Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
dekica1
Posts: 2
Joined: Tue Mar 27, 2018 1:06 am

Buprenofin skidanje kraj!

Post by dekica1 »

Pozdrav ljudi.Ovako nov sam na forumu i vec duze vreme da se javim i nikako nemam vremena,ali evo konacno da se i ja oglasim.Posle silnih procitanih tema i postova u vezi Bupa,osecao sam potrebu da se obratim i kazem par reci o mom skidanju i skidanju uopste.Pa da krenem
Kao prvo zasto dizete toliku paniku medju ljudima,koji su resili da se skidaju ili se i dalje lome,nekim jezivim pricama,teskim krizama i tako to,sto potpuno nije tacno ili sam ja neki fenomen.
Posle dugogodisnjeg staza na Dopu,presao sam kao i svi mi ili vecina na Bup kada se kod nas pojavio...Ukupno sam bio pa vise od 5 godina sigurno.Za tih 5 godina realno,skidao sam se vise puta uspesno.Jedan period sam pukao u vezi svega i opasno se navukao ponovo na Bup i bio jedno 2 godine konstantno na 8 mg.Kada sam resio da raskrstim sa njim,krenuo sam cvrsto i odlucno sto je naj bitnije.Samo volja brate,ako ti nemas volju ili jednostavno volis da si svaki dan uradjen to je to,nema sta tu da se tazi i skida.Najbitnije u celoj prici je da imas volju i da u toku skidanja uvek moras da imas Bup kod sebe.Jer psiha je najgora,ako resis da se skidas na suvo,da Bupa nema u tvojoj blizini,to je kriza gora.Svi odlicno znamo da Bup drzi i po 72 sata.Znaci ja uzmem danas 8mg i tri dana ne pipam ga,ima tu samo onog znojenja i nista vise to je obicno drugi dan bez leka.I tako cekam kada bolovi krenu,ako krenu.Mene su obicno bolovi hvatali posle 4 dana i tada uzmem cetvrtinu leka tj 2 mg,da umirim krizu i to je to.I tako do narednih bolova.Znaci svakom preporucujem da proba,nista ne moze da izgubi a mnogo moze da dobije,ako se neko cima da presece od 8 mg na 2mg onda neka smanjuje kako misli.Ali najbitnije je u celoj prici da se lek uzme i da se izdrzi dok ne krene bas ona kriza.I tad se uzme lek ali mrvica ne vise.Jer svi odlicno znate da mrvica leka odmah umiri krizu i oni koji kazu da nije tako onda lazu ili nikada nisu probali mrvicu leka.Uspesno sam se skinuo i uvek sam se tako skidao sa Bupa.Najbitnije je da je psiha mirna da imate lek kod sebe u svakom trenutku i jaka volja i nista vise.Normalno sto vise tecnosti da se brze izbacuje iz organizma.I da gledajte da lek uzimate samo uvece,jer noc je najgora kada su u pitanju krize,nadjite neki hobi,posao bilo sta samo da skrenete misli sa toga.Jer ako sedite zatvoreni i samo razmisljate o skidanju i cekate krizu onda ste ugasili.Samo pozitiva ljudi i ne slusajte tj citajte svakakve gluposti,ljudi panice ili su tolike kukavice.Svi smo mi narkomancine i volimo to.E ta lepota kad tad mora da se plati.Skupite muda i recite sebi da je kraj.Nemojte nista raditi na silu,kad tad svakom od nas dodje taj trenutak kada kaze sebi da je sa tim sranjima dosta i da nista ne moze da bude jace od tebe! Zelim svima puno uspeha i ne ocajavajte !!! Pozdrav
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Jeste, najbitnija je volja i motivacija... samo ona dok naidje prodju godine i godine, i ako volja nije bas jaka opet se pokusava naci nacin kako da se oslobodimo bupa.

Mislim da vise nije prioritet kako se skinuti sa bupa nego kako ostati bistre glave posle prestanka. Da se ne dodje u situaciju vise puta sam se bezuspesno skidao sa bupa!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Zanimljivo skidanje. Ima logike. I kako si ti sad, to je najbitnije. Kako ste Vi svi ljudi nakon pola godine npr??? Pise li ko odje o tome, ili sam samo ja u ku*cu poslije bupa :o
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Luka718 »

Ninocka wrote:Zanimljivo skidanje. Ima logike. I kako si ti sad, to je najbitnije. Kako ste Vi svi ljudi nakon pola godine npr??? Pise li ko odje o tome, ili sam samo ja u ku*cu poslije bupa :o
Sto si se smračila toliko u poslednje vreme??
Možda nisi bas zbog bupa u k...
Ja sam bio čist od 2008 do pre dve god.
Posle tog skidanja ‘08. masu puta sam imao te radove, čak sam sam govorio kako sam navikao biti na nečemu godinama, pa moram makar povremeno ako ništa da se napijem.. imao sam tripove da moram “opustim” mozak s vremena na vreme..
Ali onda promena sredine, života, ljudi.. i nekako to ode u drugi plan vremenom..
Ali koliko sam skontao ti si iz nevezuse upala u ovo sa bupom i bila oko 6 meseci..
Tako da, nzm.. Evo će prolece sad.Izadji napolje idi u teretanu, vozi biciklo, trci jbt otkud znam batali malo i ovaj forum i razmišljanje o bupu.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Luka718 »

Kad te pukne ta težina ili bilo šta slično, umesto da dodjes ovde i tražiš razloge toga, izadjes napolje sama sa sobom sednes na klupu neku, na sunce i gledaš u vodu neku, travu... gledaj u sunce))) izbleji malo tako.
Pa kad se vratiš upadnes ovde i ispricas šta si osećala, šta si uradila i kako ti je sad supe :lol:

Ozb
Malo skreni misli sa ovoga.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Luka718 »

Odoh sad da sedim na klupi, gledam u vodu i sunce.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Ni slucajno nemoj sedeti na klupi i gledati u jednu tacku u ovom slucaju dve...ne valja u bedaku puno razmisljati

Pokusaj sa necim sta ti je pre pravilo prava zadovoljstva... moras se naterati na bilo sta dok ti lekovi ne prorade.
Idi na koncerte ma bilo sta sto volis

Znam da je i mene depra znala da sprzi bas u periodu kada pocinje prolece, kazu da su tada ljudi najosetljiviji koji su podlozni tome.
Akde ajde nemoj sada da padas kad si najgore prosla
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Luka718 »

Frajla wrote:Ni slucajno nemoj sedeti na klupi i gledati u jednu tacku u ovom slucaju dve...ne valja u bedaku puno razmisljati

Pokusaj sa necim sta ti je pre pravilo prava zadovoljstva... moras se naterati na bilo sta dok ti lekovi ne prorade.
Idi na koncerte ma bilo sta sto volis

Znam da je i mene depra znala da sprzi bas u periodu kada pocinje prolece, kazu da su tada ljudi najosetljiviji koji su podlozni tome.
Akde ajde nemoj sada da padas kad si najgore prosla
Sunce nije tačka, a voda se kreće- ne moš gledati u jednu tačku u vodi :D

Mislio sam na izlazak napolje, na sunce... šta god samo se udaljiti malo od teme bup,int. Itd.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by VitaJana »

Jbt ljudi plašite me. Ovo dosad ide lako, ali me frka kako ću kasnije.

Ovaj tjedan radim ujutro i dižem se prije 5. Brinulo me kako izdržati bar do 10 da ne popijem sub.
U nije bilo frke al me nije bilo ni za što volja. Izgurala skoro do 11 sati i popijem svojih 0,30.
Kad me razradilo...raspričalo...
Isto ko nekad kad bih popila 1 mg.
Sad mi ova doza radi jednako ko ona na održavanju.

Ali dok vas čitam lovi me strah od toga što će biti kad ne bude ni mrve Suba
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by VitaJana »

Da se nadovežem. Sunce daje energiju i jednoo vrijeme sam prakticirala tu metodu gledanja u sunce.
Osjetila sam da stvarno imam energije, počela trčati...
Onda me posao spriječio u daljnjem napretku jer više nisam imala vremena
Post Reply