Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Rope82 »

Hajmo malo da se pridržavamo tema i da svaku ne odvedete u off topic. Počeću zaključavati teme i brisati postove.
Otvorite posebnu temu i čavrljajte. Kad neko dođe na forum, očekuje da će dobiti korisne informacije, a ne da se druži s ekipom. Bar ne na temama koje trebaju dati odgovore na pitanja zbog kojih ste ovdje.
Samo ostro Sanela, preblaga si prema nama!

Evo da se vratim na temu... Kad se skidas s bupa, kao i kad si na njemu, tok misli ti je toliko zbrckan da brljavis po forumu i unistavas ljudima postove s glupostima :oops: :oops: :idea:
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

licaninsasela wrote: sve stoji.ima mjesec dana kako vise ne uzimam subotex i glava mi je puna svega a najvise sranja,a jucer i danas mi pada na pamet samo gluposti,odnosno dop.pa je po meni bolje brljavit pizdarije ovdje na forumu nego da sam oso kupit dop,zar ne?!ondak otvorite gđice Sanela jedan taj prozorcic gdje cemo moci pisati gluposti, jer ja ne znam to otvoriti a nemam koga pitati jer moji ne znaju za ovaj forum a ujedno i bjezati od dopa ili subotexa ,nije bitno.ovo je po meni jedna vrsta samo pomoci gdje se covjek moze ispuhati,a da se ne uđe u recidiv.ako je moguce to naravno?!
Gde si nestao licanin nadam se da se ne drogiras u 16 nema te, pusti teme i prozorcice otvoricu ga ja licno ako treba neki offtopic samo nemoj da nam skreces sa puta, crne te misli gone jer si dokon znam i meni prolaze kroz glavu sad kad nemam sta da radim kad sam daleko od svih :(
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Rope82 »

meni prolaze kroz glavu sad kad nemam sta da radim kad sam daleko od svih :(
Nema tega alo! Kakve crne misli, skinila si se na 0.7mg u rekordnom vremenu, ima da se tuces u prsa i urlas ko Tarzan!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Problem imam veliki sad zato sto nemam vise dvojke nego jednu osmicu i na koji fazon ja sad da delim tu osmicu Aj kuci bi podelila na linije tj izmrvila ali kud Cu ovde sa tim linijama Aj vi meni recite??? Pojma nemam kako Cu imam Jos pola dvojke ali to ostavljam za dva dana pre operacije a do tad moram nekako parcati osmicu znaci da uzmem cetvrtinu osmice i da podelim na 4 dela pa da kombinujem samo da negde ustekam taj ostatak da imam za par dana...
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:20 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Licanine hvala na savetu, sjebala sam vec deo tablete jer sam izmrvila uzela deo a ostatak spakovala u kutiju za lekove, onu sto ima podeljeno po danima, jutros otvorim ono neka mrvica ostala, smesno mala, nema veze uzela sam cetvrtinu dvojke i imam Jos jednu za sutra a od ponedeljka Cu nekako deliti osmicu ne moram bas precizno jer tada ce vec biti gotova operacija pa verujem da Cu dva dana uzimati vecu dozu da me to ne bi bolelo tako sam nekako planirala pa Cu kuci nastaviti po planu, nadam se, zaista sam i ja jako potonula psihicki i nemam snage vise ni za sta. Treba izgurati to sranje strejt posto ja ove male doze iskreno kao da ne uzimam osecam se sjebano depresivno, nemam snage ni volje ni za cim, kao da nista nisam ni uzela!
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Rope82 »

ove male doze iskreno kao da ne uzimam osecam se sjebano depresivno, nemam snage ni volje ni za cim, kao da nista nisam ni uzela!
E jbga, ne pokriva ti receptore skroz pa vecina ostane 'golo'. U biti to sto uzimas je da ne boli svaka kost i da mozes spavat, inace ne bi mogla. San i hrana su ti sad jako vazni pred operaciju jbga. Uzimas li kakve vitamine ili nesto, mozda ne bi bilo lose znas. Ja pijem vitamine (skupi neki), kao ima cinka i magnezija unutra(navodno sub tega trosi masu, cinka pogotovo, zato mi je koza i bila sjebana toliko, al sad je bolje) i uzimam ti vitamin C koji sam pravim. Mjesam ga sa sodom bikarbonom da me ne izjede kiselina. Ima neki recept sto sam pokupio tu na forumu i stvarno je dobra stvar. Kao prvi dan se natuces tega hrpu, da te prosere da prostis i onda uzimas svaki dan par puta po malo. Moram ti priznat da sam puno zivlji i da mi treba manje suba (mozda je psiha ali...neka je). Uz to jedem dobro i treniram, jucer sam cak preskocio uzet sub popodne i poso odspavat 3 ure i nisam osjetio da mi fali ta doza suba. Odlucio sam se spustat do 4mg sto prije i ostat na tome do iza ljeta. Pa cemo iduce zime pomalo tvojim putem.

Jesi se navikla na krevet? (retoricko pitanje)
Mene ledja bole kad spavam u svom krevetu, da sam na tvom mjestu vjerovatno bi mi dijelovi poceli odpadat do sada.
Drzi se, zajebana si ti riba, imas snage samo je moras izvuc ;)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Rope krevet je haos mada sam se preselila kao u neki drugi koji je za nijansu tvrdji ali opet je jastuk uzas, receptori su goli svakako tako da rada nema nimalo, ali polako i sna nestaje, evo pisala sam nocas je bilo pakleno jedva sam izdrzala do 6 jutros uzela 0.5 i opet nista samo sto mi nije lose ali valjda je i to nesto :) ali znam da to nece dugo potrajati i ne znam jedino da uzmem veceras neku mrvicu, mada ce mi dati bensedin za spavanje tako daju pred operaciju. I ujutru ostatak mrvice. I posle goodbye

Nista od vitamina sad ne pijem kuci sam taman pocela cink da pijem i Jos neke kapsule za imunitet, pa sam pazila i sta jedem, ali eto u tom grmu lezi zec po pitanju mog gubitka magnezijuma, jesam li ti pisala to mislim jesi li video da mi je doktorka rekla da su mi tanke kosti kao da ne unosim dovoljno mg, a ja svaki dan pijem mleko, doduse u nes kafi, ali i jedem mlecne proizvode , no moram i da kupim te vitamine javi mi sta sve treba da znam! Imam jedino kuci neki cink posebno tablete samo cink. Za ostalo mi javi.
E imala sam i magnezijum u kesici pise mg i zn u stvari i to je kao prasak, i to je ekstra.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Rope82 »

doktorka rekla da su mi tanke kosti kao da ne unosim dovoljno mg, a ja svaki dan pijem mleko, doduse u nes kafi,
Ipak mislim da je rekla Ca (kalcij). On je vecinski sastav kostiju, i bubreznog kamenca, i 'cepova' na krvnim zilama(skupa sa masnocom), i kalcifikata na tetivana i ligamentima.
Ljudi (zene pogotovo) pocmu gubit gustocu kosti s godinama ili ako se cesto drogiraju (speed je tu najgori). Zajebano ga je vratit u organizam, mozes ti popit 5 tableta kalcija a da se nista ne absorbira. Potreban je vitamin D i sunce. Ne bi preporucio preveliko uzimanje kalcija u tabletama nego preko hrane.

Ness kava je mene upropastila, to sranje necu vise primirisat. Godinama sam je pio i uzela je danak
Post Reply