Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Tinkerbell
Posts: 4
Joined: Sat Aug 29, 2020 12:28 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Tinkerbell »

Hej, zdravo ljudi!
Treba mi jedan savjet. Uzimala sam 2mg bupa, zadnjih 6 mjeseci. Saznala sam da sam trudna, pre par dana. Kako najlakse da stanem sa konzumiranjem istog, da ne nasteti plodu. Moji ne znaju za to, nakon pakla koji smo prosli ja sam opet krenula da se zezam. Osudite me, radite sta hocete, ali molim za savet kako da , ako ima mogucnost, da bez opasnosti po bebu stanem sa tim.
Smanjila sam na 1mg par dana, a juce i danas sam mrvicu uzela mislim da je manje i od 0.5mg
Osjecam male simptome, nije strasno ali me hvata panika i strah vec
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by licaninsasela »

Tinkerbell wrote: Sat Aug 29, 2020 12:36 pm Hej, zdravo ljudi!
Treba mi jedan savjet. Uzimala sam 2mg bupa, zadnjih 6 mjeseci. Saznala sam da sam trudna, pre par dana. Kako najlakse da stanem sa konzumiranjem istog, da ne nasteti plodu. Moji ne znaju za to, nakon pakla koji smo prosli ja sam opet krenula da se zezam. Osudite me, radite sta hocete, ali molim za savet kako da , ako ima mogucnost, da bez opasnosti po bebu stanem sa tim.
Smanjila sam na 1mg par dana, a juce i danas sam mrvicu uzela mislim da je manje i od 0.5mg
Osjecam male simptome, nije strasno ali me hvata panika i strah vec
Znan da citas ovaj forum jer ti je on trenutno jedino sta te ka drzi glave iznad govana. Pazi svoju pricu. 29og pises kako radi bebaca moras stati sa subom pa si isti smanjila sa 2 na 05 a od sinoc preksinoc si na 1mg. Dakle ponavljam, narkomani ovdi tebi ne mogu pomoci i ovo nije situacija di se sam covik vadi iz govana nego se radi o jos nerodenom zivom bicu. Ko tebi ovdi moze pomoci? Ona cura je jedna na tisucu sta se ostavila terapije u trudnoci. Mislis da i ti mozes tako? Cisto sumnjam jer tvoj nacin pisanja previse otvara i govori tko si i kakva si. Turbo egoisticna danerica koja se prvenstveno boji priznati sebi i obitelji da je danerica i da sad triba pomoc, a dite je u 66 planu. Pa isusa mu dragog jebem pa di je pravda na ovome svitu. Izgleda da bog nenormalnima samo trpa dicu a oni koji bi htili dicu a ne mogu imati i koji bi sve na svitu dali za bebu nema teorije. Koja nepravda. Sta te ima neko pljuvat. Popljuvala si se sama sa svojim tupavim razmisljanjem. Cuj ona bi da se ne sazna da je ponovo u diru. Ma bogati. Duboko udahni, stisni se doli da se ne upisas i ne ukakis i pognute glave odi do muza, roditelja ili koga vec god imas a imas jer ne zelis da se sazna i priznaj problem za dobrobit djeteta. Nije ovo sad vrime da se eksperimentira pa ako upali upali a ako ne jebes ga. I ne bit sebicna i ono sta sam primjetija razmazeno deriste. Nije valjda da se bojis ukidanja privilegija od strane roditelja? Zlatna fuckig mlades. Uzas. Evo ti jedan savjet. Skidanje bez opasnosti po bebu moze se napraviti samo uz lijecnicku kontrolu i nadzor a ne da ti ovdi narkomani govore sta i kako da radis. Jesi pametna u tri picke materine. Za kaznu za takvo razmisljanje trajno bi ti oduzeja bebu kad bi rodila i onda bi te zatvorija u neku ustanovu di bi kroz prozor svaki dan gledala svoje bivse dite kako odrasta bez tebe, a ditetu bi govorija svaki dan evo sine ovo ti je mama koja te ostavila i prodala radi droge. Usadio bi mu mrznju prema tebi tako da je vidis i osjetis svaki jebeni dan. Zasto? Zato sta gledas prvo sebe a tek onda dite. Samo zamisli kako ce ditetu bit lijepo kad skuzi da mu je mama danki.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nicolo b »

