ajde sad pamet u glavu i sve pojednostavi. Nemoj niti naporan ko ja pa pisat litanije. Ajde da vidimo kako ce to ici. I koristi ako znas lapsuse jer ja ne znam sta to znacu.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Lapsus je Frajla rekla ili pasus. Mislim pasus pa tokoristi. Jebiga lapsus je gteska kolko ja znam. Znaci dve Loki ukratko jednostavno i trazipomoc bas ono sta te danas ili sutra primjjer jebe. Frajla ce ti pomoci najbolje. Ovo ti govori co jek koji je vise od pola godine s njom bija na " na ratnoj. nozi". Slusaj sta ti kaze i bit ce sve ok. Jurke je dobar decko ali kratko je cist i pije lijekove tako da miste na istome i ono sta njemu pomaze tebi nce. Imas ti ovdje igospodi a SB a koji se pomudava skiniti vec godinu dana pa nikako da prode mjesec a da ne padne. Moze ti mozda i on mestokorisno teci alnanjemu odmah skuzis po pidanju dal je nabuban ili nine ilije samo malo popio. Moji savjeti i kritike njemu ne pomazu jer je on uvjeren da ja imam nesto proiv njega, da ga ne razumijem i uglavnom mu moje rijeci djeluju da dam mrzitelj covika. Tako ja to shvacam pa ne bi vise o njemu ali poslusaj sta govori. Zna nekafa izvaliti i nesto korosno za druge. Procitaj njegovu kucicu na opcim diskusijamama koja se zove otprilike " mentalna retardiranost" tako nekako. I sve ce ti bizi jadno. On se skida mozda i jace od godine dana. Voli.savjete od zena, posebno jedn xsane. Ona mu je najvise pomogla. Ua Frajlu je jednom rekao da je total o u krivu i da se nemogu njih dvoje nikako naci a sutradan mu je pomogla kaze jako. Yasu mu nije nista pomogo tako Sb misli a covjek ga skinio u jednoj jedinoj recenici. Neznam kpliko mu je Nina pomogla. Ja mu samo odmazem i ako budem u mogucnosti i dalj cu to raditi. On misli da mu ja odmazem. Ne sjecam se vise ali reka sam mu da se nikada nece skiniti. Moze tako 20 dana do mjesec ok. Onda ludovanje par dana pa groznja savjesti itd.. Sven imas vremena procitati. Ali ne iskljucujem mogucnost da ti moze datji dobar savjet. Po meni ako se Yasu odazove tvom pitanju i odgovori, slusaj njega i Frajlu. Ja ti mogu malo pripomoci u smislu podrske. Znaci prvo skrati postove i postavi sta te jebe. To napravi prvo.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Mon May 18, 2020 4:44 pm Lapsus je Frajla rekla ili pasus. Mislim pasus pa tokoristi. Jebiga lapsus je gteska kolko ja znam. Znaci dve Loki ukratko jednostavno i trazipomoc bas ono sta te danas ili sutra primjjer jebe. Frajla ce ti pomoci najbolje. Ovo ti govori co jek koji je vise od pola godine s njom bija na " na ratnoj. nozi". Slusaj sta ti kaze i bit ce sve ok. Jurke je dobar decko ali kratko je cist i pije lijekove tako da miste na istome i ono sta njemu pomaze tebi nce. Imas ti ovdje igospodi a SB a koji se pomudava skiniti vec godinu dana pa nikako da prode mjesec a da ne padne. Moze ti mozda i on mestokorisno teci alnanjemu odmah skuzis po pidanju dal je nabuban ili nine ilije samo malo popio. Moji savjeti i kritike njemu ne pomazu jer je on uvjeren da ja imam nesto proiv njega, da ga ne razumijem i uglavnom mu moje rijeci djeluju da dam mrzitelj covika. Tako ja to shvacam pa ne bi vise o njemu ali poslusaj sta govori. Zna nekafa izvaliti i nesto korosno za druge. Procitaj njegovu kucicu na opcim diskusijamama koja se zove otprilike " mentalna retardiranost" tako nekako. I sve ce ti bizi jadno. On se skida mozda i jace od godine dana. Voli.savjete od zena, posebno jedn xsane. Ona mu je najvise pomogla. Ua Frajlu je jednom rekao da je total o u krivu i da se nemogu njih dvoje nikako naci a sutradan mu je pomogla kaze jako. Yasu mu nije nista pomogo tako Sb misli a covjek ga skinio u jednoj jedinoj recenici. Neznam kpliko mu je Nina pomogla. Ja mu samo odmazem i ako budem u mogucnosti i dalj cu to raditi. On misli da mu ja odmazem. Ne sjecam se vise ali reka sam mu da se nikada nece skiniti. Moze tako 20 dana do mjesec ok. Onda ludovanje par dana pa groznja savjesti itd.. Sven imas vremena procitati. Ali ne iskljucujem mogucnost da ti moze datji dobar savjet. Po meni ako se Yasu odazove tvom pitanju i odgovori, slusaj njega i Frajlu. Ja ti mogu malo pripomoci u smislu podrske. Znaci prvo skrati postove i postavi sta te jebe. To napravi prvo.
