New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Fri Jun 12, 2020 8:51 am
Loki wrote: Thu Jun 11, 2020 6:26 pm
licaninsasela wrote: Thu Jun 11, 2020 6:12 pm Ja bi ti boga mi moga od srca pomogo koliko znam i mogu ali ako ti ova moja prica ne pase slobodno reci bez pomisli da cu se naljutiti. Necu budi siguran. Ako ne mogu pomoci necu ni odmagati.
Drugo je ono sta mi bebaca uglavnom ili ignoriramo ili zajebavamo jer zna covik sve al nece ni da proba pislusati savjet. Pogotovo moj jer misli da imam nesto protiv njega.
Nemam ja problem da kažem ako mi nešto smeta. Bilo priča bilo dela.
Naprotiv, ti meni baš dosta pomažeš. I dosta sam čitao forum i video i ranija tvoja pisanja. Meni lično najviše prija direktno obraćanje i sipanje istine u lice kako god bila bolna. A ti to radiš odlično. I zaista te cenim i tebe i tvoju pomoć.
Jos da zena cijeni moju neiskrenost i lazi sve bi bilo pet. Ali neke stvari joj jednostavno ne mogu reci. Bolje presutiti jer je iovako ljubomorna ka pas. A i stvarno sam bija ma i osta stoka. Ne sta se tice droge nego drugih mojih nestasluka. Tjesim se samo da se uvik testiram i da sam zdrav da kucnem o drvo. I hep c i hiv me zaobisa. Kako? Za hepc mi je jasno jer sam bija na foliji i boja se gana ali hiv izbjega pogotovo tamo na tajlandu borneu i zapadnoj africi. Sta rec nego da me sam dragi bog sacuva. Ubio bi se da sam to donija doma zeni i dici. S tim ne bi moga zivit ma koliko god su lijekovi napredovali.
Nadam se da si ok? Jel krenila sljaka ili od ponediljka. Nemam ja poma koji je datum.
Ako ti je tesko pricati o tim ratnim crnjacima mogu ti ja ispricati jako gadne scene pa ces vidit da je to sve slicno. Ali ako do toga dode bilo bi u redu da ne citaju te gadosti obicni daneri i cijeli publikum pa nek ide preko privatnih poruka. Ko zna mozda cujes i nesto sta ti da snagu i vidis da nisi jedini ti najeba nego nas ima vise koji su svasta vidili
Uvek sam otvoren za razgovor i bilo šta mi je od tebe pomoć. Slažem se da nije za širi publikum, a realno i koga to zanima od ljudi koji se skidaju ili nameravaju to da urade.
Možeš mi poslati privatnu poruku kad god hoćeš i kad možeš. Verujem da mi to samo može pomoći. Ne može mi sigurno odmoći ili skrenuti sa puta.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Fri Jun 12, 2020 10:04 am
Loki wrote: Thu Jun 11, 2020 6:20 pm
licaninsasela wrote: Thu Jun 11, 2020 5:54 pm

Muzika ne lijeci ali isto tako znan da kad se covjek ocisti da muziku pogotovo dobru slusa ne samo usima nego prorade neki meni neobjasnjivi pozitivni osjecaji eto kazem da to ne mogu objasniti jer neznam to ni obicno reci a kamoli u stilu Yasuo Frajle ili pak Sanele koja pusta i gleda kako sse koprcamo i vadimo iz govana. Ali reagirati ce ona ako bas zastranimo. Odnosno ja koji sam ovdje poznat po problematicnosti pisanja i ne biranja rijeci. Ja se nadam da nisam zasro pa si otisa kupiti piz trave da dozivis potponu emociju. Ja ne pusim pa dizivljavam muziku na neki svemirski nacin. Povremeno uzmem gitaru i nosim ju na brodd ali to je teska nula. Samo fals pokusaj skidanja gitare.
Nego jel ti puno bolje od svega skupa? Mi , dr i ti i ostalo? Stat cu ja ako sam napiran i ne kuzis spiku. Ne do bog da te ja ujebem.
Nisam Ličke otišao po travu. Slabo ja nju uopšte i pusim generalno. Ona meni prija samo u periodima kad mi je život baš dobro skockan i kad nemam skoro nikakvih problema. Čim sam malo nestabilan trava me paranoiše i samo me sjebe još više. Uopšte ne prija.

A moje stanje? Pa na skali od 0 do 10 mogao bih da kažem za sada najviše 7. Ali postoji napredak. Od početka skidanja do sad, kad saberem sebe, forum, psihijatra mogu reći da sam dosta napredovao. Tu mislim na osecanja i raspoloženje i psihu. Prvo mi se vratio koliko toliko redovan san i to je bio prvi korak.da se saberem. Onda kad je prošla fizika, krenula je psiha. Imao sam par dobrih emotivnih raspadanja, samosažaljenja i osećaja niže vrednosti. Onda sam se malo uz forum podigao i sabrao i najzad sebi priznao da mi je potrebna pomoć doktora i da sam ne mogu. Msm mogu neko vreme, ali to bi samo odložili pad na gudru. I za sada uz sve faktore nekako guram. U ponedeljak se vraćam i na posao i mislim da je to deo slagalice koji će me jos bolje skrpiti i pomoći u oporavku.