Znas sta,prvo mi se ucinio suvise surov odgovor od licanin,ali kada sam drugi put razmislio i procitao,i vise je nego u pravu. Od prvog dana kada smo se navukli na bilo sta pokazali smo da smo sebicna govna kojima su najbitnije sopstvene guzice,sopstvene muke,sopstveni problemi.Ne radi se o tome da treba da gledamo tudja posla,ali razmislite malo....Koliko ljudi pati jer je nama stalo samo da nadrogiramo svoje guzice ? U celoj prici smo puni samosazaljenja ali retko samokritike..Svi imamo razloge za ovo i ono,pa naravno da imamo,svaka osoba ce naci razloge,neko ce stvoriti razloge sto svesno,sto nesvesno...Ako pitamo i masovnog ubicu,i on ce nam reci razloge...
Srecom,nije neka velika miligraza,ali gde je dete na putu,nema sta,nema kako,sto se kaze,i dubeci na trepavicama da se iznesu posledice tog miligrama kada je takva situacija u pitanju...Bez ikakvih pomagala i rekla/kazala melema...Nemam svoje dete,ali da sam zensko u drugom stanju,mislim da bi mi bilo lakse nabiti ekser u oko nego bup u usta.I to od 1mg...Razumeo bih da je pitanje postavljeno u kontekstu dal skidanje sa 1mg,a moze smetati trudnoci i slicno,ali ovako,dajte ljudi,budite svesni da svima dodje vreme da sopstvena guzica ne moze vise da vam bude prioritet za takve stvari...
Ne znam,ne osudjujem nikoga,verovatno da buprenorfin ne steti u trudnoci,ali znam sta je meni napravio,tako da ga tek u trudnoci ne bih pozeleo nikome...Na kraju krajeva,rizikovati zbog jednog miligrama?? I ponavljam,na trepavicama ako treba...
Naoruzaj se voljom,pozitivnom energijom,a motiv ne mozes jaci da imas da izguras mnogo vece muko od jednog miligrama buprenorfina...
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by licaninsasela »

