Metadon???

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Alfa707dabar
Posts: 1
Joined: Sun Apr 22, 2018 5:06 pm

Metadon???

Post by Alfa707dabar »

Pozdrav imam puno odgovora na pitanja o svim vrstama droga i kriza zato me pitajte sve slobodno al kad se radi o meni nemam odgovor! Ovisnik sam od 93g.o svim drogama,a o heroinu 94 te
Od 2003.sam na metadonskoj terasi!
Bio sam uz sve i alkoholičar al sam se uspio skinut prošle godine
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Metadon???

Post by dina_d »

pa jesili sada cist ?kako ti ide ,kako si pisi
Baker
Posts: 1
Joined: Wed May 16, 2018 12:10 am

Re: Metadon???

Post by Baker »

Srdacan Pozdrav svima iz Beograda.
Mislio sam da nesto znam o metadonu dok nisam naleteo na ovaj forum. Za pocetak, treba mi savet kako poceti skidanje. Iza mene je 9 godina heroina I cetiri godine metadona bez dana apstinencije. Iskreno, sto vise citam iskustva, sve sam vise prestravljen. Prijavio sam se u Drajzerovu na skidanje. Nije pravi trenutak, zimus Sam imao blazi nervni slom I epi napad nakon sto mi je sestra (plucni bolesnik +zavisnik) bila bolesna I gusila se 3 meseca. Tek su me sad prosli bolovi u trbusnjacima od treskanja u nervnom slomu. Metadon sam uzimao na crno, nisam pio preko 150kapi hemofarma. Sada mi flasica traje 3 dana. Plasim se I depresije u kojoj sam I skidanja. Prvi put se obracam za pomoc nekoj instituciji, pa evo I Vama za savet u nadi da cete mi odgovoriti, posavetovati me. Pritom, predstavu nemam ni kako se skida ni kako ce me tamo skidati, ponavljam, psihicki sam slab, zelju imam, mada za volju nisam siguran, kao ni za prag tolerancije bola koji mogu-moram da podnesem. Posle drajzerove sam primoran iz finansijskih razloga da odmah trazim posao, zanima me I da li je izvodljivo raditi efektivno I uspesno(iza mene je poduza pauza sto se posla tice). Nadam se da necete zameriti sto cu kopirati ovaj post I poslati ga na Vase teme vezano za supstituciju u nadi da ce mi ljudi sto pre odgovoriti.., dok ne legnem u Drajzerovu.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Metadon???

Post by Caty »

Baker wrote:Srdacan Pozdrav svima iz Beograda.
Mislio sam da nesto znam o metadonu dok nisam naleteo na ovaj forum. Za pocetak, treba mi savet kako poceti skidanje. Iza mene je 9 godina heroina I cetiri godine metadona bez dana apstinencije. Iskreno, sto vise citam iskustva, sve sam vise prestravljen. Prijavio sam se u Drajzerovu na skidanje. Nije pravi trenutak, zimus Sam imao blazi nervni slom I epi napad nakon sto mi je sestra (plucni bolesnik +zavisnik) bila bolesna I gusila se 3 meseca. Tek su me sad prosli bolovi u trbusnjacima od treskanja u nervnom slomu. Metadon sam uzimao na crno, nisam pio preko 150kapi hemofarma. Sada mi flasica traje 3 dana. Plasim se I depresije u kojoj sam I skidanja. Prvi put se obracam za pomoc nekoj instituciji, pa evo I Vama za savet u nadi da cete mi odgovoriti, posavetovati me. Pritom, predstavu nemam ni kako se skida ni kako ce me tamo skidati, ponavljam, psihicki sam slab, zelju imam, mada za volju nisam siguran, kao ni za prag tolerancije bola koji mogu-moram da podnesem. Posle drajzerove sam primoran iz finansijskih razloga da odmah trazim posao, zanima me I da li je izvodljivo raditi efektivno I uspesno(iza mene je poduza pauza sto se posla tice). Nadam se da necete zameriti sto cu kopirati ovaj post I poslati ga na Vase teme vezano za supstituciju u nadi da ce mi ljudi sto pre odgovoriti.., dok ne legnem u Drajzerovu.
pre svakog prestanka obicno se spusta doza, ovde je pisala devojka tj vise njih je pisalo koji su se skinuli tako sto su spustali dozu, nebitno koliko bitno da se uzima sve manje i manje, pa i kap dnevno manje znaci i to ce dovesti za par meseci do znatno manje doze, ako ti boca traje 3 dana to je znaci oko 3ml dnevno jel? smanji na 2,5ml pa na 2 itd itd to je izvodljivo veruj mi jer su ljudi ovde pisali bitno je da spustis do sto manje doze pre nego sto krenes skidanje da bi ti i kriza bila sto blaza, to je prvo i osnovno, takodje skidanje bupom je moguce ali u tom slucaju bih preporucila da ga ne uzimas duze od mesec dana, da se ne bi posle na njega navukao pa opet isto sranje durgo pakovanje, ipak po meni bup je daleko bolja alternativa od metadona, ali svakako ako si resio da se skines, mozes ga iskoristiti i to prvih mesec dana, i to sa te neke sto manje doze metadona, druga opcija je da spustas metadon sve do minimalne doze , sto manja doza manja je i kriza.
maxim
Posts: 148
Joined: Mon Aug 22, 2016 10:32 am

Re: Metadon???

Post by maxim »

Ja sađ se skinuo sa metadona i benzosa ....pročitaj ili pogledaj temu gdje sam pisao...
Neću te ni tješiti ni ohrabrivati ali ni obezhtabrivati...
Sve se može....sve čovjek živ može podnijet..
Najvažnija je glava...i obavezno barem meni pomoćna farmakologija....a svatko neka izabere koja njemu najviše odgovara ...ja sam pisao što sam pio i što sad povremeno popijem. ..može se....nije toliko teško uz dodatnu farmakologiju....dapače...jako je jednostavno....provaj pa vidi...
pozdrav...i to brobeni.
User avatar
debduh2
Posts: 43
Joined: Tue Aug 07, 2018 7:11 pm

Re: Metadon???

Post by debduh2 »

Takoder, slobodno se i meni javite ako vam treba pomoc ili imate pitanje u vezi necega. Na zalost godine iskustva informacija i svega oko mene dan danas. Nisam nit cu ikad bit skinuta do kraja i toga sam svjesna. Za pocetak osvjestite sebe,priznajte si neke stvari a tek onda mize poceti ljecenje samo ako to zbilja zelite.
One love, one life. My life, no limit
JohnWick7
Posts: 1
Joined: Wed Sep 19, 2018 6:42 am

Re: Metadon???

Post by JohnWick7 »

Imam i ovaj problem.
Post Reply