Ali daleko je.to još od dobrog stanja. Najviše mi smeta što sam baš loše kad tek ustanem i treba mi sat minimum da se sredim i fizički i sa mislima. Onda preko dana mi smeta jer imam prilično velike oscilacije u raspoloženju. Ili sam besan previše, ili sam tužan previse ili sam zadovoljan previse. Nikako da uhvatim balans da budem umeren pa ma koje osećanje bilo. I onda to sve skupa jako smeta i unosi nemir u mene. Baš sam o tome danas pričao sa doktorom i dobio neke savete i tehnike kako bih pokušao da budem što ravnija linija u životu. U teoriji sve ja to manje više znam i znam kakav bih trebao biti, ali i sam znaš da je to mnogo teško postići u praksi.
I kad se sve sabere i oduzme stvarno ne znam gde sam i koliko sam dobro, osim da znam da sam čist, da nisam napravio do sad recidiv i da se borim i sve ću dati da tako ostane. Po meni najbolji korak koji sam napravio je doktor. I verovatno će se vremenom pokazati kao najveća pomoć na duge staze. Kažem ti videću još kad krene posao pa posle jedno 2 nedelje koliko mi i posao pomaže. Znam da neće biti lako držati koncentraciju svih 8 sati na poslu, ali treba mi bilo šta da prekine ovu monotoniju i samoću. Koliko god je bilo prednost i prijalo što sam sam dok sam gurao fizički krizu, toliko je sad minus ova samoća. Jednostavno koliko god se trudim ne mogu ceo dan da ispunim kvalitetno. Možda bih mogao nekim hobijima, ali da budem iskren nemam.ja živaca sad da se koncentrišem na hobije. Jedva sam se vratio muziku da slušam ponovo i što ti kažeš doživljavam je na neki neopisivo način. A iskreno muziku nisam slušao sigurno zadnjih 7-8 godina niti me je zanimala niti dirala.
Eto moj Ličke. Nadam se da si prihvatao šta sam hteo reći. Ukratko,nije dobro, ali znatno bolje nego sa početka apstinencije. Sa nadom da će svaki dan biti makar malo bolji.
Na skali od 0 do 10 avtebe pere 7ica je super. Ja kad sam najbolji onda sam na toj skali negdje na 4ci ili 5ici. I to kad sjednem u zeninu c klasu amg i ocepim ga 130 jer nemam muda voziti brze. A pila je limitirana na 250 mislim. Zena nju ocepi na autibahnu 2 glave i jace a ja nogama samo kocim. Userem se od straha. Ljepse mi u wranglera sjesti i otici tu po vukojebinama da vozam 40 max 60. A stara renolka 4 stoji i ceka bolje dane. Ima previse ulaganja u nju a tocak od amg je skuplji od nje. Daba kad volim taj auto. Kaze sin i kcer tata ti u tom autu nas voziti neces. Kao ruzan star i stide se. O pizda vam materina razmazena. Ma samo da ga osposobim. Nece ni dica a ni zena prismrditi pili. Cuj reno 4 da nije ok auto. Koji nepoznavaoci automobila. Nek cikne nest na amg pa ces ga kurac popraviti a ovdi cista mehanika. Imam srece da minjam taj amg svake godine. Tako mi najjeftinije. I vratim ga i uzmem novi. Ove god sam isa po njega u njemacku. Vratio stari od godinu dana i zamijenio za novo. Eto Loki to ti je jedini luksuz koji ja ne sebi nego zeni i dici priustim. A i sigurnost je na prvom mjestu. A bogami je i pila. Pa on sam vozi sam se uparkira, ne mozes izletit s njim sa ceyte. Motor grozan jak. Al drago mi je i sretan sam sta si njega mogu priustiti. Ja ga rijetko i vozim. Prejak je za moj vid i reflekdse al zena temperamentna pa ga ocepi. Isli sa proslogodisnjim do zg. Niti jednom ona nije stala osim na naplatnim kucicama. A ima ENC pa xdsamo kratko stajanje i peglaona. Kazem moram ja sjedio naprid ili sa sinom iza non stop kociti nogama. Acnema kocnice. Auto boli glava. A znas sta mi je drago? Sta lipe nisam ovdje ukra i zaradio nego sve sa svojih 10 prstiju. Pa niko ne moze reci ukra je lovu, dila je drogenzi ili usa ante u politiku. Ko ce mene i da ocu u politiku. Jedino u neku lijevoanarhisticku stranku ka simpatizer i clan. Nista drugo. A ima ta jedna srpkinja Pejovicka pa mi kazu da je prva liga. Ali nema masinu iza sebe ka sdp ili hdz pa vjerovatno ce bit pusing. Ali da ude u sabor jebala bi ih sve redom do zla boga. Eto eto opet ja skocio sa auta na politiku. Imam osjecaj da me stranka prati, da je crna ovcica tu i samo ceka kraj utakmice pa da mi lupi dvi nedilje neigranja nogometa. Osjetim ju ka sta krekirani i izicani ljudi zive u paranoji da ih neko prati i prisluskuje. A i neobicno mi ovako dugo biti neblokiran. Ili su godisnji ili Sanci ima previse posla u centru za ovisnost ili jednostavno ove gluposti. Al kad krene citati bit ce kartona bit ce. Ne tebi. Ti si siguran. Mene ce oploditi ka sta se puz sam oplodi. Kako se puz sam moze izjebati i dobiti bebe? To su pitanja koja me takoder muce. Zamisli sam sebe u onoj kucici okines primjer s guza pa promasis i turis ga u guzu pa ne ostanes trudan ili se namjerno maznes u guzu sam sebe jer si peder ili cisto se izjebes onako piso u ribicu i ostanes trudan. Da li puz moze skakati po kurcu ko u pirnicima ili si popusiti karu ili samo prolazi misionarski nacin. Na koji nacin drugi put gleda puza jos ako se posvadaju. Ne kaze mu e sad cu ti mamu jebati nego mu kaze picko jedna sad cu se izjebati.
