Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Don Dop »

Frajla wrote:Silom nateran se niko skinuo sa gudre nije, da pojasnim skinuo se jeste, al se nakon par dana vrati istom poroku. Sile i zabrane ne vrede kod zavisnika, jer uvek nadjemo put do bilo cega.
Jaka volja, a ta jaka volja i odlucnost se odmah vidi kod forumasa. Mislis da je Vitajana morala da se skine? Pa lakse je doci do bupa u Irskoj cim se zaposli i to legalnim putem nego kod nas, mogla je da ponese zalihe kao i njen muz i da ima dok se ne zaposli. Noel, Tamara, Hope i ostali su se skinuli jer im je dopizdeo bup i nije bilo svrhe ga vise uzimati. Ista stvar je i kod mene bila... niko mi ga nije zabranio ili me naterao da ga ne uzimam.
Nemoj traziti izgovore, sad ispade da je nemoguca misija se skinuti ako ne moras.
Yasu, pobogu ne brisi lepe komentare:)

Frajla moj brat. Sta reci o njoj,njemu?
Zena, muskarac, sta god da je, ali sece u korenu i pise istinu. Pozdrav buraz.

Citam gore objasnjavanja kako dolaze do 0.25, cak i 0.1 mg kad se skidaju sa buprenorfina.

Drugari toga nema. To sitnicarenje sa dozama je besmisleno. 1 mg bi trebalo da odradi recimo muskarca od 75kg ili zenu od 60, aj 50 kg.
Moguce, a zamislite dozu od 0.5 ili 0.25 ili 0.1 mg.
Ko je ikada radio bup zna da je nemoguce.
Ja sam Bog
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Pozdrav Don Dop,

Secem u korenu- to mi je u neku ruku i mana u realnom zivotu ne samo ovde.
Zensko sam:)

P.s. Svi koji su se skunili ovde sa bupa su isli do tih malih doza, drugacije je jako tesko.
Ja se ni ne secam koliko nula sam imala u svojoj zadnjoj dozi, ali mene ne racunaj jer nemam mu*a
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by yasujirozu »

Frajla wrote:Ja se ni ne secam koliko nula sam imala u svojoj zadnjoj dozi, ali mene ne racunaj jer nemam mu*a
oko 01.06.2016., si bila na 0.00025 mg i spuštala svatkih 5 dana narednih mjesec, za polovicu, te si dakle pri potpunom prekidu početkom 7. mjeseca, bila ili na 0.0000078125, ili na 0.00000390625 mg

izumiteljima digitrona, moramo bit vječno zahvalni, a ti možeš istetovirat ovaj broj, pa da te svi upitkuju što znači, dok se ti enigmatično smiješiš - avogadrov je davno uspostavljen, dok je frajlin broj, recentan ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

yasujirozu wrote:
Frajla wrote:Ja se ni ne secam koliko nula sam imala u svojoj zadnjoj dozi, ali mene ne racunaj jer nemam mu*a
oko 01.06.2016., si bila na 0.00025 mg i spuštala svatkih 5 dana narednih mjesec, za polovicu, te si dakle pri potpunom prekidu početkom 7. mjeseca, bila ili na 0.0000078125, ili na 0.00000390625 mg

izumiteljima digitrona, moramo bit vječno zahvalni, a ti možeš istetovirat ovaj broj, pa da te svi upitkuju što znači, dok se ti enigmatično smiješiš - avogadrov je davno uspostavljen, dok je frajlin broj, recentan ;)

Eto, morao si jel da...
u tom momentu najbolje resenje za mene a sada oplakah na ovo
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by yasujirozu »

htedoh se našaliti, i uvijeno ti uputit čestitku na nadolazećoj obljetnici...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Dada, tako sam i razumela. Crkla sam od smeha dok sam citala.
Sada mi je jasno kad ljudi krenu da se smeju jer i ja umreh, ali tada drugacije nije dolazilo u obzir:)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Don dop sve to stoji ali veruj kad dodješ do doze 0'5 npr ona i te kako zna da radi i deluje, jer se vremenom navikavas na sve manje doze pa strejt coveku da das 0'5 osetio bi. Tako i mi kako spustamo tako nam se spusta i tolerancija i posle 5-6 dana ta manja doza nas radi isto kao prethodna, veca. Problem je samo sto dejstvo krace traje... ali dzaba to je najbezbolniji nacin.. iako je meni prvoj to spustanje uzasno tesko.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Don Dop »

