Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by VitaJana »

Bravo Nesa. Ponosim se tobom. Može se kad se hoće, vidimo to iz naših primjera.

Ali da muža stavim na krizu? Hahaha
Pa nisam ja njegov mučitelj. Niti on moj :)
Još jadan radi od jutra do sutra, dovršava poslove.
Nije lako fizički raditi i trpiti. To si mogu priuštiti ljudi koji su doma i nemaju obaveza. Meni da je lošije morala bih na bolovanje... A pošto nije loše, bolje da radim. Osjećam se zdravije
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:37 pm, edited 3 times in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:37 pm, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by VitaJana »

Nesa, niti jednom rječju nisam napisala da ti ne radiš. Niti blizu. Pročitaj još jednom moj post, ali precizno.

Svjesna sam ja koliko je 0,75 ali tako je kako je. Uvijek je bio na većoj dozi od mene i još uzimao na nos.
A skinuti se mora. Ili će to učiniti doma, ili će ga skrpati kad otputujemo. Dotad će valjda skinuti bar na 0.25.
A s tom dozom je lakše stati. Nije toliko visoka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Ninocka »

Znas zasto mu je teze to sto uzima na nos?? Nije to eto zloupotrbljava ga, pokusava da postigne neki rad, nego se samo vise pati tako. Zato sto bup kad povuces , krene brze da djeluje i koliko znam i ako se tebi koja uzimas pod jezik apsorbuje tipa 50 % od doze , njemu 70% . I brze ga dejstvo istog pusti...Tako da kad dodjes do tih nekih sitnih doza, to je bas mucenje.
Ps - Ovdje imas mislim dvoje ljudi koji su do kraja uzimali na nos, ja nikad ne bi tako uspjela. I uvijek sam se pitala kako ljudi kazu ma ja cu sa 0.50 skocit na nulu to mogu, ali se ne mogu presaltati sa nosa na normalno uzimanje???
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Luka718 »

Ja sam razmišljao da počnem uzimati pod jezik, ali bio sam već na nekih 0.7 pa spustio još.. i onda sam odustao.
Jer msm da bih imao sigurno tripove u lobanji stim. Jeste da počne brze da deluje. To da li brze pusta nzm, ali ako ga uzimas jednom dnevno i da pusti brze- opet uzimas jednom
Složio bih se da može biti problema stim kraćim delovanjem kad dodjes na male dozice da nisam na malim do žicama, nema problema.
Citao sam o tome- jezik 50%; nos 70%..
Jbm li ga, pojma nemam.
Kad sam odustao od jezika, ovako sam sebi to opravdao: jezik, nos.. unosiš istu količinu.. ne spistas ga i venu jbt pa da ga grunes u krv direktno.
I još jedna stvar- verujem da većina koji uzimaju na nos ima malo frku sa nozdrvama. Procitao sam nešto o stavljanju pod jezik- pobegne malo,proguta se.. stavi alkohol da se očisti vrci procenat bupa... isto tako verujem da je i za nos- nekad čistija nekad manje čista nozdrva... alkohol u nozdrvu stvarno nisam probao.
Tako da, ne bih se opterecivao mnogo sa tim.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:37 pm, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:37 pm, edited 1 time in total.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by Luka718 »

Nesa_neske_01 wrote:
Luka718 wrote:Ja sam razmišljao da počnem uzimati pod jezik, ali bio sam već na nekih 0.7 pa spustio još.. i onda sam odustao.
Jer msm da bih imao sigurno tripove u lobanji stim. Jeste da počne brze da deluje. To da li brze pusta nzm, ali ako ga uzimas jednom dnevno i da pusti brze- opet uzimas jednom
Složio bih se da može biti problema stim kraćim delovanjem kad dodjes na male dozice da nisam na malim do žicama, nema problema.
Citao sam o tome- jezik 50%; nos 70%..
Jbm li ga, pojma nemam.
Kad sam odustao od jezika, ovako sam sebi to opravdao: jezik, nos.. unosiš istu količinu.. ne spistas ga i venu jbt pa da ga grunes u krv direktno.
I još jedna stvar- verujem da većina koji uzimaju na nos ima malo frku sa nozdrvama. Procitao sam nešto o stavljanju pod jezik- pobegne malo,proguta se.. stavi alkohol da se očisti vrci procenat bupa... isto tako verujem da je i za nos- nekad čistija nekad manje čista nozdrva... alkohol u nozdrvu stvarno nisam probao.
Tako da, ne bih se opterecivao mnogo sa tim.
Narkomanska navika. Kao i igla ...
Da: Tako da, ne bih se opterecivao mnogo sa tim.
Pa kad sam narkoman.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Metadon - Kako smiriti noge. Uopšte kako ga prevazići bez opijata.

Post by VitaJana »

Kod nas se kaže : ja u kupe, ti u špade...
Nikako mi da se skužimo.
Ko kaže da me mrziš?
Prepoznajem tu neku karakteristiku raka u tebi, iako nisi čisti rak.
Tako ja i moj muški rod znamo zablesati ko da jedno priča kineski, a drugo aramejski
Post Reply