Sad si me slatko nasmejao. I sa kočenjem na mestu suvozača, ali i sa pužem je vrhunac. Ja još nemam dovoljno koncentracije ni pokuša da se posvetim takvim dilemama. Stvarno napredujem svaki dan po malo, ali teško se zainteresuje za bilo šta novo ili za nešto što bi mi pomoglo da skratim vreme i samoću.
U ponedeljak počinjem da radim. Sad je i definitivno. Potpisao sam novi Ugovor i čak dobio malo bolje uslove i satnicu. Nije puno bolje, ali 2 CHF po satu više je oko 300 na mesečnom nivou. Jbg to je 1/3 stanarinu tako da nije zanemarljivo, ili rata za dobar auto. Ali ono što mi je najbitnije u vezi posla je to da ću u potpunosti ispuniti dan. Mnogo će lakše biti glavi. E sad fizički će biti napeto u početku jer nisam ništa radio od polovine marta, plus sam imao skoro mesec dana dobre fizičke krize i patnje i trebaće telu da vrati energiju. Ove šetnje koje radim svaki dan nisu dovoljne da me drže u fitu da izguram 8 sati na poslu bez problema.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Ličke, za malo da zaboravim nešto što sve hoću da te pitam. Obzirom da ti je žena latino i da ste na medeni mesec išli tamo i obilazili te zemlje, zanima me jesu li bio u Amazoniji i jesi li posetio šamane i probao Ayahuaska.
Mene jako interesuje ta biljka i sve što čak od nje donosi. Čak sam pričao sa dečkom koji je to naručio preko neta, skrivao čaj i jedva preživeo te vizije. Iskreno voleo bih da upoznam taj stepen duhovnosti. Sviđa mi se jer Aya ruši ego i daje ti ono što si spreman da spoznaš i da to kasnije primeniš.
Ono što je problem je moj strah prema tome. Ja nikad iz tog straha nisam smeo ni LSD da probam, a mogao sam hiljadu puta. Tako da je meni sad samo to u vezi Ayahuaske u domenu mašte. Nema šanse da bih se usudio da probam, a nekako verujem da bi bilo ekstra iskustvo. I ne gledam na to kao recidiv ili kao želju za drogom. Na Ayahuasku gledam isključivo kao na prečicu do spoznaje Boga.
Možda e nekada i usudim da probam. Zato me zanima da li si imao direktna iskustva sa njom i uopšte sa prašinom Amazona?
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Fri Jun 12, 2020 11:53 am Ličke, za malo da zaboravim nešto što sve hoću da te pitam. Obzirom da ti je žena latino i da ste na medeni mesec išli tamo i obilazili te zemlje, zanima me jesu li bio u Amazoniji i jesi li posetio šamane i probao Ayahuaska.
Mene jako interesuje ta biljka i sve što čak od nje donosi. Čak sam pričao sa dečkom koji je to naručio preko neta, skrivao čaj i jedva preživeo te vizije. Iskreno voleo bih da upoznam taj stepen duhovnosti. Sviđa mi se jer Aya ruši ego i daje ti ono što si spreman da spoznaš i da to kasnije primeniš.
Ono što je problem je moj strah prema tome. Ja nikad iz tog straha nisam smeo ni LSD da probam, a mogao sam hiljadu puta. Tako da je meni sad samo to u vezi Ayahuaske u domenu mašte. Nema šanse da bih se usudio da probam, a nekako verujem da bi bilo ekstra iskustvo. I ne gledam na to kao recidiv ili kao želju za drogom. Na Ayahuasku gledam isključivo kao na prečicu do spoznaje Boga.
Možda e nekada i usudim da probam. Zato me zanima da li si imao direktna iskustva sa njom i uopšte sa prašinom Amazona?
