New age zlo Bup

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

licaninsasela wrote: Wed Jun 10, 2020 12:25 pm
Loki wrote: Wed Jun 10, 2020 11:58 am
licaninsasela wrote: Wed Jun 10, 2020 11:39 am Ne vjerujem da ne poznas nekog albanca ili hrvata na sljaci ili u gradu. I dal ima problema? Nema. Normalno da ima zagrizenih ljudi i busaju se u prsa ali takve sve treba ignorirati jer su u manjini. Politika je opasna kurva. A mi balkanci naivni. Mislim da je Napoleon izjavio daj mi 100 iljada hrvata i pokorit cu cijeli svijet. Kuzis od kada se sve to vuce. Pa ni u jednoj nasoj ovdje na forumu nema u obitelji kroz povijest da u prvom drugom ili zadnjem ratu netko nije najebo od druge strane. Kazem ti ne zamaraj se politikom nego time sta tebe jebe i sta si ti osobno prozivio i koji te demoni muce.
Naravno da poznajem ljude raznih nacija. I nemam nikakav problem sa njima. Nikad nisam ni imao da budem iskren.
Ja sam rođen i odrastao u Srbiji, ali sam inače Hrvat po nacionalnosti i katolik sam. Imao sam i zbog toga problema u onim ratnim godinama. Od klinačkog podjebavanja, do pretnji celoj porodici na kućnom pragu. Ja sam tad imao 11-12 godina i to je isto ostavilo traga. Ali me je porodica vaspitavala da su ljudi ili dobri ili loši. I to je jedina podela. Zato nikada nisam nikoga mrzeo niti potcenjivao.
Inače od kad sam se rodio pa do polaska u školu živeo sam u Luzern i mislim da je i to dosta uticalo da mentalni sklop imam dosta različit od Balkanskog. Posle kad sam se osamostalio živeo sam 7 godina u Zagrebu. To mi je najlepši period života.
No dobro. Sve je to manje bitno sad. Sada je najbitnije da pronađem te grupe i da se priključim. Znam da će to da mi prija. Sutra u 2 sam kod psiha mog pa ću prvo njega pitati šta i koju grupu predlaže, a dotle ću i ja po netu pretražiti. Bitno je da se suočim sa tim problemom. Predugo je to već u meni, a te kliničke traume i kompleksi su ustvari i najgori. Nisam ja slučajno ušetao u drogu. Niti sam jok se slučajno vraćao.
Sve što mi moze olakšati ovaj period apstinencije ću vrlo rado prihvatiti. Svestan sam da ne mogu sam. A uz priču sa tobom i savete shvatio sam koji problem ustvari imam. Nisam ja tome pridavao iskreno toliki značaj, misleći a je to daleka prošlost i da sam je prerastao. A baš sam u zabludi.
Stvarno si mi dosta pomogao sa svojom iskrenosti i direktnim pristupom. Zaista to cenim.
Kazem ti ja sam to u komuni rjesio uglavnom ali bilo je tu puno jos stvari i govana zasto sam uletio u dop. Zato ja kazem nije dop kriv sta je neko na dopu. Njega uvik ima a samo su pojedinci na njemu.
Razumijem ja tebe u potpunosti jer sam sve to vidio. Obavezno sve radi uz pomoc psihica. Nisu to tupavi ljudi i sigurno znaju kako doci do tih grupa.
Evo sta drugo da ti kazem? Pametno i polakk jer to se ne rjesava preko noci.
Baš tako. Ništa ne ide preko noći. Tek sad nakon 3 termina kod psihijatra sam potpuno svestan toga. To je proces koji zahteva vreme i rad.
Imam vremena i nije kasno da pomognem sebi. Olakšanje je što nisam finansijski u kurcu i mogu da se posvetim sebi i problemima.
Spreman sam na borbu i na pomoć stručnih ljudi i neću se toga odreći. Možda bih ja mogao i sam da guram neki period. Možda i par godina, ali bez rešenja uzroka i problema u meni nema garancije da sutra neću pasti ponovo.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: New age zlo Bup

Post by Frajla »