Manje više Ličke svaki savet je dobrodošao. Na nama samima je da procenimo da li nam odgovara ili ne. Kao što nismo isti svi po principu skidanja, tako nismo mi po principu života nakon krize.
Dosta sam čitao ovaj forum i pre skidanja i tokom, a naročito sad. Nekad mi prija, nekad mi unese neki nemir i nervozu. Pa tako kad prija čitam stalno kad ne prija ja se bacim na Twitter i tako sad ubijam vreme.
Dosta sam kao i svi razmišljao o duhovnosti i o tome da li je rešenje naših problema tamo negde. Odmah da kažem da sam vernik i verujem u kreaciju i nikako u evoluciju. Ali moram da se odmah ogradim. Neki su nakon skidanja toliko fanatično ušli u veru da njihovi postovi prosto teraju mozak da boli. Sve im je u fazonu, svet je lep i šaren, Bog je velik i nema drugi put osim njegovog. Lično smatram da fanatizam ne valja ni u jednoj oblasti, a pogotovu u drogiranju ili u preteranoj veri u Boga. I jedno i drugo je ekstrem. I preterani fanatizam u Boga vodi u recidiv. Možda kasnije, ali definitivno vodi.
Što se tiče drugih ljudi sa foruma, nemam pravo da bilo kome sudim ili donosim krajnje zaključke, ali imam već manje više izgrađeno mišljenje o većini. Recimo tvoja Ličke priča i moja su u mnogim crtama iste. Dosta mišljenja i životnih stavova apsolutno delim sa tobom i od svega mi najviše prija tvoja direktnost i čista istina koju serviraš bez zadrške. To i inače jako cenim u životu jer sam i sam takav.
Jutketivu priču sam ispratio manje više skoro celu. Kod njega je baš velika borba bila i sad je još uvek. U njegovoj priči mi se ne sviđa to sa AD, ali kako sam kaže probao je bez i bio 6 meseci biljka i obzirom na to bolje mu je svakako sa AD nego da se skine i da živi kao fikus.
StopBup njegovu priču sam isto ispratio. Po meni njegova jedina dobra strana je što voli sve da napiše. Pa bilo dobro ili loše on će napisati. To ga donekle štiti jer na vreme dobije savete pa ih često i posluša. Loša stvar je njegov Ego. On je zaostao u 90im godinama i tom nekom krimi fazonu. Plus što nikad sa sobom nije raščistio da je ništa drugo do raspali narkoman kao i svi mi ovde. I ta zamisao kako se on nikad na Dop nije navukao i kako je time manji narkoman od nas je njegova najveća kočnica u apstinenciji. Možda bi za njega bilo bolje da se pre zavozao na Dopu i da je tresnuo na njemu od dno. Mislim da bi onda mnogo više znao da ceni svoj strejt period i da bi lakše ostao čist. Ovako vidim da satavi po mesec dana čist i onda padne i ajmo ispočetka brojanje. Mada i to je neki način, ako uspe te recidiva da svede na minimum, pa kasnije da ih se skroz reši. Ali pre toga moraće da reši krupne stvari sam sa sobom. Da prestane da mu bude bitan imidž i to kako ga drugi vide. Da prizna sebi da je narkoman težak i da krene da se leči isključivo zbog sebe. StopBup izvini, ovo nije ništa lično, niti je uvreda. Ovako ja vidim stvari iz svoje perspektive i ne mora da znači da sam u pravu.
