Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

Frajla wrote: Mon Dec 23, 2019 7:45 am
ManMan post wrote:
Manman, ja sam u par navrata povecala dozu dok sam bila na bupu, zbog nekih izlazaka itd i secam se da mi nije bilo dobro.
Organizam oseti i manje i vece doze od uobicajenih koje uzimamo.
Ovo sto si gore napisao ti pravi problem, ali mi se cini da nisi razumeo kad smo ti pisali

Pokusacu jos jednom da ti slikovitije objsnim zasto je vazna precizna doza.
Ako uzimas 2,5 mg ali odlucis da ces uzeti 2 mg, isto je i sa popodnevnom dozom koju nekad uzmes a nekad ne, ili uzmes manje, desi se to da ces taj dan izdrzati sa 2 mg umesto 2,5 ili da ces izdrazti da ne uzmes popodnevnu dozu, zato sto u organizmu imas naslaganog bupa od prethodnih dana i oni te kako tako pokrivaju, ali to sto si recimo taj dan izdrzao da ne uzmes dozu ili si uzeo manju, ce te sacekati svih narednih dana i osetices upravo to sto si opisao da osecas. Bolovi, slabo spavanje, bezvoljnost, zatvaranje, jer si konstantno u polu krizi.

Ja sam pila antidepresiv pred spavanje dok sam bila na bupu. To me je spsilo! Bila sam naspavana i odmornija i mogla sam lakse da se resavam bupa, imala sam snage vise jer samo nespavanje te dovoljno iscrpi i nisi ni za sta
Moj doca, je rekao da je pozeljno da se piju antidepresivi uz bup, dok bensedini i slicne stvari samo pospesuju bezvoljnost i letargiju uz bup
Znas i sam da je najbitnije sebe stabilizovati na bupu i iskoristiti bup na najpametniji nacin. Tek kad si stabilan i fizicki i paihicki, pun snage i energije, tada se upustaj u borbu sa njim.
______________
Draga Frajla,
Sve sam Ja skapirao šta si/ste pisali i ne dovodim to u pitanje.. U pravu si, trebalo bi se držati doze što više možeš.. Ali, moj post je u stvari odgovor za @Ministar koji je u većem problemu.
Ako uspe da prepolovi na 4mg. u roku od 5-7 dana, napravio je veliki posao.. Uštedeće sebi novac, a koliko vidim to mu je trenutno najveći problem.
Nama, koji kupujemo na ulici, svaka polovina, ma svaki miligram znači..
Vi, koji imate recept i plaćate kutiju od 6-14evra
(tako je bar u BGD-u, oko 800din. je kutija sa zvaničnim receptom, a 1800din. je kutija bez zvaničnog, nego privatnog recepta koji opet plaćaš oko 3000din po receptu za 1 kutiju 8-mica = 40evra) nije problem da se držite na istoj dozi stalno. Nama koji previše novca ostavljamo na ulici, veruj da mi znači da li ću imati 1kom. od 8mg. više ili manje!!
Osmica je barem 2 dana, možda i cela 3 dana. Zato mu je moj savet bio da što pre preseče i smanji na 4mg. Da se stabilizuje, pa tek onda će biti donekle miran i opušten, jer će znati da uvek može da kupi komad ili dva i da to nije više samo dan-dva, već 4-6 dana..
Slažem se sa tobom oko svega, ali "beda menja prioritete" ... Uostalom, njegova i moja želja je da se ne održavamo, nego da što pre potpuno batalimo Bup!
Ja ću se, možda, duže, dugo, zadržati na 2mg./dan
Ako uspem da stignem dotle brzo. Zato i neprecizno uzimam, preskačem, prespavam, itd.
Meni svako preskakanje doze ili umanjivanje iste,
NE PRAVI PROBLEME SUTRADAN! Dan nakon manjeg doziranja mi je samo mrvicu teži nego inače. Svakako moram smanjiti i radiću ovo baš ovako, dokle god ne dođem u situaciju da mi je 2mg./dnevno čak i previše..
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

Frajla wrote: Mon Dec 23, 2019 7:45 am Ustanem, uzmem 2-2,5mg. to me pokrije i ubije momentalne bolove koje imam čim otvorim oči.
Onda gledam da ostatak uzmem ili ne-uzmem što kasnije ili uopšte ako mogu.
(ako mi je kratak dan, ako mogu da stignem kući pre 17h, da prilegnem, uzmem 5-10mg. Bensedina,
popušim nešto ako imam

Pozz, ManMan
Manman, ja sam u par navrata povecala dozu dok sam bila na bupu, zbog nekih izlazaka itd i secam se da mi nije bilo dobro.
Organizam oseti i manje i vece doze od uobicajenih koje uzimamo.
Ovo sto si gore napisao ti pravi problem, ali mi se cini da nisi razumeo kad smo ti pisali.
Ja sam pila antidepresiv pred spavanje dok sam bila na bupu. To me je spsilo! Bila sam naspavana i odmornija i mogla sam lakse da se resavam bupa, imala sam snage vise
[/quote]
__________________
Apropo Anti-Depresiva:
SLAŽEM SE, TREBA ŠTO PRE POČETI SA NEKIM
AD-om, DA BI SE STABILIZOVALI DO MOMENTA KAD SE ODLUČI ZA POSLEDNJE SKIDANJE.
POMOGNU MNOGO, PIO SAM IH PROŠLI PUT
I TO NEKE BAŠ JAKE, ČAK I PREJAKE ZA MENE
PA SAM SMANJIO I NAŠAO PRAVU DOZU.
A, za to mora konsultacija sa lekarom..
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

ManMan wrote: Mon Dec 23, 2019 9:36 am
Frajla wrote: Mon Dec 23, 2019 7:45 am Ustanem, uzmem 2-2,5mg. to me pokrije i ubije momentalne bolove koje imam čim otvorim oči.
Onda gledam da ostatak uzmem ili ne-uzmem što kasnije ili uopšte ako mogu.
(ako mi je kratak dan, ako mogu da stignem kući pre 17h, da prilegnem, uzmem 5-10mg. Bensedina,
popušim nešto ako imam

Pozz, ManMan
Manman, ja sam u par navrata povecala dozu dok sam bila na bupu, zbog nekih izlazaka itd i secam se da mi nije bilo dobro.
Organizam oseti i manje i vece doze od uobicajenih koje uzimamo.
Ovo sto si gore napisao ti pravi problem, ali mi se cini da nisi razumeo kad smo ti pisali.
Ja sam pila antidepresiv pred spavanje dok sam bila na bupu. To me je spsilo! Bila sam naspavana i odmornija i mogla sam lakse da se resavam bupa, imala sam snage vise
__________________
Apropo Anti-Depresiva:
SLAŽEM SE, TREBA ŠTO PRE POČETI SA NEKIM
AD-om, DA BI SE STABILIZOVALI DO MOMENTA KAD SE ODLUČI ZA POSLEDNJE SKIDANJE.
POMOGNU MNOGO, PIO SAM IH PROŠLI PUT
I TO NEKE BAŠ JAKE, ČAK I PREJAKE ZA MENE
PA SAM SMANJIO I NAŠAO PRAVU DOZU.
A, za to mora konsultacija sa lekarom..
[/quote]

Pa da, odes kod lekara i ne spominjes bup, samo kazes treba ti neki ad i za spavanje i naravno raspolozenje

Ja sam uzimala mitrazapin ili kod nas romeron tako nesto nisam sigurna, al sam kao beba spavala
Posle toga trittico, isto odlican ad... em sto si naspavam, em ti se i raspolozenje popravlja
Sta si ti uzimao?
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

Uuhhh, nisam ocekivao ovoliki " odziv " na moje vapaje i hvala Vam na tome, jebeno je dobro kad komuniciras sa nekim ko te razume. Ninocka, nije samo besparica, nego sve mi se skupilo, dojadilo mi je vise da mi obaveza nabaviti bup bude prioritet, pun mi je vise k toga. Stvaaarno ne mogu vise, dojadilo mi je.
Znaci, sve u svemu, nista bez tablice i postepenog skidanja... I ne, ne zelim da se u sred noci budim i trcim i trazim ko ce da mi udeli trunku tablete... Meni najveci problem predstavlja to, sto kad imam vise, a kao odlucio sam da pocnem sa smanjivanjem, ne znam da se kontrolisem, pa uvek bude e od sutra cu, ali uvek. Nemam kome da dam, i kazem daj mi svaki dan po 2mg, i tako dalje sa smanjivanjem, a sam ne znam i ne umem da zakocim. Ako uzmem manje neraspolozen sam pred devojkom, pred meni bitnim klincima, pa ajde rokaj ko ga jebe. A sad sam ostao bez posla, bez primanja i svestan sam da moooram da krenem opet sa skidanjem, pa neka traje kolko god. Uglavnom, hvala Vam svima jos jednom, i da, sad kad mi je dogorelo ostacu sa vama, i to ne do prvih para :-)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Ninocka »

ManMan wrote: Mon Dec 23, 2019 9:36 am
__________________
Apropo Anti-Depresiva:
SLAŽEM SE, TREBA ŠTO PRE POČETI SA NEKIM
AD-om, DA BI SE STABILIZOVALI DO MOMENTA KAD SE ODLUČI ZA POSLEDNJE SKIDANJE.
POMOGNU MNOGO, PIO SAM IH PROŠLI PUT
I TO NEKE BAŠ JAKE, ČAK I PREJAKE ZA MENE
PA SAM SMANJIO I NAŠAO PRAVU DOZU.
A, za to mora konsultacija sa lekarom..
Obevazno!! Ja sam skoro mišljenja da se nista pametno ne može napravit bez adekvatne terapije AD. Evo ti Man čitaj po forumu, vidis sta se desava ljudim, padaju kao sa krusaka, ali su svi izrazito protiv terapije nakon skidanja sa bupa.
Naravno da je moguće da nekom AD ne odgovara, ali nije problem poci opet kod dr pa mijenjat terapiju dok se ne ubode neka prava.

koliko sam ja samo srećna bila kad je taj AD krenuo da djeluje, i kad sam prodisala, Opet nije me bilo srećnije kad sam lagano prestala da ga pijem i nastavila da živim.. I opet cu ga pit ako bude trebalo!!
Ti Man pod hitno da nađes dobrog doktora i pravac k njemu!!!
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

E ovako... Uspeo sam nekako da dodjem do 4 osmice. Plan mi je da krenem sa 2 mg vec od sutra, danas sam uzeo 4, i mislim da cu moci da izdrzim sa dva mg jer bilo je dana kad sam bio prinudjen( nisam imao ) da uzimam toliko. Planiram da tako teram nekih desetak dana, da vidim da li cu moci, ako ne budem mogao lako cu podici bar na 2,5. Znam da sve ovo stto pisem deluje konfuzno, ali takav sam trenutno. Inace, navucen dam i na rivotril i to vec 9, skoro 10 godina, od kako sam se skinuo sa dopa. Dodam tu i po neki bensedin, i u pravu je neko ko je napisao da bensedini samo pogorsavaju stvari, ali meni pomazu oko spavanja.
Konacno, da dodjem do poente. AD... Kada sam se skinuo sa dopa, tada je bio zoloft, i jako mi je pomogao, dizao me, ali tek posle odredjenog vremena, tacno onako kako mi je tadasnja psihijatrica rekla. E sad, stvar je u tome, da ova dr u domu zdravlja, u ovom prigradskom Bg naselju, mislim na neuropsihijatricu jer psihijatra nemamo, mrzi zavisnike, iz dna duse i nikada nikome od nas koji smo bili u problemu zavisnosti nije pomogla. Trenutno imam kevine AD, mislim da se zovu sidata, pa se dvoumim da li da pocnem da njima, jer zolofta vise nema, a to je kao zamena za njega... Ne znam, nista trenutno ne znam, priznajem da sam nemocan... I da, majka je po poslednji put pristala da mi pomogne, dao sam njoj bupove i da mi ona svako jutro daje po 2 mg, a to mi jakooo znaci, inace ova 4 komada ne bi ni vikend docekala.... Uhhhhh, napisao sam jevandjelje a mislim da nista rekao nisam... Ma uglavnom pisacu, ovo ce mi biti vid podrske, znam da hoce, jer ste vi ljudi koji znate kako je... Kad sam se skidao sa dopa isao sam na sastanke AN i stvarno je pomagalo... Ma pozdrav bre, ne mucite se da citate a da ne procitate nista. Svako dobro
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

MinistarPfc wrote: Mon Dec 23, 2019 4:31 pm E ovako... Uspeo sam nekako da dodjem do 4 osmice. Plan mi je da krenem sa 2 mg vec od sutra, danas sam uzeo 4, i mislim da cu moci da izdrzim sa dva mg jer bilo je dana kad sam bio prinudjen( nisam imao ) da uzimam toliko. Planiram da tako teram nekih desetak dana, da vidim da li cu moci, ako ne budem mogao lako cu podici bar na 2,5. Znam da sve ovo stto pisem deluje konfuzno, ali takav sam trenutno. Inace, navucen dam i na rivotril i to vec 9, skoro 10 godina, od kako sam se skinuo sa dopa. Dodam tu i po neki bensedin, i u pravu je neko ko je napisao da bensedini samo pogorsavaju stvari, ali meni pomazu oko spavanja.
Konacno, da dodjem do poente. AD... Kada sam se skinuo sa dopa, tada je bio zoloft, i jako mi je pomogao, dizao me, ali tek posle odredjenog vremena, tacno onako kako mi je tadasnja psihijatrica rekla. E sad, stvar je u tome, da ova dr u domu zdravlja, u ovom prigradskom Bg naselju, mislim na neuropsihijatricu jer psihijatra nemamo, mrzi zavisnike, iz dna duse i nikada nikome od nas koji smo bili u problemu zavisnosti nije pomogla. Trenutno imam kevine AD, mislim da se zovu sidata, pa se dvoumim da li da pocnem da njima, jer zolofta vise nema, a to je kao zamena za njega... Ne znam, nista trenutno ne znam, priznajem da sam nemocan... I da, majka je po poslednji put pristala da mi pomogne, dao sam njoj bupove i da mi ona svako jutro daje po 2 mg, a to mi jakooo znaci, inace ova 4 komada ne bi ni vikend docekala.... Uhhhhh, napisao sam jevandjelje a mislim da nista rekao nisam... Ma uglavnom pisacu, ovo ce mi biti vid podrske, znam da hoce, jer ste vi ljudi koji znate kako je... Kad sam se skidao sa dopa isao sam na sastanke AN i stvarno je pomagalo... Ma pozdrav bre, ne mucite se da citate a da ne procitate nista. Svako dobro
Dada, sidata ima isti sastav kao zoloft ili sertralin. Ali ne znam koliko moze da ti pomogne jedna kutija?
Koliko ih imas u rezervi i koja jacina?

Ja bila pre mesec dana dole, i zaboravila lekove i odem u privatnu apoteku i iskukam ad koji pijem uvece, zenska me pitala kako izgleda i koja doza, i ja joj objasnim i dobijem, znas sta zelim reci...
Samo polako, izdrzi sada ovo prvo spustanje pa nastavljas po planu
Pokusaj da se smiris jer pod naponom se prave greske
Probaj bez bensedina jer uzimas rivotril koji svakako smiruje
Ko ti prepisuje rivotril?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nesa_neske_01 »

Ninocka wrote: Mon Dec 23, 2019 1:51 pm Ti Man pod hitno da nađes dobrog doktora i pravac k njemu!!!
ManMan. Jesi video šta piše 🤯
Ne valja doktorka, bolnica, sve je tako FUJ! 😡
Kreneš od sebe sa pitanjem možda ja ne valjam! 🤦‍♂️ Odgovoris sebi: onda je mozda bolje da krenem kod te doktorke! 🏃‍♂️
Last edited by Nesa_neske_01 on Mon Dec 23, 2019 11:05 pm, edited 1 time in total.
Morator
Posts: 4
Joined: Mon Dec 23, 2019 6:40 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Morator »

Od 2015 nisam pipnuo hora... Na bupu od tada... Poceo sa 10,12mg...stalno smanjivao na pola god... Na skidanje odem sa 3,4mg..bio u bolnici 2ned..kuci bio ok 6,7 dana i krenuo sa 4tinom dvojke... Radi ceo dan... Zadnjih par dana i druga 4tina se na inje... Jbg imam i volje i postaje... Nemam drugih poroka sem cigareta.. Ne pijem, ne drogira se od 2015.... U bolnici 3put dnevno lorazepam, 2put dn. Infuzija, uvece tritiko trecina i belbien... Za bolove novalgetol i bensedin po potrebi... I za 2ned si vec ok, al djavo neda mira... Voleo bih da prodajem bez bolnice sada mada realno tesko... Odo sto pre... Il dajte neki recept da pokusa.. Poz
Last edited by Morator on Tue Dec 24, 2019 6:43 pm, edited 1 time in total.
:|
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

Frajla wrote: Mon Dec 23, 2019 10:34 am
Ninocka wrote: Mon Dec 23, 2019 1:51 pm
Nas troje smo se dogovorili da neće više biti onakvih priča kao sinoć.
Nadam se da ćete nas nekad malo obići. Bar meni jako znače vaši postovi i saveti.
Voli vas Stopić/Subić/Sub, kako ste me već sve zvale! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply