Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Ma samo tako djeluje, kad se cita :D Ali nije sve tako kako zvuci, imam te povremene tjeskobe i to je to. Nego , generalno nema odgovora, evo na nekoliko tema ima uspjesnih prica, ali bez price " kako poslije bupa "! Svima postavim isto pitanje evo ovom Maximu je prica " ma cool sam, nikad bolje sve strava popijem liryku tri puta tjedno " Jeeebotee, sta tu ima bit strava!! Generalno od deset ljudim( mada ne vjerujem da ih ima toliko ) od Frajle i dalje cujes pricu kakav je zivot poslije Bupa, pomalo Noel, i eto moju kuknjavu. Dosta puta sam naglasila da vec odavno ne osjecam posledice bupa. Pa eto i ovoga priupitah, jer je skidanje tako lako islo kako je sad... Ali rijetko ko kaze. A to ce valjat i vama , jer cete brzih dana " ovamo " :shock:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Luka718 wrote:
Ninocka wrote:Zanimljivo skidanje. Ima logike. I kako si ti sad, to je najbitnije. Kako ste Vi svi ljudi nakon pola godine npr??? Pise li ko odje o tome, ili sam samo ja u ku*cu poslije bupa :o
Sto si se smračila toliko u poslednje vreme??
Možda nisi bas zbog bupa u k...
Ja sam bio čist od 2008 do pre dve god.
Posle tog skidanja ‘08. masu puta sam imao te radove, čak sam sam govorio kako sam navikao biti na nečemu godinama, pa moram makar povremeno ako ništa da se napijem.. imao sam tripove da moram “opustim” mozak s vremena na vreme..
Ali onda promena sredine, života, ljudi.. i nekako to ode u drugi plan vremenom..
Ali koliko sam skontao ti si iz nevezuse upala u ovo sa bupom i bila oko 6 meseci..
Tako da, nzm.. Evo će prolece sad.Izadji napolje idi u teretanu, vozi biciklo, trci jbt otkud znam batali malo i ovaj forum i razmišljanje o bupu.
Vec sam ti objasnila da moje stanje nema veze sa bupom ! Tako da nema razloga da te hvata panika od moje price. Ja ne dozivljavam ovaj forum kao mjesto " zivot je lijep " , niti sam mislila da ga neko posjecuje da bi cuo takve price.Zivim zivot van njega, tamo ej mnogo ljepse. Ovdje sam se uvijek trudila ( ako si citao sve od pocetka ) ostat surove realna. Jbg ja nikakvu korist ne vidim da ovdje pisem kako sam jutros uzivala na kafi sa drugaricom, jer u Podgorici bukvalno ljeto. Niti sto se evo sad spremam otici sa djecom na neki u umjetni led, da kao malo klizamo. Koga briga??? Koristi li to kome?? Mislim da ne!!! :? Uvijek cu ako vidim da je neko " pao" priskocit u pomoc, ali naravno bez pisanja nekih bajki.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Ninocka....
Zalepih se ja za ovaj modafinil modasomil pojma nemam sta je i mislim se, sta je to mene toliko privuklo kod njega.... oblecem dva dana apoteku i mislim se da li da svratim, pa onda pomislim ma kad mi daje tablete ispod ruke da ja njih uzmem nece da se bace neka stoje :shock:
Ja kretenka, a vadim se kao na tri kilograma sto sam nabacila ma malo sutra. Sve me to navelo da razmislim zasto su meni te tablete u glavi
Osetim ja da ne mogu da izdrzim tempo koji sam sebi zadala pre par godina kada sam zapocinjala sa poslom kojim se bavim. Malo malo burn out pa cim to osetim idem u neku banju par dana da dodjem k sebi, pa opet u krug. Efikasnost i produktivnost su i dalje na zadovoljavajucem nivou ali snage mi ponestaje na svakih par meseci. A obaveza sve vise i vise ili se meni tako cini
Ne mogu nikako da postignem sve, a ja bi sve
I da radim, i da mi je dragom skuvano, i da radjam decu, i na putovanje sa drugaricama jebateee pa ni supermen to ne moze
Pa idemo po sistemu eliminacije: dragom nema skuvanog,razmislicu za decu jer ni sebe ne mogu da izdrzim a kamoli njih, fitnes cu da smanjim jer nemam vremena ni da spavam, i eto sta mi ostaje?
Ili je sve to sa magicnom tableticom ipak izvodljivo?

Tako da te razumem o cemu zboris jer neki ventil moramo imati... normalno je da nekada nemamo snage i da treba sve izdrzati ali kako? I znam da se ne radi o depri kao ni kod mene jer je glava bistra nego o teretu kojeg nikako da eliminisemo.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Ninocka....
Zalepih se ja za ovaj modafinil modasomil pojma nemam sta je i mislim se, sta je to mene toliko privuklo kod njega.... oblecem dva dana apoteku i mislim se da li da svratim, pa onda pomislim ma kad mi daje tablete ispod ruke da ja njih uzmem nece da se bace neka stoje :shock:
Ja kretenka, a vadim se kao na tri kilograma sto sam nabacila ma malo sutra. Sve me to navelo da razmislim zasto su meni te tablete u glavi
Osetim ja da ne mogu da izdrzim tempo koji sam sebi zadala pre par godina kada sam zapocinjala sa poslom kojim se bavim. Malo malo burn out pa cim to osetim idem u neku banju par dana da dodjem k sebi, pa opet u krug. Efikasnost i produktivnost su i dalje na zadovoljavajucem nivou ali snage mi ponestaje na svakih par meseci. A obaveza sve vise i vise ili se meni tako cini
Ne mogu nikako da postignem sve, a ja bi sve
I da radim, i da mi je dragom skuvano, i da radjam decu, i na putovanje sa drugaricama jebateee pa ni supermen to ne moze
Pa idemo po sistemu eliminacije: dragom nema skuvanog,razmislicu za decu jer ni sebe ne mogu da izdrzim a kamoli njih, fitnes cu da smanjim jer nemam vremena ni da spavam, i eto sta mi ostaje?
Ili je sve to sa magicnom tableticom ipak izvodljivo?

Tako da te razumem o cemu zboris jer neki ventil moramo imati... normalno je da nekada nemamo snage i da treba sve izdrzati ali kako? I znam da se ne radi o depri kao ni kod mene jer je glava bistra nego o teretu kojeg nikako da eliminisemo.
Jebi ga..
Sad mi je žao što sam to sranje uopće spomenula ;)
Ali, saznala bi ti za to prije ili kasnije
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Jos uvek sam dovoljno trezvena:)
Vidis da sam dosla do raznih saznanja o sebi
Jbg zavisnicki duh se nikada ne menja pa makar i cokolada bila u pitanju
Izgleda da moramo biti uvek na oprezu i ne traziti “laksi put”
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Jos uvek sam dovoljno trezvena:)
Vidis da sam dosla do raznih saznanja o sebi
Jbg zavisnicki duh se nikada ne menja pa makar i cokolada bila u pitanju
Izgleda da moramo biti uvek na oprezu i ne traziti “laksi put”
Na žalost. izgleda da je tako. Naročito kad ostaneš bez blokatora poput suba
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Ja sto sa istrazivala i sto sam nasla, sve je upravo ta kupovina preko neta, ali nigdje dostave za Cg, najblize Hr. Cak i nedje kao i ima opcija Cg , medjutim kad kliknem pise da nije dostupna. U jedno 4 apoteka sm pitala, nikad culi.
Mozda zaista posledice mog stanju jesu moji preveliki ciljevi i ambicije, ali ne odustajem.
A onda pomislim da ovako kako se ja osjecam , vjerujem da se osjeca barem 80 % ljudi oko mene, ali se mire sa tim da zive u nekom grcu. Ja se ne mirim, kao i ti Frajlita .Tako da, pronacicemo tu carobnu formulu. Evo ga krenuo retrogradni Merkur, pa konacno mogu okriviti neku vecu sili , a ne sebe. :D Ovo je vrijeme kad prozivljavamo nesto sto vec jesmo ,aj se nadamo da ce to bit nesto lijepo. ;) PS .Ni jedan jos bromazepamcic nisam popila, mozda se ovo magarence u meni pritajilo.
Jano, ti dobro a ? 8-) Kad odes u Irsku ( je li tamo ides ) tamo ces sigurno ovo naci.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Ninocka wrote:Ja sto sa istrazivala i sto sam nasla, sve je upravo ta kupovina preko neta, ali nigdje dostave za Cg, najblize Hr. Cak i nedje kao i ima opcija Cg , medjutim kad kliknem pise da nije dostupna. U jedno 4 apoteka sm pitala, nikad culi.
Mozda zaista posledice mog stanju jesu moji preveliki ciljevi i ambicije, ali ne odustajem.
A onda pomislim da ovako kako se ja osjecam , vjerujem da se osjeca barem 80 % ljudi oko mene, ali se mire sa tim da zive u nekom grcu. Ja se ne mirim, kao i ti Frajlita .Tako da, pronacicemo tu carobnu formulu. Evo ga krenuo retrogradni Merkur, pa konacno mogu okriviti neku vecu sili , a ne sebe. :D Ovo je vrijeme kad prozivljavamo nesto sto vec jesmo ,aj se nadamo da ce to bit nesto lijepo. ;) PS .Ni jedan jos bromazepamcic nisam popila, mozda se ovo magarence u meni pritajilo.
Jano, ti dobro a ? 8-) Kad odes u Irsku ( je li tamo ides ) tamo ces sigurno ovo naci.
Ninocka nema carobne formule, mislim i bup je bio na neki nacin nasa carobna formula, ali poenta je da to nadjemo u sebi, a ne u tableti, drogi, leku, suplementu i cemu god, mi moramo da nadjemo tu energiju u sebi, ti imas divnu porodicu, dve cerkice i muza koji te vole do neba, imas hiljadu razloga da budes presrecna i zadovoljna i zdrava si i mlada, ispunjena u svakom pogledu, nemoj se bedaciti , nemoj se tripovati, nemoj da ocekujes da ce neki lek da ucini cuda , znas i sama da je sve to u glavi i nacinu razmisljanja. ja iskeno mislim da si se ti malo istripovala, nema razloga da sada budes depresivna, pila si ad zbog toga, ne znam jel jos uzimas zoloft i sta se sad desava> negde procitah da si pocela da pijes seroxat. ja iskreno nisam za ad, i mislim da je i to zacarani krug i da se covek moze istripovati kasnije da ne moze da bude ok bez ad, i da mu je neophodan, naravno danijje, i naravno da on moze da pomogne neko vreme ali ne treba da se oslanjas na to, pomogao ti je na krace staze i kraj sad moras nesto i sama da uradis za sebe. ako si toliko dokona nadji neki posao pa neces imati kad da razmisljas o depresiji :P hehehehehe ja bih rado ali nema posla i tako samu sebe nekad ubijem u pojam od dosade ali dete mi je ogromna sreca i podrska u svemu sto radim i to je moja carobna formula.
ps. ja sam krenula na casove voznje, usavrsavam znanje po pitanju moje struke i grafickog dizajna, pocela sam da vezbam svaki dan, iskreno dan mi je toliko ispunjen da nisam nikada dokona, i mnogo mi je bolje kad je tako, a i udaljila sam se od foruma jer me vraca u te neke price i ne prija mi zaista mi vise ne prija, iskreno i danas sam se jedva nakanila da udjem da vidim sta se desava jer si me ti pre neki dan pitala sta radim i kako sam. ne prija mi uopste da o tome pricam i razmisljam, ali ok povremeno mogu prvenstveno jer sam ovde takoreci upoznala nekoliko ljudi i osecam potrebu da znam sta je sa njima/vama :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Uh Caty, nemoj da se uvrijedis , a hoces, ali meni je ova tvoja prica ( savjeti) mlaka vodica.Lici me na textove iz isto tako mlake literature koji sam precesljala odavno tipa Moc podsvijesti, Majstori uspjeha itd!!
Sve ja to odavno prosla, nazalost!
Samo bi jedno dodala , nisam depresivna bego anksiozna, i radim, nazalost i previse. Samo je problem sto o svojoj svakodnevnici slabo pricam ovdje jer hu kers!!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:02 pm, edited 1 time in total.
Post Reply