Loki nije to bio medeni mjesec nego smo mi to tako isli. Svake godine moji idu jednom ili dva puta za karakas a ja ako sam bas tada doma ili ne idem za hr nego tamo. Ne misam proba ali sam cuo istinite price o tome i sta se ljudima desavalo ako je to na sta ti mislis. Ja sam samo u nasem braku zastranio zadnje tri cetiri god i to po par miseci. Inace kad zbrojim komunu nisam pipnio bio bilo koju vrstu droge 15 godina. Zato mi i je bed sta sam toliko dugo bija ok pa pa nakon toliko godina. Zena normalna. Nema veze sa drogom. Je ona iz dijela karakasa di se zivi od kriminala prostitucije i bijelog i dima. Pola obitelji se svim tim bavi ali njoj droga nista ne predstavlja. Sokirala se kad je dozivila moj dank kad sam se navuka na dop. E sad da li ona sa svojim frendicama zapali malo dima ili povuce crtu bijelog iz njihovih krajeva jer uvik neko od tih zena ima za prijatelje to doma i nije im jasno kako je to vamo tako skupo, neznam niti ulazim u to. Skroz normalna zenica previse tradicionalno i krscanski odgojena. Prosa sam uglavnom uzduz i poprijeko sta brodovima sta sa njom cijelu ameriku i meksiko, beliz, jamajku itd. Osobno nisam to proba ali bio sam u najzabitijim krajevima amazone i rijeke orinoko. To su duhovne droge koje samani znaju raditi. Probo sam nesto slicno po africi jer te kulture se ustvari jako malo razlikuju koliko god izgledalo da nije tako.
Ja problem ili je to stil zivota neznam ni ja vise sa zenama ali samo kad nisam doma odnosno kad sam na brodu. Eto nisam bija sa hrvaticom primjer od kada sam se ozenio niti su mi napete a zivim u kraju di su zene stvarno zgodne( ili su one toliko ufurane da to misle). Tako da ti ja ne pusim pod razno ni droge ni hrvatice. Eto sve sam ti napisao a nista rekao.
Nisam ti ja bas za te stvari mada da sam imo prilike bas tamo to probati vjerovatno bi proba. Ali kazem 13 godina mene apsolutno nista od droge nije zanimalo niti sam o njoj razmislja. Znao sam malo svercati bijelo dok je to islo lagano ali to je zanemarivo i nisam imo koristi od toga. Vise ko usluga zeninoj daljnjoj rodbini i tu nekim tek sad znam nefrendovima.
Mislim da ce ti vise o tome moci reci gospodin Yasu za kojeg sam nekako siguran da je ulazio u te svjetove duhovnosti mada mozda grijesim.
Ja se u tih par godina kako sam pao sveukupno nisam ili jesam kad sve zbrojis mozda godinu dana. Meni se psiha srozala radi tog pada i nikako da se iskobeljam na cisto sam sa samim sobom a o drogi imam nikakvo misljenje. Znam di je sve pocelo i zbog cega i tocno znam di padam ako se ne budem ponaso kako treba. Volim zene ali i to je uzrok mog pada jer vjecno sutenje o tome i laganje zeni mi vise nema smisla. Naravno da nisam lik koji ce priznati takve stvari zeni da se olaksam ali se sve vise vodim mislju da sve od sada ostane samo na gledanju ka i svaki normalni covik ili zena i na mastarijama u glavi. Gubi mi sve to po malo smisao i na koncu steti prvo meni jer me lupa po psihi a za mi i zene i dice. Imam vrimenasad razmisljati u bolnici pa eto preispitujem opet sebe i svoje lose radnje. Kuzis? A nema stvari u meni do koje jos nisam proniko zasto je doslo ko kinder u srednjoj do dopa. Od srama, kompleksa, neostvarivih ciljeva do zadnjeg pada koji je dosa ka produkt mog kurvanja a pripisiva sam sve nesnalazenju kad bi dosa doma i sam sam sebi stvorija sliku da sam stranac u obitelji. Neko ce reci da mijenjam skroz misljenja o sebi ali skroz dolazim do novih spoznaja zasto je tih zadnjih godina dolazilo do pada. Cisti hedonizam popracen griznjom savjesti. A dica super. Zena na mistu. Ma turbo razocaran sam kad sve zbrojim. Ali idemo dalje u borbu
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

U suštini Ličke ti imaš baš sve predispozicije da živiš jedan miran i normalan život uz obitelj. Mnogi apstinenti o tome maštaju. Nisam ja sad toliko skrpljen i još sam svež apstinenti da bih te bilo šta savetovao. Ali mi liči da bez obzira što imaš to unutrašnje nezadovoljstvo ipak nisi uopšte daleko od cilja. Po meni tvoja prednost je bas ta jer se stalno preispituješ i zaista trudiš da budeš uvek bolji čovek. Moraš jednom i doći do cilja.

