Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Don Dop wrote:
Caty wrote:

Ti si realno realna. :)
Sa osmice na 0.5 naravno da ces se izbedadziti od mrve koju imas da prebrodis 24h. Ja sam recimo imao problem kad sam sa osmice suba prelazio na osmicu bupa. Ista kolicina, ali taj vizuelni efekat je bio razocaravajuci. Subokson onako kurpulentna tableta, a bup boze sacuvaj. inace nikada nisam lekove snifao ili ubrizgavao u sebe i to je osnova uopste kod lecenja. Lek treba uzimati iskljucivo kako je propisano. Vremenom i to dodje na svoje pa te radi i 1mg kad ga natalozis u organizmu. Zasto govorim radi? Zato sto svi mi koji pijemo ili smo pili taj lek pili smo ga da nas uradi. Niko nije uzimao bup eto da ga uzme. Ovo govorim u slucajevima gde su ljudi ostavili dop.Znaci osnovna satisfakcija je da budes uradjen. Svako ko kaze drugacije laze.
Tebi Caty stvarno zelim da se izdignes iz situacije i batalis pricu. Veruj mi mozes. Ovo ti govori neko ko je preturio kilograme bupa tokom godina koriscenja i nacices unazad 3-4-5 godina gde sam pisao i hvalospeve o pomenutom leku, ali veruj jednom kad sam ga se resio shvatio sam da je veliko zlo.

Daj sebi priliku, odvoj metar dana zivota i resi se bede. Potpisujem ti kad to prodje imaces osecaj da si progledala.
Sve si u pravu! kao sto i ja rekoh taj vizuelni efekat je BAS razocaravajuc, i nikako na te osmice da se naviknem upravo zbog toga, lepo sam sa dvojkama spustila do 1,5mg i onda presla na osmice i tu sam povecala na 2 a pod jezik i na 3,4mg dnevno, no dobro kao sto rekoh za sad se prilagodjavam i obavezama, poslu i raanom ustajanju, sto mi vrlo tesko pada, bup uzmem bas rano, i onda moram popodne jos malo ma to je jedna rupa bez dna, i naravno da svi mi uzimamo bup i uzimali smo ga da bi se uradili, a jok onako da nas ne bole noge i ledja, naravno da svi mi i te kako trazimo rad ood bupa a to ti je i razlog sto ga ljudi npr smrcu kao sto sam ja radila, veruj mi da ja nisam bup ni probala drugacije, navukla sam se na njega tako na nos, ovde kod mene u gradu kada se tek pojavio imao je samo jedan decko, i on je to nama dao eto da premostimo jer nije imalo dopa, meni se na prvu mnogo svideo secam se uzela sam 1mg od dvojke skrcala i povukla i iskreno uradilo me bolje od dopa, koji sam inace uzimala veoma kratko, veoma los kvalitet i veoma malo, tako da je meni bup jos bio i mnogo bolja opcija i ubrzo sam presla sa jednog zla na drugo, pravo zlo i evo me sa njim drugujem vec 3god ukupno sa par pokusaja skidanja, prvo trodonom, pa metadonom pa spustanjem doze, ali tek sad zadnje dve nedelje uzimam pravilno i valjda sam sad krenula pravim putem pa sta bude, naravno da zlo bude vece tu je i muz koji ga uzima isto koliko i ja a dugo godina je uzimao dop, ne non stop naravno ali je sve to trajalo deceniju ipo, i zaista se brinem i pitam kako cu se ja skinuti a tek kako ce on koji je zavisnik toliko godina, ja ipak u ovom momentu imam tu ideju u glavi imam je vec godinu dana i znam bas sam danas razmisljala da je to samo jebeni jedan mesec zivota da se sve promeni i preokrene, samo jedan mesec!!!! I zaista se nadam da cu naci i taj jedan mesec, posto ovaj posao koji sam krenula da radim, ne znam jos koliko ce trajati, nisam ni prijavljena, sumnjam da su me primili tu samo trenutno kao zamenu, ali videcu vec, ne znam dal je teze sa poslom sigurno da jeste jer je zajebano raditi u krizi ali opet tu se izgubi vreme nerazmisljajuci o krizi i bupu... tako da ima i to svoje prednosti. ako bih spustila opet do 0,5 mogla bih i da izdrzim na poslu jer posao nije fizicki tezzak, uglavnom sedim tako da nije ni to nikakva prepreka za skidanje a i lepo vreme je uvek bolje od hladne zime... moram nesto da uradim krajnje je vreme bas je pocelo sve da mi ide na k, i plus na crno da zavrsavam i pucam pare bezveze ufffff
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nedogledija »

