Sta sad

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Malisha11
Posts: 1
Joined: Mon May 20, 2019 6:40 am

Sta sad

Post by Malisha11 »

Zdravo svima. Nov sam na forumu pa bi pre svega hteo da vas pozdravim sve. A sad bi i pitao. Bio sam navucen na hors dugo onda sam presao na bupreno... Vec nekoliko meseci. Sad sam se zaglibio jos vise jer sam da bi ostavio sce to vec mesec dana na substitolu 200mg dnevno. Kako i na koji nacin da se resim svega sto bezbolnije jer imam posao redovan i ozenjen sam i bebu kod kuce tako da bolnicka lecenja nedolaze u obzir. Hvala unapred na savetu nekom... Pozdrav veliki
Del
Posts: 5
Joined: Sat Jun 20, 2020 12:13 am

Re: Sta sad

Post by Del »

Moj savet. Metadon, pa odluci da li na 3 meseca, 6,ili... Ili samo detox metadonom.

Moj savet.

Del boj
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Sta sad

Post by yasujirozu »

saglasje s del bojom - prvo prijeđi na metadon, pa se docnije sa njega skidaj heroinom, i potom 16 godina uzimaj 32mg buprenorfina dnevno, a sa koga ćes se najlakše odviknut uz pomoć metadona

lijep pozdrav
User avatar
Loki
Posts: 313
Joined: Sun Dec 04, 2016 7:44 pm
Contact:

Re: Sta sad

Post by Loki »

Au burazeru pa gde nađe da se Morfijumom vadiš sa Bupa?
No dobro. Kritike ti sad najmanje trebaju.
Jedini spas za tebe da izguraš uz porodicu i posao je da se vrati na male količine Bupa i da smanjuješ. Imaš onu čuvenu temu o tome i to je jedini pravi i mogući način skidanja. Za to ti treba čelična volja i živci jer zna da potraje. Ali sve je bolje i kraće nego da Morfinom upropastiš i sebe i porodicu.
Nadam se da ti bar malo pomaže ovaj odgovor i želim ti sreću u borbi ako se upustiš
To od čega bežiš ti!
To se ne leči!
To se pobeđuje!!!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Sta sad

Post by licaninsasela »

Malisha11 wrote: Mon May 20, 2019 1:05 pm Zdravo svima. Nov sam na forumu pa bi pre svega hteo da vas pozdravim sve. A sad bi i pitao. Bio sam navucen na hors dugo onda sam presao na bupreno... Vec nekoliko meseci. Sad sam se zaglibio jos vise jer sam da bi ostavio sce to vec mesec dana na substitolu 200mg dnevno. Kako i na koji nacin da se resim svega sto bezbolnije jer imam posao redovan i ozenjen sam i bebu kod kuce tako da bolnicka lecenja nedolaze u obzir. Hvala unapred na savetu nekom... Pozdrav veliki
Normalno da te treba kritizirat. Zali boze zene i djeteta. Cuj ne bi bolnicko a u kurcu si teskom. Ti se ne odrzavas terapijom nego se urokavas njome. Zato ti nema za sada rjesenja. Ima. Ako ti je stalo do obitelji stani i pregrmi dank. Ups. Pa ne mozes. Zato sta si narkoman i gledas svoju guzicu.. Cuj sta bezbolnije a rokas se momacki. Pa di je nesto zdrav duh u zdravom tjelu? Volja na nula bodova inace ne bi bio tu di jesi. Ja to nekontam. Svi bi se bezbolno skinuli. Pa ima si mogucnost kad si bija na subu da se bezbolno skidas i trazija si vraga i cacko mecku i sad kad vidis da si u kurcu ti bi bezbolno skidanje. A obitelj na prvom mjestu jel? Al samo u snovima i kad si urokan.
Del
Posts: 5
Joined: Sat Jun 20, 2020 12:13 am

Re: Sta sad

Post by Del »

Pitanje je tu odakle čoveku Substitol ako je iz Srbije, Hrvatske, ex Yu... Nisam siguran da Slovenija ima. Znam za Austriju i Bugarsku.
Post Reply