Buprenofin skidanje kraj!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:09 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Gde na ostrvo da me vodis, posvadjacemo se pre nego sletimo dole pa nemam gde da pobegnem:)

Mojoj doktorki je odmah bilo jsno o cemu se radi, jer je dovoljna informacija da nadbubrezna luci adrenalin,norepinerpfin ( tako nesto) kortizol i ima receptore dopamina. Gudrom sam im blokirala rad i logicno je da su usporeni tj u disbalansu.
Ista stvar sa antidepresivima posle gudre.
Ne pijem nikakve steroidne hormone, nego prekursore koji potpomazu svakog od njih
Nema tu neke promene zivota, ja sam imala burnout - ono o cemu smo pricali- misleci da previse radim, a zapravo radim koliko i drugi samo organizam nije vise otporan na stres kao sto je bio recimo pod subom. Svi smo imali vestacku snagu na njemu.
Jednostavno posledice dugogodisnjeg zezanja!

Kako si ti danas?
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:09 pm, edited 2 times in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Umalo se nisam namracio danas hahahahah
Eto super, svakim danom i treba biti sve bolje i bolje. Nasao si formulu i Kako zlo oterati!

Nema posebnog testa, nego izvadis krv insistiras na svim hormonima celog endokrinog sistema.
Jedina caka je ta sto se skolska medicina ne bavi puno tom dijagnozom i to sam cak i dozivela tako sto sam provodila dane po bolnicama na ispotivanjima i nisu bili zainteresovani za druge zlezde nego lecili mi stitnu a ne znajuci da se stitna leci tako sto se sreduje prvo nadbubrezna. I tako ja uzmem stvari u svoje ruke i odem privatno kod doktorke koja se bavi sa “holistic medicine” i resi slucaj u danu. Jbg valjda sam imala i srece
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:10 pm, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Frajla »

Videla sam, stalno ih editujes

Btw pobegulja mi je srednje ime:)

I da, laku noc..
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:10 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Ninocka »

Opaa, vas dvoje danas fino, radujem se...Primjetih Neske, kad je Frajla u pitanju, bas si mi nepredvidiv, nikad ti ne znam kad ces se zapalit. :shock:
Mislim da svi zaista trebamo provjerit te hormone, ja se samo plasim neinformisanpsti ovih nasih doca... No, dobro , imamo mi Frajlu ;)
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sun Apr 22, 2018 8:29 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Buprenofin skidanje kraj!

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 6:10 pm, edited 1 time in total.
Post Reply