Jedino što sam čuo o Ayahuaski iz prve ruke je od tog mog drugara Slovaka. I nije ni malo lepo iskustvo. Kaže da mu je Aya pretila jer je tako uzeo i jer je ne poštuje. Kaže da je trajalo par sati i da nije svestan ni kako je preživeo. Konstantno mu je pretila i ponižavala ga. Uopšte se nije dobro proveo jer sam on priznaje a je uzeo iz zajebancije i da bi se drogirao. I da je zato najebao. Nisam pametan. Tako bih to voleo, a toliki strah imam da verovatno nikada neću to ni uzeti. Neka bude kako mora biti.

@Yasu ako čitaš i ako imaš iskustva voleo bih čuti tvoje mišljenje zaista u vezi Ayahuaske.

@StopBup šta je sa tobom burazeru? Nadam se da ploviš mirnim vodama i da nisi ponovo sebi dozvolio glupost. I da te nema ovde jer je većina priča ispričana i da ti više ne prija čitanje i pisanje ovde. Javi se makar kratko da znam jesi li OK.

I šta je sa Jurketom? Zna li iko? On je bas bio super krenuo i videlo se koja je promena kod njega u glavi i koliko je bolje. Ne bih voleo da se ponovo zajebao. Svi znamo koliko je nakon svakog novog pada teško i još teže se ponovo vratiti. Ja se zato plašim jako da kada bih pao više ne bih ni pokušao da se skidam. Iz tog straha se još držim na ovoj čistoj strani. Nadam se trajno.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Loki wrote: Fri Jun 12, 2020 3:30 pm U suštini Ličke ti imaš baš sve predispozicije da živiš jedan miran i normalan život uz obitelj. Mnogi apstinenti o tome maštaju. Nisam ja sad toliko skrpljen i još sam svež apstinenti da bih te bilo šta savetovao. Ali mi liči da bez obzira što imaš to unutrašnje nezadovoljstvo ipak nisi uopšte daleko od cilja. Po meni tvoja prednost je bas ta jer se stalno preispituješ i zaista trudiš da budeš uvek bolji čovek. Moraš jednom i doći do cilja.

Jedino što sam čuo o Ayahuaski iz prve ruke je od tog mog drugara Slovaka. I nije ni malo lepo iskustvo. Kaže da mu je Aya pretila jer je tako uzeo i jer je ne poštuje. Kaže da je trajalo par sati i da nije svestan ni kako je preživeo. Konstantno mu je pretila i ponižavala ga. Uopšte se nije dobro proveo jer sam on priznaje a je uzeo iz zajebancije i da bi se drogirao. I da je zato najebao. Nisam pametan. Tako bih to voleo, a toliki strah imam da verovatno nikada neću to ni uzeti. Neka bude kako mora biti.

@Yasu ako čitaš i ako imaš iskustva voleo bih čuti tvoje mišljenje zaista u vezi Ayahuaske.

@StopBup šta je sa tobom burazeru? Nadam se da ploviš mirnim vodama i da nisi ponovo sebi dozvolio glupost. I da te nema ovde jer je većina priča ispričana i da ti više ne prija čitanje i pisanje ovde. Javi se makar kratko da znam jesi li OK.

I šta je sa Jurketom? Zna li iko? On je bas bio super krenuo i videlo se koja je promena kod njega u glavi i koliko je bolje. Ne bih voleo da se ponovo zajebao. Svi znamo koliko je nakon svakog novog pada teško i još teže se ponovo vratiti. Ja se zato plašim jako da kada bih pao više ne bih ni pokušao da se skidam. Iz tog straha se još držim na ovoj čistoj strani. Nadam se trajno.
Ko zna Loki. Mozda nije sa Juricom nista, sve je ok. To bebac bjezi od foruma zato sta dobije po repu ili od Yasua ili mene a najvise ga boli od gospodicne psihijatrice na daljinu Frajle. Ta ga cita ka slikovnicu pa vise ne zna di mu je dupe di glava pa ponavlja i trkelja one svoje mantre o poljoprivredi, pa kako je uspjesno izbjega semu pa kako cita poucnu knjigu pa kako je dosa do toga da se skuzio ali da je svjestan da je dug put pa kako je skuzija da mu doktori nisu potrebni jer nije on za te stvari. Pa je prije brijo da psiho moravbiti zena jer se njima lakse otvara. Uglavnom isto. I onda ga Frajla u recenici poklopi pa joj kaze jedi govna. I tako u krug. Bebac nas od 34 35 godina. Konjusina. Kljuse. Slon. Elefant ako mu ljepse zvuci. Magare tovar ili kako srbi kazu za tovara. A drag mi je tako kako kazevsam za sebe blago retardiran. Koja je zivotinja tako blago retardirana. Ljenjivac? Njega da mi je upornoscu slomit sve bi da na svitu. Ali dabe kad si je dao blagu retardaciju. Nas retard ali blagi. Velika je razlika s tobom pricati ili s njim i njemu slicnim. Uzas koliko su naporni i tvrdoglavi i misle pametni. A i ovaj Neskre ima oblik teskog degenerativnog poremecaja pa s njim mogu samo dan dva a onda je odjeb lansiran. Poznati stari filozof ovdje. Cudi me da se nije ukljucio u tvoj oporavak. Zna birati zrtve. Al izjebati ga dobro i izvozati i na kraju ignorirati i onda ce otici pa se vratiti sa buketima cvica i srcetima i pokojom pametnom. Najbolje za njega samostan da ga vanjski svijet ne upozna jer ima crtu zloce u sebi. Znam da sad ovo cita i neka cita. Drago mi je da ima i takvih seratora koji bi ljude utopili u kapi vode da mogu. Pitaj ga za neki savjet. Samo pazi se da te ne pocne liciti suncem i veganstvom, samostanom i necim sta ja nisam skuzija kad je lijecio kksanu nekim udisajima i nekom retard glazbom. Tonovi plus disanje. I mala je probala. Ne znan kako je to zavrsilo. I tako ima ovdje svega a foliranata povremenih na tone. Samo se slabije javljaju ili nikako.
