Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Caty »

Rope82 wrote: Ljudi (zene pogotovo) pocmu gubit gustocu kosti s godinama ili ako se cesto drogiraju (speed je tu najgori). Zajebano ga je vratit u organizam, mozes ti popit 5 tableta kalcija a da se nista ne absorbira. Potreban je vitamin D i sunce. Ne bi preporucio preveliko uzimanje kalcija u tabletama nego preko hrane.

Ness kava je mene upropastila, to sranje necu vise primirisat. Godinama sam je pio i uzela je danak
Kako te Nes kafa upropastila ja je pijem bas previse,sad sam cak smanjila na 3 mada opet neki dan uzmem vise, ali 3min.
Koju kafu preporucujes, ovde sam se sad primila na irsku sa automata, espreso ne volim mnogo mi je jak.
Ja iskreno ne znam kako su to meni tanke kosti, uzimala sam spid neko vreme za grad ali nista preterano možda me i to sjebalo, mrzim spid, iskreno zbog onog osecaja posle mrzim sve droge
Najbolje bi bilo da budem strejt od svega vec sam ja omatorila za te gluposti :o sad sam krenula pa idemo lagano ka cilju!
Iii odnosmo off topic
DiabLoRosso
Posts: 1
Joined: Wed Jul 08, 2020 4:31 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by DiabLoRosso »

Bok ekipa. Citala sam vasa iskustva i htjela bih s vama podijeliti jedno. Ovako... imam kolegu koji je 4god bio na bupu. Znaci samo bup onako bzwz uzimao i navukao se. Prije toga nije bio ovisan o nicemu... e sad...krenuo se skinuti, 3.7. je uzeo zadnji put. Ne uzima nista, popio danas prvi puta 2 normabela...međutim, 4 noci ne spava, sklopi oci na max pola sata... zao mi ga, vidim da pati a ne mogu nista...bi li mi itko od vas znao reci onako odokativno koliko ce to jos trajati...znam da je pitanje glupo, ali ovome se ne nazire kraj...unaprijed hvala
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nicolo b »