Loki wrote: Wed Jun 10, 2020 10:58 am
licaninsasela wrote: Wed Jun 10, 2020 1:06 am Idi na grupne terapije jer ces tu od ljudi cuti svasta i po meni je bolje. Ne sekiraj se za druge nacije. Vjeruj mi.
Moram se raspitati kod doktora o tim grupnim terapijama. Ja bih voleo da one postoje na našem jeziku i sa našim ljudima. Najviše mi je zbog toga što ja ne mogu sebe da izrazim 100% na nemačkom.
Misliš li Ličke da ne bi bilo problema kad bih pričao šta me muči ako je sa druge strane neki Albanac sa Kosova? Da se razumemo nisam ja napravio nikakvo sranje tamo dole, niti sam se ponašao neljudski nego sama činjenica da smo recimo bili na suprotnim stranama možda bi izazvala lošu reakciju. Znaš i sam koliko je puno Albanaca ovde.
Albanci u ch/au/de su teski ekstremisti. Vecina neobrazovana sa brda dosli i vodjeni kuranom. Upoznala ih brdo jedno
Pazi se
Liko drugacije je to od srpsko-hrvatskog odnosa veruj mi

Al neces ti naci na grupnim terapijama ni jednog tog “brdjovana”, ne znaju oni sta je to
Oni se lece kuranom ne priznaju doktora
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Jebiga pisi ako ti je lakse i ovdje. Neko ce ti uvik nesto dobro reci. Ili uzmi za sebe ono sta ti odgovara od odgovora jer svi razmisljamo na drugaci nacin ili bolje reci drugacije se izrazavamo.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Wed Jun 10, 2020 12:43 pm
Loki wrote: Wed Jun 10, 2020 10:58 am
licaninsasela wrote: Wed Jun 10, 2020 1:06 am Idi na grupne terapije jer ces tu od ljudi cuti svasta i po meni je bolje. Ne sekiraj se za druge nacije. Vjeruj mi.
Moram se raspitati kod doktora o tim grupnim terapijama. Ja bih voleo da one postoje na našem jeziku i sa našim ljudima. Najviše mi je zbog toga što ja ne mogu sebe da izrazim 100% na nemačkom.
Misliš li Ličke da ne bi bilo problema kad bih pričao šta me muči ako je sa druge strane neki Albanac sa Kosova? Da se razumemo nisam ja napravio nikakvo sranje tamo dole, niti sam se ponašao neljudski nego sama činjenica da smo recimo bili na suprotnim stranama možda bi izazvala lošu reakciju. Znaš i sam koliko je puno Albanaca ovde.
Albanci u ch/au/de su teski ekstremisti. Vecina neobrazovana sa brda dosli i vodjeni kuranom. Upoznala ih brdo jedno
Pazi se
Liko drugacije je to od srpsko-hrvatskog odnosa veruj mi

Al neces ti naci na grupnim terapijama ni jednog tog “brdjovana”, ne znaju oni sta je to
Oni se lece kuranom ne priznaju doktora
Znam. Frajla da su oni vecinom ekstremni. Ali nece on sad uletit u njihov kafic ili damiju i tamo reci ej ja sam taj i taj. Osobno znam puno jako dobrih muslimana koji nisu zatrovani ekstremizmom. Njemu je bitno da prica o tome e sad dal ce na tim grupama biti i neki siptar uopce nije vazno. Vazno je da to izbacuje iz sebe. Tocno znam o cemu pricas Frajla jer sam i ja takog misljenja i sve vise toga ima. Ali ima puno i normalnih ljudi. Bitno mu je da neko ima slicne probleme i da pricaju o tome. Moze pricat i sa srbima bosnjacima i hrvatima, nebitno, samo je bitno da pricaju. Moze pricati sa hrvatom iz vukovara ili srbinom iz knina ili bosnjakom iz srebrenice. Bitno je da se nade krug ljudi koji su rat prozivili na taj nacin.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: New age zlo Bup

Post by Frajla »

