Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Nesa_neske_01 wrote:
Ninocka wrote:Neske, ne odgovorih ti onaj dan. Pijem cetvrtinu seroxata 25 mg i ne mislim za sad povecavati.Ona trema i pritisak u plucima, osjecaj da ce se nesto lose desiti jenjava.Ali pritisak i grc u ramenima ne prolazi.Ja uvijek imam osjecaj da tonu na ramenima nosim.Jadna moja nejaka ramenaaaa :D
Ali dobro sam raspolozena, to je najbitnije.Samo da se ovog neobjasnjivog umora rijesim!! I na konju sam. Ti ne pipas met jel? Nemoj da te gujica ujede.
Radujem se kad vidim da ljudi na forumu uspjevaju, znaci da nas diskusija nije uzaludna.Pozdrav Luka i Jana...Cmok
Pijem cetvrtinu seroxata 25 mg i ne mislim za sad povecavati.
Nije dobro da prestajes da pijes seroxat cim jednom u vidis da ti je bolje. U fazonu to je nesto lose, mogu ja bez toga, sta ce meni to itd...
Zasto?
Vidi prvo sliku:
Image

A na slici je pre-sinapticki neuron. Kao pre necega.
B na slici je post-sinapticki neuron. Kao posle necega.
4. na slici je Pukotina.
I sta tu seroxat radi, zoloft isto. Za druge ne znam. Nemaju svi antidespresivi isti mehanizam delovanja. Ovi sto ih mi pijemo zovu selektivni inhibitor preuzimanja serotonina.
Lek radi sledece: da obezbedi dovoljnu kolicinu serotonina u Pukotini.
Da bi hemija mogla dalje da se prenosi izmedju A i B.
To je to. Kraj.

Volis da jedes cokoladu... Cokolada na sto nacina ;)
Serotonina ima i u čokoladi, ali i u mnogim drugim namirnicama: mleko, sir, voće...

E sad:

- Samo da se ovog neobjasnjivog umora rijesim!! Umor je obicno stanje nase posrnule psihe i ne moci. Promena je potrebna, pa koliko se moze. Fizicki rad dodaje stanju stalnog umora, jos vise umora.

- Ali pritisak i grc u ramenima ne prolazi. Ja uvijek imam osjecaj da tonu na ramenima nosim.
To je napetost. Dolazi od misli. Seroxat ti tu nece pomoci puno. To je do glave.

Ti ne pipas met jel? Nema ja meta vise.
Nemoj da te gujica ujede. Ujela je mene mica gujica odavno.

Neskeeee breee, nisam rekla da cu prestati djavole, tek sam pocela. Nego znas kako ide sa antidepresivima postepeno se povecava doza. Pocel sam sa minimalnom i u dogovoru sa dr ne mislim barem za sad jos povecavati. Znaci sad je ta minimalna, pa cemo vidjeti ...
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:07 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Reci Neske sta da ti napisemo i da te takve misli vise ne muce, evo ja vec sve priznajem da ti znas bolje sta je za mene ili nas same vazno. Samo reci sta je to i ja cu ti potvrditi.
Kšš kšš odjava oz baze kšš kšš
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Ha ha ha, Frajla, evo ga Neske opet... Bio je par dana ok , i sve mi ovi opet mirise na period kad mu niko ugodit ne moze :D
Neske, sad ce godinu kako sam na forumu nikad se sa nekim nisam posvadjala, bas nikad.
E sad, ako se neko svadjao samnom, to ne znam. Aki bas sam bezazlena. :shock:
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:07 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Bas treba paziti sto se ovdje pise, da li smo iskreni, da li dajemo precizne i tacne informacije...Koliko lupamo o necemo sto smo " culi" , ili pak pricamo iz sopstvenog iskustva.
Jer ne samo sto unistavamo sebe,nego i ljude koji ovdje svrate po pomoc i grcevito se drze za forum. Ej, znam koliko je meni ovaj forum znacio, i zamisli da sam krenula slijediti necije postove koji su netacni, i sto je najvaznije neprezivljeni.
Ko zna dje bi sad ...
Bas se ne smije igrati ovdje...nije bas ovo bezazleno..Tako da ljudi, posebno Vi novi...dobro pazite!!!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:07 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Nesa_neske_01 wrote:
Ninocka wrote:Bas treba paziti sto se ovdje pise, da li smo iskreni, da li dajemo precizne i tacne informacije...Koliko lupamo o necemo sto smo " culi" , ili pak pricamo iz sopstvenog iskustva.
Jer ne samo sto unistavamo sebe,nego i ljude koji ovdje svrate po pomoc i grcevito se drze za forum. Ej, znam koliko je meni ovaj forum znacio, i zamisli da sam krenula slijediti necije postove koji su netacni, i sto je najvaznije neprezivljeni.
Ko zna dje bi sad ...
Bas se ne smije igrati ovdje...nije bas ovo bezazleno..Tako da ljudi, posebno Vi novi...dobro pazite!!!
Dobro. Ok. I ...
Sta ocekujes istinu na prvu. Pa ko to moze da izbaci, toliko istine na prvu? Pogotovo pri skidanju...
Ne mogu da gubim energiju, svaki put tek tako u vetar.
Jbt , kao spanski da pricam... :)
Idemo ovako...
Za nove...Da paze dobro sto citaju i kako dozivljavaju stvari, i da dobro ukljuce mozak.
Za nas stare na forumu, da barem pokusamo da pricamo istinu... :(
Eto dosta sam danas kuckala, ostajte mi zdravo...
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:07 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:07 pm, edited 1 time in total.
Post Reply