Frajlu cenim iskljucivo zbog njene upornosti u borbi. Svi mislimo da je najlakši način skidanja tako da smanjujem terapiju. A u stvari to je najteži način, jer za takav način treba imati svoje JA i ogroman karakter. Ja sam se tako skinuo sa Metadona i bio čist 4 godine. I znam dobro koliko takav način iziskuje odricanja i borbe sa samim sobom. Koliko doslednosti i psihičke borbe sa đavolom iziskuje. Zato Frajlu skidam kapu i svaki njen savet je i više nego dobrodošao. Koliko sam ispratio, nikad nije odustala od svojih principa i nikada ni jedan njen savet nije bio van realnosti. Ostala je dosledna sebi i svojim mehanizmima pomoći i savet od takve osobe je uvek dobrodošao. Čak i nevezano za drogu i drogiranje.
E sad moji kilometara postovi su prvenstveni takvi jer ja uvek do detalja želim sve da napišem bez da ostavljam neku dilemu ili dvoumljenja onom ko čita. A i jednostavno to sam ja. I u realnom životu znam da budem smarač i često detaljisem više nego što bi trebalo. Osim naravno kad sam u nekom fizičkom bolu ili problemu ili krizi. Rad mi nije do života i tad i kad bih opisivao znao bi da preuvelicam jer sam sisa koja teško trpi bol. Zato o fizičkoj krizi nisam baš hteo previše ni da pišem.

Od novosti ima samo to da ću od sledeće nedelje početi da radim. Ko bi rekao da ću se ja radovati poslu. Ali eto. Došao i taj period da jedva čekam da krenem da radim. Jednostavno mesec dana ležim u krevetu i raspadam se od fizičke krize. Sad sam stao na svoje noge i polako šetnjama vratio kondiciju. Ponovo me raduje Sunce i ja se radujem njemu. Danas sam 8km šetao pored reke i šume i toliko mi je to prijalo da nemam reči. Jednostavno sam uživao u mirisima prirode, u suncu po mom telu i u svakom zvuku koji se mogao čuti. Psiha mi je daleko od normale, ali služim se malim trikovima da je polako dovedem u red. Ovim šetnjama i uzivanju u malim stvarima nekako popunjava onu prazninu koja se javila nakon fizičke krize. Zato se i radujem poslu od sledeće nedelje jer ću se ovim tempom do tad oporaviti bar na 35-40% svojih mogućnosti što je dovoljno da funkcionišem. Jednostavno sad imam i previše slobodnog vremena i to me može dovesti u problem ako potraje. Nemam one klasične rovce tako često i nisu mi misli ceo dan na Bupu, ali imam strah i poštovanje prema recidivu. Bogu hvala što me ne vuče na Hors ili alkohol. I kad imam rovca samo je na Bup. Ali borim se i čini mi se da svakim danom ima neki mali napredak.

Apropo rovca. Danas kad sam krenuo u šetnju, provalio na zgradi Socijalnog automat za špriceve. To sam sad prvi put video u životu. I zastanem da pogledam. Jedan komplet 3CHF, ima oranž i braon komplet. U deliću sekunde su mi se noge odsekle, stomak me presekao i osetio sam neku slabost i znoj kako me probija. Uz kakav grozan osećaj. Nisam imao misli da uzmem špic i da se sredim. Ali ovaj osećaj iznemoglosti nisam mogao da kontrolišem pa jedno dobrih 5 sekundi. Užas. Više neću proći pored tog automata nikad.