Nicolo b wrote: Thu Sep 10, 2020 11:21 pm Znas sta,prvo mi se ucinio suvise surov odgovor od licanin,ali kada sam drugi put razmislio i procitao,i vise je nego u pravu. Od prvog dana kada smo se navukli na bilo sta pokazali smo da smo sebicna govna kojima su najbitnije sopstvene guzice,sopstvene muke,sopstveni problemi.Ne radi se o tome da treba da gledamo tudja posla,ali razmislite malo....Koliko ljudi pati jer je nama stalo samo da nadrogiramo svoje guzice ? U celoj prici smo puni samosazaljenja ali retko samokritike..Svi imamo razloge za ovo i ono,pa naravno da imamo,svaka osoba ce naci razloge,neko ce stvoriti razloge sto svesno,sto nesvesno...Ako pitamo i masovnog ubicu,i on ce nam reci razloge...
Srecom,nije neka velika miligraza,ali gde je dete na putu,nema sta,nema kako,sto se kaze,i dubeci na trepavicama da se iznesu posledice tog miligrama kada je takva situacija u pitanju...Bez ikakvih pomagala i rekla/kazala melema...Nemam svoje dete,ali da sam zensko u drugom stanju,mislim da bi mi bilo lakse nabiti ekser u oko nego bup u usta.I to od 1mg...Razumeo bih da je pitanje postavljeno u kontekstu dal skidanje sa 1mg,a moze smetati trudnoci i slicno,ali ovako,dajte ljudi,budite svesni da svima dodje vreme da sopstvena guzica ne moze vise da vam bude prioritet za takve stvari...
Ne znam,ne osudjujem nikoga,verovatno da buprenorfin ne steti u trudnoci,ali znam sta je meni napravio,tako da ga tek u trudnoci ne bih pozeleo nikome...Na kraju krajeva,rizikovati zbog jednog miligrama?? I ponavljam,na trepavicama ako treba...
Naoruzaj se voljom,pozitivnom energijom,a motiv ne mozes jaci da imas da izguras mnogo vece muko od jednog miligrama buprenorfina...
Surov je u toj mjeri koliko razumis da je takav. I inace bas ne biram rijeci nego ga ispalim pa ko ziv ko mrtav. A na koncu zasto ici nekome niz dlaku? To sta je zensko i uz to trudna apsolutno mi nista ne znaci da bi sad bira rijeci i pazija da je ne uznemirim. Takih picki sam se u zivotu najeba i nagledo da tocno znan kako dise. Ne ona nnije u stanju ostavit se suba. Zasto? Zato sta ce pasti na dank pa se boji da je njeni ne provale. Vuci ce se ona jos koju godinicu na subu. Da joj je stalo do diteta zna nacin i postupak kako doci do doktora ali ne vaznije je da se ne sazna doma da je curka danerica. Volio bi da se varam al cisto sumnjam.
Boga mi dragoga. Takvim zenama bi oduzeo dijete cim bi se rodilo jer ne zasluziju da imaju djecu. Necu vise. Samo ce me jos vise raspizditi pa cu lajati sve vise. Nisam dugo bio blokiran a ova tema me bas navlaci da mi se upravo to desi a onda necu imati moju stranicu koja mi sluzi ka ispusni ventil skoro svakog jebenog vrazjeg dana.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Nicolo b wrote: Thu Sep 10, 2020 11:21 pm Znas sta,prvo mi se ucinio suvise surov odgovor od licanin,ali kada sam drugi put razmislio i procitao,i vise je nego u pravu. Od prvog dana kada smo se navukli na bilo sta pokazali smo da smo sebicna govna kojima su najbitnije sopstvene guzice,sopstvene muke,sopstveni problemi.Ne radi se o tome da treba da gledamo tudja posla,ali razmislite malo....Koliko ljudi pati jer je nama stalo samo da nadrogiramo svoje guzice ? U celoj prici smo puni samosazaljenja ali retko samokritike..Svi imamo razloge za ovo i ono,pa naravno da imamo,svaka osoba ce naci razloge,neko ce stvoriti razloge sto svesno,sto nesvesno...Ako pitamo i masovnog ubicu,i on ce nam reci razloge...
Srecom,nije neka velika miligraza,ali gde je dete na putu,nema sta,nema kako,sto se kaze,i dubeci na trepavicama da se iznesu posledice tog miligrama kada je takva situacija u pitanju...Bez ikakvih pomagala i rekla/kazala melema...Nemam svoje dete,ali da sam zensko u drugom stanju,mislim da bi mi bilo lakse nabiti ekser u oko nego bup u usta.I to od 1mg...Razumeo bih da je pitanje postavljeno u kontekstu dal skidanje sa 1mg,a moze smetati trudnoci i slicno,ali ovako,dajte ljudi,budite svesni da svima dodje vreme da sopstvena guzica ne moze vise da vam bude prioritet za takve stvari...
Ne znam,ne osudjujem nikoga,verovatno da buprenorfin ne steti u trudnoci,ali znam sta je meni napravio,tako da ga tek u trudnoci ne bih pozeleo nikome...Na kraju krajeva,rizikovati zbog jednog miligrama?? I ponavljam,na trepavicama ako treba...
Naoruzaj se voljom,pozitivnom energijom,a motiv ne mozes jaci da imas da izguras mnogo vece muko od jednog miligrama buprenorfina...
Dobro dosao nazad

Nije islo jel?
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nicolo b »

