Metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Titanik80
Posts: 1
Joined: Sun Nov 04, 2018 2:41 am

Metadon

Post by Titanik80 »

Molim vas,imam 30 godina,nije bitno ko sam,odakle sam,jer pitanje je škakljivao? Šta činiti kada konstantno metadon više ne djeluje na vas,i kada povisite terapiju za par tableta,naravno u tečnom je stanju,jako je slab,još ne djeluje ni to malo metadona sto se nalazi u tim flašama,ponekada se desi ,retko, da malo djeluje koliko toliko. Kako vi koji koristite metadonsku terapiju iz bilo kojeg grada bivše Jugoslavije, kakva su vaša iskustva sa metadonom,ustanovama koje dele metadon pacijentima,itd. Jako je teško apstinirati sa ovakvim lekom,jer to nema u sebi metadona mrvu sto se kaže. Ako već godinama koristim metadonsku terapiju naravno da ne mogu i ne želim preci na suboxon. Žaliti se nema kome niti se sme žaliti bilo kome,odmah žele da vas izbace sa terapije.Nikada nema lecenih ovisnika sve dok je stanje ovako kako jeste,policiji odgovara zato što je kriminal kao smanjen,ali zato teška dela,ubistva,samoubistva,it'd su povećana kao nikada. Dok se metadon dizao na recept u apotekama tada je covek mogao da se leci i zaleci bez ikakvih problema jer je to bio metadon u pravom smislu te reci. Zbog tzv,zloupotrebe metadona uvedene su ustanove koje dele metadon ,ali sto se tiče zloupotrebe, Šta mislite da li je se iskorenila zloupotreba,prodaja na crno i sl metadona,od uvođenja ustanova. Samo mogu konstatirati da je situacija mnogo teška.
User avatar
thunder
Posts: 5
Joined: Tue Nov 06, 2018 9:26 am

Re: Metadon

Post by thunder »

Izvini ali mnogo stvari mi nije jasno u tvom postu.
Dali je metadon lek?' Nije! On je samo zamena t.j. substitucja za opijate.
Dali je slabiji nego nekada ranije? Moguće'? A i nije ako uzmeš u obzir da ti se prag tolerancije konstantno povečuje.Znači treba ti uvek više kapi da bi se pokrila kriza a kamoli da osetiš rad.
O kakvoom abstiniranju ti pričaš bolan? Abstinirati znači ne uzimati nikakvih psihoaktivnih substancija!
Zašto ne želiš na sub ili bup? Kad se on pokazao kao najbolje pokrće čak i više od24h.I čak deluješ i izgledaš kao normalan čak i auto možeš da voziš.
Moj zaključak je da ti nečeš da se lečiš nego samo sebi produžavaš agoniju.Izvini ako nije tako ali sa vremenom vidjet češ da jeste.

Moja topla preporuka je ne samo tebi nego svima zavisnicima od teških droga skidajte se čim prije dok su vremena koliko tolko povoljna jer kad se budete skidali na silu bez ikakve pomći neče biti šanse da ostanete živi.Jer šta nam se sprema nije ni malo lepo ama ni za super čoveka kamoli za jadnika.

Pozdrav svima posebnim ljudima
OneWay
Posts: 11
Joined: Fri Nov 16, 2018 12:43 am

Re: Metadon

Post by OneWay »

thunder wrote:Izvini ali mnogo stvari mi nije jasno u tvom postu.
Dali je metadon lek?' Nije! On je samo zamena t.j. substitucja za opijate.
Dali je slabiji nego nekada ranije? Moguće'? A i nije ako uzmeš u obzir da ti se prag tolerancije konstantno povečuje.Znači treba ti uvek više kapi da bi se pokrila kriza a kamoli da osetiš rad.
O kakvoom abstiniranju ti pričaš bolan? Abstinirati znači ne uzimati nikakvih psihoaktivnih substancija!
Zašto ne želiš na sub ili bup? Kad se on pokazao kao najbolje pokrće čak i više od24h.I čak deluješ i izgledaš kao normalan čak i auto možeš da voziš.
Moj zaključak je da ti nečeš da se lečiš nego samo sebi produžavaš agoniju.Izvini ako nije tako ali sa vremenom vidjet češ da jeste.

Moja topla preporuka je ne samo tebi nego svima zavisnicima od teških droga skidajte se čim prije dok su vremena koliko tolko povoljna jer kad se budete skidali na silu bez ikakve pomći neče biti šanse da ostanete živi.Jer šta nam se sprema nije ni malo lepo ama ni za super čoveka kamoli za jadnika.

