Počela migracija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Počela migracija

Post by Ninocka »

Sve nesto hocu da ti napisem, ali ne znam sto ??!
Sad citam ovo za tvoje... Pa da te pitam evo i ja... Sto ti zapravo bjezis od bupa??!!
Sad kad procitam sve tvoje postove, nedje sam razmisljanja da mozda ne zuris , imas dug staz , svasta ti se izdesavalo...
Mozda za sad, samo na neko vrijeme, i nije lose da budes na tih 1 mg ali da ga pravilno uzimas... kao pravu terapiju. Zaboravis rad!! To pod obavezno.
Ne znam , mozda nisam u pravu..
Ali na silu , ne mozes nista!!
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Počela migracija

Post by Marka »

Ne mogu Ninočka da razmišljam na bupu, a da ne pominjem ostalo, recimo fizički osećaj i sl. Usporavaju me naravno i benzodiazepini.
Ne znam ni sam više, ali mislim da mi bup uopšte ne treba. Što se tiče benzodiazepina, kada bih radio posao koji stvarno volim (što sada i ovde nemoguće) mislim da mi i benzodiazepini mi ne bi bili potrebni.
To ovde u Srbiji retko ko zna da leči u korenu, pa onda uzmem sam i eksperimentišem, što znam da nije dobro.
Ti moji "eksperimenti" se zanivaju što sebi nasilno uskratim bup, pa se onda blesavim uzimam ga nazalno, te sam na jednoj dozi (sada nepun miligram), pa onda jedan dan sam uzeo celu tabletu od 2 mg... pa sutra uzmem 1/4 od 2 mg i tako u krug, pa se skinem... na kratko, pa vidim da mi je bolje bez bupa...

Takozvani rad kod bupa i drugih droga me odavno ne zanimaju. Što onda sve ovo radim je baš dobro pitanje.

I piši Ninočka slobodno šta ti prvo padne na pamet, za toliko sam jak, hvala ti na brizi. ;)

Kada sam već pomenuo proklete benzodiazepine, da li ima nekoga iz Hrvatske ko uzima ne-benzodiazepine, i kako se zovu ti lekovi?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Počela migracija

Post by Ninocka »

Marka wrote:Ne mogu Ninočka da razmišljam na bupu, a da ne pominjem ostalo, recimo fizički osećaj i sl. Usporavaju me naravno i benzodiazepini.
Ne znam ni sam više, ali mislim da mi bup uopšte ne treba. Što se tiče benzodiazepina, kada bih radio posao koji stvarno volim (što sada i ovde nemoguće) mislim da mi i benzodiazepini mi ne bi bili potrebni.
To ovde u Srbiji retko ko zna da leči u korenu, pa onda uzmem sam i eksperimentišem, što znam da nije dobro.
Ti moji "eksperimenti" se zanivaju što sebi nasilno uskratim bup, pa se onda blesavim uzimam ga nazalno, te sam na jednoj dozi (sada nepun miligram), pa onda jedan dan sam uzeo celu tabletu od 2 mg... pa sutra uzmem 1/4 od 2 mg i tako u krug, pa se skinem... na kratko, pa vidim da mi je bolje bez bupa...

Takozvani rad kod bupa i drugih droga me odavno ne zanimaju. Što onda sve ovo radim je baš dobro pitanje.

I piši Ninočka slobodno šta ti prvo padne na pamet, za toliko sam jak, hvala ti na brizi. ;)

Kada sam već pomenuo proklete benzodiazepine, da li ima nekoga iz Hrvatske ko uzima ne-benzodiazepine, i kako se zovu ti lekovi?
Znas kako, dobro stvar je sto si na forumu, i sto pises kao neki dnevnik. Medjutim , primjetila sam da apsolutno rijetko koga slusas, sem sebe Ok , ne mozes na bupu, shvatam. Ali barem poslusaj da ne "setas" sa tim dozama. To ti je najgora stvar koju mozes da uradis. Znaci ili ga uzimas, ili ne. Ako ga uzimas odredi jednu dozu i guraj sa njom.Shvatam ja da si ti sto se tice ove pogane " bolesti" "obrnuo igricu" , pa da vise ni dr nemaju sto novo da kazu da ti kazu a da ti to isto vec ne znas , ali ...
Vidji, da sve znas , ne bi te vazda lomilo nego bi ga pobijedio??! Jel??
Eto aj barem poslusaj Frajlu pa napravi plan pa probaj jedno izvjesno vrijeme da se drzis njega.
Prastaj, smorih te, ali vidim da se samo vrtis u krug...
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Počela migracija

Post by Marka »

Ma nikako smaranje, slobodno reaguj na moja pisanja.

Danas ću napraviti plan, odštampati ga, i okačiti na zid. Ne vredi drugačije.
I da se vratim na pravilno uzimanje leka.
Mislim da ću bez većih problema uzimati pravilno pola tablete od 2 mg.

Hvala Ninocka.
Post Reply