Ma ne zalim se ja na svoj zivot ali moze se bolje. Moram prekinuti te zene jer nemam snage lagat a i kad tad ce me uhvatit u lazi. A takve zene tesko prastaju. A i vrijeme je da stanem i budem.posten prema njima. Droge nema jos to i to je to. I tekuci moji problemi. Ispaljivanja, nervoza, netolerancija, drzanje pod uzdom komplekse i kazem ima toga hrpa. Ali nisam ni svetac da ne grijesim. Jedino sta ne bi u drogu i sve manje u cure po svitu. Doma je standard. Svade galama cika vriska. Svi cetvero smo taki tako da je nama ako se ko ne posvada promasen dan. Hehe. Moram se nasmijati
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Dva dana do sljake loki. Oces to ici sad sta se tice psihe. A na fizikaliju jer se ionako kroz tjedan dva navici. Pa nisi za mjesalicom mada nekad i mjesalica za betonzna odraditi svoje. Dren ide u van iz noge. Sljedeci tjedan na u mom malom mjestu di se svi vole a jedan drugome zeli da sta prije krepa od korone. Mamicu im hostaplersku injima i babama koje prodaju breskve.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Imas nesto sta ti vracevi i samani pripremaju i po africi i americi. Po nekoj prici mi smo svi prokleti od boga zato sta smo govna i dao nam je stotine jezika da se vise ne razumimo. E sad pazi. Kad to nesto popijes ti sa ljudima telepatski komuniciras bez obzira ko koji jezik govori i za to znam da postoji. Da li je to sta ti oces nemam pojma ali iskustva ljudi kazu da si blizu boga i toj nekoj cistoci i da nema jezicne barijere. Cak ni ne pricaju jezikom nego svi sute i svi se razumiju. Kako je to moguce ne znam. Ali vjerujem da je moguce. Po indiji sam vido one likove sta cili zivot zive na drvetu ka majmuni i eto ne znnam sta rade tamo.
Nekako sam mislja da sve zivotinje mogu medusobno komunicirati i jedino je tu covjek zastranio jer ne zivi u skladu sa prirodom. Cak citam da je ljenost jedna od boljih vrlina jer sta radi primjer zmija krokodil ili lav. Pokrene se samo kad ide klopati i kad se naklopa ode ljencariti. A mi smo postali robovi samih sebe i trazimo uvik nesto nedostizno.
Steta sta se Yasu slabo ukljucuje jer on ti te stvari zna sigurno bolje objasniti. I halucinogene droge i ljudski mozak.
Meni je mozak trenutno na nuli jer ocu kuci zeni i djeci i ibrici. Nista me drugo ne zanima. Nemam danas ni apetita. Od danas necu vise te jake lijekove i tocka. Bilo je lijepo par dana ali samo u medicinske svrhe.
Cuj zivot bi mi bija lijep i ok. Ma ne bi jer ja sam od malih nogu negativan u vecini stvari i ne mogu ja sebe vise toliko ispravljati. I godine cine svoje. Meni ovi mpji postovi izvlace iz govana najvise. Serem drobim i praznim se tako. Ne mogu ja zalit ce i reci da mi je tesko i jebeno. Uglavnom pristojan zivot koji si sam zakompliciram. Jedino sta sam slab na razne hostaplere, filozofe i ljencuge ali ne klasicne ljencuge nego one sta bi da se pucne prstima i eto nema muke i danka. To mi strahovito ide na kurac. I likovi tipa Neske. Znam da sad ovo cita ali lik se proserava da ni sam vise ne zna sta je izvalija a ti npr trazis konkretno pomoc, sve ce ti Nele objasniti i kako cvijece raste i kako sunce izlazi na istoku ali ti nece ni pokusati pomoci na onaj zdravi seljacki nacin nego sve nesto u rukavicama. Ima nas svakakih i znam da trazim dlaku u jajetu ali primjer ako tebe jebe ptsp nemam ja sta tu tebi srati nego trazi pomoc po forumima kod psihica itd. A ne cuj loki imas ptsp. To ti je najidealnije rijesiti da uopce nisi bija tamo di si bija ili slusaj cvrkut ptica i proci ce. Proci ce moj kurac. Imas srece sta si jos ziv jer masu ih se ubilo radi trauma iz rata. Bar kod nas di je moze se reci na odlicnom nivou grupe i sam pristup tome.
