Počela migracija

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Počela migracija

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:24 pm, edited 1 time in total.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Počela migracija

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:24 pm, edited 1 time in total.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Počela migracija

Post by Rope82 »

Horor prica. I tako svakodnevno, milioni zena, cura, DJECE! zbog takvih 'gazda' iskreno se nadam da postoji pakao! Jer im je i to premala kazna.
A i to ustasko/cetnicko zadajanje, pa mislim koji kurac vise hoce. Ma zaboli me ko je katolik a ko pravoslavac ili musliman, govana ima i jednih i drugih i trecih. I ko najebe? Slabi i nezasticeni! Tako su i u ovom zadnjem ratu govna brojali marke od dopa i oruzja a djeca ostajala sirocad i zene udovice. Stvrano ako postoji taj jebeni Bog jeli corav vise, ili ga nije briga. Po meni jedna globalna kataklizma je jedino rijesenje jer ljudskoj gluposti nema kraja.
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Počela migracija

Post by Marka »

Nisam sada baš najbolji da čitam o teškim stvarima.

Sada mi je važno da ne drosnem jako o zemlju, i da sve to uradim sa što manjom količinom droge, 2 mg je sasvim Ok za sada.
Nema više šmrkanja. Sinoć sam pokrio sve baze da ne mogu da izmanipulišem da uzmem lek nazalno već iskučivo sublingvalno.
To je veliki propust u organizaciji skidanja. Tipično zavisničko ponašanje, e to ću da ostavim za kasnije (kao i čitanje životne ispovesti iz prve rečenice).
Mislim da mi uzimanje leka kako treba neće predstavljati problem. Kada sam špric uspeo da odbacim, relativno lako, ma ićiće i ovo.
Stavio sam sebe pred svršen čin. Ili uzmi tabletu kako treba ili je nećeš dobiti.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Počela migracija

Post by yasujirozu »

Rope82 wrote:Horor prica. I tako svakodnevno, milioni zena, cura, DJECE! zbog takvih 'gazda' iskreno se nadam da postoji pakao! Jer im je i to premala kazna.
A i to ustasko/cetnicko zadajanje, pa mislim koji kurac vise hoce. Ma zaboli me ko je katolik a ko pravoslavac ili musliman, govana ima i jednih i drugih i trecih. I ko najebe? Slabi i nezasticeni! Tako su i u ovom zadnjem ratu govna brojali marke od dopa i oruzja a djeca ostajala sirocad i zene udovice. Stvrano ako postoji taj jebeni Bog jeli corav vise, ili ga nije briga. Po meni jedna globalna kataklizma je jedino rijesenje jer ljudskoj gluposti nema kraja.
potpis
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Počela migracija

Post by yasujirozu »

Marka wrote:Kada sam špric uspeo da odbacim, relativno lako, ma ićiće i ovo.
odlično razmišljanje, to je to
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Počela migracija

Post by Rope82 »

Marka wrote:Nisam sada baš najbolji da čitam o teškim stvarima.

Sada mi je važno da ne drosnem jako o zemlju, i da sve to uradim sa što manjom količinom droge, 2 mg je sasvim Ok za sada.
Nema više šmrkanja. Sinoć sam pokrio sve baze da ne mogu da izmanipulišem da uzmem lek nazalno već iskučivo sublingvalno.
To je veliki propust u organizaciji skidanja. Tipično zavisničko ponašanje, e to ću da ostavim za kasnije (kao i čitanje životne ispovesti iz prve rečenice).
Mislim da mi uzimanje leka kako treba neće predstavljati problem. Kada sam špric uspeo da odbacim, relativno lako, ma ićiće i ovo.
Stavio sam sebe pred svršen čin. Ili uzmi tabletu kako treba ili je nećeš dobiti.
Bravo! Sub bolje djeluje pod jezik pa ce ti i manje trebat. Reci mi kako uzimas ta 2mg,jedbom dnevno ili iz dva puta?
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Počela migracija

Post by Marka »

Jednom dnevno.
Juce sam uzeo mnogo buprenofrina, cak 6 mg iz dva puta.
Inace bup jos nisam popio danas. Ima u meni jos bupa od juce. Videcu kasnije kako ce biti.

Nisam naveo da meni ovo nije prvi put da nisam uzeo terapiju. U zadnje vreme sam nekoliko puta bio cist od bupa 5-6 dana, I opet sam se vracao.
Samo mi motiv nije bio isti. Te pauze sam pravio samo iz jednog razloga, da bih imao bolji rad bupa kada ga uzmem posle 5-6 dana.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Počela migracija

Post by Frajla »

Mislite sa ste tek tako utekli od nas čavki na druge teme, necete se nas tako lako otarasiti

Bravo Marka za prelazak na pravilno uzimanje, veeeeeeliki korak je to i videces koliko ces biti bistriji i “normalniji”
Drago mi je da ima snage u tebi nakon tvojih ispovesti jer i ovo je mnogo!
Zapravo jak si kao stena!
User avatar
Marka
Posts: 148
Joined: Sat Jul 21, 2007 2:42 pm
Location: Srbija

Re: Počela migracija

Post by Marka »

Hvala na motivaciji draga Frajla.
Post Reply