Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nemanjayxc »

Jurke wrote: Fri Feb 07, 2020 6:47 am
Ninocka wrote: Fri Feb 07, 2020 12:15 am
Jurke wrote: Thu Feb 06, 2020 6:23 pm Sutra veče krecem, uzimam ujutru poslednju dozu bupa i počinjem uveče sa AD Videcemo sa ce biti
Jurke, svaka cast za odlazak kod doktora i radujem se tvojoj terapiji AD 😂😂😂😂😂
Samo mi reci salilis li se da ces sjutra prekinuti skroz na skroz uzimati bup?!!
Je li moguce da su te to savjetovali doktori??!!
Salis se jel?
Pa koja korist od AD koji nece ni za dvije nedjelje poceti djelovati, a ksalol i kriza od bupa , brrrrrr - umrijeh!!
Ja je pitah zar ksalol nije isto navlaka, a ona kaze jeste, ali tebi su receptori oštećeni sada prilično i moraš piti nešto. Pitam je isto jel sada da smanjujem bup ili kako, a ona kaze kada počneš da piješ terapiju ukini ga skroz... I ja sam jako skeptičan, ali nikada nisam pio AD niti ksalol pa sve mislim zna ona šta priča valjda... Znam da me ne moze pokriti to, ali jebote pa, ako oni ne znaju šta mi treba da bi me drzalo, onda ko zna i koji moj sam se i javljao tamo... Uzimacu onda po trunku ujutru koliko da nisam na nuli i videcu dokle ce me to dovesti... Znam samo da ne smem ostati na 4mg i još dodati i AD i ksalolu. Šta sam onda uradio???
Sve se nešto mislim da obzirom da sam joj rekao da ga uzimam na crno nije mogla da mi kaze uzimaj ga i dalje do sledece kontrole. Ni meni nije najjasnije sad, ali prosto mi ne pade na pamet da je pitam kako cu uopste i čime se pokriti u stvari kada me krizurina sastavi...
Ne znam ni ja ko mi glavu nosi više... Prosto mi je muka od svega i zelim da prestane ovo mučenje...
Zna ona Jurke da uzimas na crno.Dovoljno joj je da pogleda u komp i da vidi da nemas prepisano.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Nemanjayxc wrote: Sun Feb 09, 2020 3:38 pm
Jurke wrote: Fri Feb 07, 2020 6:47 am
Ninocka wrote: Fri Feb 07, 2020 12:15 am

Jurke, svaka cast za odlazak kod doktora i radujem se tvojoj terapiji AD 😂😂😂😂😂
Samo mi reci salilis li se da ces sjutra prekinuti skroz na skroz uzimati bup?!!
Je li moguce da su te to savjetovali doktori??!!
Salis se jel?
Pa koja korist od AD koji nece ni za dvije nedjelje poceti djelovati, a ksalol i kriza od bupa , brrrrrr - umrijeh!!
Ja je pitah zar ksalol nije isto navlaka, a ona kaze jeste, ali tebi su receptori oštećeni sada prilično i moraš piti nešto. Pitam je isto jel sada da smanjujem bup ili kako, a ona kaze kada počneš da piješ terapiju ukini ga skroz... I ja sam jako skeptičan, ali nikada nisam pio AD niti ksalol pa sve mislim zna ona šta priča valjda... Znam da me ne moze pokriti to, ali jebote pa, ako oni ne znaju šta mi treba da bi me drzalo, onda ko zna i koji moj sam se i javljao tamo... Uzimacu onda po trunku ujutru koliko da nisam na nuli i videcu dokle ce me to dovesti... Znam samo da ne smem ostati na 4mg i još dodati i AD i ksalolu. Šta sam onda uradio???
Sve se nešto mislim da obzirom da sam joj rekao da ga uzimam na crno nije mogla da mi kaze uzimaj ga i dalje do sledece kontrole. Ni meni nije najjasnije sad, ali prosto mi ne pade na pamet da je pitam kako cu uopste i čime se pokriti u stvari kada me krizurina sastavi...
Ne znam ni ja ko mi glavu nosi više... Prosto mi je muka od svega i zelim da prestane ovo mučenje...
Zna ona Jurke da uzimas na crno.Dovoljno joj je da pogleda u komp i da vidi da nemas prepisano.
Znam da zna, a i rekao sam joj ja...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

