Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by vlajkoalas »

dekica1 wrote:Pozdrav ljudi.Ovako nov sam na forumu i vec duze vreme da se javim i nikako nemam vremena,ali evo konacno da se i ja oglasim.Posle silnih procitanih tema i postova u vezi Bupa,osecao sam potrebu da se obratim i kazem par reci o mom skidanju i skidanju uopste.Pa da krenem
Kao prvo zasto dizete toliku paniku medju ljudima,koji su resili da se skidaju ili se i dalje lome,nekim jezivim pricama,teskim krizama i tako to,sto potpuno nije tacno ili sam ja neki fenomen.
Posle dugogodisnjeg staza na Dopu,presao sam kao i svi mi ili vecina na Bup kada se kod nas pojavio...Ukupno sam bio pa vise od 5 godina sigurno.Za tih 5 godina realno,skidao sam se vise puta uspesno.Jedan period sam pukao u vezi svega i opasno se navukao ponovo na Bup i bio jedno 2 godine konstantno na 8 mg.Kada sam resio da raskrstim sa njim,krenuo sam cvrsto i odlucno sto je naj bitnije.Samo volja brate,ako ti nemas volju ili jednostavno volis da si svaki dan uradjen to je to,nema sta tu da se tazi i skida.Najbitnije u celoj prici je da imas volju i da u toku skidanja uvek moras da imas Bup kod sebe.Jer psiha je najgora,ako resis da se skidas na suvo,da Bupa nema u tvojoj blizini,to je kriza gora.Svi odlicno znamo da Bup drzi i po 72 sata.Znaci ja uzmem danas 8mg i tri dana ne pipam ga,ima tu samo onog znojenja i nista vise to je obicno drugi dan bez leka.I tako cekam kada bolovi krenu,ako krenu.Mene su obicno bolovi hvatali posle 4 dana i tada uzmem cetvrtinu leka tj 2 mg,da umirim krizu i to je to.I tako do narednih bolova.Znaci svakom preporucujem da proba,nista ne moze da izgubi a mnogo moze da dobije,ako se neko cima da presece od 8 mg na 2mg onda neka smanjuje kako misli.Ali najbitnije je u celoj prici da se lek uzme i da se izdrzi dok ne krene bas ona kriza.I tad se uzme lek ali mrvica ne vise.Jer svi odlicno znate da mrvica leka odmah umiri krizu i oni koji kazu da nije tako onda lazu ili nikada nisu probali mrvicu leka.Uspesno sam se skinuo i uvek sam se tako skidao sa Bupa.Najbitnije je da je psiha mirna da imate lek kod sebe u svakom trenutku i jaka volja i nista vise.Normalno sto vise tecnosti da se brze izbacuje iz organizma.I da gledajte da lek uzimate samo uvece,jer noc je najgora kada su u pitanju krize,nadjite neki hobi,posao bilo sta samo da skrenete misli sa toga.Jer ako sedite zatvoreni i samo razmisljate o skidanju i cekate krizu onda ste ugasili.Samo pozitiva ljudi i ne slusajte tj citajte svakakve gluposti,ljudi panice ili su tolike kukavice.Svi smo mi narkomancine i volimo to.E ta lepota kad tad mora da se plati.Skupite muda i recite sebi da je kraj.Nemojte nista raditi na silu,kad tad svakom od nas dodje taj trenutak kada kaze sebi da je sa tim sranjima dosta i da nista ne moze da bude jace od tebe! Zelim svima puno uspeha i ne ocajavajte !!! Pozdrav
Ja ne umem da napisem slabo se snalazim na racunaru...sta da pitam kad ne znam ni da li se vidi nesto sto napisem
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by vlajkoalas »

nov sam na forumu a moje pitanje je sledece:Na bupu sam zadnjih godinu dana i to na 1-1,5 mg i hocu skroz da prestanem,kad uzmem bup a jos uvek imam onu gadnu jezu da li to znaci da sam uzeo malu dozu i da treba vise.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:nov sam na forumu a moje pitanje je sledece:Na bupu sam zadnjih godinu dana i to na 1-1,5 mg i hocu skroz da prestanem,kad uzmem bup a jos uvek imam onu gadnu jezu da li to znaci da sam uzeo malu dozu i da treba vise.
Ako variras sa dozom, kazes nekad uzmes 1 nekad 1.50 to moze biti od toga. Kod buprenorfina je jako bitno ustalit se na jednoj dozi...

To nije mala doza vjeruj mi, ne bi trebalo da od toga budes lose..
Za pocetak probaj da se jedno deset dana ustalis pa tek onda krenes spustanje.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by vlajkoalas »

Znam da nije mala doza...bio sam na korak od prestanka 5-6 dana nista i onda pade.Znaci da uzmem 1mg i ako jos imam jezu dodajem dok ne prestane i na toj dozi da budem 10 dana...pa lagano spustanje.Hvala Ninocka !!!
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by vlajkoalas »

Jos pitanja od mene:Sad pijem sanval za spavanje neki put pomaze neki put ne ali uvek me probudi ta gadna jeza ujutru .Sta bih mogao piti jos, imam katapresan da li ga piti uz bup ili kad dodjem do 0 pa onda.Inace nesto o meni da ne bude da sam banuo sa neba i samo pitam.Ja sam bio na h pre 15 god. a bup sam poceo piti zbog povrede ramena prilikom treninga +dao mi brat ...pio ga 10_15 dana i to je to.Covek mi ladno precuti da mogu da se navucem na bedu a tad nisam ni znao cemu sluzi bup...kad sam ukucao na netu imao sam sta da vidim.A posto sam se pre 15 god skinuo na suvo imam fobiju od jeze i ona je ono najgore u svemu.Toliko od mene...poz i hvala ...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:Jos pitanja od mene:Sad pijem sanval za spavanje neki put pomaze neki put ne ali uvek me probudi ta gadna jeza ujutru .Sta bih mogao piti jos, imam katapresan da li ga piti uz bup ili kad dodjem do 0 pa onda.Inace nesto o meni da ne bude da sam banuo sa neba i samo pitam.Ja sam bio na h pre 15 god. a bup sam poceo piti zbog povrede ramena prilikom treninga +dao mi brat ...pio ga 10_15 dana i to je to.Covek mi ladno precuti da mogu da se navucem na bedu a tad nisam ni znao cemu sluzi bup...kad sam ukucao na netu imao sam sta da vidim.A posto sam se pre 15 god skinuo na suvo imam fobiju od jeze i ona je ono najgore u svemu.Toliko od mene...poz i hvala ...
Kad se stabilizujes na jednoj dozi, uradi tabelu napravi plan spustanja , ne zuri. To je najbitnije. Minimun sedam dana ostani na jednoj dozi pa kreni na sledece spustanje. Bup je zajeban i nepredvidiv.
Sto se tice spavanja nadam se sa ce ti se neko drugi javit ko je nesto pio, ja nisam nista. Trpila sam, mada sam pocela piti AD tako da mi je mozda i on pomogao kasnije oko nesanice.
Na drugoj temi , na kojoj ima najvise postova je bulvalno sve oko skidanja receno. Prelistaj iscitaj i sve ce ti biti jasno.
Samo NE ZURI, jer ces zurbom samo udarit u zid!
Srecno!!
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Rope82 »

Pozz ljudi.
Moj prvi replay mada sam na forumu od zadnjeg recidiva s 'medom' (nije lipov ni cvijetni). Suboxonom se 'drzim' 5 godina, zivot sam izgradio na njemu. Sto i nije tako lose kakav sam bio prije njega. Imam 3je zdrave djece, prelijepu zenu, poso u drzavnoj firmi(u 14:00 sam doma!) sto se kaze 'u rukavicama'.

Nikome nije lako, da rezimiram, bio na 0.2 bupa ili na 2g dopa. Svak je u svojoj glavi. Neko ce rec lako je jedan dan bez bupa. Ali ja sam predprosli petak zakasnio u ambulantu po kutiju i nisam nigdje mogo nabavit bup. Od straha od krize sam poso i uzeo 5ticu i roko se 6 dana, a onda kad sam se naceo uzeo jos jedan, pa sutra jos jedan, pa ostalo nesto para pa uzeo jos jedan. Sad 3 dana 5 puta dnevno lazem zenu da sam posto olimpijac i da treniram a istina je da i na 16 mg bupa se ne osjecam dobro. Da ne govorim da sam u majke prenocio transver da me djeca ne gledaju jadnom.
Sto hocu rec, budala kakav sam, kad sam osjetio krizu od dopa nakon 10gr kriza od bupa preko vikenda je tek simbolicna.
Valjda nas nakon nekog staza uljulja pa nam se i najmanje krize cine prevelike. Nije lako, ali keep it simple. Sto vise razmisljas gore je. Zabavite se s necim, misli treba skinut s krize i skidanja. Nekad znam kad bi nesto novo uletilo, zanimljivo, bilo igrica na plejci, novi mob, ljubavnica ili sl. da bi ujutro zaboravio popit terapiju. Znaci ne treba ti. Guduri dok ne stisne....uzmi malo, odmori....guduri dok opet ne stisne,...pa opet uzmi malo. Doc ce dan kad nece vise trebat. Pozz, Rope!
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:19 pm, edited 1 time in total.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Rope82 »

jeben si ti igrač
Ma ja sam ti budala! Zene do 25te padaju na takve i onda se opamete i lijepo udaju za normalne momke. Jos kad se ofucas, sto od godina, sto od sranja, pocmu ti se obracat ko kakvom dedici, samo sto te ne pomile po glavi i recu 'jooooj vidi sto je sladak ovaj dedo!'.

A sto se zena tice (da se ne uvrijede ove na forumu), pogotovo te po lukama kojima si ti jedna od prilika za boljim zivotom, imam samo jedan opis, sto je moj prijatelj izjavio kad je prvi put sreo svoju zenu u nekoj luci (nznm na kojem kraju svijeta) : 'Divne li gujice, gotovo da bih je i kuci ponio!'
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by sanela »

Hajmo malo da se pridržavamo tema i da svaku ne odvedete u off topic. Počeću zaključavati teme i brisati postove.
Otvorite posebnu temu i čavrljajte. Kad neko dođe na forum, očekuje da će dobiti korisne informacije, a ne da se druži s ekipom. Bar ne na temama koje trebaju dati odgovore na pitanja zbog kojih ste ovdje.
Post Reply