Pozdrav svima posebnim ljudima


Postovanje. Htio bih da pitam samo sta nam se to sprema,čim navodite na silu skidanje bez ičije pomoći, da nam se sprema nešto teško, sigurno da nešto znate što drugi ne znaju pa vas molim da nas na vreme upozorite kako to na silu. Postoje institucije ,terapije,pa samo molim odgovor kako na silu i sta se to sprema nama ovisnicima na metadonskoj terapiji! Hoće li se to ukinuti institucije koje rade sa ovisnicima i dele terapije ,jer tako izgleda vaš post,ili je to samo za određene pojedince.

Hvala unapred.
User avatar
thunder
Posts: 5
Joined: Tue Nov 06, 2018 9:26 am

Re: Metadon

Post by thunder »

Postovanje. Htio bih da pitam samo sta nam se to sprema,čim navodite na silu skidanje bez ičije pomoći, da nam se sprema nešto teško, sigurno da nešto znate što drugi ne znaju pa vas molim da nas na vreme upozorite kako to na silu. Postoje institucije ,terapije,pa samo molim odgovor kako na silu i sta se to sprema nama ovisnicima na metadonskoj terapiji! Hoće li se to ukinuti institucije koje rade sa ovisnicima i dele terapije ,jer tako izgleda vaš post,ili je to samo za određene pojedince.
Prvo da ti odgovorim da se svet ne vrti oko ovisnika i terapija ma da doprinosi doobar deo financija farmaciji.To znači oni bi voleli da si ti ceo život na terapiji jer od toga imau korist.Naravno da se to ne ne sprema samo ovisnicima nego i večinskom delu populacie.I uvek je najlošiji scenarij u
gusto naseljenim predelima sveta tj gradovi predgadja itd.To se nekada zvalo velika žetva.Kad pada jedan sistem kako bi se uspostavijjo novi ili nova zlatna doba ,sa namjerom izbrisati staru istoriju i ostaviti čim mane svedoka.To znači nema institcija nema ništa nego samo opč kaos i dobro plačeni lovci na glave (snajperi).A ti jadnik i neznaš,da si rodjen na poreznoj farmi i da živimo u laži pa barem jedno 1000 godina.
Nadam se da sam ti makar malo pomogao na šta se moj post navodio.
Nažalost živimo u psihopatskoj civilzaciji u kojoj države nisu države nego KORPORACIJE koje igraju sve zajedno istu igru monopoli.
Ima toga puno još (10 godina traganja za istinom) teško da ostaneš normalan.
Više sam preumoran da bijem bitke sa psihopatima ali neču da odustanem jer se sve brže približavamo kritičnoj masi a to je 10% nas budnih koji svakodnevno gledamo patnju svojih brače i sestara kako se jih explojtiše i manipulira sa cilem zarade.
Zato bračo moja probudite se dosta je bilo spavanja zar nevidite šta nam rade od našeg raja.
JEDINO ZA ISTINU SE JE VRJEDNO BORITI
Pozdrav svima posebnim ljudima i ženama da ne zaboravim
220mg
Posts: 19
Joined: Thu Apr 05, 2018 7:14 pm

Re: Metadon

Post by 220mg »

thunder wrote:
Postovanje. Htio bih da pitam samo sta nam se to sprema,čim navodite na silu skidanje bez ičije pomoći, da nam se sprema nešto teško, sigurno da nešto znate što drugi ne znaju pa vas molim da nas na vreme upozorite kako to na silu. Postoje institucije ,terapije,pa samo molim odgovor kako na silu i sta se to sprema nama ovisnicima na metadonskoj terapiji! Hoće li se to ukinuti institucije koje rade sa ovisnicima i dele terapije ,jer tako izgleda vaš post,ili je to samo za određene pojedince.
Prvo da ti odgovorim da se svet ne vrti oko ovisnika i terapija ma da doprinosi doobar deo financija farmaciji.To znači oni bi voleli da si ti ceo život na terapiji jer od toga imau korist.Naravno da se to ne ne sprema samo ovisnicima nego i večinskom delu populacie.I uvek je najlošiji scenarij u
gusto naseljenim predelima sveta tj gradovi predgadja itd.To se nekada zvalo velika žetva.Kad pada jedan sistem kako bi se uspostavijjo novi ili nova zlatna doba ,sa namjerom izbrisati staru istoriju i ostaviti čim mane svedoka.To znači nema institcija nema ništa nego samo opč kaos i dobro plačeni lovci na glave (snajperi).A ti jadnik i neznaš,da si rodjen na poreznoj farmi i da živimo u laži pa barem jedno 1000 godina.
Nadam se da sam ti makar malo pomogao na šta se moj post navodio.
Nažalost živimo u psihopatskoj civilzaciji u kojoj države nisu države nego KORPORACIJE koje igraju sve zajedno istu igru monopoli.
Ima toga puno još (10 godina traganja za istinom) teško da ostaneš normalan.
Više sam preumoran da bijem bitke sa psihopatima ali neču da odustanem jer se sve brže približavamo kritičnoj masi a to je 10% nas budnih koji svakodnevno gledamo patnju svojih brače i sestara kako se jih explojtiše i manipulira sa cilem zarade.
Zato bračo moja probudite se dosta je bilo spavanja zar nevidite šta nam rade od našeg raja.
JEDINO ZA ISTINU SE JE VRJEDNO BORITI
Pozdrav svima posebnim ljudima i ženama da ne zaboravim
Ti si decko duboko paranoican. Supstitucija se nece nikad ukinut, ne zbog ovisnika nego radi zastite ostale populacije. Suboxon i metadon je zapravo drogiranje na drzavni racun da ne bi okolo krao i varao i pravio probleme. ;)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Metadon