A pitala me je želim li da me uvede u program za bup, što sam ja odbio...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Nemanjayxc
Posts: 74
Joined: Tue Jan 21, 2020 3:05 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nemanjayxc »

Jurke wrote: Sun Feb 09, 2020 4:46 pm A pitala me je želim li da me uvede u program za bup, što sam ja odbio...
I kako izdžavaš?
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Nemanjayxc wrote: Tue Feb 11, 2020 8:24 pm [quote=Jurke post_id=151094 time=<a href="tel:1581263210">1581263210</a> user_id=13508]
A pitala me je želim li da me uvede u program za bup, što sam ja odbio...
I kako izdžavaš?
[/quote]

Nema ga da se javi

Kako ide tebi?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

Napravite plan ako vec niste, i najbolje idite postepeno. Ja sam isao bez plana i na suvo, direkt sa smrkanja, kao muva bez glave sto bi se reklo, pa se nije bas najsjajnije zavrsilo. Dobro, bup sam ostavio, ali imam ja jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
P.s. Moze i na suvo, samo plan neki napravite, obavezno, i naravno, drzite ga se...
P.p.s. Pozdrav svima, i hvala Saneli na banu, bas mi je dobro dosao. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

StopBup wrote: Sun Feb 16, 2020 10:23 am Napravite plan ako vec niste, i najbolje idite postepeno. Ja sam isao bez plana i na suvo, direkt sa smrkanja, kao muva bez glave sto bi se reklo, pa se nije bas najsjajnije zavrsilo. Dobro, bup sam ostavio, ali imam ja jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
P.s. Moze i na suvo, samo plan neki napravite, obavezno, i naravno, drzite ga se...
P.p.s. Pozdrav svima, i hvala Saneli na banu, bas mi je dobro dosao. :D

Svima je dobro dosao, verujem, Xani ponajvise

Ajd nek si ladio malo
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sun Feb 16, 2020 10:35 am
StopBup wrote: Sun Feb 16, 2020 10:23 am Napravite plan ako vec niste, i najbolje idite postepeno. Ja sam isao bez plana i na suvo, direkt sa smrkanja, kao muva bez glave sto bi se reklo, pa se nije bas najsjajnije zavrsilo. Dobro, bup sam ostavio, ali imam ja jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
P.s. Moze i na suvo, samo plan neki napravite, obavezno, i naravno, drzite ga se...
P.p.s. Pozdrav svima, i hvala Saneli na banu, bas mi je dobro dosao. :D

Svima je dobro dosao, verujem, Xani ponajvise

Ajd nek si ladio malo
Niko se ne javlja od ekipe sto se skida sa bupa mrtvog. Nadam se nekim pomacima, naravno pozitivnim...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

StopBup wrote: Thu Feb 20, 2020 8:15 pm
Frajla wrote: Sun Feb 16, 2020 10:35 am
StopBup wrote: Sun Feb 16, 2020 10:23 am Napravite plan ako vec niste, i najbolje idite postepeno. Ja sam isao bez plana i na suvo, direkt sa smrkanja, kao muva bez glave sto bi se reklo, pa se nije bas najsjajnije zavrsilo. Dobro, bup sam ostavio, ali imam ja jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
P.s. Moze i na suvo, samo plan neki napravite, obavezno, i naravno, drzite ga se...
StopBup wrote:
SB, ništa te nisam shvatio..
Kažeš da si se skinuo na suvo sa bupa i to direkt sa šmrkanja (koliko si to šmrkao u toku 24h?)
a, onda kažeš da se to nije najbolje završilo?!
Onda kažeš da si Bup ipak ostavio, ali da imaš još posla oko tvoje zavisnosti..
Meni sve ovo skroz kontradiktorno zvuči..
Jesi li ostavio Bup ili nisi?
Ako jesi, daj mi odgovor sa koliko mg/dan i kako?
To na suvo mi ne zvuči baš normalno.. jer znamo svi da je to jedna od najgorih stvari koju možeš da pokušaš
i 99% puta se završava neuspešno! Kako je tebi ispalo uspešno?
Jesi li uzimao još neke lekove, suplemente, šta-ja-znam kakva sve sranja da bi ubio taj bol i psihičku krizu ili nisi?

