Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:05 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:05 pm, edited 1 time in total.
dekica1
Posts: 2
Joined: Tue Mar 27, 2018 1:06 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by dekica1 »

Sta posle bupa? Pa ovako cist sam duze vreme,odavno sam prestao da se osvrcem na to i da brojim dane itd.Naravno svakom naidju oni dani.kada ne da bi se pukao,nego uhvati neka depresija.A coveka to najvise drma kada je besposlen,e tu djavo igra kolo.Jer lepo se kaze Dokon mozak,djavolje igraliste.Rekao sam stvar je u tome da vam vreme bude isplanirano,tj popunjeno.Posao,putovanja,hobi bilo sta sto ce vam skrenuti misli,tako je u pocetku,dok mozak pocne normalno da fukncionise,neki su pili tj piju antidepresive,ja ih nikada nisam voleo,jedino kada sam se skidao ranije sa pajda sam ih morao piti...zaciliram ponekad majku prirodu i to bi bilo to,ali uglavnom i to izbegavam da li zbog godina,ali mi vise ne prija kao nekada.ubacim se da mi lose.Zelim dobru volju svima i zelju da se ratosiljaju ove bede! Srecan praznik svima pozz
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:05 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:05 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:06 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Retko ulazim na forum iskreno nekada nisam mogla poceti dan dok ne udjem na ovaj forum ali iz nekog razloga mi je postao odbojan, krivo mi je naravno u vreme kada sam se skidala sto su mnogi bili tu da se prepucavaju i da me vredjaju i ja to necu zaboraviti iako se nikada nećemo uzivo upoznati, ja sam naisla na tu odbojnost ali nebitno, sada je i ninocka u istom "klanu" frajla mi izgleda daleko pozitivnije i ljubaznije sada sa novim clanovima nego tada, no ko sam ja da sudim.
Sto se mog skidanja tice ja sam tada pisala sve na temi prosla sam relativno ok fizicki, nisam tada napisala da sam nekoliko puta uzela malu dozu metadona kad mi je bilo lose, kako sam izdrzala do sad pa iskreno ok, moj zivot se nije mnogo promenio ja sam 6 meseci pre skidanja uzimala zaista malo i osecla se totalno strejt, najgore nesto je psihicka kriza i to traje iskreno i dan danas jer prosto ta zelja za bupom uvek negde podsvesno postoji, moj muz uzima jos uvek i tako je za sad najbolje jer je on bio skoro 20god na heroinu i narvano da je bup manje zlo. On mi je i te kako pomogao da se ne vratim bupu. Na sve moguce nacine. Prvo da ne mogu da uzmem njegove tj da pronadjem, drugo da mi niko ne proda, mislim mogla.bih se snaci mozda ali cemu, nema sta ja.njega da lazem, nego sebe, ovako je bolje osecam se ok kao i nekad na.bupu, vezbam, ucim, vozim, radim, imam dete a sto se muza tice njemu zaista bup sluzi samo da nema krizu nikakva dejstva kod njega ne postoje, niti pozitivna niti negativna kada bide spreman skinuce se i on za sada ne bih ni ja smela da rizikujem da se skine pa da uzme dop npr u toj krizi, no thanx.

Novim clanovima mogu reci samo da je volja najbitniji faktor, i podrska, jer zaista je tesko psihicki izdrzati kada znas da te 1mg tabletice moze spasiti bede i muke i pitas se cemu to mucenje kad je to legalan lek, dostupan, kada se osecas dobro, kada nemas nikakve nuspojave, krize, cimanje itd. Ja sam bila relativno kratko na bupu, a opet i ne bas kratko jer 3god nije malo, ali 5-10god je premnogo i znala sam da ce biti teze sto duze budem cekala. Tesko je odluciti se na taj korak ali kad vec krenes kada izguras 10 dana onda nema vracanja, guras dan za danom i posle mesec dana si vec novi covek krize vise nema bar nikalve fizicke krize nema, psiha jbg to je sve individulno i.kao sto rekoh i posle 6 meseci zelja postoji i nikada nisi na cisto sta ce biti ja sad ne mogu da kažem da ga necu nikada uzeti, daj.boze ali ne mogu da kazem jer ta zelja je uvek prisutna mene forum samo podseca na sve to zato ga izbegavam kao i bilo kakve price o bupu. Moj muz zna da je to zabranjena tema i dokle god o tome ne slusam ne mislim i ne gledam to, meni je lakse.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Caty wrote:Retko ulazim na forum iskreno nekada nisam mogla poceti dan dok ne udjem na ovaj forum ali iz nekog razloga mi je postao odbojan, krivo mi je naravno u vreme kada sam se skidala sto su mnogi bili tu da se prepucavaju i da me vredjaju i ja to necu zaboraviti iako se nikada nećemo uzivo upoznati, ja sam naisla na tu odbojnost ali nebitno, sada je i ninocka u istom "klanu" frajla mi izgleda daleko pozitivnije i ljubaznije sada sa novim clanovima nego tada, no ko sam ja da sudim.
Sto se mog skidanja tice ja sam tada pisala sve na temi prosla sam relativno ok fizicki, nisam tada napisala da sam nekoliko puta uzela malu dozu metadona kad mi je bilo lose, kako sam izdrzala do sad pa iskreno ok, moj zivot se nije mnogo promenio ja sam 6 meseci pre skidanja uzimala zaista malo i osecla se totalno strejt, najgore nesto je psihicka kriza i to traje iskreno i dan danas jer prosto ta zelja za bupom uvek negde podsvesno postoji, moj muz uzima jos uvek i tako je za sad najbolje jer je on bio skoro 20god na heroinu i narvano da je bup manje zlo. On mi je i te kako pomogao da se ne vratim bupu. Na sve moguce nacine. Prvo da ne mogu da uzmem njegove tj da pronadjem, drugo da mi niko ne proda, mislim mogla.bih se snaci mozda ali cemu, nema sta ja.njega da lazem, nego sebe, ovako je bolje osecam se ok kao i nekad na.bupu, vezbam, ucim, vozim, radim, imam dete a sto se muza tice njemu zaista bup sluzi samo da nema krizu nikakva dejstva kod njega ne postoje, niti pozitivna niti negativna kada bide spreman skinuce se i on za sada ne bih ni ja smela da rizikujem da se skine pa da uzme dop npr u toj krizi, no thanx.