Eto drugari. Ostajte mi dobro i istrajno u svojim borbama. I koliko možete držite se one ravne linije zvane život bez puno talasanja. Svaka euforija na kraju izaziva strmoglav pad i još tezu depresiju. Moj savet koga se i sam pridržavam, bez euforije, dozvolite da budete srećni i zadovoljni, ali bez euforičnih epizoda. Što bliže ravnoj liniji, onda je i pad takođe blizu ravnoj liniji i ne vodi u propast. Ja rešavam malo po malo svoj plan. Sledeći veliki korak je posao. Samo treba preživeti još nedelju dana i ostati na pravom putu. Ja dajem sve od sebe da tako bude. Više od toga za sad ne mogu.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

StopBup wrote: Sun May 17, 2020 10:21 pm
Loki wrote: Sun May 17, 2020 9:32 pm
Pozdrav Loki! Evo malo podrske i od mene. Oseti se neka resenost i borbenost kod tebe. Bilo nas je ovde troje koji smo se skidali sa bupa prosle godine u slicno vreme, ali smo svi popadali, pa se posle dizali, nadam se da ces ti pametnije odigrati. Jedan clan je nakon 2 meseca pao na bupu, jedna clanica je nakon 2 i po meseca pala na koki pa na dopu, a ja nakon 4 i po meseca na travi pa na dopu. Njih dvoje su sada duze od mene cisti, ja sam tek oko 25 dana. I ja guram kao ti, na suvo, sa tabletama prosto ne znam, i samo se jos vise sjebem od njih. Verujem da si dovoljno iskusan pa da ne podcenis bup i generalno pricu oko zavisnosti. Ja sam nakon nekih 40-ak dana apstinencije poceo bas dobro da se osecam, bio sam bas srecan sto sam konacno poceo da ostvarujem ozbiljniju apstinenciju, jer mi je bup postao nocna mora, preko 5 godina sam se ja drogirao njime, iskljucivo smrkanje i dodtano me je opterecivalo to sto sam od gomile ljudi na bupu, znao samo jednog koji je to ostavio, a svi ga satro ostavljaju. Skidanje sam prilicno lako podneo, a pola drugog, treci i cetvrti mesec apstinencije mi je bilo stvarno dobro, napredovao sam na svim poljima, vratile se emocije, nagoni, poceo ponovo da primecujem zene :D , i imao sam na moru neku vezicu sa devojkom posle dve godine samovanja, inace sam zadnje dve godine bupiranja bio kao robot, ni zene nisam primecivao kao zene, katastrofa... Generalno sam prilicno bio podcenio svoju zavisnost, i naravno pao... Srecno i pisi cim imas nesto da kazes, pomaze to, to si sigurno vec shvatio, a i nama je drago da citamo kad vidimo da neko dobro gura i da se bori.
Pa ti ni manje ni više pa recidivi odmah na Hors. Koliko sam te ispratio po tvojoj priči nikad nisi bio navučen na Hors. Odakle onda tolika potreba da ti je maltene svaki recidiv na njega? Ozbiljno me zanima. Jer recimo ja koji sam godinama bio navuče na njega, u najgorim periodima od 3gr IV, sad nakon 3 godine Bupa više ne znam takoreći ni da se setim kako Dop radi. Iz mog iskustva, a i ljudi koji su nebrojeno puta pokušali da se skinu sa Bupa uvek su ponovo padali na Bup. Baš me zanima da li si sam sa sobom uspeo da dokičiš zašto te baš on vuče natrag? Zašto baš na njega praviš recidiv? Da se mi ne zajebavati, ali Bio je mala beba za Đavola lično.
Ja sve imam neki utisak da si ti ostao nekako željan H i da te baš jebe to što se nikad na njega nisi navukao do kraja i nisi sa njim dotakao dno i lupio o beton. Ima li logike a sam u pravu i da zbog toga ti vodiš goru borbu nego da je samo skidanje sa Bupa u igri?