Caty wrote: Fri Mar 01, 2019 12:04 pm Problem imam veliki sad zato sto nemam vise dvojke nego jednu osmicu i na koji fazon ja sad da delim tu osmicu Aj kuci bi podelila na linije tj izmrvila ali kud Cu ovde sa tim linijama Aj vi meni recite??? Pojma nemam kako Cu imam Jos pola dvojke ali to ostavljam za dva dana pre operacije a do tad moram nekako parcati osmicu znaci da uzmem cetvrtinu osmice i da podelim na 4 dela pa da kombinujem samo da negde ustekam taj ostatak da imam za par dana...
Moram da dodam da sam dugo bio ubedjen u smanjivanje doza.Posto sam i ja imao samo 8ice,jedva sam izboksovao da mi se ubace i dvojke a da me ne ravlace po konzilijumima itd.Muku sam mucio sa krcanjem 8ica,deljenjem,jurenjem komadica,pa je taj deo sa dvojkama bio laksi.Ali ta metoda smanjivanja doza jednostavno kod mene nije isla..Bukvalno i mesec dana na istoj dozi,organizam se nije hteo pomiri i primiri vec me drzao u polu/krizi,fazon sve nekako do predvece,a onda samo kreveta da se docepam,sta god radio,kako god provodio dan,uzimao terapiju malo ujutru,malo uvece,uzimao po potrebi,jednostavno bas nije islo...To je bila ta neka kolicina pa ni ona nije bila dovoljna i kazem,vise sam bio u krizi nego funkcionalan..Sta je najgore,za to vreme pokusavanja smanjivanja namucio sam i organizam i psihu,fazon,polukriziram svaki dan,a ne mogu da se naspavam sto od bup krizice sto od bolova u ledjima,nogama itd i jos jedan veci problem je bio vrtoglavice,magla pred ocima,konstantna blaga temperatura 37.1,ali napamet sam znao kad imam i koliku temperaturu,a o depresiji,bezvoljnosti i nervozi necu ni da pricam....Kao konjina sam trpeo,nadao se,bice bolje sledeci dan,ovaj dan,onaj dan i taj dan nije dosao....Usput da naglasim,koristio sam samo buprenorfin i nista drugo.Znaci nije da pricam samo bup a ovamo drmam smirice,vucem brzine ili sta vec,znaci bukvalno,strogo pod jezik godinama samo bup je jedino sto sam uzimao....
Najjaca fora je sto vise iz nemoci radi probe,spustim jos dozu,cista kriza,oci kao sova,bez trunke sna,noge na ivici starta biciklice,,,Naravno,vratim gde sam bio,opet isto kao sto je bilo,polu/kriza ali vise kriza,onda podignem dozu,malo je popodne bolje,bolje spavam,ujutru mogu sat,sat i po duze da spavam ali sve to traje par dana i stize me ono sa polu/krizom....
To sve traje i traje,nikome nije jasno o cemu se radi,svi koji treba da znaju,znaju sta uzima,i vide sta mi se desava,takva psiha me dovodi do redovnih mikro nervnih slomovima,uzasnim ophodjenjem prema ljdima i sve to vidim,svestan sam,ali svaki dan je nova ista agonija.Osecao sam kao da cu samo u jednom momentu da padnem,da se srucim zemlju i kraj.
Sta je jos cudno,da ni u takvim momentima,ni na sekund nisam pomisljao na dop ili neku glupst,obicno je taj dop bio lek za sve i odgpvor na sve probleme,tu negde kapiram da nista nece biti bolje i da imam problem koji ne znam ni kako da ublazim,a tek ni da resim,ljudi oko mene vide sve i fazon sve sto odlucim uz mene su,a ja nemam sta da odlucim.Resavam da po svaku cenu prekinem sa bupom,nakon toliko godina,nakon svega,jednostavno,nesto vise nije islo i bilo je pitanje momenta sta ce se desiti i kako.U svakom slucaju,secem bup totalno,nikakve doze,ni mrvice,ni ocajnicke popravke,o tome cu sve detaljno,barem jos 6,7 dana kada budem siguran dal sam pukovnik ili pokojnik.Na vreme da sam smanjivao doze,vrv bi bilo ok,ali nesto je negde zabagovalo i zaglavilo me.zato pricam da je bup neispitan i da nema proveren sablon,da na njemu nismo svi isti,itd.
Bice sve detaljno,ali tu nece biti saveta kako se sto bezbolnije skinuti,vec kako ne promasiti zadnju stanicu za skidanje,i ti ako se ovo sve zavrsi jos nekako..
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
DeGra
Posts: 2
Joined: Tue Mar 20, 2018 12:46 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by DeGra »

Rajo,
Da Vam kažem nešto, verovatno obeshrabrujuće. Pet godina sam bio na bupu, pre toga deceniju na dopu. Pustite cifre, ali rokaonsam se dopom bar pet puta dnevno samo da bih funkcionisalo.
Bup, kad se pojavio, je bio spas. Dao mi je nešto slično dopu, ali problem je bio što ga je bilo neuporedivo lakše nabaviti.
I jeftinije...
Pet godina mrvljenja tableta, pet godina gubljenja prijatelja, pet godina bez piva, jbt.
Ali ne ide: slabiš, fizički - topiš se, ma šta ti pričali. O psihi da ne pričam. Nisam ni ličio na sebe.
Imao sam sto dana zatvora. Mogao sam da platim kaznu ali namerno nisam hteo : otišao sam da završim sa bupom.
Mogao sam da umrem, sad znam: sa 24mg dnevno, 3x8mg,na nulu, bez andola, šetnje, tuša...
Ali skinuo sam se.
I nabio 30 kila mišića, zakleo se da nikad više to sranje pišnuti neću.
Ali pre par meseci sam popustio: 1mg,pola dvojke. Nešto što sam pre bacao. Dva dana nisam znao kud udaram :kakav otrov, jbt...
I evo, sadležim, prolazi treći dan bez bupa (došao sam do osmice dnevno). Ne mogu da spavam a, šetam koliko mogu, tuširam se iako se smrzavam...
Ali ću završiti sa ovim za par dana.
A to, smanjivanje, digitron... Nikada se tako skinuti nećete. Skupite muda i bacite govna.
Prosto.
Kada vidim svoje nekadašnje "prijatelje" svaki put se zakunem da to NEĆU.
I NEĆU, videćete.
Trenutno nema spavanja, proliv, gubitak apetita. Ali PROĆI ĆE. Jebaću mu kevu, pa jači sam od tablete.
Post Reply