Posto su zbog one kreature kojoj je najveci uspeh to sto nije imao sebi slicnu devojku, zakljucali temu, pisacu ovde; naslov je odgovarajuc. Reci cu samo da je covek reprezentativni primerak za prilog tvrdnji da narkomanija podstice i odrzava egocentrizam, samo je pitanje da li u Ja sam Bog sizofrenom fazonu ili u onom Jadan ja. Ni ne verujem da doticni ne uzima. Kad razmislis, takav ni ne treba da prestane sa gudranjem kad vec ionako nema sta lepo da pruzi ljudima, nek im bar pare daje.
Kad gledas te njegove uvrede i citav nastup, na pamet ti pada dete koje gubi u drustvenoj igri pa ti u nedostatku zrelije reakcije kaze da si ruzan. :lol:

Kao sto rekoh, naslov odgovara jer sam danas ostatke terapije prosula u ambis vc solje i tako se ostavila bez narednih 12 dana. :) To sam uradila jer primetih da je jedini preostali problematicni kvrc u tom blagom strahicu od ostajanja bez ijedne tablete i bez icega. Resih da to prekinem i naviknem na potpunu cistost. Danas je prvi dan prosao tako i super je.
Citala sam ranije neke uspesne ispovesti na ovu temu gde je devojka narednih 8 meseci nosala jedan bup sa sobom "kao dokaz volje", a za sta ja verujem da je samo izvrnuta pa lepo upakovana izgovorusa od price da bi se doticna osecala sigurnije. Ali dobro, svako ima svoje... Je l' neko od vas koji ste batalili podize bez obzira na to?
Ja na iducoj kontroli resavam tu stvar, vise necu odlaziti tamo.
Inace racunala sam- negde pred Exit sam poslednji put smrknula, znaci da ima mesec i po dana potpune batalijade (pre toga sam s vr. na vr. retko ali ipak dovoljno da ne uracunam taj period).
Da, zaboravih da spomenem da me prijatno iznenadilo koliko normalno spavam. Izuzimajuci vikende, veceras prvi put nisam zaspala do 1. A secate se sta sam naumila u vezi (ranog) ustajanja; da kad prvi put ustanem posle 8 to bude kraj? E pa to je jutros bilo, probudio me tel oko 9 inace bih odrapila i jos.
Znaci, ako nekih zizova i bude, znam da bi to trebalo biti treceg dana, tako da cu po tome vec prekosutra znati hoce li proci nezapazeno ili uz neke mini napore.
Cujemo se :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Nedogledija wrote:Posto su zbog one kreature kojoj je najveci uspeh to sto nije imao sebi slicnu devojku, zakljucali temu, pisacu ovde; naslov je odgovarajuc. Reci cu samo da je covek reprezentativni primerak za prilog tvrdnji da narkomanija podstice i odrzava egocentrizam, samo je pitanje da li u Ja sam Bog sizofrenom fazonu ili u onom Jadan ja. Ni ne verujem da doticni ne uzima. Kad razmislis, takav ni ne treba da prestane sa gudranjem kad vec ionako nema sta lepo da pruzi ljudima, nek im bar pare daje.
Kad gledas te njegove uvrede i citav nastup, na pamet ti pada dete koje gubi u drustvenoj igri pa ti u nedostatku zrelije reakcije kaze da si ruzan. :lol:

