Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Ausername »

Alohaa wrote: Thu Jun 10, 2021 10:19 pm Pozdrav , kako ste , ima li jos ljudi sa problemom vezano za ovu rasoalu tabletu ?
Ja se cimam sada ispod 2mg , čitao sam ovuda dosta , gledam da spuštam po 0.25mg sada . Mislim da mogu i manje od 7 dana po spuštanju , inače sam se spustio za mjesec dana sa 4 mg na ispod 2mg i idem dalje , stajanja nema ali malo bih ubrzao , nego ne želim da se uništim psihički dodatno .
Nemam nikoga od okruženja vezano za ovo , nikada do 35 godine nisam dozivio krizu bilo čega nego mi je ovo prvi put i uplašio sam se iskreno jer nisam znao šta me očekuje . Mislio sam da je to kao ono što sam gledao na filmovima - znojiš se itd ... ali vezano za psihu e to je sve jako novo za mene .
Propadanje ličnosti itd ... ja inače neću nikad vratiti dozu na staro ako mi je lose ,koliko god to bilo jer mi je to bolesno ,ali kapiram da onda ni ne nanosim sebi zlo veliko , nego bolje manje doze i razvući da bi mozak ostao što više stabilan .
Ovaj svijet nije nov za mene , ali ovo iskustvo jeste . Na ovoj tableti sam 4 god otp i sada ću je se otarasiti .
.
Ne znam. Nisam puno zabrijao, na suvo se skidam. Pa se opet navučem, pa se opet skidam.
Hteo sam da te pitam kako Bup utiče na zube. Imam jednu poznanicu koja je nekoliko godina na tom bupu
Lepa devojka ali se nikada ne smeje pa sam prvo pomislio da je tužna, posle sam skapirao da jednostavno krije zube.
Ili su prirodno ružni ili po svoj prilici truli.
Alohaa
Posts: 49
Joined: Thu May 27, 2021 3:25 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Alohaa »

Ja sam pozavršavao zube prije par mjeseci pa sam krenuo sa skidanjem . Nemam problem ok zuba . Ali imao bih sigurno da se nisam iscimo
Ausername
Posts: 185
Joined: Wed Jun 09, 2021 4:53 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Ausername »

Alohaa wrote: Sat Jun 12, 2021 11:19 pm Ja sam pozavršavao zube prije par mjeseci pa sam krenuo sa skidanjem . Nemam problem ok zuba . Ali imao bih sigurno da se nisam iscimo
Pa dobro si uradio što si to rešio na vreme. Samo me zanimalo jer sam čuo tako, mada sam svašta u životu čuo, pomislio ili su 'babske priče' ili istina, treće nema. Poz.
Post Reply