Život bez suboksona je moguć!!!!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Dreamcatcher
Posts: 1
Joined: Fri Sep 20, 2019 2:22 pm

Život bez suboksona je moguć!!!!!

Post by Dreamcatcher »

Pozdrav svima..

sječam se kako sam do prije godinu dana bezglavo tumarala forumima i internetom, i tražila trunku nade i te čarobne riječi " Život bez suboksona je moguć!!!" Aj kako sam se jako željela riješiti tih malih vragova, a kako me samo bilo strah..krize, boli, neke dugotrajne magle u glavi o kojoj je netko ovdje pisao.. bilo me strah da neću moći normalno funkcionirati, raditi, odgajati dijete.. jednostavno da bez te male četvrtine neću moči živjeti!!!

Uglavnom, moja narkomanska priča je počela prije više od 20 godina.. bila sam na heroinu, na igli preko 10 godina.. U tih 10 godina na igli, imala sam raznih perioda, kao i večina, vjerujem..malo bih bila na igli, malo na metadonu, pa kombinacija i jednog i drugog, te malo spid, tablete za dizanje, za spuštanje..varijacije na temu su bile različite, ali spojiti više od par mjeseci čista i bez ičeg, nikako nisam uspjevala..
Dok nisam prešla na subokson, mislim čak da je u to vrijeme bio suboteks.. Naravno sve legalno preko centra za prevenciju ovisnosti i moje liječnice.
Subotex ili subokson je super stvar ako zaista odlučiš da se makneš od svega. Moja odluka u to vrijeme je zaista bila čvrsta.. zaista sam htjela normalan život. Subokson nikad nisam pila da bi bila zgažena, uvijek sam pila dovoljno da nemam krizu. Prve terapije su mi bile po dvije tablete dnevno i jako brzo sam sebe dovela na četvrtinu tablete.. Imala sam mogućnost uz to uzimati i Normabele i još neke tablete za smirenje, ali nisam htjela.
Prelazak sa metadona na suboteks nije nikakva drama kao što večina misli.. samo trebaš biti pametan i slušati liječnika.. ako si zgaženo govno na pedeste hepova, pa naravno da če ti biti loše ako popiješ sub par sati nakon terapije hepom.. Dakle dovedeš sebe do toga da skoro imaš laganu krizu i popiješ ili pocuclaš propisanu dozu suba i to je to!!! Nema krize niti bilo kakvih sličnih sranja, od kojih večina ljudi strahuje!
Pa eto prođe skoro 10 godina a ja i dalje cuclam svoju četvrtinu suboksona i tješim se da sam normalna :D :D :D, i da je sub ono što me drži normalnom ( jer što jest, jest ali ja u tih 10godina na subu NITI JEDNOM, ALI ZAISTA NITI JEDNOM NISAM UZELA HEROIN!!!!).. Ali kad dođe dan kad slučajno zaboravim podići recept i ostanem bez suba, shvatim da sam i dalje obično navučeno govno, samo što nisam na heroinu, nego sam na tableti i panično tražim od koga kupiti i kako preživjeti vikend!!! Plačem čupam kosu jer vjerujem da ću umrjeti jer još jednu krizu neću preživjeti!!
A puna sam priča kako je od suba gora kriza nego od heroina!! Kako te prava kriza počne pucati tek nakon sedam dana, kad se organizam zaista očisti od suba, i drži te mjesecima!!! Ajme majko kakvo sranje i panika!!!
Zadnjih par mjeseci prije nego sam se zaista skinula i sa suba luđački sam pretraživala forume u nadi da će mi netko dati bezbolno riješenje za skidanje sa suba... i u moru sranja postova poput ne može se, teško je, moraš ići na detox u neku bolnicu... naletim na jedan od nekog dečka koji je napisao da se u 7 dana skinuo sa suba sa 3 hepa!!! I pomislim, ima smisla.. hepovi su ako ih ne zlorabiš i uzimaš kratkotrajno kao tablete protiv bolova i ako ih budem pila samo tjedan dana neću uspjeti stvoriti niti fizičku niti psihičku krizu.. nakon pomnog razmišljanja i vaganja, odlučim probati!!!
Ljudi moji ja sam čista već 6 mjeseci, bez hepa, suba, dopa... Pila sam jedan hep dnevno nekih 10tak dana, nakon tog perioda sam pila neke biljne tablete za smirenje i ja sam čista već mjesecima!!! sretnija, zadovoljnija, više se smijem.. nemam onaj drveni osječaj u sebi što ti napravi sub i terapija.
LJUDI MOŽE SE NIJE TEŠKO!!!!!! MOŽETE BITI NORMALNI, ŽIVJETI NORMALNI I BEZ TERAPIJE, TABLETA; DROGE I SRANJA!!!! I SVA SRANJA KOJA PROČITATE DA JE NEIZDRŽIVO I DA NEMA POMOĆI; ZABORAVITE DA STE PROČITALI!!!!!
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: Život bez suboksona je moguć!!!!!

Post by Lebowski »

Bravo, jako je lijepo pročitati nešto ovako, vrlo inspirativno. I ja imam ideju da bi se sa hepovima skidao sa suba ali moj doktor ne želi ni čuti za to. Samo ja bi vjerovatno prvo trebao doći na 2 mg bupa jer sada sam na 7 i ne mogu nikako popiti manje. Mučim se već mjesecima i ne znam što da radim. Super je pročitati ovako da je netko uspio, ima ih još na forumu ali u stvarosti znam da ljudi uglavnom ostaju na terapiji, manjina ih se skine.
Magla
Posts: 3
Joined: Sat Nov 02, 2019 6:44 am

Re: Život bez suboksona je moguć!!!!!

Post by Magla »

Ajde i ja da se oglasim posle godinu i po. :) Isto sam tako lutala internetom trazeci prave informacije o ovome i onda naisla na temu <<skidanje- pravilan nacin>> kojoj mogu na svemu i da zahvalim, ali je vidim zakljucana pa se zahvaljujem ovde.
Proslo je godinu i tri meseca bezbupice i sad posle svega sto me u tih godinu dana zadesilo, mogu vam pre svega reci ovako: neuporedivo lakse sam prevazisla bup i sve sto ide s njim nego neke traumaticne dogadjaje i tu vrstu krize koja nema veze sa supstancama. Izmedju dijagnoza F11 i ove Reakcija na tezak stres, tezom se pokazala ova druga. I sta je fora? - covek bi pomislio da u takvom stanju necu imati sta drugo nego da se vratim bupu, ali eto, to se nije desilo. U onim najgorim trenucima padalo mi je na pamet i to, ali uvek bih se prisetila kolika je cena te instant pomoci i koliko kratko u stvari pomaze, a kako dugo gnjavi i urnise...i onda bih odustala i pre nego sto pomislim. Sama prica mi bas i nije optimisticna ali poruka definitivno jeste.
Cak i u uzasnim ali zaista uzasnim okolnostima moguce je ne vratiti se ovome (a takvih situacija se svi i plasimo, "sta ako me zadesi to i to, kako cu bez svog oslonca ja to prevazici" - to je svima u glavi kad pomisle na skidanje, narocito u pocetku). A kad smo kod pocetaka, evo kako je kod mene to bilo. Zeznut je bio samo prvi mesec od poslednje dozice, zbog slabog sna i manjka energije. Terala sam se na pesacenje i spavala u pocetku iskljucivo pomocu vutre. Onda se sve to popravilo i to vrlo naglo, secam se da su mi govorili ljudi da im je neverovatno da sam tako energicna posle tako malo vremena. Ne samo da nisam osecala nikakve posledice nego je taj period bio najbolji koji pamtim u zivotu. Mozda zbog zaljubljenosti koja se tad desila, mozda zbog neceg drugog, ko ce tacno znati, glavno je da nikad slobodnija i rastrecenija nisam bila. I to je tako trajalo sve do kraja prosle godine dok me nisu zadesili neki dogadjaji kao sto rekoh traumaticni od kojih jos dolazim sebi. Da se ta serija uzasa nije desila, verujem da bih i sada bila sasvim okej, zaista je to sa bupom proslo prilicno neosetno s obzirom na famu koja se oko njega dize. Desavalo se medjutim da uzmem brzinu, zimus. Bilo je i pojacanog alkoholisanja, da se ne lazemo, nisam te neke situacija mogla da podnesem i desilo mi se isto ono sto se desava i drugim osobama u tim okolnostima, a koje nisu bivsi zavisnici. I tu dodjosmo do poente: sta god da mi se sada desava, ne mogu to da pripisem nekadasnjem uzimanju bupa pa samim tim ne pomisljam ni da bi mi on mogao pomoci za probleme koje imam. A mislim da je to jako vazno. Nekada bih svako svoje stanje dovodila u vezu sa supstancama, a sada ako sam dobro- dobro sam, ako sam u depresiji kao sto sada jesam- to je depresija kao i kod svih drugih ljudi i tako je posmatram, nevazno je na cemu sam bila pre vise od godinu dana. Uglavnom, da nisam batalila to nikad ne bih otkrila da me samo ljudi mogu istinski s.ebati. i ne bih znala koji je moj osnovni problem jer bih vecinu stvari i dalje pripisivala toj supstanci. Dozivljaj izgubljenosti koji se pojavio negde letos, napetost i opsta bezvolja stigli bi me kad- tad svakako jer sam ih dugo samo maskirala. A bolje da me stignu sa 25 nego sa nekih duplo i vise godina. Na kraju mislim da vecina nasih problema nema bas nikakve veze sa gudrom, supstancom ovom ili onom...
Post Reply