Kao sto rekoh, naslov odgovara jer sam danas ostatke terapije prosula u ambis vc solje i tako se ostavila bez narednih 12 dana. :) To sam uradila jer primetih da je jedini preostali problematicni kvrc u tom blagom strahicu od ostajanja bez ijedne tablete i bez icega. Resih da to prekinem i naviknem na potpunu cistost. Danas je prvi dan prosao tako i super je.
Citala sam ranije neke uspesne ispovesti na ovu temu gde je devojka narednih 8 meseci nosala jedan bup sa sobom "kao dokaz volje", a za sta ja verujem da je samo izvrnuta pa lepo upakovana izgovorusa od price da bi se doticna osecala sigurnije. Ali dobro, svako ima svoje... Je l' neko od vas koji ste batalili podize bez obzira na to?
Ja na iducoj kontroli resavam tu stvar, vise necu odlaziti tamo.
Inace racunala sam- negde pred Exit sam poslednji put smrknula, znaci da ima mesec i po dana potpune batalijade (pre toga sam s vr. na vr. retko ali ipak dovoljno da ne uracunam taj period).
Da, zaboravih da spomenem da me prijatno iznenadilo koliko normalno spavam. Izuzimajuci vikende, veceras prvi put nisam zaspala do 1. A secate se sta sam naumila u vezi (ranog) ustajanja; da kad prvi put ustanem posle 8 to bude kraj? E pa to je jutros bilo, probudio me tel oko 9 inace bih odrapila i jos.
Znaci, ako nekih zizova i bude, znam da bi to trebalo biti treceg dana, tako da cu po tome vec prekosutra znati hoce li proci nezapazeno ili uz neke mini napore.
Cujemo se :)
Ne diraj doticnog da se i ovdje ne pojavi!!
Ti si doata spustila dozu, tako da ovo "treci dan" mislim vazi samo za vece doze od 0.50mg pa na dalje . Tako je meni bilo. Kad su sitne doze , kriza ako dodje, dodje prvog dana.
Mislim da nema potrebe da brines, procice ovo i laganije nego sto si mislila( ako si spustila na 0.10mg i tu se stabilizovala)
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nedogledija »

E, ljudi ipak ne prolazi bas dobro ovo nuliranje, evo jedva sedim, spavala nisam uopste, a kad lezim jos je gore pa moram da se seckam iako mi se haos spava. Zato sam i ustala da iskucam bar ovo kad vec moram da predzedzim noc. Preko dana je bilo sasvim okej, a onda pre par sati najpre cista nesanica, a onda poslednja dva nepodnosljiva slabost u misicima i oduzetost koja mi ne da da se namestim. Sva sam obamrla.
Javih da mi donesu nula keca (ma manje u stvari) sad oko 6.
Izguracu nekako, sta sad, pustim solo- ve gitarske neke dobre pa dok se ne onesvestim. :)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by VitaJana »

Nedogledija wrote:E, ljudi ipak ne prolazi bas dobro ovo nuliranje, evo jedva sedim, spavala nisam uopste, a kad lezim jos je gore pa moram da se seckam iako mi se haos spava. Zato sam i ustala da iskucam bar ovo kad vec moram da predzedzim noc. Preko dana je bilo sasvim okej, a onda pre par sati najpre cista nesanica, a onda poslednja dva nepodnosljiva slabost u misicima i oduzetost koja mi ne da da se namestim. Sva sam obamrla.
Javih da mi donesu nula keca (ma manje u stvari) sad oko 6.
Izguracu nekako, sta sad, pustim solo- ve gitarske neke dobre pa dok se ne onesvestim. :)
Nisam te htjela isrepadatii ali znala sam da će te stići.
Ali nemoj posustajati, neće trajati dugo i neće biti strašno.
Jel se pomažeš s nekim lijekovima?
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nedogledija »

Ma znala sam i ja. Samo nisam sinoc ocekivala da mi bude bas u punom jeku lose onako kao zimus kad sam se ja dvojke i cetvorke na nulu bacila. Ali proslo je, negde posle 6 sam uspela da zaspim i evo sad je skroz oke. Bas sad to komentarisem- kako je bolje kad pustim da me izdrma jednu noc, da se ispuca sta treba da se ispuca i kako onda prodje... a da sam uzela Trodone ili tako neku pomoc samo bih isprolongirala, odlozila neizbezno. Imam predosecaj da mi nocas nece biti onako kao sinoc, bas cu vam javiti.

Inace, onu dozu jutros sam pojela zajedno sa sladoledom, bukvalno nisam ni dve sekunde sacekala. :lol: Valjda sam se iznervirala sto i dalje treba da uzimam tu smesnu dozu umesto da vec jednom prestane i onda iz revolta navalih na sladoled. :D Moram samo da kazem da sam toliko ispijena i umorna jutros bila da se nisam secala dobro sadrzaja ovog svog posta.

