Buprenorfin i otekao zub!!! Za nekog ko je imao sl situaciju!!! Pomoć???

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Buprenorfin i otekao zub!!! Za nekog ko je imao sl situaciju!!! Pomoć???

Post by besantesteras »

Imam problem od jutros, otekao mi je zub sa donje leve strane i prošli put, iako sam sređivao taj zub, izgleda da mu spasa nema, kada bih stavio bup pod jezik, pošto sam navikao već godinama da ga stavljam na levu stranu, kao da uopšte nije delovao, ili bolje rečeno kao da nije imao ni 50% normalnog efekta.
DA li je neko imao sličnih problema i da li je rešenje uzeti ga dok ne spadne otok na drugu stranu? Razmišljam logično da je edem srednje veličine pun bakterija i još kada počnem sa antibioticima tu će biti pakao, pa je nekako normalno, fiziološki gledano da je slabija prokrvljenost te strane sa koje je otok i da tu nmg proći nikakve čestice, pa ni buprenorfin, jer je svi znamo šta je gnojava masa kod oteklina zuba...
DA li je neko imao slično iskustvo i da li se tripujem ili logično razmišljam???
Hvala unapred na odgovorima...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenorfin i otekao zub!!! Za nekog ko je imao sl situaciju!!! Pomoć???

Post by VitaJana »

Mislim da bup nema veze s tim, pa ni na koju stranu ga uzimaš. Pa nije to antibiotik.
Upale moraš liječiti antibioticima
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Buprenorfin i otekao zub!!! Za nekog ko je imao sl situaciju!!! Pomoć???

Post by besantesteras »

Da ali nisi me razumela. Upalu ja lečim AB, ali zbog otoka, edema na mandibuli, leva unutrašnja strana, koji se oseti pod jezikom postoji nemogućnost delovanja buprenorfina. Pošto sam imao istu situaciju 0re 6 meseci na istom mestu, napominjem da mi tada buprenorfin nije delovao da se topio 10 puta brže nego inače 8 da mi je bilo potrebno još za pravi efekat koji opet nisam osetio već sam samo bacio th bzvz...
O tome se radi... Neće buprenorfin da mi deluje zbog otoka sublingvalno a na desnu stranu jezika nisam ga nikada stavljao, osim dva puta kada sam isprobavao i msm da to nije to, zbog muške i ženske hemisfere mozga, muškarcima je poželjno da ga uzimaju ispod leve strane jezika, ženama obrnuto, a to je proverena informacija sa francuskog univerziteta...
Pa pitam šta da radim, da čekam da mi otok splasne barem malo i ne bacam bzvz th ili...?
Napominjem da sam od početka uzimanja th lek isključivo uzimao sublingvalno kako je rečeno i ni na koji drugi način....
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenorfin i otekao zub!!! Za nekog ko je imao sl situaciju!!! Pomoć???

Post by VitaJana »

Na žalost ne mogu pomoći.
Prvi put čujem za tu teoriju na koju stranu stavljati pod jezik
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin i otekao zub!!! Za nekog ko je imao sl situaciju!!! Pomoć???

Post by Don Dop »

besantesteras wrote:Imam problem od jutros, otekao mi je zub sa donje leve strane i prošli put, iako sam sređivao taj zub, izgleda da mu spasa nema, kada bih stavio bup pod jezik, pošto sam navikao već godinama da ga stavljam na levu stranu, kao da uopšte nije delovao, ili bolje rečeno kao da nije imao ni 50% normalnog efekta.
DA li je neko imao sličnih problema i da li je rešenje uzeti ga dok ne spadne otok na drugu stranu? Razmišljam logično da je edem srednje veličine pun bakterija i još kada počnem sa antibioticima tu će biti pakao, pa je nekako normalno, fiziološki gledano da je slabija prokrvljenost te strane sa koje je otok i da tu nmg proći nikakve čestice, pa ni buprenorfin, jer je svi znamo šta je gnojava masa kod oteklina zuba...
DA li je neko imao slično iskustvo i da li se tripujem ili logično razmišljam???
Hvala unapred na odgovorima...
- Ti slicno ko Ja. Ja dok sam pio bup mislio sam da me bolje radi sa koka kolom i pio sam je ko lud. Cak i danas pricam to nekim poznanicima. Nema veze sa koje strane ga uzimas jer on na kraju zavrsi u zeludcu i ode gde treba, a to pocetno apsorbovanje dok ga drzis u ustima isto krvotokom odlazi u isti centar mozga. Ne reaguje ceo mozak na buprenorfin kao ni na heroin. Svakako pici do zubara i resi se zuba, ako mu nema spasa.
Ja sam Bog
Post Reply