Al ajd...
Verovatno dobijamo like 2 nedelje ban od Sanchi

Ajd necemo o politici
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Jebiga ja kad sam po arabiji i tim zemljama vise ni ne izlaziv van. I siguran sam da ih uce da smo mi sljam i da nas treba sve potaracati i poklati. Bosna je bila drzava za pozelit da zivis tamo. Sad su tamo po vukojebinama ali i po gradovima sve vise tih vehabija koji se na krivi nacin odgajaju kuranom. I mrze sve nas. I spremni su stavit ruksak na sebe i uci u crkvu i sve raznijeti. Bosnu ce ekstremizam nazalost unistiti a gledaj za vrijeme juge iz bosne je dolazilo sve najbolje. Od muzike do filmova i zivota. To je sada proslo svrseno vrijeme. Jako zajebano.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Wed Jun 10, 2020 12:54 pm Al ajd...
Verovatno dobijamo like 2 nedelje ban od Sanchi

Ajd necemo o politici
Eto ti bas primjer. Sanci je vjerojatno muslimanka. Normalno odgojena po svojoj vjeri.
Ekstremisti kuran tumace na krivi nacin uvjeren sam jer imam puno frendova muslimana koji preziru te mudahrdine.
Jebiga Frajla ja sam naucio vec na ban. Taman ak i dode vec cu se brckati u toplicama dok ne prode. Politika je kurvetina najveca. I ekstremizam bilo koje vrste i vjere.
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: New age zlo Bup

Post by Loki »

Frajla wrote: Wed Jun 10, 2020 12:43 pm
Loki wrote: Wed Jun 10, 2020 10:58 am
licaninsasela wrote: Wed Jun 10, 2020 1:06 am Idi na grupne terapije jer ces tu od ljudi cuti svasta i po meni je bolje. Ne sekiraj se za druge nacije. Vjeruj mi.
Moram se raspitati kod doktora o tim grupnim terapijama. Ja bih voleo da one postoje na našem jeziku i sa našim ljudima. Najviše mi je zbog toga što ja ne mogu sebe da izrazim 100% na nemačkom.
Misliš li Ličke da ne bi bilo problema kad bih pričao šta me muči ako je sa druge strane neki Albanac sa Kosova? Da se razumemo nisam ja napravio nikakvo sranje tamo dole, niti sam se ponašao neljudski nego sama činjenica da smo recimo bili na suprotnim stranama možda bi izazvala lošu reakciju. Znaš i sam koliko je puno Albanaca ovde.
Albanci u ch/au/de su teski ekstremisti. Vecina neobrazovana sa brda dosli i vodjeni kuranom. Upoznala ih brdo jedno
Pazi se
Liko drugacije je to od srpsko-hrvatskog odnosa veruj mi

Al neces ti naci na grupnim terapijama ni jednog tog “brdjovana”, ne znaju oni sta je to
Oni se lece kuranom ne priznaju doktora
Otuda je moj strah i nepoverenje za grupne terapije Frajla. Razumeš me o čemu sam pisao. Zato ću prvo sutra razgovarati sa doktorom i voditi se njegovim mišljenjem i preporukom.
U suštini ja do sad nisam imao problema niti upadao u sranja sa drugim nacijama jer prvi nisam zatrovan time i ljude gledam samo po tome da li su dobri i loši.
A što se fanatizma tiče odavno držim do toga da je fanatizam u bilo čemu nepoželjan i vodi ka zastranjivanju. Ne valja fanatizam ni u Bibliji ni hrišćanstvu. Puno je krvi palo svuda u svetu baš iz tog fanatizma. Preterivanje u bilo čemu vodi u propast i mržnju. Zato se držim umeren u svemu koliko je moguce. Jedino sam sa gudrom preterivao i bio fanatik. I gde me je ti dovelo? Ravno na dno.
Zainteresovan sam za te grupne terapije, ali ne po svaku cenu. Zato ću u konsultaciji sa doktorom videti kako dalje. Lično za mene je veliki pomak i ovi termini kod psihijatra dva puta nedeljno. Ali kao što rekoh neću se odreći nikakve pomoći koja me može unaprediti i olakšati mi ludu glavu. Lekove ću pokušati da izbegnem ukoliko baš ne bude neophodno, a mislim da neće jer sam ja samo Bup koristio.
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

Evo da razbijemo politiku vise.
Nazalost pokojni umjetnik iz mog kraja. Veliki boem i ljudina a o pjesmama nema govora. Sutis i slusas.
https://youtu.be/Le_Wwyo93rk
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: New age zlo Bup

Post by licaninsasela »

10 minuta uzivanja ko ima vrimena.
https://youtu.be/y-E7_VHLvkE
Post Reply