Post by VitaJana »

Neće se ukinuti dok je mira.
A što ako dodje do prirodne katastrofe, rata ili samo nestanka struje?
Godinama sam razmišljala o tome. Što ako do nečeg dođe, i uz sav jad i muku još ostanes bez terapije? Što mi to treba?
User avatar
thunder
Posts: 5
Joined: Tue Nov 06, 2018 9:26 am

Re: Metadon

Post by thunder »

VitaJana wrote:Neće se ukinuti dok je mira.
A što ako dodje do prirodne katastrofe, rata ili samo nestanka struje?
Godinama sam razmišljala o tome. Što ako do nečeg dođe, i uz sav jad i muku još ostanes bez terapije? Što mi to treba?
Bravo dušo u pravom pravcu ramišljaš i od čega još smo sve ovisni osim narkotika a netreba nam :cry:
OneWay
Posts: 11
Joined: Fri Nov 16, 2018 12:43 am

Re: Metadon

Post by OneWay »

Iskreno od mene.Pijem metadon 12 i više godina,heroin ne uzimam 10 godina,a današnji metadon nije ni približan onome od prije samo 1 godinu.Svakih pola godine sve je gori i gori. Kažu pobačaj dozu.Poveća dozu za 5 ml,to je prijašnjih 10 tableta,opet isto, nista,
.Nije u pitanju tolerancija,već je u pitanju sasvim nešto drugo,a vjerujem da većina vas zna Šta. Ne kažem da je tako u svim republikama,ali ovde jeste,neću da kažem gde.Obogatili su se sa naših leđa i na našim bolestima,djeci i najmilijim da im se vrati Bog dao,popijem terapiju,i sjedim kuci razmišljajući Šta ću her sve znam,bio sam i svjedok situacijama,neću da navodim kakvim,dragi moji jadni ljudi,neko zna od vas,neko nema pojma "Šta oni rade nama"!Metadon možemo samo sanjati više mi koji smo dugo na održavanju metadonom.Ja bih sada dao ne znam koliko za 10 mililitara normalnog metadona.50 eura odmah (ovo nije nikakav potražnja da se zna posto je ovo javno i forum),to je moja istina koju kažem iz srca i duše.50 eura ako treba i više ,100,200,300 eura za bocu normalnog metadona,a pijem ga svaki dan po 85 ml , tzv.17 tableta.Znate sta,tih 85 ml sto ja pijem ,ne vredi ni kao 4 ml,kao npr. u Hrvatskoj,ili gde već.Ne treba m i hrana,ne treba mi novac,blizu sam samoubistva,zbog činjenica koje znam,a ne možeš ništa ,jer si f11.,narkoman,pacovi, otpad.Bog I'm platio.Dao bih ne znam st ,jer sam bolestan a pijem takozvani opiodini narkotik.Pa znate li vi sta znaci opiodni narkotik.Da si u blazenom normalnom stanju celi dan i noc. Ovde metadon ne deluje ni 12 sati,okusa skoro da i nema,nesto malo grize u grlu,jer je rezredjen lo zna cime.Otici cu brzo sa ovog sveta,ali uz osvetu,zaklinjem se svojok najvecom zakletvom.Bogom dragim.Kako ih nije Boga strah.Radije neka ukinu ustanove,metadon,ili neka vrate apoteke i recept,jer ce doci do ne do kradja ,i sl,povecan rast kriminala,jbo ih on,pa su uveli zavode kao da smanje kriminal,a povecao se broj ubistava,i samoubistava,doci ce do masakra.Jer jasno je ovisnicima sve.Oni su ubijedjeni ako si ovisnik da si glup i namjerno te prave ludim kroz nalaze, kontrole i sl. Neka im,ali ja obecajem.Oduzeli ste mi pravo na lek od kako ste poceli aa radom,a pogotovo sada,pravo na moj izbor lecenja,oduzeti cu i ja vama,zna se sta.Smanjili zloupotrebu a metadon se prodaje izmedju ovisnika pred zavodom i ocima zastitara,tehnicara...Koga briga,drzavu,ministarstvo,undp,i sl...Ma nema od toga nista. Ovo je kraj za nas vec odavno.
OneWay
Posts: 11
Joined: Fri Nov 16, 2018 12:43 am

