Skidanje sa bupa

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
possibly maybe
Posts: 2
Joined: Sun Feb 17, 2019 5:05 pm

Skidanje sa bupa

Post by possibly maybe »

Dobar dan svima.
Htjela sam da vas pitam par stvari.Na buprenorfinu sam (legalnom :D ) .. Uzimam ga kao terapiju. Bila sam na 12mg sada sam na 4mg. Blizi se momenat kada cu ga izbaciti. Interesuje me kad se spustim na dvojku , kako dalje? Kapiram da idem na jedinicu , a onda da li znate neku metodu sto bezbolniju? Da li cu imati krizu? Koliko dugo ce trajati bezvoljnost,jer valjda moram biti u nekoj vrsti blaze depresije kad izbacim opijat koji sam uzimala godinu dana do sad a tada ce biti i vise. Nikad do sad nisam bila ovoliko dugo na nekom opijatu,drogi itd i malo me strah. Najvise me strah iz razloga sto se osjecam odlicno. Treniram,diplomiram,idem na nekakve razne casove, a prije svega budim se srecna. I bojim se da podloga svega toga nije ova doza bupa?
Nadam se da ce neko da odgovori,jer imam jos pitanja al kapiram da sam i sad moda previse njih postavila.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje sa bupa

Post by sanela »

Tema već postoji. Pročitaj, sve je već napisano.
Ova tema ide pod ključ.
Locked