pomoc!!!! Morfij

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
rake93
Posts: 2
Joined: Sun May 13, 2018 9:35 pm

pomoc!!!! Morfij

Post by rake93 »

ee zdravo rajaaaa prije par dana sam naletio na ovu stranicu i odlucio da napravim profil u nadi da mogu dobiti poitivne informacije,budem u njemackoj 24 god sam star od 17te sam na tramale navucen sa 18 na heroin i sad od prije 2 godine sam na morfiju tj morfijska terapija ....molio bi ako iko ima kakve info ja sam na 700 mg morfija cak i vise al to je minimalna doza da mogu funkcionisat na poslu i u drustvu e sad dali ima iko kakav savjet sta bi mi pomoglo da se ovog sranja rjesim ili dali neko ima info o onim cuo sam brzim skidanjima 5-7 danaaa detoxi jer nemam vise ni snage ni volje za ovim najgore sto uzimam dozeee od kojih ljudi umiru mjesam nekad sa zutim ili metadonom da dobjem onaj high ali ga uopste nisam dozivio ima godinu ipo dana da sam se poceso ili zakljuco i tu sam odluciooo da prestanem sa ovim jer mi nista dobro ne donosi a uzimam ga cisto da bi mogao ustati iz kreveta i funkcionisati lijep pozrdarv raja i nadam se da ce neko imat kakvu dobru informaciju
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: pomoc!!!! Morfij

Post by Caty »

rake93 wrote:ee zdravo rajaaaa prije par dana sam naletio na ovu stranicu i odlucio da napravim profil u nadi da mogu dobiti poitivne informacije,budem u njemackoj 24 god sam star od 17te sam na tramale navucen sa 18 na heroin i sad od prije 2 godine sam na morfiju tj morfijska terapija ....molio bi ako iko ima kakve info ja sam na 700 mg morfija cak i vise al to je minimalna doza da mogu funkcionisat na poslu i u drustvu e sad dali ima iko kakav savjet sta bi mi pomoglo da se ovog sranja rjesim ili dali neko ima info o onim cuo sam brzim skidanjima 5-7 danaaa detoxi jer nemam vise ni snage ni volje za ovim najgore sto uzimam dozeee od kojih ljudi umiru mjesam nekad sa zutim ili metadonom da dobjem onaj high ali ga uopste nisam dozivio ima godinu ipo dana da sam se poceso ili zakljuco i tu sam odluciooo da prestanem sa ovim jer mi nista dobro ne donosi a uzimam ga cisto da bi mogao ustati iz kreveta i funkcionisati lijep pozrdarv raja i nadam se da ce neko imat kakvu dobru informaciju
idi u neko savetovaliste i pitaj, snadji se nekako idi na lecenje,hitno!!!!!!!11 to su ludacke doze i jednostavo ne znam dal si svestan kako sebi propastis zivot, tako mlad? da li si svestan da ces sjebati svoj zivot zbog toga TRAJNO!!!! pogledaj malo oko sebe, evo ja gledam svaki dan i tesko mi je veoma od onoga sto vidim, od svih tih ljudi koji su postali jebeni bolesnici i ludaci i lljudi za izbegavanje, svi oni su bili ludi i mladii kul i imali ceo ovaj svet pod nogama sad su matori debili , klosari, ili su u zatvoru, sto je najbolji slucaj, jer i tamo dobiju sansu da se skinu ako nista drugo, ili su kod mame i tate, na njihovoj grbaci,ne rade nista, zdravlje im je unisteno, imaju vestacke zube, ruzni su i nikakvi, bolesni, kao starci, a li sve to je i najmamnji problemu odnosu na njihovo mentalno stanje, ljudi trajno polude i otupe, nisu vise sposobni ni da obave najprostije radnje, da organizuju i zavrse neke obaveze, oni su kao deca debili, eto, ja sad kad sve to vidim place mi se od muke, a veoma je mali broj onih koji su se na vreme izvukli i dozvali pameti, cim si se javio ovde i te kako za tebe ima sanse, da se izvuces na vreme pre nego ti taj morfium i ostalo ne popije sav mozak! ako zelis da zivi, zivi zivot punim plucima, nemoj hodati po magli pogubljen van realnosti! spustaj dozu ako mozes do konacnog skidanja, cak mozes i buprenorfinom da se skidas mozda, ali sta god odlucis cilj je da budes cist, a ne da seprebacis na nesto drugo, najlakse je odustati i ostati na terapiji doveka, stisni muda i odluci, i reci sebi da ti to mozes !!!! jer svi mi mozemo!
15 cent
Posts: 14
Joined: Mon Jun 04, 2018 5:47 pm

Re: pomoc!!!! Morfij

Post by 15 cent »

Nema brzog skidanja. Nije ti substitol zajebancija. Prijavi se na detox.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: pomoc!!!! Morfij

Post by yasujirozu »

s 4 godine dop-staža, i 22 godine starosti, germani ooop, odmah na održavanje ni manje ni više nego morfijem...
nekoć je ovdje, a bio je tih godina tada, voyager umio slinit nad takvom mogućnosti koja je pandan sakomanovoj viziji kontrole štete, ideji koja je kao posljedicu prepisivanja heptanona u bizarnim količinama de facto počjetnicima, imala il izumiranje, il gore, pretvorbe pacijenata u vegetirajuće amebe...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: pomoc!!!! Morfij

Post by Don Dop »

Koliko vidim ovde sto se tice morfijuma neces dobiti apsolutno nikakvu konkretnu pomoc osim klisea idi u bolnicu.
Ja cu ti reci iz prve ruke. Morfijum sam radio kao zamenu za heroin jos za vreme sablje (2003 godine, a sablja je akcija policije u Srbiji posle ubistva premijera Djindjica i tad je bila nestasica svega) i to nekih mesec dana. Kad se situacija smirila imao sam izuzatno veliki problem da napravim prelaz sa morfijuma na heroin, a uzimao sam ga nekih 500mg dnevno oko mesec dana ukupno.
Probaj sa Suboteksom, subokson sta god nadjes u nemackoj.
Po meni morfijum je jedna od najgorih droga uopste. Ne smem da ti javno napisem kako sam Ja to tada pregrmeo, a imao sam heroin posle tih mesec dana nestasice, ali se secam i dan danas tih dana.
Samo hrabro i obavestavaj kako si. Ukoliko ti treba neka medicinska pomoc javi mou te ubaciti u neku privatnu kliniku na nekih 10 dana pa da se resis tog zla. Pozdrav i9 srecno.
Ja sam Bog
Post Reply