Pokušavam da Vas ispratim na forumu, ali 3/4 stvari samo piskarate bezveze, čak se i nešto svađate, koliko sam skapirao,
pa su tebe čak i izbacili sa foruma, blokirali.. Što?
Naravno, Vaše je pravo da piskarate šta god želite, ali sam iskreno mislio da će forum da bude baš posvećen pomaganju u skidanju,
a ne da čitam neke glupe rasprave, pričam-ti-priče, itd..
Dajte, neke konkretne ideje, planove, lekove, suplemente, itd..

Ljudi moji, šta se ovde dešava?
Jesmo li svi pomalo poludeli, pa se "pecamo" na najmanje fore i pošalice, zato što ih ovako sjebani od Bupa ne shvatamo?
Ja znam da je meni mozak otišao bye-bye.. Memorija se skroz obrisala i ne pamtim ništa više..
Takođe sam primetio i promene u ponašanju, ali ozbiljne.. Pucam na najmanji izvor nervoze, ne shvatam šta ljudi govore,
nego re-interpretiram ono što Ja mislim da su mi rekli.. a, to obično mislim da je negativno (a, 90% puta nije negativno)
Vidim da se i mnogima isto dešava.. Pucate/pucamo na najmanju reč, bez razloga.
Neki ljudi (nevezano za forum) me zovu 2 puta u razmaku od 48h, pa se drugi put uopšte ne sećaju da su me zvali prvi put..
Ja danima, nedeljama surfujem internetom i tražim načine kako da prevaziđem opet ovo sranje..
Ima tu i tamo pametnih ideja i uspešnih načina, ali većina stvari je nemoguća na ovim našim prostorima.
pominju neke lekove i biljke do kojih je nemoguće doći na Balkanu.. možda je moguće naručiti ih On-Line, ali onda treba i
prihvatiti rizik da ćeš izgubiti 50, 100, 200$ na carini, kad konfiskuju pošiljku.. Izbegavam sve te lekove, koje ne mogu Ja lično
da pipnem, vidim i kupim papirnim novčanicama..
Probao sam Ibogain i ništa mi se nije dopalo. Čak sam posle 2 uzimanja shvatio da ću se navući, ako uzmem samo još par puta
Uzeo sam oba puta dovoljnu dozu da mi ubije loše nus-pojave skidanja i radilo je, neću da lažem.. Ali, sledeće uzimanje je trebalo
uzeti bar +50%.. skapirao sam da treće uzimanje je već +100%, itd, itd.. Odustao od toga