Novim clanovima mogu reci samo da je volja najbitniji faktor, i podrska, jer zaista je tesko psihicki izdrzati kada znas da te 1mg tabletice moze spasiti bede i muke i pitas se cemu to mucenje kad je to legalan lek, dostupan, kada se osecas dobro, kada nemas nikakve nuspojave, krize, cimanje itd. Ja sam bila relativno kratko na bupu, a opet i ne bas kratko jer 3god nije malo, ali 5-10god je premnogo i znala sam da ce biti teze sto duze budem cekala. Tesko je odluciti se na taj korak ali kad vec krenes kada izguras 10 dana onda nema vracanja, guras dan za danom i posle mesec dana si vec novi covek krize vise nema bar nikalve fizicke krize nema, psiha jbg to je sve individulno i.kao sto rekoh i posle 6 meseci zelja postoji i nikada nisi na cisto sta ce biti ja sad ne mogu da kažem da ga necu nikada uzeti, daj.boze ali ne mogu da kazem jer ta zelja je uvek prisutna mene forum samo podseca na sve to zato ga izbegavam kao i bilo kakve price o bupu. Moj muz zna da je to zabranjena tema i dokle god o tome ne slusam ne mislim i ne gledam to, meni je lakse.
Nisam se ja Kato promenila, nego si ti mene dozivljavala drugacije dok si se skidala i sada kad si cista.

Ovo je tvoj prvi iskreni post i moglo bi se oko dosta stvari prodiskutovati Ali osecaces se uvredjenom i napadnutom tako da ...
Btw forum moze samo da nam otvoriti oci a mi nekada volim zatvorenim da ih drzimo
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:06 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Nesa_neske_01 wrote: "Suvi" recidiv označava stanje u kome alkoholičar još ne pije ali se vraća starim oblicima ponašanja, odnosa i komunikacija. Ponekad je takvo stanje opasnije od "mokrog" recidiva. Ona manifestuje otpor prema lečenju i prema zdravim promenama u životu apstinenta: “opravdano” izostaje sa terapijskih sastanaka, odbija Tetidis jer mu “škodi”, itd. Potrebno je posvetiti mu punu pažnju, analizirati ga i otkloniti okolnosti zbog kojih je nastala. Ako se to ne uradi, dolazi do "mokrog" recidiva.[/i]
pa ja sam tako nesto citala, ovde na forumu ne kao suvi recidiv, ali jedan psiholog je pisao, nekada davno pre desetak godina sstari postovi su u pitanju, kako zavisnici neretko kada se skinu, zapravo ne promene uopste svoje ponasanje, obrazac ostaje isti, a zna se dobro kakvi su narkomani vecinom, cast izuzecima, ali evo da ja ne bih to svojim recima skratila i pogubila smisao, prekopiracu tekst>

Prizdravljenici koji u potpunosti nisu obavili totalnu i iskrenu inventuru svoje licnosti od ranije i ovisnicke licnosti , nose ova svojstva dalje i u "cisti" zivot.
Ubijedjeni da je sada sve u redu samim time sto su prestali sa narkotikom oni i dalje nose ponasanja koja vise pripadaju ovisnistvu nego obicnom svijetu.
--Beskonacne borbe da se bude u pravu
--Nedostatak postovanja prema razilazenju nacina razmisljanja
--Bitka sa vjetrenjacama (Don Quihote)
--Projiciranje loseg raspolozenja i nedostatka samopouzdanja na osobe oko sebe
--Projiciranje dusevnog bola na dogadjaje i osobe oko sebe
--Gubljenje fokusa na sopstvenu licnost i sopstvenu problematiku i to posvecujuci se beskonacnim kritiziranjima svega i svakoga oko sebe
--" Ako ukazem na tvoje greske , moje greske ce biti manje vidljive"
-- Davanje savjeta i uputa a istovremeno nemati odgovore kako rijesiti probleme u sopstvenom zivotu ( Ne mozes dati nesto sto sam nemas)
--Totalna blokiranja uvida u svoju problematiku, stvarajuci od sebe "kralja ili prosjaka"
Post Reply