Caty wrote:Don dop sve to stoji ali veruj kad dodješ do doze 0'5 npr ona i te kako zna da radi i deluje, jer se vremenom navikavas na sve manje doze pa strejt coveku da das 0'5 osetio bi. Tako i mi kako spustamo tako nam se spusta i tolerancija i posle 5-6 dana ta manja doza nas radi isto kao prethodna, veca. Problem je samo sto dejstvo krace traje... ali dzaba to je najbezbolniji nacin.. iako je meni prvoj to spustanje uzasno tesko.
Ma najveci problem kod skidanja je to sto ljudi ne znaju sta ce sami sa sobom. Osim trauma koje vuku iz perioda heroinske zavisnosti i kriza koje su dozivljavali tokom iste tu je i veliki upitnik sta cu sa porodicom? Sta, ako prestanem sa bupom i opet posle nekog vremena posrnem i napravim recidiv? Kako objasniti autoritetima do mene zasto sam opet ispao/la jadan?

Sve su to pitanja i strahovi koji se vrzmaju nasim glavama i osnovna tacka kod osobe koja stvarno zeli da se skine sa bupa je da prvo shvati da je bup zamena za heroin i osim one prividne situacije da smo ok (koju zivimo tokom uzimanja leka), moramo sebi i svojim bliznjima da objasnimo da je taj lek heroin. Onog momenta kad ga tako prihvatite pocnite sa skidanjem doza. Kad dodjete do 1 mg, zatvorite se kuci na 5-7 dana i izbacite ga iz organizma, a posle toga na blokator neko vreme. Naravno mora da se otrpi nesto, ali uz pravilnu motivaciju i podrsku lako se mozete skinuti.

Ja sam recimo sve to uradio i prvih 2-3 dana sam pio. Nisam mogao da zaspim i udri po pivu pa zaspim ko beba. Nisam koristio nikakve tablete za spavanje niti za smirenje, a kupio sam nipam za spavanje. Evo jos ga imam netaknutog. Ja sam se tako organizovao i upalilo je kod mene. Doduse priznajem bio sam potisten dobrih 14 dana minimum. Nigde nisam izlazio niti sam imao zelju. Osecao sam se bas bez veze, ali svaki novi dan je postajao bistriji i tek posle nekih mesec dana sam bukvalno pogledao iza sebe i shvatio koliko sam sebi naneo zla tim visegodisnjim konzumiranjem bupa.
Ja sam Bog
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Don Dop wrote:
Ma najveci problem kod skidanja je to sto ljudi ne znaju sta ce sami sa sobom. Osim trauma koje vuku iz perioda heroinske zavisnosti i kriza koje su dozivljavali tokom iste tu je i veliki upitnik sta cu sa porodicom? Sta, ako prestanem sa bupom i opet posle nekog vremena posrnem i napravim recidiv? Kako objasniti autoritetima do mene zasto sam opet ispao/la jadan?

Sve su to pitanja i strahovi koji se vrzmaju nasim glavama i osnovna tacka kod osobe koja stvarno zeli da se skine sa bupa je da prvo shvati da je bup zamena za heroin i osim one prividne situacije da smo ok (koju zivimo tokom uzimanja leka), moramo sebi i svojim bliznjima da objasnimo da je taj lek heroin. Onog momenta kad ga tako prihvatite pocnite sa skidanjem doza. Kad dodjete do 1 mg, zatvorite se kuci na 5-7 dana i izbacite ga iz organizma, a posle toga na blokator neko vreme. Naravno mora da se otrpi nesto, ali uz pravilnu motivaciju i podrsku lako se mozete skinuti.