Pa,sebe precenio,protivnika podcenio i nije islo..Najgore sto nakon toga sve se jedva vratilo u predhodni balans..Bice nekih vesti ovih dana,samo da se saberu utisci,proglasi zvanicno itd,i nikome nista ne preporucujem osim strogo Frajlinog metoda,sve ostalo je ringispil u krug i dodatni problemi..
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by sanela »

licaninsasela wrote: Sat Sep 12, 2020 12:18 am Surov je u toj mjeri koliko razumis da je takav. I inace bas ne biram rijeci nego ga ispalim pa ko ziv ko mrtav. A na koncu zasto ici nekome niz dlaku? To sta je zensko i uz to trudna apsolutno mi nista ne znaci da bi sad bira rijeci i pazija da je ne uznemirim. Takih picki sam se u zivotu najeba i nagledo da tocno znan kako dise. Ne ona nnije u stanju ostavit se suba. Zasto? Zato sta ce pasti na dank pa se boji da je njeni ne provale. Vuci ce se ona jos koju godinicu na subu. Da joj je stalo do diteta zna nacin i postupak kako doci do doktora ali ne vaznije je da se ne sazna doma da je curka danerica. Volio bi da se varam al cisto sumnjam.
Boga mi dragoga. Takvim zenama bi oduzeo dijete cim bi se rodilo jer ne zasluziju da imaju djecu. Necu vise. Samo ce me jos vise raspizditi pa cu lajati sve vise. Nisam dugo bio blokiran a ova tema me bas navlaci da mi se upravo to desi a onda necu imati moju stranicu koja mi sluzi ka ispusni ventil skoro svakog jebenog vrazjeg dana.
Ličanine, na vakat si stao sa psovkama. Iako si na granici da pretjeraš.
Tinkerbell
Posts: 4
Joined: Sat Aug 29, 2020 12:28 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Tinkerbell »

Nicolo b wrote: Thu Sep 10, 2020 11:21 pm Znas sta,prvo mi se ucinio suvise surov odgovor od licanin,ali kada sam drugi put razmislio i procitao,i vise je nego u pravu. Od prvog dana kada smo se navukli na bilo sta pokazali smo da smo sebicna govna kojima su najbitnije sopstvene guzice,sopstvene muke,sopstveni problemi.Ne radi se o tome da treba da gledamo tudja posla,ali razmislite malo....Koliko ljudi pati jer je nama stalo samo da nadrogiramo svoje guzice ? U celoj prici smo puni samosazaljenja ali retko samokritike..Svi imamo razloge za ovo i ono,pa naravno da imamo,svaka osoba ce naci razloge,neko ce stvoriti razloge sto svesno,sto nesvesno...Ako pitamo i masovnog ubicu,i on ce nam reci razloge...
Srecom,nije neka velika miligraza,ali gde je dete na putu,nema sta,nema kako,sto se kaze,i dubeci na trepavicama da se iznesu posledice tog miligrama kada je takva situacija u pitanju...Bez ikakvih pomagala i rekla/kazala melema...Nemam svoje dete,ali da sam zensko u drugom stanju,mislim da bi mi bilo lakse nabiti ekser u oko nego bup u usta.I to od 1mg...Razumeo bih da je pitanje postavljeno u kontekstu dal skidanje sa 1mg,a moze smetati trudnoci i slicno,ali ovako,dajte ljudi,budite svesni da svima dodje vreme da sopstvena guzica ne moze vise da vam bude prioritet za takve stvari...
Ne znam,ne osudjujem nikoga,verovatno da buprenorfin ne steti u trudnoci,ali znam sta je meni napravio,tako da ga tek u trudnoci ne bih pozeleo nikome...Na kraju krajeva,rizikovati zbog jednog miligrama?? I ponavljam,na trepavicama ako treba...
Naoruzaj se voljom,pozitivnom energijom,a motiv ne mozes jaci da imas da izguras mnogo vece muko od jednog miligrama buprenorfina...
Naravno da je sav strah zbog bebe, .da sam ja u pitanju ne bih se ni javljala ovdje. Bila sam u potpunoj panici, saznala da sam trudna a ovamo pocela opet da se zezam sa tim sranjem.
O mojoj sebicnosti i propasti kao licnosti necu ni da pisem, ali zelim biti normalna maajka za ovo malo bice u stomaku, zelim biti strejt.
Potrazila sam pomoc na vise strana i odlucila da kada udjem u 4.mjesec spustam lagano sebi, da sto manje osjetim krizu. Jer sve sto prozivljavam ja, prozivljava i beba u meni.
Tako da vjerujem da ce dobro proci sve. Hvala ti na podrsci ❤
Passenger
Posts: 1
Joined: Wed Jul 31, 2019 3:25 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Passenger »