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: New age zlo Bup

Post by StopBup »

Loki wrote: Mon May 18, 2020 6:57 pm
StopBup wrote: Sun May 17, 2020 10:21 pm
Loki wrote: Sun May 17, 2020 9:32 pm
Pozdrav Loki! Evo malo podrske i od mene. Oseti se neka resenost i borbenost kod tebe. Bilo nas je ovde troje koji smo se skidali sa bupa prosle godine u slicno vreme, ali smo svi popadali, pa se posle dizali, nadam se da ces ti pametnije odigrati. Jedan clan je nakon 2 meseca pao na bupu, jedna clanica je nakon 2 i po meseca pala na koki pa na dopu, a ja nakon 4 i po meseca na travi pa na dopu. Njih dvoje su sada duze od mene cisti, ja sam tek oko 25 dana. I ja guram kao ti, na suvo, sa tabletama prosto ne znam, i samo se jos vise sjebem od njih. Verujem da si dovoljno iskusan pa da ne podcenis bup i generalno pricu oko zavisnosti. Ja sam nakon nekih 40-ak dana apstinencije poceo bas dobro da se osecam, bio sam bas srecan sto sam konacno poceo da ostvarujem ozbiljniju apstinenciju, jer mi je bup postao nocna mora, preko 5 godina sam se ja drogirao njime, iskljucivo smrkanje i dodtano me je opterecivalo to sto sam od gomile ljudi na bupu, znao samo jednog koji je to ostavio, a svi ga satro ostavljaju. Skidanje sam prilicno lako podneo, a pola drugog, treci i cetvrti mesec apstinencije mi je bilo stvarno dobro, napredovao sam na svim poljima, vratile se emocije, nagoni, poceo ponovo da primecujem zene :D , i imao sam na moru neku vezicu sa devojkom posle dve godine samovanja, inace sam zadnje dve godine bupiranja bio kao robot, ni zene nisam primecivao kao zene, katastrofa... Generalno sam prilicno bio podcenio svoju zavisnost, i naravno pao... Srecno i pisi cim imas nesto da kazes, pomaze to, to si sigurno vec shvatio, a i nama je drago da citamo kad vidimo da neko dobro gura i da se bori.
Pa ti ni manje ni više pa recidivi odmah na Hors. Koliko sam te ispratio po tvojoj priči nikad nisi bio navučen na Hors. Odakle onda tolika potreba da ti je maltene svaki recidiv na njega? Ozbiljno me zanima. Jer recimo ja koji sam godinama bio navuče na njega, u najgorim periodima od 3gr IV, sad nakon 3 godine Bupa više ne znam takoreći ni da se setim kako Dop radi. Iz mog iskustva, a i ljudi koji su nebrojeno puta pokušali da se skinu sa Bupa uvek su ponovo padali na Bup. Baš me zanima da li si sam sa sobom uspeo da dokičiš zašto te baš on vuče natrag? Zašto baš na njega praviš recidiv? Da se mi ne zajebavati, ali Bio je mala beba za Đavola lično.
Ja sve imam neki utisak da si ti ostao nekako željan H i da te baš jebe to što se nikad na njega nisi navukao do kraja i nisi sa njim dotakao dno i lupio o beton. Ima li logike a sam u pravu i da zbog toga ti vodiš goru borbu nego da je samo skidanje sa Bupa u igri?
Meni je ovo, tacnije onaj prosle godine bio prvi ozbiljan pokusaj bataljivanja droge, mislio sam da sam rascistio to sa sobom, ali ispostavilo se da jos nisam bio. Vratila se zelja za drogiranjem u petom mesecu apstinencije, i bam na dop, jebi ga, ali se zelja za dopom vratila tek nakon sto sam se zavozao nedelju dana sa jebenom travom, inace sam u cetvrtom mesecu apstinencije imao dop pod nosom i odbio sam ga, tada me puklo ono lazno samopouzdanje... Jebem li ga, nisam osetio dno sa dopom, ali jesam sa bupom, isti je to kurac u principu, jer sam ja bup uzimao iskljucivo kao drogu... Sad ne uzimam nista, a dop sam uzimao najprostije receno jer sam doziveo recidiv, a bup mi se toliko zgadio da nisam mogao da ga smislim. Sad sam ok i drzim se, ne koristim bas nista psihoaktivno nesto manje od mesec dana, sem pljuga i kafe. Super mi je bilo prosle godine kad sam se ocistio, ali sam podcenio celu pricu sa svojom zavisnoscu, i sjebao se, ove godine cu pametnije odigrati, alkohol i trava vise ne dolaze u obzir, to dvoje me jako lako odvedu na dop. Naravno ni brze droge više ne dolaze u obzir, njih sam se otarasio još pre 3 godine.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply