Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Mon Dec 30, 2019 7:24 pm

Doktora potrazi. Glava te jebe i to dobrano kolko kuzim. Sam neces moci. Vucarat ces se ovdje ko zna koliko za kurac. Ne znam kolko trava pomaze ili ne pomaze u cijeloj toj prici ali vidim kako djeluje po tvom pisanju. Nije mi to obecavajuce. Neznam uopce sta se toliko patis kad i dalje mislis bit na subu. Odi kod doktora nek ti ga prepise i mirna bosna. Bez ljutnje ali ovako sa strane mi izgleda ko da imas neki oblik sizike. Ako je tako odi kod psihijatra pa nek ti da neki lijek na duze staze. Tesko mozes sam. Nikako. Nisi balavac da ti treba crtati. Sve znas. Nikad nije kasno potraziti pomoc. Ne se sam igrati doktora.
Nevezano za ManMan-a, nego generalno da kažem nešto o toj travi. Ona u opšte nije tako naivna kako mnogi smatraju. Jedino što ne možeš da overiš od nje, ali kako može da sjebe i promeni čoveka, nije ni malo naivno. Ona je meni otvorila vrata droge, da sam bio pametan, i da je nisam probao, verovatno ništa drugo od droge ne bih ni uzeo. Ne mogu da tvrdim, možda i bih, ali ne sigurno tako rano. Kad sam se navukao na travu, još kao klinac, jako brzo sam izgubio mnoge svoje principe, i žestoko se upecao na liniju manjeg otpora.
Mislim da trava nikako nije dobar izbor ni za koga ko pokušava da se oslobodi kandži opijata.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

E da mi je vutra problem gde bi mi bio kraj... Uglavnom, srecna Vam Nova, da bude bolja od stare, gora valjda ne moze biti, mada uvek moze gore... Mi zavisnici kakvi smo, samo iz loseg u jos gore... Uglavnom, meni deveti dan na dva mg bupa, i mislim da mi se organizam navikao, samo me spavanje, odnosno ne spavanje ubija, ali to je ocekivano... Jos par dana, dva, tri, i smanjujem na 1/6 osmice, tj. nekih 1.33333mg, pa teramo dalje. Ajde pisite, bilo sta, malo mi je zajebano sto sam sam u svemu ovome, a vi ste, ili ste bili, u istom problemu... Zivi bili 🍬
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

MinistarPfc wrote: Wed Jan 01, 2020 5:21 pm E da mi je vutra problem gde bi mi bio kraj... Uglavnom, srecna Vam Nova, da bude bolja od stare, gora valjda ne moze biti, mada uvek moze gore... Mi zavisnici kakvi smo, samo iz loseg u jos gore... Uglavnom, meni deveti dan na dva mg bupa, i mislim da mi se organizam navikao, samo me spavanje, odnosno ne spavanje ubija, ali to je ocekivano... Jos par dana, dva, tri, i smanjujem na 1/6 osmice, tj. nekih 1.33333mg, pa teramo dalje. Ajde pisite, bilo sta, malo mi je zajebano sto sam sam u svemu ovome, a vi ste, ili ste bili, u istom problemu... Zivi bili 🍬
Hvala, srecna i tebi!

Ti si smanjio dozu sa koliko mg na 2? Zasto ne spavas?

Dok san ne sredis tj dok ne dodje, ne spustaj na 1,33 bice ti sve duplo teze
Morator
Posts: 4
Joined: Mon Dec 23, 2019 6:40 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Morator »

ManMan wrote: Thu Dec 26, 2019 5:40 am
Frajla wrote: Wed Dec 25, 2019 9:10 am
ManMan post wrote:
Manman, trittico ti je antidepresiv koji sam ti spominjala i pije se pred spavanje

Tableta od 150 mg koja moze da se prepolovi na tri dela, pa se pije 50 mg pred spavanje

Trittico mozes naci pod tim imenom u apotekama
_________________________

Hvala frajlo!
Evo, nađoh ceo PDF fajl o Trittico leku i nuspojavama, itd..
A-JAOJ?!! Pa, sem što navodno radi kao AD, on te sjebava samo tako!
Ima loša svojstva po jetru (a, moja je sveža od terapije i nije baš u punoj snazi), mislim baš-baš loš po jetru!
Navlakuša, koja te malo diže, a malo i spušta i pomaže kod nesanice, itd..
Mislim da nije nikako dobar izbor za moje telo.. Zoloft je mnogo manje opasan, a koristio sam ga ranije i može da pomogne
donekle kao AD, iako je slabašan. Treba ga samo uvrstiti u dnevno doziranje lekovima, a Zoloft će ipak pomoći makar malo.
Hvala ti, svakako, na "ideji" i preporuci, ali nije Trittico za mene
Realno je malo šta za mene sada..
Jetru "držim kao žumance u šaci", migolji se, hoće da isklizne i padne na pod,
teško je za kontrolu.. E, tako se osećam i o tome baš moram da vodim računa.. jer, ako uzjebem jetru još više,
nećemo još dugo četovati, nego će grobari da "preuzmu staranje" o meni.. Tako da moram biti ultra pažljiv.

Prestao sam i da pijem po neko pivo, kad i ako izađem negde.. Ostale su još samo cigarete i odvratni Bup
koji mi narušavaju zdravlje jetre.. Bupa se rešavam polagano, a cigarete još uvek nisam u stanju da ostavim, nažalost!
Pozdrav svima i srecz i volju vam zelim u 2020..uspeo nisam napredovai jesam...ponovo sam na 0.5mg...lakse sam se svukao sa 12mg na 2..negi sa 0.5 na nista...buden cist 3do5dana pa uzmem 0.5 i svestan sam da gresim...nego da li je panetno pokusati sa trodonom 50mg jedno 2nedelje ali bez bupa..hvala..moze se sve samo motiv i snaga puno snage i obaveza...samo mi treba malo da se resim ove muke
:|
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by edy »

Kad smo kod supstitucije, bezbroj prednosti ima to da je dobijas od ustanova koje su namjenjene za to, nego na ulici, zasto je to tako, mislim da je suvisno uopce pricati o prednostima.

Ja sam bio godinama na subu koji sam nabavljao na ulici, to je isto sranje drugo pakovanje (dileri, đir, nestasica, trosak itd.)

Odkako sam se obratio za pomoc u centar za borbu protiv ovisnosti, ja sam se preporodio, nema vise strahovanja, nema troskova (kod nas u BiH se sub ne placa), nema susreta sa ljudima koji imaju slicne probleme, nema zajebavanja I onog, nemam suba, samo tozu, jer postajem njegov rob, ma bezbroj pozitivnih faktora.

Osim sto si zaveden u tamo neki registar u koji nema niko uvid osim struke i koja postoji da ljudi koji to konzumiraju ne rade odredjene poslove (profeionalni vozaci, zastitarski i svi drugi poslovi koje osobe koje uzimaju supatirucijku terapiju nit ne trebaju obvljati.

Ni meni nije cilj dozivotno bit na supstituciji, ali za ovih otprilike pola godine sam se preporodio, nema vise frke, nema da fali, pa da sam prisiljen uzimat na nos ili gan, jednostavno uzmem svoj ljek ujutro prije posla, I tamo popodne i funkcionisem sasvim normalno, nikad bolje odkad se bakćem sa subom.
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Tamara86 »

Gdje ste dobri ljudi? Sretna vam Nova :) Edy, gdje se u BIH ne placa sub i kad se pocelo sa tim, izgleda sam ja predugo cista? Frajla, Ninocka, srecni praznici, kako ste? Vi ostali, procitah, nije vam lako. Ja nikad nisam znala kopirati pojedine dijelove, uglavnom, ovom momku sto je bio na terapiji za hepatitis, i ja sam bila. 11punih mjeseci. Drobilo me kao viljuskar. Sub sam smanjivala dok sam na terapiji za hepatitis bila i mogu ti reci da je onoj glavi mojoj ludoj tad, pomagalo da govorim nije to kriza, to ti je nus-pojava od terapije za hep. Nisam mogla ustati iz kreveta, ali i u krevetu nadjes jbg zanimaciju. Hocu reci, moze se sve kad se hoce, samo moras imati plan. Plan za skidanje i plan za poslije, jer bez toga, zasto se skidati? Eto,da se javim i ja, nisam vala, ne pamtim.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Tamara86 wrote: Wed Jan 08, 2020 12:54 pm Gdje ste dobri ljudi? Sretna vam Nova :) Edy, gdje se u BIH ne placa sub i kad se pocelo sa tim, izgleda sam ja predugo cista? Frajla, Ninocka, srecni praznici, kako ste? Vi ostali, procitah, nije vam lako. Ja nikad nisam znala kopirati pojedine dijelove, uglavnom, ovom momku sto je bio na terapiji za hepatitis, i ja sam bila. 11punih mjeseci. Drobilo me kao viljuskar. Sub sam smanjivala dok sam na terapiji za hepatitis bila i mogu ti reci da je onoj glavi mojoj ludoj tad, pomagalo da govorim nije to kriza, to ti je nus-pojava od terapije za hep. Nisam mogla ustati iz kreveta, ali i u krevetu nadjes jbg zanimaciju. Hocu reci, moze se sve kad se hoce, samo moras imati plan. Plan za skidanje i plan za poslije, jer bez toga, zasto se skidati? Eto,da se javim i ja, nisam vala, ne pamtim.
Ooooo evo Tamarice:)
Hvala,
Srecni i tebi praznici i da si nam zdrava zdrava i zdrava i ove godine!
Jel stanje redovno i kod tebe?
Pozdrav
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Tamara86 »

Redovno Frajlice, selila se opet, ali nasli smo bolji stan, pa sad sam mirna, bar se nadam :)
edy
Posts: 197
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:45 pm
Location: mala kuća 2 sa 2

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by edy »

Tamara86 wrote: Wed Jan 08, 2020 12:54 pm Gdje ste dobri ljudi? Sretna vam Nova :) Edy, gdje se u BIH ne placa sub i kad se pocelo sa tim, izgleda sam ja predugo cista? Frajla, Ninocka, srecni praznici, kako ste? Vi ostali, procitah, nije vam lako. Ja nikad nisam znala kopirati pojedine dijelove, uglavnom, ovom momku sto je bio na terapiji za hepatitis, i ja sam bila. 11punih mjeseci. Drobilo me kao viljuskar. Sub sam smanjivala dok sam na terapiji za hepatitis bila i mogu ti reci da je onoj glavi mojoj ludoj tad, pomagalo da govorim nije to kriza, to ti je nus-pojava od terapije za hep. Nisam mogla ustati iz kreveta, ali i u krevetu nadjes jbg zanimaciju. Hocu reci, moze se sve kad se hoce, samo moras imati plan. Plan za skidanje i plan za poslije, jer bez toga, zasto se skidati? Eto,da se javim i ja, nisam vala, ne pamtim.
Pozdrav Tamara, ne znam kad se pocelo ali kod nas oduvjek je besplatno ako imas zdravstveno osiguranje, ono dobijes racun al pokriva zavodx tako da je besplatno odaaaavno
nije sramota pasti,sramota je ne ustati..
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Tamara86 »

Kod nas se vala, placao. Dodjem sva onako nikakva od terapije za hepatitis 10km, do psihijatrije, plati njima 2.5KM, pa idi 10km nazad do porodicne po recepte, pa opet 10km u grad u apoteku i njima daj ne znam sad tacno, 6, 7KM, nije ni bitno. Gadno bilo. Ma uostalom, kukala sam ovde. Ne zbog para, nego zbog tog robovanja, idi gore-dole, ja ne mogu stajati na nogama, nece da daju za mjesec dana, jer zaboga, ako meni daju, morace i drugima, mene muz morao ono digne me iz auta, vrati u auto...Ma joj, muke zive. Nekad mi se cinilo da je ono robovanje, gore od heroina. Forum je meni najvise pomogao, Noel i Frajla, ja to uvijek kazem i uvijek cu. Ja do tad nisam znala nikog da se rijesio suba, nasla slucajno ovaj forum i tako sam se i skinula. Nadam se da ce pomoci i tebi i svima ostalima.
Post Reply