Ja sam bila u slicnoj situaciji i to me motiviralo da se skinem, tada sam bila u 20-ima, nisam nista cekala, cim sam vidjela 2 crte na testu, nisam niti zapalila cigaretu vise a ovo drugo da ne govorimo a trpala sam prije toga u sebe puno vise od male tabletice...Nisam ja nikava wonder-woman, ideja da trujem svoje nerodjeno dijete me uzasavala vise od ikakve krize, ako sam mogla ja, moze bilo tko...
Nemoj uzimati nista drugo, samo smanjuj na minimalnu dozu, doslovno lomi tabletu na mikro komadice, sa 2mg na 0.5mg dosta ti je 2 tjedna taper-a i onda stani...Kriza nije nepodnosljiva, pogotovo kad se skidas sa male doze i nisi dugo koristila Sub, najgori dio je bezvoljnost i nesanica sto zna trajati i po nekolko mjeseci (za one koji su koristili godinama)..Ja sam uspjela ostati cista preko 10 godina, kasnije sam zasrala, ali se i skinula, idiotizam, znam, ali eto, to ti pokazuje da koliko god vremena si cist, dosta je jedan dan gluposti...

Ako imas ovisnike medju prijateljima, pogotovo zene koje nisu prestale za vrijeme trudnoce i dojenja, 100% ces cuti milijun opravdanja, u stilu, skidanje je veci stres za nerodjeno dijete, ili opasno je bla bla, ali pusti te price, nema nista gore nego tek rodjena beba na krizi a ti si kriva za to sto se dogadja ili ne daj boze neki problem u razvoju ugh...u svakom slucaju vrijedno je pretrpjeti par tjedana nelagode! Te spike kao cekam 4 mjeseca, to su nebuloze i opravdanja, skidaj se odmah, DANAS..Odgadjati je ne samo sebicno nego i okrutno, mislim ti se bojis krize, odrasla zena, na 2mg suba/6 mjeseci, zamisli kako je onda bebi od 3kg, tek zinula na svijet i prvo iskustvo na planetu joj je skidanje sa suba?

Sretno!
Last edited by Passenger on Sat Oct 31, 2020 9:20 am, edited 1 time in total.
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Alohaa »

Pozdrav , kako ste , ima li jos ljudi sa problemom vezano za ovu rasoalu tabletu ?
Ja se cimam sada ispod 2mg , čitao sam ovuda dosta , gledam da spuštam po 0.25mg sada . Mislim da mogu i manje od 7 dana po spuštanju , inače sam se spustio za mjesec dana sa 4 mg na ispod 2mg i idem dalje , stajanja nema ali malo bih ubrzao , nego ne želim da se uništim psihički dodatno .
Nemam nikoga od okruženja vezano za ovo , nikada do 35 godine nisam dozivio krizu bilo čega nego mi je ovo prvi put i uplašio sam se iskreno jer nisam znao šta me očekuje . Mislio sam da je to kao ono što sam gledao na filmovima - znojiš se itd ... ali vezano za psihu e to je sve jako novo za mene .
Propadanje ličnosti itd ... ja inače neću nikad vratiti dozu na staro ako mi je lose ,koliko god to bilo jer mi je to bolesno ,ali kapiram da onda ni ne nanosim sebi zlo veliko , nego bolje manje doze i razvući da bi mozak ostao što više stabilan .
Ovaj svijet nije nov za mene , ali ovo iskustvo jeste . Na ovoj tableti sam 4 god otp i sada ću je se otarasiti .
.
Post Reply