Ima li neko ideju, koja radi kako treba i nije nedostupna??
Nemoj samo da mi kažete na suvo, kao SB... jer je to za mene nemoguće!
Heroin sam ostavio uz nekoliko dana lekova, još 2010 i sada baš žalim što sam iz dosade probao Bup 2013/2014-te!
Sjebao me samo tako.. doduše, prve 2 godine je sve bilo bajno i divno, čak i prve dve krize nisu bile strašne i izgurao sam ih na suvo.
Međutim, sada, nakon, skoro 2 godine ponovnog kontinuiranog uzimanja 2-4-8mg, kako kad, KRIZE su JEZIVE!
Jesam se jednom skinuo 2018-te, onda kada sam se i učlanio u grupu.. Ali od tada su se stvari mnooogoo promenile.
Lečio sam i Izlečio Hepatitis C, pa je vrlo moguće da mi je biohemija tela skroz poremećena od toga?
mnoga iskustva ljudi koji su lečili Hep.C kažu isto, da nisu više isti nakon lečenja.. jebem li ga, ne mogu da procenim,
ali vidim/osećam da moje telo nije ono što je nekada bilo!
JA IZDRŽATI SKIDANJE NE MOGU NA SUVO.. Metadon ne želim, jer sam i njega probao 2 puta i odmah shvatio da ću se isto, u stvari
mnogo jače navući.. Ona "toplina" koja te obuzme kad te spuca Met, isto kao i Dop.. jebeš sva ta sranja..
Znam da će sad prva stavka u odgovorima biti da treba da se stabilizujem na nekoj dozi, ali moje telo ne izbacije Bup
kao je "predviđeno", npr. onom Tapering tabelom.. Meni treba bar 36h da izbacim pola doze, a problem je što već nakon
18-24h ja imam krizu i bolove po celom telu?!


P.S. Nadam se da će neko da mi odgovori "normalno" i da će ovaj post proći bez osuđivanja i sranja.. Jer ako bude tako
neću više išta pitati, niti učestvovati.. dovoljno mi je što sam sebe, jedem svaki dan, mučim svojom krivicom i krivim se
za sve što mi se dešava.. Naravno da jesam 90% sam kriv, ali ima tu mnogo uticaja i prokleti Balkan, ratovi i 1990-te godine
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

ManMan wrote: Sat Feb 22, 2020 4:01 am
Ja sam od pocetka marta prosle godine pa negde do 30.-og maja ako se dobro secam preskakao dane. Ne uzmem 2-3-4 nekad i 5 dana, pa se "popravim" u glavnom dvojkom, a zadnih nekoliko puta sam uzeo po 1 mg, inace sam do marta prosle godine godinu dana konstantno smrkao osmicu u proseku. Naravno, uzimao sam bup i pre toga, uz povremene kratke prikide, a tih zadnjih godinu dana mi je bio najgori period. Onda sam na kraju maja presekao potpuno na suvo, bez ikakvih tableta, samo sam u prve dve nedelje recimo svaku drugu noc pusio travu, kao da bih bolje odspavao. Mislim da je to bila greska, meni trava inace nikako ne prija. NIsam imao nikakve bolove, inace fizika generalno je bila zanemarljiva, jezenje, ponekad kijanje i znojenje u toku spavanja, ali psiha, sou program. Mesec dana sam se budio u nekim crnjacima, koji su popustili nakon mesec dana. Posle nekih 40-ak dana apstinencije je krenulo da mi bude znatno bolje, a kad sam bio na nekih 50 dana cistoce, otisao sam na more 18 dana. Na moru mi je bilo top, imam tamo ekipu odavno, niko nema veze sa opijatima, sem mene, i samo sam jednom drugu ispricao moju pricu, da bi bio tu da me prikoci ako zatreba. U glavnom, sve je bilo kul do prve dekade oktobra. Tada su pocela moja brljanja, osecao sam se potpuno oporavljeno i dao sebi za pravo da brljam, pa se naravno sjebao. Isao sam bez ikakvog plana, bilo mi je bitno samo bupa da se resim, misleci da cu time resiti sve svoje probleme sa gudrom, pa je u oktobru je krenulo prvo sa travom, pa cugom, pa kasnije sa dopom, pa opet cugom, pa opet dopom. E to je to zasto se nije bas najbolje zavrsilo, i zasto imam jos dosta posla sto se tice moje zavisnosti...
Ti probaj do lepseg vremena da smanjis to govno na sto manju dozu, pa kad otpoli onda u konkretnije bataljivanje. Bar meni je mnogo lakse po lepom vremenu da ostvaljam gudru. Taj bup je najgore govno cime se covek moze drogirati... Srecno!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply