Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

StopBup wrote: Mon Dec 23, 2019 7:29 pm
Frajla wrote: Mon Dec 23, 2019 10:34 am
Ninocka wrote: Mon Dec 23, 2019 1:51 pm
Nas troje smo se dogovorili da neće više biti onakvih priča kao sinoć.
Nadam se da ćete nas nekad malo obići. Bar meni jako znače vaši postovi i saveti.
Voli vas Stopić/Subić/Sub, kako ste me već sve zvale! ;)
Ne brigaj tu smo kao i uvek!

Manite se toga jer to nikada ne izadje na dobro

Ps. Stopilija si zaboravio :)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nesa_neske_01 »

Morator wrote: Mon Dec 23, 2019 7:07 pm Pozdrav ljudi... 5god sam na bupu, otisao na skidanje u bolnicu, skinuo se... Trenutno sam opet poceo, na 0,5mg sam dnevno i sta sad da radim... Kako da batalim? Hvala
Pozdrav Morator.
Ako ti naleti bolji odgovor od ovoga ti prihvati.
Probaj naci temu: OFF TOPIC FORUMI OPĆE DISKUSIJE O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

Nesa_neske_01 wrote: Tue Dec 24, 2019 2:38 am [quote=Morator post_id=149173 time=<a href="tel:1577124429">1577124429</a> user_id=13630]
Pozdrav ljudi... 5god sam na bupu, otisao na skidanje u bolnicu, skinuo se... Trenutno sam opet poceo, na 0,5mg sam dnevno i sta sad da radim... Kako da batalim? Hvala
Pozdrav Morator.
Ako ti naleti bolji odgovor od ovoga ti prihvati.
Probaj naci temu: OFF TOPIC FORUMI OPĆE DISKUSIJE O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima
[/quote]

Mislis da bi mu trenutna tema tamo bila od pomoci za njegov problem?
Ili?
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

Frajla wrote: Mon Dec 23, 2019 10:34 am
ManMan wrote: Mon Dec 23, 2019 9:36 am
Frajla wrote: Mon Dec 23, 2019 7:45 am
Ja sam pila antidepresiv pred spavanje dok sam bila na bupu. To me je spasilo!
Bila sam naspavana i odmornija i mogla sam lakse da se resavam bupa, imala sam snage vise
Ja sam uzimala mitrazapin ili kod nas romeron tako nesto nisam sigurna, al sam kao beba spavala
Posle toga trittico, isto odlican ad... em sto si naspavam, em ti se i raspolozenje popravlja
Sta si ti uzimao?
_______________________

@Frajla Mrs.Frajlo,
evo detalja za AD lek koji sam pio: VELAHIBIN 37,5mg (Venlafaksin mu je generičko ime)
Pio sam ga nekoliko meseci i nisam baš bio oduševljen njegovim "radom", tj.načinom na koji me je dizao.
Naime, ovih 37,5mg. koliko ima u tableti je Previše i to bar 2-4 puta previše od potrebnog!
Trebalo mi je skoro 20 dana, da nađem pravu dozu za sebe i da se malo priviknem na lek.
Jer, je baš jak i kad ga popiješ, nakon 30min. kreće neka vrućina iz tebe, kao da si na Ekstaziju!
Lek mi je dao lekar, posle konsultacija i moje spike da sam baš loše i down, da mi treba nešto
što će me "snažno" podići i gurati kroz dan. Ranije sam pio nekoliko AD-ova u životu i samo je jedan
imao relativno dobar efekat na mene, jer su se pokazali slabi za moj iscrpljeni mozak i narušene receptore
koji reaguju na to.. jer, nisam Ja samo Heroin uzimao, nego godinama i Spid. A, znaš šta spid uradi
u glavi po pitanju raspoloženja? To su bili jezivi "padovi" posle 2-3 dana spidiranja..
Zato sam i prestao da uzimam spid, jer nisam mogao više da podnesem tu količinu lošeg raspoloženja
nakon 1 uzimanja, ma nakon 0,3-0,5gr. sam bio po 4-6 dana u takvom bedaku, da sam umeo da preležim 3-4 dana.
Kad si godinama narkoman, logično je da si "potrošio i okrnjio" receptore i da sada mnogi lekovi ne deluju
kao što deluju na normalne ljude. Em nam trebaju veće doze, em mnogi lekovi ne reaguju uopšte ili slabo.

Apropo toga da se pije pred spavanje:
Jeste, većina AD-ova se i uzima uveče, jer ti pomažu da spavaš mirno.. Samo što treba vremena za to.
Velahibin je toliko jak, da sam prve 3-4 noći bio komplet budan i onda se prebacio na jutarnje uzimanje,
jer sam osećao žmarce i slične propratne efekte, kao da sam se na-spidirao!
Pio sam i mnogo slabije vrste, ali jednostavno je samo jednom, pre 10-tak godina, meni neki AD pomogao
sve sem toga je bilo bezveze i pogrešan lek, pogrešna doza. A, nije da nisam pokušavao sa više lekara.

A, ne treba da ti pišem kako je Buprenorfin NAJJAČI ANTI-DEPRESIV koji je proizveden kao nešto drugo!
Bup ima i efekat AD-a i prepisuje se nekima kao Anti-depresiv, samo su doze 0,5mg najviše.

Tako da posle prestanka sa bupom, stvarno ti trebaju neki mnogo jaki lekovi, kao onaj moj od malopre
da bi imao malo "raspoloženja"..
A, da ne raspredamo mnogo.. ja sam svesno izbegavao kljukanje i pokušavanje 300 nekih terapija, jer
sam realno pokušavao da sačuvam jetru, koliko-toliko od trovanja koječime, jer je već bila načeta sa Hep.C
Znam da sam je trovao i trujem još uvek Bupom, ali protiv nekih stvari ne možeš i ne možeš baš odjednom
postati "svetac", koji unosi samo zdravlje u sebe, a bio si i jesi narkoman preko 22-23 godine!!
Sad sam završio "trovanje" terapijom protiv HCV-a, jetra se malo unormalila, čekam taj finalni rezultat krajem Januara 2020.
Radio sam Krvnu sliku - Ceo panel pre par dana i SVI REZULTATI SU U NORMALI, sem malo Holesterola

Meni, realno treba, jedno dooobrooo detoksiciranje od bar mesec dana. Banja i lekovita voda,možda.. haha ;) :D
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Frajla »

ManMan post wrote:
Jeste, i ja imam osecaj da su lekovi iz te skupime dosta jaci, verovatno samim tim i njegove nuspojave. Al sada kad razmislim i ja kada sam pocinjala sa zoloftom pa prve dve nedelje sam imala te trzaje, sve to legne na svoje za dve tri nedelje ali sam ga pila uvek ujutru, a uvece mitrazapin. Na mitrazapinu sam se najbolje osecala, i doktori ga ovde dosta hvale.
Njegova mana je sto ga moras popiti minut pred spavanje, inace ti ne gine da pojedes sve sto nadjes u frizideru.
A san na oci dodje kroz par minita
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

Morator wrote: Mon Dec 23, 2019 7:07 pm Pozdrav ljudi... 5god sam na bupu, otisao na skidanje u bolnicu, skinuo se... Trenutno sam opet poceo, na 0,5mg sam dnevno i sta sad da radim... Kako da batalim? Hvala
_______________
Druže Moratore,
čitam i pitam se.. KAKO SU TE SKINULI SA BUP-a U BOLNICI?
Možeš li makar par redova o tome, jer me zanima koja bolnica i način na koji su uspeli da te skinu?
Sa koje doze i koliko vremena si bio na Bupu pre odlaska u bolnicu?


Ako si opet počeo, ali si stvarno na 0,5mg. mislim da možeš dosta brzo i sam da se skineš?!
Način-e znaš i sam, samo je pitanje imaš li volje za to?
Ja sam prošli put sa 1mg. presekao i za 20 dana se skinuo skroz, ali nisam izašao iz kuće i potrošio sam
brdo lekova protiv bolova i za smirenje + spavanje da bi mi to uspelo!

Sad sam opet na 4mg., mada sam do pre neki dan trošio i 6-8mg.
Prelomio sam - spustio dozu na 4mg. jer realno je i to previše, pa sada idem lagano ka 1mg. a onda ću videti
da li da se opet zabijem na gajbu i iscimam kao prošli put ili da spuštam još dozu, do najmanje mere, da se
održavam što duže, pa tek sa 0,05mg. da probam potpuno skidanje..
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by ManMan »

Frajla wrote: Tue Dec 24, 2019 8:12 am
ManMan post wrote:
Tražio sam juče MITRAZAPIN po svim apotekama u BGD-u, čak i preko registra lekova na internetu..
Situacija je: U Srbiji ga NEMA I NE ZNA SE DA LI ĆE I KADA ĆE BITI OPET na tržištu!

Tako da za sada ne mogu doći u posjed baš tog leka, ali ću da odem do lekara da vidim ima li sličnog da mi prepiše.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
MinistarPfc
Posts: 20
Joined: Thu Jun 07, 2018 5:43 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by MinistarPfc »

Dada, sidata ima isti sastav kao zoloft ili sertralin. Ali ne znam koliko moze da ti pomogne jedna kutija?
Koliko ih imas u rezervi i koja jacina?

Ja bila pre mesec dana dole, i zaboravila lekove i odem u privatnu apoteku i iskukam ad koji pijem uvece, zenska me pitala kako izgleda i koja doza, i ja joj objasnim i dobijem, znas sta zelim reci...
Samo polako, izdrzi sada ovo prvo spustanje pa nastavljas po planu
Pokusaj da se smiris jer pod naponom se prave greske
Probaj bez bensedina jer uzimas rivotril koji svakako smiruje
Ko ti prepisuje rivotril?
[/quote]

Sidata je od 50 mg i ima je, ima keva recept, to je njoj terapija, a rivotrile, verovala ili ne, jos uvek dobijam na izvestaj star devet godina, mada keva iz uzima iz apoteke gde zna gazdaricu pa joj ne prave problem.
Da, definitivno izbacujem bendzose, samo me umrtve, ujutru nisam ni za sta, sve od njih, ne znam ni sto sam ih pio... Danas idemo, 2 mg bupa, samo mi dilema da li da uzmem sve od jednom ili da pola sad pola veceras....a verujem u cuda, desice se i ovo, videcete 🐫
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Nesa_neske_01 »

Frajla wrote: Tue Dec 24, 2019 7:25 am
Nesa_neske_01 wrote: Tue Dec 24, 2019 2:38 am
Morator wrote: Pozdrav ljudi... 5god sam na bupu, otisao na skidanje u bolnicu, skinuo se... Trenutno sam opet poceo, na 0,5mg sam dnevno i sta sad da radim... Kako da batalim? Hvala
Pozdrav Morator.
Ako ti naleti bolji odgovor od ovoga ti prihvati.
Probaj naci temu: OFF TOPIC FORUMI OPĆE DISKUSIJE O bupu, drogi, suovisništvu, tko se kako osjeća, muzici i ćevapima
Mislis da bi mu trenutna tema tamo bila od pomoci za njegov problem?
Ili?
Zelim da se prikljuci nekako. Zato pise "Ako ti naleti bolji odgovor od ovoga ti prihvati."
To znaci ako ti stigne pomoc(resenje) od nekog drugog ti prihvati.

Nemoj da me bijes, nisam uradio nista lose! Zelim da se covek ukljuci u razgovor!
Morator
Posts: 4
Joined: Mon Dec 23, 2019 6:40 pm

Re: Buprenorfin - Skinuti se, kako ili Ne, nikako?

Post by Morator »

ManMan wrote: Tue Dec 24, 2019 8:13 am
Morator wrote: Mon Dec 23, 2019 7:07 pm Pozdrav ljudi... 5god sam na bupu, otisao na skidanje u bolnicu, skinuo se... Trenutno sam opet poceo, na 0,5mg sam dnevno i sta sad da radim... Kako da batalim? Hvala
_______________
Druže Moratore,
čitam i pitam se.. KAKO SU TE SKINULI SA BUP-a U BOLNICI?
Možeš li makar par redova o tome, jer me zanima koja bolnica i način na koji su uspeli da te skinu?
Sa koje doze i koliko vremena si bio na Bupu pre odlaska u bolnicu?


Ako si opet počeo, ali si stvarno na 0,5mg. mislim da možeš dosta brzo i sam da se skineš?!
Način-e znaš i sam, samo je pitanje imaš li volje za to?
Ja sam prošli put sa 1mg. presekao i za 20 dana se skinuo skroz, ali nisam izašao iz kuće i potrošio sam
brdo lekova protiv bolova i za smirenje + spavanje da bi mi to uspelo!

Sad sam opet na 4mg., mada sam do pre neki dan trošio i 6-8mg.
Prelomio sam - spustio dozu na 4mg. jer realno je i to previše, pa sada idem lagano ka 1mg. a onda ću videti
da li da se opet zabijem na gajbu i iscimam kao prošli put ili da spuštam još dozu, do najmanje mere, da se
održavam što duže, pa tek sa 0,05mg. da probam potpuno skidanje..
Resili su me za 14dana. Lorazepam 3x1,tritico trecina pre spavanja, belbien, novalgetol za bol po potrebi.. 6.dan kuci uzmem opet bup... Hors nisam tako od 2016..verovatno cu opet u bolnicu...
:|
Post Reply