Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Dec 05, 2019 8:23 am

Jurke, cekala sam te na drugoj temi sa ovom pricom...zatvaranje negde ti nije resenje kao sto ni Stopicu nije bilo. A da odes u Drajzerovu ili kod nekog psihijatra bi vec bila pametnija odluka
Izolacija je resenje samo za skidanje, ako se ponovo bas navukao, ako uzima svaki dan. Za ostati cist se treba mnogo vise potruditi. Ja se sada jos uvek preispitujem, premotavam film u glavi, sta, kako, zbog cega... Najbitnije mi je da su crvi prosli.

Meni licno su promakle neke na izgled sitne stvari, ali ispostavilo se da su vrlo bitne tokom celog procesa oporavka, pa zasrah.

Poceo sam da se vadim iz konfuzije kad sam se otvorio caletu, a i ovde vama. Mamu nisam bas hteo da opterecujem, ali imao sam i sa njom jedan vrlo koristan razgovor. Sad sam stvarno ok, ali naravno detaljno pratim svoje stanje. Posao me mogu reci najvise cupa, a i to sto sam ponovo otvoren, i sa svojima i na forumu. Trenutno ne treniram/vezbam, ali vracam i to mozda vec od veceras.

Sad nije trenutak. Inace bih ja cak pokrenuo i neku zdravu zezanciju. Cekam da dragi mi clanovi, Xxxana i Jurke prijave da su bolje, naravno, i ManMan da napravi neki napredak...

P.s. Jurke, jesi se bas zavozao, ili sta, koliko vec uzimas bup i kako ga uzimas, na koji nacin?
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

ManMan wrote: Thu Dec 05, 2019 9:44 am
StopBup wrote: Thu Dec 05, 2019 8:53 am Brate samo nemoj smrkati, i kad si već izdržao 2 meseca, probaj sa 0,5mg pod jezik neko vreme.
________________________________________________________________________

Druže i drugari, drugarice,
iste scene sam imao već 3-4 puta!
Doguram svoju psihu do same ivice i onda ili se posvađam sa nekim na krv i nož, psujem vozače autobusa, putnike i ostale učesnike u saobraćaju, jer
sam nemali broj puta u zadnjih mesec dana, morao da pešačim po kiši od posla do kuće (nakon celog dana rad i kada me već ozbiljno spušta high koji me držao, pa mi emocije padaju u najcrnje rupe), mokar, znojav, umoran kao pas, noge mi otekle od otrova koji kruži po telu, a do kuće imam 4,5-5km. uzbrdo-nizbrdo, pa opet uzbrdo na kraju pre kućom.

Inače sam pre 30-tak dana završio 6 meseci terapije da izbacim Hepatitis C iz tela, koji je u meni bio preko 11-12 godina!
Jedva sam pregurao to uz malo Bupa, ali sam počeo da dižem količinu pri kraju, pa sam sa 2mg. dogurao do 8-10mg,,
Zato mi i otiču noge, ne mogu da potrčim, itd..

Sve u svemu, ponovo se osećam kao najveće govno!
Mrzim sebe a i druge, mrzim situaciju u zemlji, nemanje para, iako radim plata mi je 350 evra i traje mi 6-7 dana, pa sam
stalno bez para. Nikud ne izlazim, samo ponekad se vidim sa 2-3 prijatelja koji nisu u ovoj priči..
Poduvamo neki džoint i tek tada se smirim i uviđam da bi mi trebala u stvari, makar vutra, da bi svaki dan mogao da se opuštam.
Gutam Bensedine po 10-15mg. dnevno..
Ali, kad se naduvam, onda mi ne treba ni Bup, ni Bensedin..
Pokušao sam da kupim malo više vutre, pre mesec dana.. Ali loša je, nema dobre vutre a da ne košta skoro 10 evra po gramu!

A, jasno Vam je da MORAM SVAKOG MESECA DA ODVOJIM 100evra SAMO ZA BUP, inače ne bih mogao na posao da idem!
Inače, ovo je (koliko vidim) poslednji posao u ovom gradu, koji je preostao da mogu da ga radim i da umem da radim..
Ako ga izgubim, onda je kraj, ali stvarni i potpuni poslovni kraj karijere u Beogradu!
Zato i stalno vrtim isti krug..

Evo, ustao sam jutros i momentalno me je sve zabolelo.. Morao da šmrknem 2-3mg. samo da bih počeo dan..
Budim se oko 5h ujutru, jer uveče zaspim u dnevnoj sobi, slomljen izmožden, već oko 21-22h!
Prespavam tu do 01h, pa pređem u spavaću sobu i nastavim, ali samo još 3-4 sata..

Znam da moram da smanjim i da uzimam pod jezik, ali me pod jezik, jednostavno ne digne do funkcionalnog stanja..
Tačnije, treba mi bar 4mg. da iole dođem u normalu, pa mi to onda finansijski upropasti celu konstrukciju..
Od svake plate, prvo vraćam 50-100 evra duga od prošlog meseca, plaćam novih 40evra za tablu Bupa, pa naravno posle 10 dana, moram da kupujem još.. pa, me na kraju svakog meseca samo Bup košta preko 100-130 evra!! Ma, sve isto kao u najgorem periodu!
Stvarno nisam mislio da će mi se ponoviti ista situacija!
Plus na sve to, sa kim god sam pričao, ko koristi Bup, svi od reda su mi iz iskustva rekli da nisu nikada uspeli da se stvarno skinu, nego da samo spuste dozu do najmanje 2mg. i odustajali su od skidanja, posle 2-3 meseca pokušavanja i mučenja da se spuste sa 2mg. na makar 0,5mg. NIKOME NIJE USPELO jer nemaju ni snage ni vremena da to urade..
Ja znam da bih se skinuo skroz (jer sam već uspeo jednom, ali nije trajalo baš predugo, manje od 1god.) da mogu da se izolujem bar mesec dana, da na brzinu spustim do 1-2mg. pa da onda onom tabelom, smanjujem do nule-- Ali kako? Kako kad moram da radim! Pre par meseci sam radio samo 10 dana i primio 120 evra! To me uništilo skroz, još uvek otplaćujem pozajmljene pare od tada..
Sada čekam da proverim krv, posle 3 meseca od poslednje pilule ovih Anti-Hep.C lekova, to me košta još 60 evra..
Da ne pominjem zubara i par zuba koje moram popraviti, jer su me ti lekovi pošteno izubijali i iskvarili nekoliko zuba.
Nešto nisam optimista da ću biti negativan i to me izluđuje, jer sam koristio najjaču terapiju koja postoji i najduže što se može koristiti -
punih 6 meseci.. Nije bilo lako, teško se podnosi jer su to u stvari Citostatici i imaju sve efekte i nuspojave loše..
Krta kosa, nokti, umor-premor, nesanica itd..

Ne znam, jednostavno ne znam.. Nemam podršku..
To sa roditeljima je već toliko puta bilo aktuelno da oni više ne mogu da mi pomognu..

Zato sam se ponovo vratio Vama, drugarima u istoj nevolji, da mogu makar sa Vama da iskreno pričam o svemu, jer mi je to potrebno!
Znam već unapred 95% saveta koje ćete mi davati, ali makar da "otpustim ventil", jer neće niko više da me sasluša i da sebe opterećuje mojim, glupim narkomanskim problemima, imaju ljudi svoje životne probleme koji su mnogo teži nego moji.. Bedno se živi, ljudi ne kupuju sebi ništa za oblačenje, sve odlazi na komunalije i hranu! Čini mi se da (sem one hiper-inflacije) nisam nikada lošije živeo?!
Apsolutno ništa ne mogu da sebi kupim i obnovim odeću, obuću.. Jedva izvučem nešto za hemikalije, dezodoranse, sapune, itd..
Prešao sam sa cigareta koje su sad baš nenormalno skupe, na motanje duvana.. To je malo smanjilo trošak, pa umesto 300dinara na dan, sada me pušenje košta 110-120din. dnevno, što je ušteda od 60-70%.. ipak značajno..

Eto, ispustih ventil.. Hvala na čitanju i jedva čekam da pročitam nešto pametno što bih mogao da primenim?
Ne zaboravite da živim sam, nemam nikakvu devojku već 2-3 godine, niti je sada želim jer ne mogu ni sebe da trpim..
Tako da uzmete u obzir da ovo sranje moram SAM-SAMCIJAT DA REŠIM!

Pozz, ManMan
(na poslu znan kao AquaMan, jer se znojim i dalje kao kreten)
Isto sranje drugo pakovanje... To je moja priča. Koncept je isti. Puko sam nedavno. Izašao sam ranije sa posla i ridao od muke na sred ulice. Skoro pa nervni slom sam imao zato sto sam govno koje ne može da se i kontroliše i prekine sa bupom, a zivot cu upropastiti zbog njega. I svoj i zivot porodice.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

StopBup wrote: Thu Dec 05, 2019 5:54 pm
Frajla wrote: Thu Dec 05, 2019 8:23 am

Jurke, cekala sam te na drugoj temi sa ovom pricom...zatvaranje negde ti nije resenje kao sto ni Stopicu nije bilo. A da odes u Drajzerovu ili kod nekog psihijatra bi vec bila pametnija odluka
Izolacija je resenje samo za skidanje, ako se ponovo bas navukao, ako uzima svaki dan. Za ostati cist se treba mnogo vise potruditi. Ja se sada jos uvek preispitujem, premotavam film u glavi, sta, kako, zbog cega... Najbitnije mi je da su crvi prosli.

Meni licno su promakle neke na izgled sitne stvari, ali ispostavilo se da su vrlo bitne tokom celog procesa oporavka, pa zasrah.

Poceo sam da se vadim iz konfuzije kad sam se otvorio caletu, a i ovde vama. Mamu nisam bas hteo da opterecujem, ali imao sam i sa njom jedan vrlo koristan razgovor. Sad sam stvarno ok, ali naravno detaljno pratim svoje stanje. Posao me mogu reci najvise cupa, a i to sto sam ponovo otvoren, i sa svojima i na forumu. Trenutno ne treniram/vezbam, ali vracam i to mozda vec od veceras.

Sad nije trenutak. Inace bih ja cak pokrenuo i neku zdravu zezanciju. Cekam da dragi mi clanovi, Xxxana i Jurke prijave da su bolje, naravno, i ManMan da napravi neki napredak...

P.s. Jurke, jesi se bas zavozao, ili sta, koliko vec uzimas bup i kako ga uzimas, na koji nacin?
Kupio sam bocu fiziološkog i obzirom da sam zeznuo šemu sa devojkama, a i našao jeftinije mnogo osmice njih rastvorom u bočicu jednu. U početku sam se podizao pod jezik kada nakapam po 2 do tri mg dnevno da bi sada došao do 4 i više u toku dana. Počeo sam i u nos da sipam. Zabacim glavu i iz šprica nakapam u nozdrve. Ono se razlike svuda u si use i odradi me. Pravi sam klošar mogu vam reci. U totalnom sam autu. Kočnica zaribala i Cao...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Jurke post wrote: Kupio sam bocu fiziološkog i obzirom da sam zeznuo šemu sa devojkama, a i našao jeftinije mnogo osmice njih rastvorom u bočicu jednu. U početku sam se podizao pod jezik kada nakapam po 2 do tri mg dnevno da bi sada došao do 4 i više u toku dana. Počeo sam i u nos da sipam. Zabacim glavu i iz šprica nakapam u nozdrve. Ono se razlike svuda u si use i odradi me. Pravi sam klošar mogu vam reci. U totalnom sam autu. Kočnica zaribala i Cao...
Highlight brate mili, kapas u nos

Zar ti nije lakse 8 mg da prepolovis i turis pod jezik

Jurke sastavljaj se od sutra ujutru
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Jurke »

Frajla wrote: Thu Dec 05, 2019 8:37 pm
Jurke post wrote: Kupio sam bocu fiziološkog i obzirom da sam zeznuo šemu sa devojkama, a i našao jeftinije mnogo osmice njih rastvorom u bočicu jednu. U početku sam se podizao pod jezik kada nakapam po 2 do tri mg dnevno da bi sada došao do 4 i više u toku dana. Počeo sam i u nos da sipam. Zabacim glavu i iz šprica nakapam u nozdrve. Ono se razlike svuda u si use i odradi me. Pravi sam klošar mogu vam reci. U totalnom sam autu. Kočnica zaribala i Cao...
Highlight brate mili, kapas u nos

Zar ti nije lakse 8 mg da prepolovis i turis pod jezik

Jurke sastavljaj se od sutra ujutru
Moram da se sastavim. Keva je da nebi zapucao u Drajz skontala da mi treba sva njena i pomoc supruge. Tako da do 23. Imam fore da se spustim na što manje i onda idem kod nje u sobu. Zatvaram se sam tu, a ona ce mi izčeprkati za spavanje nešto i na uci e mi za ispiranje čajeva i ostalih diskusija. Ne odustajem dok ne izbacim demona iz sebe i onda idem kod stručnog lica da uzmem terapiju potrebnu za psihu posle...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Jurke wrote:
Moram da se sastavim. Keva je da nebi zapucao u Drajz skontala da mi treba sva njena i pomoc supruge. Tako da do 23. Imam fore da se spustim na što manje i onda idem kod nje u sobu. Zatvaram se sam tu, a ona ce mi izčeprkati za spavanje nešto i na uci e mi za ispiranje čajeva i ostalih diskusija. Ne odustajem dok ne izbacim demona iz sebe i onda idem kod stručnog lica da uzmem terapiju potrebnu za psihu posle...
Opet isti put biras

Imao si podrsku majke supruge, zasto bi sada bilo drugacije? Opet ce ti naci nesto za spavanje kao sto ti je i trazila, i opet tvoje surutke i cajevi

Treba sada da odes kod doktorka da se terapijom pripremis i budes stabilan. Kad se skines bice kasno kao i ovaj put
Tebi je i sada psiha u outu zasto to ne resavas?
Ako se bojis sifre, zapali kod privatnika

Sve je zapravo toliko jednostavno i sve znas ali opet biras isti put
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by licaninsasela »

Frajla wrote: Fri Dec 06, 2019 7:54 am
Jurke wrote:
Moram da se sastavim. Keva je da nebi zapucao u Drajz skontala da mi treba sva njena i pomoc supruge. Tako da do 23. Imam fore da se spustim na što manje i onda idem kod nje u sobu. Zatvaram se sam tu, a ona ce mi izčeprkati za spavanje nešto i na uci e mi za ispiranje čajeva i ostalih diskusija. Ne odustajem dok ne izbacim demona iz sebe i onda idem kod stručnog lica da uzmem terapiju potrebnu za psihu posle...
Opet isti put biras

Imao si podrsku majke supruge, zasto bi sada bilo drugacije? Opet ce ti naci nesto za spavanje kao sto ti je i trazila, i opet tvoje surutke i cajevi

Treba sada da odes kod doktorka da se terapijom pripremis i budes stabilan. Kad se skines bice kasno kao i ovaj put
Tebi je i sada psiha u outu zasto to ne resavas?
Ako se bojis sifre, zapali kod privatnika

Sve je zapravo toliko jednostavno i sve znas ali opet biras isti put
Evo ne mogu virovati da si tolko bio glup i ponovo uletio u sranje. Pa jurke ti da mene vidis i provedes dan dva sa mnom, ti bi reko koji je ovaj lik divljak i nenormalan. Kako ne mozes shvatiti da je svaki pad jos tezi nego predhodni. Pusti osmice. Nego glavu rjesavaj. Neznam kako. Pomoc od zene mame doktora. Nemam pojma. I ja bi trebo pomoc za moju psihu. Nisam ja nista bolji od tebe. Eto jedino sto nemam bas nikakvih poroka ni recidiva. Al zato me psiha ubija. To je druze borba koja ce trajati cijeli zivot
Ko to ne shvaca taj se nece ni skinuti. Zapamti i razmisli da nije sub problem nego glava. Neznam sta bi ti vise reko. Bas mi je krivo jer si bio jedno vrijeme ok. Eto.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

Jurke wrote: Thu Dec 05, 2019 7:39 pm
E jebi ga brate. Stvarno ne znam sta bih ti rekao sada. Nije bas trenutak za smajlije, ali jebi ga. Sad cu ja kao Frajla. :) Potrazi neku strucnu pomoc, ona je tebi izgleda neophodna.

Je l' znas makar otprilike sta te je najvise izrovalo?

Uhhh, bezi bre. Sa otapanjem bupa nemam iskustva, ali znam da smrkanje postane pakao vrlo brzo. Isti je vrag, da li ga smrces, ili spisas rastvorenog u nos... Mislim imam iskustva svega par puta sa otapanjem pod jezik, ali nikad nisam tako uzimao redovno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Ninocka »

Sve sam procitala odma ali toliko sam se smorila da nisam mogla pisat, jer ne znam sto da kazem...
Ali bas smor.
I bas vam nemam sta reci... ustvari imam.
Ja sam bila deset puta manje na bupu od svih vas, pa sam skidanje zavrsavala kod de.
A ri Jurke ne mogu da vjerujem sto pises za sifru pa jebote nije to bar kod koji ti nalijepe na ceslo i pustis kad prodjes pored senzora!!!
Nikom u zovotu nije zasmeta sifra, nego upravo nemanje iste, a zavisnik.
Stvarno vise ne mogu da te podrzacam u samostalnom lijecenju, bas zvog toga jer imas porodicu.
Man, drago mi je sto te vidim, iako je povod ruzan.... nemoj sad samo kilometarske postove ziv ti ja...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

Jurke wrote: Thu Dec 05, 2019 7:39 pm

Kupio sam bocu fiziološkog i obzirom da sam zeznuo šemu sa devojkama, a i našao jeftinije mnogo osmice njih rastvorom u bočicu jednu. U početku sam se podizao pod jezik kada nakapam po 2 do tri mg dnevno da bi sada došao do 4 i više u toku dana. Počeo sam i u nos da sipam. Zabacim glavu i iz šprica nakapam u nozdrve. Ono se razlike svuda u si use i odradi me. Pravi sam klošar mogu vam reci. U totalnom sam autu. Kočnica zaribala i Cao...
Uh brate. Valjda jos nije kasno da ti se nesto kaze. Ako se nisi jos puno zavozao, obavezno smanji dozu za pocetak. Zasto si odmah uzeo "konjsku" dozu? Jesi zapao u neko ludilo, pa si se bojao da te manja doza nece smiriti? Znas ti koliko je to govno jako. Ja onda pre mesec i nesto dana, kad ga uzeh, stavih samo cetvrt dvojke pod jezik, i skroz me smirilo, potpuno otklonilo ono stanje u koje sam upao puseci travu taj dan. Nisam se nadrogirao, ali ne bih se mogao zakleti da me nije ni pipnulo, znaci samo pola miligrama i to pod jezik, kakav nos. Ako ne mozes da prekines sad naglo, obavezno smanji dozu, i nikako drugacije sem pod jezik nemoj da ga uzimas. Nastavis li da ga trpas u nos, sjebaces sa kao nikad do sada.
ManMan wrote: Wed Dec 04, 2019 6:00 am
Nemam ti sta specijalno za reci, sem moje licno iskustvo sa smrkanjem bupa, a to je da se zivot sa smrkanjem bupa vrlo brzo pretvori u sranje.
Meni nakon prestanka je trebalo sigurno mesec i po da dodjem koliko toliko k'sebi, da mogu tek-tek da kazem da sam normalan. Vidi za pocetak da ga stavljas samo pod jezik, pa ne govore ovi ljudi svi bez veze, ako ti vec smeta sto ga uzimas, a ne mozes naglo da prekines zbog obaveza.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Post Reply