Ja sam recimo sve to uradio i prvih 2-3 dana sam pio. Nisam mogao da zaspim i udri po pivu pa zaspim ko beba. Nisam koristio nikakve tablete za spavanje niti za smirenje, a kupio sam nipam za spavanje. Evo jos ga imam netaknutog. Ja sam se tako organizovao i upalilo je kod mene. Doduse priznajem bio sam potisten dobrih 14 dana minimum. Nigde nisam izlazio niti sam imao zelju. Osecao sam se bas bez veze, ali svaki novi dan je postajao bistriji i tek posle nekih mesec dana sam bukvalno pogledao iza sebe i shvatio koliko sam sebi naneo zla tim visegodisnjim konzumiranjem bupa.
Pa svaka cast, pazi ja sam uspela do 0'5 da spustim a to je cetvrtina dvojke i ne izgleda toliko malo jer je dvojka bila u pitanju, sad vec da treba da uzmem 0.5mg od osmice to.bi bila mrva i tu bih se izbedacila samo od tog prizora mislim da je mnogo teze spustati doze od osmice.. ali otom potom valjda cu do tad nabaviti dvojke ja nisam ni tad isla ispod 0'5 pa necu ni sad kad resim da bacim ovo sranje, za sad sam bar pocela napokon da ga uzimam pravilno tj pod jezik i to mi je vec preveliki korak jer čak i 3-4mg pod jezik su slabija nego 2mg na nos na zalost je tako,ali ja sam resila i nastavicu da ga uzimam pravilno pa taman i duplo vise u prvo vreme sad sam plus pocela da radim i vise ne znam dal osecam umor ili mi je bup slab, u svakom slucaju nisam bas spremna da sada spustim dozu na tacno 2mg kao sto sam planirala ali bice to uskoro, e polako planiram do 0'5 i posle , nekad, skidanje ali nadam se da ce ovaj put to i potrajati... kap sto sam vec pisala prosli put je to bilp kratkog veka, meni je kriza sa 0.5 bila prilično ok, nista strasno zato sam se i navukla opet misleci da je to laganica i da cu ja to opet ha ha ha... budala! Naravno nije uopšte lagana psihička kriza i to jeste glavni problem koji ja nisam prevazisla...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Don Dop »

Caty wrote: Pa svaka cast, pazi ja sam uspela do 0'5 da spustim a to je cetvrtina dvojke i ne izgleda toliko malo jer je dvojka bila u pitanju, sad vec da treba da uzmem 0.5mg od osmice to.bi bila mrva i tu bih se izbedacila samo od tog prizora mislim da je mnogo teze spustati doze od osmice.. ali otom potom valjda cu do tad nabaviti dvojke ja nisam ni tad isla ispod 0'5 pa necu ni sad kad resim da bacim ovo sranje, za sad sam bar pocela napokon da ga uzimam pravilno tj pod jezik i to mi je vec preveliki korak jer čak i 3-4mg pod jezik su slabija nego 2mg na nos na zalost je tako,ali ja sam resila i nastavicu da ga uzimam pravilno pa taman i duplo vise u prvo vreme sad sam plus pocela da radim i vise ne znam dal osecam umor ili mi je bup slab, u svakom slucaju nisam bas spremna da sada spustim dozu na tacno 2mg kao sto sam planirala ali bice to uskoro, e polako planiram do 0'5 i posle , nekad, skidanje ali nadam se da ce ovaj put to i potrajati... kap sto sam vec pisala prosli put je to bilp kratkog veka, meni je kriza sa 0.5 bila prilično ok, nista strasno zato sam se i navukla opet misleci da je to laganica i da cu ja to opet ha ha ha... budala! Naravno nije uopšte lagana psihička kriza i to jeste glavni problem koji ja nisam prevazisla...

Ti si realno realna. :)
Sa osmice na 0.5 naravno da ces se izbedadziti od mrve koju imas da prebrodis 24h. Ja sam recimo imao problem kad sam sa osmice suba prelazio na osmicu bupa. Ista kolicina, ali taj vizuelni efekat je bio razocaravajuci. Subokson onako kurpulentna tableta, a bup boze sacuvaj. inace nikada nisam lekove snifao ili ubrizgavao u sebe i to je osnova uopste kod lecenja. Lek treba uzimati iskljucivo kako je propisano. Vremenom i to dodje na svoje pa te radi i 1mg kad ga natalozis u organizmu. Zasto govorim radi? Zato sto svi mi koji pijemo ili smo pili taj lek pili smo ga da nas uradi. Niko nije uzimao bup eto da ga uzme. Ovo govorim u slucajevima gde su ljudi ostavili dop.Znaci osnovna satisfakcija je da budes uradjen. Svako ko kaze drugacije laze.
Tebi Caty stvarno zelim da se izdignes iz situacije i batalis pricu. Veruj mi mozes. Ovo ti govori neko ko je preturio kilograme bupa tokom godina koriscenja i nacices unazad 3-4-5 godina gde sam pisao i hvalospeve o pomenutom leku, ali veruj jednom kad sam ga se resio shvatio sam da je veliko zlo.

Daj sebi priliku, odvoj metar dana zivota i resi se bede. Potpisujem ti kad to prodje imaces osecaj da si progledala.
Ja sam Bog
Post Reply