I normalno da me jebu stvari tipa da puz sam sebe izjebe. E sad kako. Neznam. Vecina ce reci lika je lud sto na sat ali pitanja su tu a negdje leze i odgovori. Pogotovo ovako kad uglavnom lezis i imas previse vremena.
Loki. Nerad covjeka ubija. Tj nas koji se borimo sa ovisnoscu. Lijenost je majka ponovnog pada. Zato od ponediljka pomalo one sheme i nacrte u ruke i tri puta ma i pet puta iscitati sve dok mozak se ne vrati u rutinu. Znam po sebi koji poso imam u malom prstu. Pa dok shvatim opet strucni engleski pa izvlaci rute na kartama pa se prilagodi ljudima pa mali milion stvari a koncentracija na nuli. Jos ja fizikalije nemam bas nista a kontam da bi mi dobro dosla tamo. Al daba. Ljenost i kako ja to sebi postavim u glavi odgovornost na prvom mjestu. Zna se na brodu reci. Ima nas koji smo tu da razmisljamo a ima i onih koji su tu da rade ono o cemu smo razmisljali. Eto ubio sam pola sata. Zena i djeca mi dolaze oko 12. Ne znam kad taj dren ide van. Krvi mi tolliko me svrbi ta rana da bi ju vilicom cijelu razdero. I nadam se od danas nula bodova terapija protiv bolova.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

A jebote nikako da ti kazem uvijek zaboravim. Mislim da je to bilo razdoblje 2003 do 2006, nemoj me tocno drzati za rijec jer se ne sjecam vise tocno bas koje su to godine bile. Uglavnom sam putovo za Basel jer u Rijeci nije sjediste nesto radilo kako treba pa si moro ici direkt tamo da te procjene. Radio sam za swiss atlantiqeu. Tada su imali cetiri broda kontejnerasa a svi su imena dobili po nekim planinama ili brdima po SUI. Bija sam koliko me memorija pamti na Sils-u za druge vise ne znam imena. Uglavnom. Jedina firma di sam placu primo u eurima. Ne francima ni dolarima nego u eurima. Bija treci casnik palube i nije bilo lose. I danas je to u svijetu jako priznata firma. Tada su zaposljavali samo hrvate. Posli ukrajince i nizu posadu sada cine samo filipinci ali tada su bili svi nasi ili ajmo rec 99 posto hrvata a barba je znao biti srbin ili slovenac. Uglavnom bivsa vojna lica. I placa odlicna i brodovi dobri, po.prvi put se susreo sa pitpuno novim samsungovim brodovima ali teska vojna disciplina. I zato sam napustio swiss atlatnique. I inace na brodu nema rijeci ne i necu ali ovo je bilo prebolesno. Sad kad pricam sa nekim ko je tamo pa pitam jel disciplina malo popustila kaze a znas svicarce. Celicna ruka i stisak. Linija na tom Silsu je bila uvik ista. Zapadna afrika gana togo benin obala bjelokosti cape town durban singapur i dole novi zeland christ church i dunedine. I tako tri puta i ajde kuci. Placa za to vrijeme bogovska jer je dolar bija oko 5 kn a euro standard 7.4. Prva firma koja je iz dolara presla na euro plus svicarski benificirani radni staz i socijalno njihovo. Cak sam mjesecno izdava sa racuna za sindikat neki njihov. Sve super. Brodovi novi. Nasi ljudi. Placa. Ali me ta disciplina sjebala. Da se razumijemo mogu svasta podnijeti ali ovo je doslovno vojska puta 100. Kabine nama oficirima ne niza posada odnosno konobar moro pozlatiti svako jutro. Svaku vecer vosak se nanosio na pod. Ma vojska je bila i sad je goli kurac za swiss atlatniqeu. Eto vjerovatno nisi ni znao da svicarska ima medunarodnu flotu brodova. Doduse tada samo 4 broda. Posli sam vidio da ih imaju u jednom trenu 12 pa cak i 16 komada. Privatno vlasnistvo. Njihov jedan brod jer su bili kvalitetni je bija i po 80 do 100 milijuna dolara pa onda ti vidi koja je to lova. A bija jedan svicarac nza posada sa mnom na jednom ugovoru. Pa mi prica posto je imo vise nego duplo manju placu od mene da zivi u belizeu u americi i da njemu svicarska drzava na jednu njegovu placu isplati jos jednu od drzave ka poticaj. Koji poticaj se ja mislim. Ja u zivotu nisam nista dobio od hrvatske. Ma ni lipe a ne da me jos neko stimulira na takav nacin. Na kraju covjek bija obican mornar a kad zbrojis sve skoro je sa tim poticajima ima placu ko i ja s tim da ja imam pomorsku i porucnicki ispit. I eto koliko je proslo godina od tada. Nemam nikakvu ambiciju ici na brzopotezni fax od 10 iljada dolara da mogu ici za prvog casnika i onda za barbu. Nemam volje ni ambicije jer cim placas toliko fax a traje dva puta po tri mjeseca siguran si da ces ga zavrsiti ali nemam u sebi to. Jednostavno sam zadovoljan ovako i ne patim od toga sta nisam first mate ili kapetan. Dada. Firma je iz basela.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Sat Jun 13, 2020 8:36 am Dva dana do sljake loki. Oces to ici sad sta se tice psihe. A na fizikaliju jer se ionako kroz tjedan dva navici. Pa nisi za mjesalicom mada nekad i mjesalica za betonzna odraditi svoje. Dren ide u van iz noge. Sljedeci tjedan na u mom malom mjestu di se svi vole a jedan drugome zeli da sta prije krepa od korone. Mamicu im hostaplersku injima i babama koje prodaju breskve.
Lagao bih te kad bih rekao da mi je svejedno sad kad se približio povratak na posao. Nekako sam noćas plus jako loše spavao. Budio se hiljadu puta i sve to jer sam se opteretio povratkom na posao. Kao da se javio neki strah.
I to strah u fazonu da neću biti dovoljno koncentrisan i samim tim produktivan. Znaš i sam kad povezuje s alarmnu centralu pa tu bude po 5 hiljada tankih žicica u 7-8 boja. I tu treba zaista pun fokus. Jedna od 5 hiljada ako bude pogrešno ode sve kvragu. I tako neka razmišljanja me.uhvatila. Ne sviđa mi se to što mi sad psiha priređuje. Nadam e da će već čim krenem u ponedeljak to jednostavno nestati kad se udubim u planove i šeme.
Što se tiče švajcaraca kažeš radio si za njih. Onda sve znaš. Nema šta da ti kažem niti dodam. I ja radim u švajcarskoj firmi i sve kolege su mi švajcarci. Radio sam pre toga u Nemačkoj pa Austriji i mogu porediti uslove. U Nemačkoj je najneozbiljnije iako je to u odnosu na nas ipak teška ozbiljnost i disciplina. Ali kod Nemaca je bitno da je sve određeno pedantno i bez rizika, a manje je bitan tempo rada. Generalno u Nemci lenji ljudi. Kod Austrijanaca je recimo samo razlika u ozbiljnosti i oni su za nijansu strožiji ali bolje i plaćaju. A što se tiče Švajcaraca tu su stvari prilično jasne. Red, rad, disciplina, preciznost i tempo rada se prilično kontrolišu, ali zato je i plaćanje ozbiljna stvar. Ako želiš ozbiljne novce zaraditi onda je Švica jedini izbor. I tu pričamo o zaradi pa i duplo i više većoj nego u Nemačkoj. I bitna razlika je recimo da kod Švajcaraca radna nedelja je 40 sati, a kod Nemaca i Austrijanaca sam radio od 32 do 36 sati maksimalno. U petak je uvek u podne bio fajront i slobodan vikend. To kod Švajcaraca nema. Mora se 5 dana po 8 sati odraditi. E sad šta je moja sreća u toj adaptaciji. Prva sreća je perfektan nemački jezik. Živeo sam u Luzern do polaska u školu i već pričao nemacki(svajcarski), da bih se posle kad sam otišao u Nemačku 2018 da radim i živim za 3 meseca skoro svega prisetio i vrlo lako ponovo počeo a pričam nemački jezik. Drugo plus što sam godinama i u Srbiji i u Hrvatskoj radio ovaj posao za bedne novce, a tempo rada je bio da gazda nikad nije zadovoljan i da uvek mora brže i brže na uštrb kvaliteta radova. Pa sam imao dosta muke da se problem na germanski tempo. Naime uvek sam bio puno brzi od njih, a kvalitet i preciznost nije bila po njihovoj volji plus što im je smetalo što previše uradim za smenu jer ugrožavam njihov lagani tempo pa sam i za to imao kritika.
Sad je sve to leglo na mesto i kad se sve sabere, radim 3 puta manje nego u Srbiji, a plaćen sam 20 puta više od prosečne plate u Srbiji i onda ne mogu da budem nezadovoljan bilo bi zaista licemerno.
I tako nastade ovaj golemu post samo iz straha kako će proći povratak na posao. Nadam se najboljem. Ako ništa uradiće onu prvu preventivu da mi ispuni dan, a eventualne nedostatke i propuste sa koncentracijom ću morati u hodu da rešavam. Sad sam kao fudbaleri pred derbi. Nikako da dočekaju da počne, a kad počne sva trema nestaje i nastaje borba. E isto tako sad i ja.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Post Reply