Re: Metadon

Post by OneWay »

thunder wrote:
VitaJana wrote:Neće se ukinuti dok je mira.
A što ako dodje do prirodne katastrofe, rata ili samo nestanka struje?
Godinama sam razmišljala o tome. Što ako do nečeg dođe, i uz sav jad i muku još ostanes bez terapije? Što mi to treba?
Bravo dušo u pravom pravcu ramišljaš i od čega još smo sve ovisni osim narkotika a netreba nam :cry:



Ma kakav rat,nema od toga ništa, katastrofe,poplave,zemljotresi, metadona i suboxona će biti,potrebno je da se desi skroz neke suprotne stvari za sve one kojima je stalo ,koji se moraju i dalje leciti,a to sto se treba desiti ,neće se nikada više desiti,jer su stvorili sebi u svojim životima raj na tuđoj bolesti.Zamislite kakav m i rast biti covek da na tuđoj bolesti i muci uzimaš zna se Šta, i uživaš sa svojom porodicom,jednostavno oni misleći da im se neće vratiti u životu kao da smo mi korov,pacovi,kao da nismo ljudi.VRATITI ĆE VAM SE ZAPAMTITE.
OneWay
Posts: 11
Joined: Fri Nov 16, 2018 12:43 am

Re: Metadon

Post by OneWay »

Ima li bar neko na ovom forumu samo da napiše dve reci:Dobar je ili nije dobar: Metadon u Beogradu,Hrvatskoj,Crnoj Gori.Znaci,da li vam je lek isti kao prije,ili ne,pustite priču povećaj dozu i sl...,tolerancija i to.Ne treba mi da se drogiram,a godinama sam uzimao istu dozu i uvek sam bio dobar od iste doze,nisam imao potrebe za povećanjem, tolerancija me nije zanimala jer je nisam osecao godinama.Sve do pre 2 meseca kada se metadon promenio,i od tada koliko god da povisim,ništa. Jednostavno lek ne valja.Zato pitam vas, Krka,Alkaloid,Hemofarm, Pliva,kakav je kod vas, da li ste zadovoljni,je li u svim republikama dobivate tecni ili negde i tablete?Nadam se da ima netko za odgovoriti.Potreban mi je lek,sta se ovo dešava, pored leka koji pijem,od zvanične ustanove ,ja se osećam jako loše, nije u pitanju tolerancija,u pitanju je loš lek(lijek),kako god.Bože sta nam učini i UNDP i organizacije,pa čak i naše tvornice lekova. Sumnjam u to da su povadili,izmenili, da se tako izrazim sve supstance iz metadona koji imaju učinak opijenosti,raspoloženja, i sl,samo ostavili sastojak za analgeziju,smanjivanje bola.Pa to nije onda lecenje,jer metadon i lecenje zavisnika,sastoji se u tome,da sa metadonom leci se i fizička a posebno psihička bolest,stanje,sto znaci,da metadon mora delovati i na raspoloženje,aktivnost,euforiju,endorfine i sta sve ne,da bi ovisnik postao produktivan kakav sam i sam bio ,radio, oženio se,a sada sve dole, sve gore i gore,jer prvi put u 12 -13 godina održavanja metadonom da vidim da lek više ni ja taj što je bio,pa sam mislio da sada bas moram povećati, pa sam povećavao nekoliko puta i to dovoljno da znam ako je do tolerancije da će nakon povećavanja 3 puta u 2 sedmice biti sada sigurno opet sve dobro,ali vraga.Ništa, nula,ništice, sve isto kao da nisam povećao ni jednu jedinu tabletu a ne više komada..Ako su nam napravili sada takav metadon koji samo ukloni bol,od tog lecenja nema nista,jer ovisnici i ovisnost je jedna veoma ozbiljna i velika zastrašujuća bolest,koju ljekari,doktori uopće ne razumeju,i svi mi vrlo dobro znamo da ih boli ona stvar za nama,jadni roditelji,i da nemaju blage veze kako leciti ovisnike.Hvala vam.E jadni roditelji budućih ovisnika.
Post Reply