Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by edy »

Tamara86 wrote: Thu Jan 09, 2020 1:41 pm Kod nas se vala, placao. Dodjem sva onako nikakva od terapije za hepatitis 10km, do psihijatrije, plati njima 2.5KM, pa idi 10km nazad do porodicne po recepte, pa opet 10km u grad u apoteku i njima daj ne znam sad tacno, 6, 7KM, nije ni bitno. Gadno bilo. Ma uostalom, kukala sam ovde. Ne zbog para, nego zbog tog robovanja, idi gore-dole, ja ne mogu stajati na nogama, nece da daju za mjesec dana, jer zaboga, ako meni daju, morace i drugima, mene muz morao ono digne me iz auta, vrati u auto...Ma joj, muke zive. Nekad mi se cinilo da je ono robovanje, gore od heroina. Forum je meni najvise pomogao, Noel i Frajla, ja to uvijek kazem i uvijek cu. Ja do tad nisam znala nikog da se rijesio suba, nasla slucajno ovaj forum i tako sam se i skinula. Nadam se da ce pomoci i tebi i svima ostalima.
Hvala, i ja se iskreno nadam, sve je to isti vrag, samo ovo besplatna, samim tim mozes poslozit stvari u zivotu I ostvarit sebi zivot.I pripremit se u miru za totalnu apstinenciju, jer barem meni apstinencija je cilj,.nikako, supstitucija iako treba umrijet cu pokusavajuci da apstiniram od svega sto mjenja svjest, ma kako se to zvalo..
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Tamara86 »

Na koliko si suba sad? Vidi, ja podrzavam suboxone, dokle god se covjek ne presabere, dodje sebi, organizuje, itd. Ali meni vise nije pomagao. Jednostavno sam od njega postala osoba kojoj je tesko bilo izaci iz kuce, nekad mi je, sramota me reci, bilo tesko ustati i uzeti da jedem. Eto. Ali nismo svi isti, naravno, znala sam ljude lete od njega. Samo trebas imati plan, raditi na tom planu i po planu i uspjeces. Ima nas, kazem ti, koji jesmo, a ja to nisam znala do ovog foruma.
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by edy »

Tamara86 wrote: Fri Jan 10, 2020 4:55 pm Na koliko si suba sad? Vidi, ja podrzavam suboxone, dokle god se covjek ne presabere, dodje sebi, organizuje, itd. Ali meni vise nije pomagao. Jednostavno sam od njega postala osoba kojoj je tesko bilo izaci iz kuce, nekad mi je, sramota me reci, bilo tesko ustati i uzeti da jedem. Eto. Ali nismo svi isti, naravno, znala sam ljude lete od njega. Samo trebas imati plan, raditi na tom planu i po planu i uspjeces. Ima nas, kazem ti, koji jesmo, a ja to nisam znala do ovog foruma.
Na 8ci, koju se trudim da uzimam pravilno jer mi je to prije samo bio dodatni trosak, sad vise nije, pa cu ici redom
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by edy »

Pomaze on meni, itekako, bez njega ne bih mogao funcionisati nikako, a pogotovo imati i zadrzati posao..

Ne osjetim ga nikako, tj. osjetim njegove okove, ali zato organizam osjeti kad ga fali.
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nemanjayxc »

Jurke wrote: Thu Dec 05, 2019 5:43 am Razmišljam da odem u Drajzerovu, jer za privatne klinike nemam novca. Ili da iznajmi neki stan ili kucu na selu i sa nekim da se zatvorim na mesec dana sa nešto lekova za spavanje i da se skidam. Kukao bih na glas sada. Pre neki dan sam izašao sa posla jer nisam mogao psihički da podnesem ludake u glavi i niz put to stanice sam ridao na glas. Muka mi je od sebe i pomišljao sam da završim sa sobom, ali imam decu i nesmem zbog njih ako ništa drugo to da uradim...
To ti je dobro razmisljanje ako do sad nisi otisao posto vidim da je petog decembra pisano.I ja isto razmisljam ako ne budem mogao sam da izguram svakako cu otici jer nemam nameru da se mesecima patim.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Nemanjayxc wrote: To ti je dobro razmisljanje ako do sad nisi otisao posto vidim da je petog decembra pisano.I ja isto razmisljam ako ne budem mogao sam da izguram svakako cu otici jer nemam nameru da se mesecima patim.
Nemanja kako tebi ide? Jesi na 3 mg?
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nemanjayxc »

Frajla wrote: Tue Jan 28, 2020 6:11 pm
Nemanjayxc wrote: To ti je dobro razmisljanje ako do sad nisi otisao posto vidim da je petog decembra pisano.I ja isto razmisljam ako ne budem mogao sam da izguram svakako cu otici jer nemam nameru da se mesecima patim.
Nemanja kako tebi ide? Jesi na 3 mg?
Nisam danas mi je šesti dan na 4mg.Još dva dana pa prelazim na 3mg.
Bićete uredno obavešteni :D
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Tamara86 »

Nisam danas mi je šesti dan na 4mg.Još dva dana pa prelazim na 3mg.
Bićete uredno obavešteni :D
[/quote]

Kad ja ne znam ovo kopirati, ne zamjerite. :) Danas znaci na 3mg prelazis. Meni nije bilo lose uopste, do 1.5miligrama, msm. Onda sam ja isto tu jos pozurivala, Frajla je to najbolje uradila.
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nemanjayxc »

Tamara86 wrote: Fri Jan 31, 2020 1:13 pm Nisam danas mi je šesti dan na 4mg.Još dva dana pa prelazim na 3mg.
Bićete uredno obavešteni :D
Kad ja ne znam ovo kopirati, ne zamjerite. :) Danas znaci na 3mg prelazis. Meni nije bilo lose uopste, do 1.5miligrama, msm. Onda sam ja isto tu jos pozurivala, Frajla je to najbolje uradila.
[/quote]
Pa ja nežurim.Kad god sam nešto na brzaka uradio još brze bi se vratio na stare staze.
Svidja mi se što sam pri prelasku na uzimanju jednom dnevno izabrao da to bude kasno posle podne oko 16 h.Tako da mogu da legnem u normalno vreme a ujutru da mi ne bude prvo što stavim usta bup.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sat Feb 01, 2020 8:25 pm Oo haaa al su se pokrkali dole
Katastrofa!
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Post Reply