Lekove ne trosim nikakve. Sinoc sam prvi put do sad u toku skidanja uzela Bens. I nista mi bolje nije bilo.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by sanela »

Don dop je dobio trajni ban s foruma.
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nedogledija »

Ovako sam se ja svadjalaa kao Don Dop, doduse bez ovih grandomanskih sumanutih ideja velicina i mnogo ironicnije i lazno cinicnije, ali to je to. :D Uzimas nesto sto posto! ;)
Sreca pa imam odlicnu sposobnost ignorisanja suvisnih i nezeljenih sadrzaja (kao da bih se skinula s ovoga da nemam), tako da, Dondope, pozdravljam te, promoteru niskobudzetnih elementarnih ego tripova sa shizofrenim elementima. :)

Da se obratim ljudima vrednim toga ... Znate koja je najbolja stvar kod ove batalijade i cistosti? Sto u nedostatku aktivnosti mozak nadje novi, u stvari najcesce stari nacin zaokupljanja i zabave i samo te tera da se necim pozabavis, ali onako posvecenije. Ja sada stalno pisem. I kad mi je lose isto. Citam o astrologiji, planiram da pocnem da radim za pare to. Inace, to mi je problem- sto nikad, bas nikad nisam osecala kao prirodno ono da ja idem negde na radno mesto, nego sam uvek osecala da treba drugacije to da izgleda. Idem u ponedeljak da vidim za jedan posao, mozda i vec sutra posaljem to... Dinamican, to je bitno.
Inace, kod mene ona prica o unapredjivanju zivota za vreme "odrzavanja bupom" nikada nije palila. Nije bilo moguce. Sta moze da uradi samodovoljan covek? - Nista, nije bilo varijante. Aj ono u pocetku dok je jos radio pa si sav razigran, secam se da sam stalno nesto radila, celu sobu iscrtala namestaj i tako to, ali posle 6 meseci ode sve pokur.u .Proslo je samo dva meseca, a ja vec ne mogu da verujem da sam mogla da trpim ono stanje; da ne pisem, da se nicemu ne posvecujem zdusno, da ne pomislim na matorce danima kao ni na to kako su, da ne zalijem pustinjsku ruzu, iako joj treba sasvim malo vode... Da nisam vedra, raspevana i da mi se usta suse dok kljucam i pravdam se ljudima zasto je sve to tako. Pre sam skrabala tekstove, parodije, kratkesabirke utisaka odavde i odande... Tako sam i preplovila svaku kriznu pizdariju, ukljucujuci i hors. Na danasnji dan pre dve godine sam otisla na program i evo, dosta se toga promenilo od tad.
Spomnula bih samo da ja na sve to s odrzavanjem ipak ne bacam drvlje i kamenje. Bup je svoju ulogu odigrao, crva nadigrao i oslobodio me stresa koji je taj zivotni period nosio. Sad je bilo dosta. Gledam slike od pre god, dve, pogotovo pre godinu... Izgledam ja super, ali oci me demantuju, deluju umorno, a ja bledo, nekako sjebano i u skladu sa solo instrumentalom pesme Give in to me.

I eto, dolazi mi jos jedna besana noc, smisljam cime cu da se zaokupim. Jer skontala sam: uspeh apstinencije upravo je proporcijonalan kolicini interesantnih stvari kojima supstituises nezeljenu naviku u fazi psiho- tranzicije. :)
I dok ovo pisem, gore mi dve cigare. :lol:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Cek,preglupa sam nocas nesto... :)
Ti znaci danas ipak uze tu dozu 0.10mg ???
Sou si mi sa ovim sladoledom napravila? :shock:
Nedogledija
Posts: 49
Joined: Sun Mar 25, 2018 7:03 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nedogledija »

Ma nisam uzela, pojela sam dozu zajedno sa sladoledom. :lol: A sto sam ti zlo napravila, jesi l' se navadila na frizidere sirom rodnog grada? :lol:

Ej, dobar mi je predosecaj bio- super mi je nocas! Samo mi se ne spava, slusam mjuzu, pisem, blejim. :)
Post Reply